Skoči na vsebino

nateg pri nakupu barve


reesko

Priporočene objave

folk mam eno vprašanje...prosm pomagejte :(

sm kupu kao ORIGINAL barvo za cagivo mito...je pa namešana po katalogu...

sm zdele dobu plastike nazaj so zlo lepo pobarvane in plastike pridejo kr mal rozaste :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

kaj nej zdej...sej se ne vid tok...sam nevem zakaj bi mogu trpet da je mal rozasta če bi mogla bit čista rdeča...

in jst mam občutek da mi je un k je barvo namešu mal zajebu.pa je namešu preveč bele notr da tko pol pride...a mislte da bi jst loh kej od njih zahtevu karkol da bi jst na novo pobarvu...al loh se sam po glavi tepem? :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to si barvo kupil in dal drugemo barvat? Pa si preveril prej, če je barva vsaj približno enaka originalu?

Če je tako, bi moral urgirat pred samim barvanjem. Poskusi se z "mešalcem" zmeniti, da ti da novo barvo, ki bo ustrezala originalu.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to barvo so mi namešali v eni firmi kle v lj tm na viču(en čudn ime ma :D )...grčar ve ime firme :D

in so mi namešal barvo po katalogu se prav za letnik 98 tko k sm jst hotu...zdej je pa pršla rdeča s poudarkom na roza barvi :headbang:

k sm pa pogledu na hitr barvo pa valda da se mi je zdela približn taka k more bit...sej k je mokra barva se prav k še teče se itak ne vid tok dobr...

glede tega da se zmenm s prodajalcem je tko...8k je barva...ni problem dat men 8k...sam kaj pa ličar...bo zaston ta drugič barvu? :BUA:

temo sm odprl zato k me je zanimal če je kdo že kdaj meu kšno podobno izkušnjo :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fak je vem :( Pač ponovit vajo....

A si vprašal tistega, ki ti je mešu, zakaj ni taka kot bi mogla bit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah ponovit vajo pomen spet denar dat...kar pa tud ni zastonj...bom cele počitnce delu zarad napake enga kretena :angry:

mah nism ga..k sm lih prej dobu plastike nazaj...drgač pa je ličar reku da je zihr preveč bele k je mešu...

no sej bom jutr šou kje...pa če ne bojo oni pobarval na njihove stroške bo pa pač odvetnik meu naprej to dalje...

sam zanimal me je če je kdo že meu tak primer :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim,če je barvo narobe zmešal ti jo mora ponovno zmešat in brezplačno dati novo enako količino.Kriv pa si tudi sam saj bi moral predhodno(pred špricanjem)preverit identičnost barve.Tvoj pristop je bil očitno napačen zakaj senisi z tem,ki ti je barval dogovoril naj sam nabavi barvo in danes nebi imel problema-lepo bi moral on sam te stroške prevzet.Barvo ponovno zahtevaj,delo boš motal ponovno plačat(vsaka šola pač nekaj stane), grožnje z advokatom ti tu nebodo pomagale.Verjetno boš prej menjal motor predno bodo naša sodišča to premlela. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne sej tud če bo čez en let...jst če enga povozm bo tud obravnava najbrž čez neki cajta...ampak kazn bo...tko bo pa tud zato...ne bom plačevau za napake drugih...

hvala za nasvete :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne splača se it na sodišče zarad tega.. Škoda denarja, časa in živcev.. Zatežit moraš tistemu, ki je zafrknil pri mešanju barve, da ti da novo barvo zastojn, ličarja boš pa žal moral še enkrat plačat.. Ker ličar ni nič kriv, on je sam pobarval s tisto barvo ki si mu jo dal.

Jaz sem se tudi enkrat podobno zafrknil, ampak sem potem kar pustil tako barvo.. Je pa moteče, vem :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah ssej drgač je dost odvetnikov k ti ne zaračuna keša vnaprej...pač zmenta se za nevem...30% tistga kar dobiš...

mam že tko eno obravnavo v postopku za eno drugo stvar(en pretep je biu)...

no sej to je sam tok za infop za druge če vs je strah da so odvetniki dragi...pač uzameš kšnga k ti ne uzame nič...se pa tok bolj trudi doseči čimveč..ker ve da če bo 30% meu se bo trudu za čimvečjo vsoto...ker mu je 30% od 1000€ več kot 30% od 100€..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah ssej drgač je dost odvetnikov k ti ne zaračuna keša vnaprej...pač zmenta se za nevem...30% tistga kar dobiš...

mam že tko eno obravnavo v postopku za eno drugo stvar(en pretep je biu)...

no sej to je sam tok za infop za druge če vs je strah da so odvetniki dragi...pač uzameš kšnga k ti ne uzame nič...se pa tok bolj trudi doseči čimveč..ker ve da če bo 30% meu se bo trudu za čimvečjo vsoto...ker mu je 30% od 1000€ več kot 30% od 100€..

