Skoči na vsebino

ODVZEM IZPITA


dejanc

Priporočene objave

Jaz sem šel še dlje - nisem šel v zapor, ker me je zanimalo, kaj bo ... čez nekaj mesecev so me prišli domov iskat policaji ... najprej so bili čemerni ko kaki janševski motorist, pol, ko sem pa rekel "fantje, sej vem, zakaj ste tu, le ne vem, zakaj sta samo dva prišla ... ", so se nasmejali, mi dali podatke, ker sem medtem že položnico stran vrgel, in ko sem poravnal zadevo, sem jim po mailu poslal faksimile položnice in je bilo vse kul ... o obrestih ne duha, ne sluha, kazen je pa bila stara približno 3 leta ...

KNOF :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šel še dlje - nisem šel v zapor, ker me je zanimalo, kaj bo ... čez nekaj mesecev so me prišli domov iskat policaji ... najprej so bili čemerni ko kaki janševski motorist, pol, ko sem pa rekel "fantje, sej vem, zakaj ste tu, le ne vem, zakaj sta samo dva prišla ... ", so se nasmejali, mi dali podatke, ker sem medtem že položnico stran vrgel, in ko sem poravnal zadevo, sem jim po mailu poslal faksimile položnice in je bilo vse kul ... o obrestih ne duha, ne sluha, kazen je pa bila stara približno 3 leta ...

Kaki frajer :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In - a je s tem kaj narobe? Ko se rodimo, imamo vsi 0 ... potem je pa od nas odvisno, sčasoma.

In če se tvoji starši zadolžijo - to pa ne vem, kako je, ali moraš po njih dedovati, ali se lahko dediščini (tako plusu, kot minusu!, ki pa pride pogosto šele kasneje, ko se upniki premaknejo!!!!) odpoveš?

Teoretsko si 'najjača' ;)

no glede na to da sem teoretsko "najjača" ;) je stanje glede dolgov zapustnika po Zakonu o dedovanju tako:

III. ODGOVORNOST DEDIČA ZA ZAPUSTNIKOVE DOLGOVE

142. člen

(1) Dedič je odgovoren za zapustnikove dolgove do višine vrednosti podedovanega premoženja.

(2) Dedič, ki se je odpovedal dediščini, ni odgovoren za zapustnikove dolgove.

(3) Če je več dedičev, so ti nerazdelno odgovorni za zapustnikovedolgove, in sicer vsak do višine vrednosti svojega dednega deleža, neglede na to, ali je delitev dediščine že izvršena ali ne.

(4) Med dediči se delijo dolgovi v sorazmerju z njihovimi dednimi deleži, če ni v oporoki drugače določeno.

pa da ne bom čist of topic

naj pridejo domu, pa bom reku da sm ga v njivo zakopal pa bodo mogoč preoral vse pa mi ne bo treba men.

glede na tvojo inovativnost, ti predlagam, da v primeru če zgornji plan ne bo deloval, uporabiš izgovor, da ti je pes pojedu izpit...

...zih se bodo zašvical ful, ker ne bodo vedl kaj zdaj narest :fredy:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na tvojo inovativnost, ti predlagam, da v primeru če zgornji plan ne bo deloval, uporabiš izgovor, da ti je pes pojedu izpit...

...zih se bodo zašvical ful, ker ne bodo vedl kaj zdaj narest :fredy:

:lol1:

Kaj pa, če mu psa 'okol obrnejo'? :D

Kaki :?

Lepi, vaLjda ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no glede na to da sem teoretsko "najjača" ;) je stanje glede dolgov zapustnika po Zakonu o dedovanju tako:

Dedič se mora dediščini odpovedat pred smrtjo osebe po kateri naj bi dedoval!

Glede višine,ki jo je dolžan poravnati!

Ni dolgo nazaj bil v Slovenskih novicah bil naslov: Ob grunt zaradi...

In tam je pisalo,da so dediči dolžni sosedu okoli 140.000eu.Predmet dedovanja pa je bil ocenjen na okoli 48.000eu...

Tako,da kot zgleda so stvari v praksi malo drugačne :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dedič se mora dediščini odpovedat pred smrtjo osebe po kateri naj bi dedoval!

Glede višine,ki jo je dolžan poravnati!

Ni dolgo nazaj bil v Slovenskih novicah bil naslov: Ob grunt zaradi...

In tam je pisalo,da so dediči dolžni sosedu okoli 140.000eu.Predmet dedovanja pa je bil ocenjen na okoli 48.000eu...

