Skoči na vsebino

Zavzemajmo se za motošport v Sloveniji!!!PROTEST pred parl


Meglenšček

Priporočene objave

jaz pa vidim samo "AMZS" pri obeh in mi je praktično vseeno koliko hčerinskih firm imajo odprtih zaradi prerazporejanja denarja in kasnejšega jokcanja. Če bi jim bilo kaj do razvoja avto-moto športa samega bi se obnašali drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je, ponoc so vse krave crne!

tako kot ministru bručanu ni nič do rakavih bonikov in premal čas in truda nameni izgradnji instituta! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Programi vrhunskega športa

Po podatkih, dosegljivih na spletni strani (www.fundacijazasport.org), je Fundacija za šport za programe vrhunskega športa letos razdelila 1.362.844 evrov. Ta znesek je bil razdeljen med 43 nacionalnih panožnih športnih zvez oziroma za izvajanje 64 programov nastopov reprezentanc. AMZS je kandidirala tri programe in sicer motokros, cestno hitrostni motociklizem in speedway in za vse programe skupaj prejela 7.623 evrov, kar pomeni 0,56 odstotka vseh razdeljenih sredstev. To AMZS uvršča na 29. mesto med vsemi zvezami, ki so sredstva prejela. V primerjavi z letom 2006 se je ta znesek zmanjšal za skoraj 20 odstotkov, čeprav je bilo prav lansko leto za športnike AMZS glede na dosežene rezultate najboljše doslej. Seveda bo treba programe letošnjih nastopov naših reprezentantov na tekmah svetovnega ali evropskega prvenstva prilagoditi, saj so prejeta sredstva precej manjša od pričakovanih, kaj šele od zneska, za katerega je na razpisu kandidirala AMZS. To pomeni, da bodo imeli športniki vse težje delo, če bodo želeli tudi v prihodnje osvajati tako visoke uvrstitve, kot so jim uspevale v preteklih letih. Obstaja celo bojazen, da se bo ponovila zgodba doslej edinega slovenskega dirkača, ki je dosegel posamično zmago na dirki svetovnega prvenstva Aleša Hlada, ki je prejel in sprejel ugodno finančno ponudbo iz Bolgarije in bo prihodnja tri leta nastopal za bolgarsko reprezentanco. To ka-že, kako drugačen odnos do moto športa imajo v tujini.

Programi športne vzgoje otrok in mladine, usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport

Tudi pri tej razdelitvi je stvar dokaj podobna. Od razdeljenih 1.482.093 evrov je bilo za moto šport prejetih 7.046 evrov, kar je 0,48 odstotka razdeljenih sredstev. AMZS se s tem uvršča na 28. mesto med 44. zvezami, prejemnicami sredstev. To pomeni znižanje sredstev za 27,45 odstotka v primerjavi z sredstvi, prejetimi za ta sklop programov v letu 2006. Tudi za nastope, ki spadajo pod ta program, to so mladinsko svetovno prvenstvo v motokrosu, evropsko prvenstvo v motokrosu v razredu 125 in pa organizacija šole podmladka za motokros, bo treba prilagoditi programe. To vsekakor ni spodbudno za razvoj slovenskega motokrosa.

Me res zanima kateri šport je dobil največ sredstev :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me res zanima kateri šport je dobil največ sredstev :hmm:

smucarija valda!

v clanku je prav seznam in k sem bral vse tiste zveze pred moto, mislim kr neki! Ce se prav spomnim so kar stiri iz vrste borilnih vescin, pa namizni tenis in podobno! Da se razumemo, sem pristaš raznovrstnih sportov, povdarek je na porazdelitvi sredstev glede na rezultate!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smucarija valda!

v clanku je prav seznam in k sem bral vse tiste zveze pred moto, mislim kr neki! Ce se prav spomnim so kar stiri iz vrste borilnih vescin, pa namizni tenis in podobno! Da se razumemo, sem pristaš raznovrstnih sportov, povdarek je na porazdelitvi sredstev glede na rezultate!

Lahko daš link, kjer bi se to dalo prebrat???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Da se razumemo, sem pristaš raznovrstnih sportov, povdarek je na porazdelitvi sredstev glede na rezultate!

v tem se pa strinjam s tabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!