Skoči na vsebino

Enduro motorji do 350 ccm


VoodooMan

Priporočene objave

Huh...tle je težka izbira..

Odvisno kaj hočeš.. dvotaktne al štiritaktne..

Vsi majo svoje prednosti. V 2T mašino je treba več dnarja vložit in so ponavadi bolj poskočne, s 4T pa obiščeš servis dost bojl redko pa še popravila so cenejša. Ponavad pa pol taki endurci tut nimajo nevem kakšnih pospeškov in končne.

Aja. Kakšnega endurca pa iščeš? Cestnega al bojl za cesto/teren ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, takega pa kot vem žal ni :?

Razen če ti ustreza Honda Varadero 125 ..

Drgač pa pravega cestnega 4T endura (razna Vara) ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo med 125ticami:

Beta Alp 125

Honda varadero 125

Hyosung RX 125

Kymco Stryker 125

MZ 125 SX

Rieju MRX 125

Simson 125 GS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postavlja se vprašanje, koliko bodo oni korejci zdržali.

Za Hodno je že znano, da ma dobre motorje. Ostali so mi pa mal sumljivi sam pomojem nebi smel bit težav :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ga ni več. Je že Suzuki DR 400.

398 ccm, kar je izven razpisanih 350 ccm.

Vprašati bi morali še ali hoče kupiti novega, ali starega.

V primeru starega bo potrebno na mizo vreči še stare kataloge. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabu sem napisat-DR350 je sicer bolj hard enduro sam glede na to da se jaz s svojim DR125 skoz vozim po cesti ti lahko povem da ni nobenga problema!Sam bolj cestne gume gor pa šibaj!:wink:

Je pa dobra lastnost tud ta da se lahko še tolk zložiš ke po cesti ne boš na motorju tud praskice najdu (že večkrat preverjeno :lol: )!

Tud če bi rad tko zglajzal da bi mu kaj naredu ti ne bo uspel! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale DR mene skoz bolj zanima... :lol: :lol: :lol:

Ne, ne, jest ostajam zvest skuterju...

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej je DR kr ok.

Sam jest dam tut velik na lepoto vozila/motorja, kjer pa R res odstopa. Pač je običn hard enduro, pa še v tem smisli ni tok lep (so KTMi pa Huske men lepše)..

Pač subjektivno mnenje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, a je blo vprašanje o endurah do 350 ccm, al kaj. V tej temi pišete vse drugo, samo o endurah do 350 ne. Samo na hitro, meni padeta na misel samo dva, Honda NSX Dominator 250 in Kawasaki KLR 250 (ja prav ste prebrali, KLR 250, vozil sem ga že, prijetna stvar, samo na naših cestah ga še nisem videl). Medtem, ko je prvi zračno hlajeni enovaljnik, je drugi vodno. Drugih endur v tem segmentu (žal) ne poznam, lahko pa za oba našteta motorinčka napišem, da sem zelo veliko z njima prevozil, in da sta, no ja, precej podhranjena, ampak cool. Mogoče je Honda nekaj živahnejša in malo manj "enduro".

Kolikor vem, je pa DR res na voljo samo s 400 (398 ccm) motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi, se strinjam s tabo glede KLR250. Tudi jaz sem ga vozil pred kakimi desetimi leti in mi je bil zelo všeč. So pa pri nas precej redki.

Na misel mi je prišla še Yamaha XT 350, pa ne vem, če jo sploh še izdelujejo. Vsekakor je XT350 prijeten in zelo zdržljiv motorček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha ima celo paleto dvotaktnih motorjev od 125 do 225 ccm enduro, vendar jih je pri nas tudi zelo redko videti. Priporočam ti eno ekskurzijo v Grčijo, tam boš videl, kaj se vse v tem segmentu prodaja, ne moreš verjet :lol: 8) :wink: . Ja KLR 250 sem letos rentou v Grčiji in z njim naredu 800 km, res prava mašinica, samo dve zameri: izjemno slabe zavore in zelo neroden nožni "kurbl", ki mi je pustil modrice po notranji strani gležnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voodooman, delal sem praktične vožnje in izpit na Suzuki DR 350. Čeprav nisem nevem kako navdušen nad enduro varijantami je bil ta motor res dober. Videl sem kaj je z njim počel lastnik kje in kako ga je gonil pa še za avtošolo ga je imel vendar po njegovem pripovedovanju res ni imel nobenih problemov. Pa še blokade motorja je ven pobral. Stvar je res šla kot hudič. Toplo priporočam!

Pozdrav izpod vinogradov! Rocky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi kupil kaj težjega in zablokiral? 650cc enduri še niso tako dragi (noja čist odvisn kako denarnico sploh imaš)..ker jih lohk lepo zablokirša voziš 2leti pol pa odlokirša na max in ga maš dokler ti bo dobro služil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dobiš kakšnega DR350 (v skoraj vsakem izvodu salamonovega oglasnika ga kdo prodaja) je to super izbira. Moj ima sedaj 55000 Km (od tega vsaj pol časa po raznih

brezpotjih) in teče ko urca - agregata se v času kot ga imam sploh ni bilo potrebno dotaknit . Če voziš bolj offroad je pa sploh super - brez problema se lahko kosa z kakšnimi Husqvarnami/KTMji (razen vzmetenje je bolj :? ). Edini problem kar sem jih imel z motorjem je bil prerjavel rezervoar (zamenjal z plastičnim). Če ga nameravaš kupiti pazi

da te ne najebajo z ceno - max. 800000 SIT za zelo dobro ohranjen model 99 (mislim da se je nov motor prodajal za okrog 950000 SIT).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo pa tudi jamahe tw 200ccm 4-taktne. Tud majka motor!

Ja, samo pri nas se je menda ne da dobit - imajo samo TW 125.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

starega iscem!

kere pa 2taktne priporocate?tut do 350?

Huska 360 - saj ne da jo priporočam, ampak obstaja. Po moči je blizu Huski 600 4T.

P.S.

Samo oznaka je 360, drugače je pa -350 ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!