Tako,da kot zgleda so stvari v praksi malo drugačne :hmm:

oprosti Sesir, ampak ga ni zdajle junaka, ki bi me uspel prepričat v karkoli drugega kot to kar sem jaz napisala

slučajno sem se imela priložnost naučit celotno slovensko zakonodajo, ki ureja dedovanje in imam občutek, da malo bolje poznam to tematiko kot en kvazinovinar Slovenskih novic

dejstvo pa je, da točno tega primera, ki ga navajaš ne poznam... tako, da ne morem soditi, za kaj točno se je šlo

je pa nekaj od tega kar si napisal, že v samem startu skragano z zdravo pametno

par členov Zakona o dedovanju:

II. PRIDOBITEV DEDIŠČINE IN ODPOVED DEDIŠČINI

Prehod zapuščine na dediče

132. člen

Pokojnikova zapuščina preide po samem zakonu na njegove dediče v trenutku njegove smrti.

Odpoved dediščini

133. člen

(1) Dedič se lahko odpove dediščini z izjavo, ki jo poda sodišču do konca zapuščinske obravnave.

(2) Taka odpoved velja tudi za potomce tistega, ki se je odpovedal, če ni izrecno izjavil, da se odpoveduje samo v svojem imenu.

(3) Če so potomci mladoletni, za to odpoved ni potrebna odobritev pristojni center za socialno delo.

(4) Če se je dedič odpovedal samo v svojem imenu, se šteje, kakor da sploh ni bil dedič.

(5) Če se odpovedo dediščini vsi dediči, ki ob zapustnikovi smrtipripadajo najbližjemu dednemu redu, so poklicani k dedovanju dedičinaslednjega reda.

Pred smrtjo se dedič ne more odpovedati dediščini, ker pred smrtjo sploh še ni dediščine ampak govorimo samo o premoženju zapustnika... če pa ni dediščine, ni dediča.

izjema glede tega je samo druga alineja 137. člena

Odpoved neuvedenemu dedovanju

137. člen

(1) Odpoved dedovanju, ki še ni uvedeno, nima pravnega učinka.

(2) Izjemoma se lahko potomec, ki sme samostojno razpolagati ssvojimi pravicami, v sporazumu s prednikom odpove dediščini, ki bi mušla po prednikovi smrti.

(5) Taka odpoved velja tudi za potomce tistega, ki se je odpovedal,če ni s sporazumom o odpovedi ali s poznejšim sporazumom določeno kajdrugega.

v primeru, da še kaj ni jasnega, kar povej... bova poskusila rešit nesporazum... lahko tudi na pm

načeloma pa stojim za tistim kar sem napisala

da ne bom popolnoma of topic:

v primeru, da ste dedeč zapustnika, ki je imel neporavnane obveznosti do države zaradi kršitev cestnoprometnih predpisov, se lahko izognete plačilu njegovih kazni tako, da se odpoveste dediščini. V primeru odpovedi dediščine pa vedite, se odpovedujete tako njegovim dolgovom (pasivi) kot njegovemu premoženju (aktivi), v primeru da ga je imel... kaj se vam torej bolj izplača pa boste presodili sami.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v primeru, da ste dedeč zapustnika, ki je imel neporavnane obveznosti do države zaradi kršitev cestnoprometnih predpisov, se lahko izognete plačilu njegovih kazni tako, da se odpoveste dediščini. V primeru odpovedi dediščine pa vedite, se odpovedujete tako njegovim dolgovom (pasivi) kot njegovemu premoženju (aktivi), v primeru da ga je imel... kaj se vam torej bolj izplača pa boste presodili sami.

Pol je pa mogoče bil point "dedičev"da so mislili kako bodo prišli do hiše!Potem,ko so ugotovili,da iz nje ne bo kaj in,da so dolgi višji pa vik in krik.(načelo jim je uspelo-saj jim je upnik ponudil dober predlog za poravnavo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dedič se mora dediščini odpovedat pred smrtjo osebe po kateri naj bi dedoval!

Japajade. Ko oseba umre, te sodnik/sodnica na zapuščinski razpravi vpraša, ali želiš dedovati, ali ne ... Po smrti osebe, ki ti zapušča dediščino ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol je pa mogoče bil point "dedičev"da so mislili kako bodo prišli do hiše!Potem,ko so ugotovili,da iz nje ne bo kaj in,da so dolgi višji pa vik in krik.(načelo jim je uspelo-saj jim je upnik ponudil dober predlog za poravnavo)

Tudi meni se zdi edina logična razlaga tega kar si napisal to, da je bila aktiva, ki jo je zapustnik zapustil preveč mamljiva za dediče, da bi se dediščini odpovedali... posledično so poleg premoženja podedovali tudi dolgove. Vseeno pa to ne pomeni, da bi v primeru, da je dolgov več kot je vredna zapuščina, morali plačati iz svojega žepa. V tem primeru se namreč oceni vrednost premoženja (lahko bi se prodalo na držbi), nato pa se poplača zgolj toliko obveznosti, kolikor je bila zapuščina vredna. Dejstvo je, da dedič odgovarja za zapustnikove dolgove samo do vrednosti podedovanega premoženja.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In - a je s tem kaj narobe? Ko se rodimo, imamo vsi 0 ... potem je pa od nas odvisno, sčasoma.