To je vse res :)

Ampak fora je da tak odvetnik ne bo nikoli vzel primera za katerega ve, da ni nobene realne možnosti za veliko odškodnino. Ker se ne splača :)

Zmeni se za drugo barvo, najdi enega ličarja, ki naredi za zmerno ceno in naj ti bo to šola za naprej. Verjemi, to je najboljša varianta..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ti misliš, da boš 1000 evrov iztožil? :lol1: :lol1: :lol1:

sej nism reku...primer sm dau...a nej napiše 1€ al pa 10€ kva si takoj zapeu...ne morš za stvar k je vredna 1 € dobit 500€

Koliko je stalo ličarjevo delo?

Za barvo vemo, da je bila 8000 tolarjev.

ni drago...nevem pomoje 100€..neki tazga je reku...

pa sej ni bistveno kok je stal..sam gre se zato k mi gre na kurac zakaj bi mogu jst za napako druzga plačevat :BUA:

To je vse res :)

Ampak fora je da tak odvetnik ne bo nikoli vzel primera za katerega ve, da ni nobene realne možnosti za veliko odškodnino. Ker se ne splača :)

Zmeni se za drugo barvo, najdi enega ličarja, ki naredi za zmerno ceno in naj ti bo to šola za naprej. Verjemi, to je najboljša varianta..

mah bom jst jutr probu...če bom probu me nč ne stane...a ni res :) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočm ti zbijat morale, samo zdi se mi da ne bo nič iz tega. Prodajalec barve lahko da novo barvo, to je pa tudi vse. Navsezadnje, če je barva pred barvanjem zgledala rdeča, potem nevem...

Jaz sem dal za NSRo namešat v Mavrico(nesel sem 2 koda tja) in mi je viola totalno potrefil, je čist enaka, rdeča pa je bla čist malo svetlejša, ampak res malo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst mam itak iz kataloga vn to barvo..in mam še zmer neki barve...pa tud na barvi je napisana številka barve...sej se da barvao tud pregledat..kok česa je notr...in bo že pol se zgovarju da mu je ušla bela ...

no sej zdej sm mal premišlevou..mogoče bom meu pa roza...bom edini debil na roza motorju :OK:

sam iztržt bom pa še zmer kej probu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tožarit se boš šel za 100 ojrov? :eek: Za tist cajt, ki ga boš prebil na sodišču, pri advokatu in še bogvekaj + en velik kup živcev se ti ne splača (vsaj meni osebno se pod razno ne bi dalo). Sploh pa ne vem kako boš vse to dokazoval in kako boš pri tem uspešen? Drugič prinesi ličarju del plastike in naj ti on nameša barvo glede na ta del in pihne plastike...

(drgač pa en velik kol s sabo pa k mešalcu barve) :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno to s kolom bom naredu :OK:

ne gre se mi za 100€ ampak za princip...kamen na kamen potica pa to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

reesko ti nisi normalen. :wacko: :headbang:

Vzemi plastiko pa barvo pa pojdi k mešalcu in mureci, da je roza namešal, prej pa še ličarja vprašaj če ni on kaj zašuštral.

Mislim, da vem v kateri mešalnici si bil, pa lahko povem, da so meni vedno namešali, kar sem želel in si čas vzeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej drgač ta ličar skoz tm jemle...sam sej je sam reku...vsak se loh zmot...sam je tuki očitno preveč bele barve...

no fantje sej drgča ni tok roza da se ne bo kdo ustrašu...odvisno pod kero svetlobo...sam men se gre za princip :devil:

drgač pa valda da bom uzeu plastiko pa reku da so me zajebal...najbl me je pa strah da k bom pa skup vrgu plastike da bo pa res rozast izpadl...ker bom popizdu :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je ličar na vijolčno štrihnil plastiko, pa sem v tistem času, ko bi na webu jamral kolk me je nategnu, dal barvat na pravo barvo za male pare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah ker je pa dons nedelja nevem kje bi dobu barvo v nedeljo ob 3eh(takrt sm dobu plastike)...mogoče ti veš?

pa kdo bi mi brusu v nedeljo popoldne?

temo sm zato odprl da opozorim ostale na te stvari pa tud zanimal me je če ma kdo podobne izkušnje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@koci :

mah tok mi nekak potegne na rozo k pr teb :closedeyes:

ne ne moja je taka lepa rdeča in nič na roza ne vleče :devil:

Men je ličar na vijolčno štrihnil plastiko, pa sem v tistem času, ko bi na webu jamral kolk me je nategnu, dal barvat na pravo barvo za male pare.

@reesko, upam da boš razumel kaj ti je hotel povedat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne moja je taka lepa rdeča in nič na roza ne vleče :devil:

@reesko, upam da boš razumel kaj ti je hotel povedat :D

hehe ...je kr mal rozasta... :D :P

sej moja je bl rdeča...sam sej mene ne mot tok barva sej se vid nick na msnju :D sam za princip se mi gre

jah sej štekam kaj je hotu povedat sam sm tud jst povedu zakaj sm odprl temo...če pa koga moti pa adijo O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!