Ti povem zakaj. Zato, ker tak način ni obojestranski. Ker si v kontra smeri, ko država kaj dolguje, ponavadi nategnjen. Recimo kake pritožbe (dajva rečt za povrhu, da upravičene) na račun države. Kolek tle, kolek tam, taksa, ... Plačaš vsepovsod brezpogojno, brez kakega prdenja, ...

Sedaj pa druga plat. Poznam primer, ko je oseba dobila na dom sliko slikano s stacionarnim radarjem. Na sliki njegov avto in hitrost, ki je krepko presegala hitrost, ki jo je slikano vozilo sploh zmoglo. Kaj zdaj? Zadeva se je preverila na policiji, kjer so se miličniki strinjali, da gre za non-sense in je bila pritožba upravičena. OK, pritožba, plačilni nalog skenslan. Ohh, si človek oddahne. VENDAR, država je nekoga obtožila po krivem, kar je bilo jasno še preden je bil tej osebi poslan plačilni nalog. Nihče ni ustavil postopka, čeprav je bil očitni non-sense (strike one). Recimo da bi bila oseba zablojena in bi kazen sprejela (finančno in kazenske točke) - fault osebe, do katerega pa v bistvu ne bi smelo pridet (strike two). Klic na policijo (strošek), morebitni preverba osebno na policiji (strošek prevoza), pošiljanje pritožbe (strošek pošiljanja) ... (strike three). Lahko se zdi smešno, da hočem napihniti zadevo, vendar se gre za princip. Država je 'zaJ' jaz pa na svoje stroške dokazujem da je 'zaJ'. Na drugi strani pa je država, ki ne 'jeB' 5% izterja vse, prav tako vsak poseg, obrazec, vlogo, zahtevo, prošnjo mastno plačaš. Dej ne me 'J' (ne leti nate mashina)

Pa sem dal banalen primer (odvajanje davkov je recimo še ena kost za oglodati), verjetno pa sam veš za več primerov, kot jaz. Verjetno bi se našel še kak bolj konkreten primer, v smislu bolj nazoren.

Aja, še to - tako nekako si jaz to razlagam in na to gledam. Ni nujno in niti ne pričakujem, da bi se ti lahko s tem strinjal.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam problem. Sem še mlad šofer, in sicer do decembra, torej še en mesec, sem pa pravkar prekoračil mejo število kazenskih točk. Pač vem, sam sem si kriv, tako da prosim nabijanje ni potrebno. Če je kdo že imel kakšen podobeno situacijo in bi imel kakšen predlog, da se izvlečem iz tega. Ker kot sem slišal, dobim pol leta prepoved delanja izpita, kar pa ni fajn :). Torej če ima kdo kakršen koli predlog, bi bil zlo vesel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem. Sem še mlad šofer, in sicer do decembra, torej še en mesec, sem pa pravkar prekoračil mejo število kazenskih točk. Pač vem, sam sem si kriv, tako da prosim nabijanje ni potrebno. Če je kdo že imel kakšen podobeno situacijo in bi imel kakšen predlog, da se izvlečem iz tega. Ker kot sem slišal, dobim pol leta prepoved delanja izpita, kar pa ni fajn :). Torej če ima kdo kakršen koli predlog, bi bil zlo vesel.

isti problem mam jst :D haha sicer men je policaj reku da je previsoka kazn in da mi nmore napist položnice zto bom dobil za k sodniku, morm kej s sabo prnest da bo bolše volje tm?:whistle::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dedič se mora dediščini odpovedat pred smrtjo osebe po kateri naj bi dedoval!

Glede višine,ki jo je dolžan poravnati!

Ni dolgo nazaj bil v Slovenskih novicah bil naslov: Ob grunt zaradi...

In tam je pisalo,da so dediči dolžni sosedu okoli 140.000eu.Predmet dedovanja pa je bil ocenjen na okoli 48.000eu...

Tako,da kot zgleda so stvari v praksi malo drugačne :hmm:

Kr neki. Domina je dobr napisala.

Po lastnih izkušnjah - dedovanju sem se odpovedal po smrti osebe, po kateri naj bi dedoval.

Če bi bili dolgovi, tako so mi na sodišču pojasnili, bi jih nosil le do višine vrednosti podedovanega - torej na izgubi ne bi mogel biti, kvečjemu na nuli ali v plusu.

UPS, šele zdaj vidu, da sem na to že odgovoril nekoč. No, sam da nisem skregan s svojo logiko :-)

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!