Skoči na vsebino

oddaja Svet o motoristih 15.3.2007


HHV

Priporočene objave

spet ena kost za obirat :D prisevek se mi je zdel čisto soliden. vsak vidi v njem kar pač želi videti. kratko malo bi bilo manj nesreč, če bi nekateri znali predvidevati. seveda je tehnično velikokrat kriv avtomobilist in dostikrat je tudi upravičeno kriv, vendar pa..avtomobilist kriv, motorist mrtev. motorist kriv, motorist mrtev. kakorkoli obrneš, jo motorist odnese slabše. naša celotna šoferska kultura šepa. načeloma pa..kjer so izvozi na cesto, križišča in podobna sranja, hitrost zmanjšat in imet v mislih, da lahko nekdo zavije vn ali noter ker te ni opazil (ali vsaj slišal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja...malo prej sem skoraj snel na polno kolesarja ki je iz stranske ulice prlajbu z vsem kar je lahko prtisku na pedale ne levo ne desno naravnost pred avto...malo bi masko blo za prebarvat in kako luč za menjat...če bi pršu z motorjem...ne vem ne vem...bi rekli, da sm šu prehitro...ker tam grem redno 60-70 z motorjem...mah... :doze:

članek? motorist zbil kolesarja, ki je prišel iz stranske ulice in zaprl motoristu pot. lažje/hudo poškodovanega motorista so prepeljali v Šempetersko bolnišnico. na tem delu je omejitev 50. motorist je vozil z neprilagojeno hitrostjo. :doze:

motorist

motorist

motorist

motorist.

kriv al nedolžen je vedno kriv.

žal. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet ena kost za obirat :D prisevek se mi je zdel čisto soliden. vsak vidi v njem kar pač želi videti. kratko malo bi bilo manj nesreč, če bi nekateri znali predvidevati. seveda je tehnično velikokrat kriv avtomobilist in dostikrat je tudi upravičeno kriv, vendar pa..avtomobilist kriv, motorist mrtev. motorist kriv, motorist mrtev. kakorkoli obrneš, jo motorist odnese slabše. naša celotna šoferska kultura šepa. načeloma pa..kjer so izvozi na cesto, križišča in podobna sranja, hitrost zmanjšat in imet v mislih, da lahko nekdo zavije vn ali noter ker te ni opazil (ali vsaj slišal)

In kaj bi v takem prispevku videl voznik avtomobila??Sigurno si marsi kdo reče:spet so norci na cesti

Zakaj moramo vedno samo motoristi predvidevat??To se vedno poudarja ko govorimo o motorjih-predvidevanje.Zaenkrat še nisem tega slišal od voznika avtomobila(razen če vozi oboje seveda)

Kar pa se tiče šoferske kulture...marsikdo sploh ve ne kaj to je.

Pred kratkim so spet začeli popravljati cesto čez logatec(tržaška),in seveda postavili semaforje...rdeča,ustavim...za mano motorist-ustavi....potem pa mimo z veliko hitrostjo(ziher je peljal čez 60) črn audi lj registracija,okna odprta,muzika...

Ja moram rečt...kultura je...samo ne pri nas.Dokler se bo hupalo zato ker je nekomu crknil avto...

Saj veste kaj hočem povedati...

Kar pa se tiče prispevka...podpihovanje novinarjev.Vsaj tako sem jaz to razumel.

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotel sem poudariti ravno to, da če hočeš zase dobro, moraš pač predvidevat. lahko pa tudi spustiš ta del in seveda ne boš nič kriv, ko ti nekdo zapre pot, vendar nastradal boš ti, ko boš polomljen ali huje. sem že bil v situaciji, ko so me izsilili in bi takrat najraje tistega "narahlo pobožal" ampak k sreči sem se ustavil. na cesti so avtomobilisti, ki so objestni , sploh do motoristov, ki so ponavadi hitrejši, so takšni ki te nenamenoma spregledajo in jim je žal in slednji ki jim niti ni žal. teti nam pravijo norci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me je pa zbodla izjava in prikaz kako motoristi ne ustavljamo pred prehodom za pešce. Zakaj spet povdarek na motoristih, če NOBEDEN ne ustavlja. Eno uro pred oddajo ustavil na prehodu mamici z vozičkom in še enim otrokom zraven (brez hvale, ampak zame so otroci svetinja) pa je z nasprotne strani ustavil šele peti avto. :angry:

Splošna kultura je pri nas v podnu, pa naj bodo to avtomobilisti, motoristi, kamionisti itd. itd. Še najbolj žalostno je ravno pri zadnjih, ki so kao profesionalni vozniki, da o policajih ne govorimo.

Pa koji kurac te moti tista animacija -s aj pred tem sta pa biel dve ali tri, kjer je bil motorist bogi-bogi-revček, ker so hudobni avtomobilisti bli barabe ... 2 : 1 za motoriste torej ...

ti bi moral imet nick kalimaro65...

Kaj a so motoristi začeli upoštevat omejitve? :blink:

valjda, zakonske in tudi naravne ter fizikalne!

zato bo letos 0 mrtvih motoristov na cestah. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej smo rez ubožci...vse kar nas reši pred izsiljevanjem izrinjanjem pomendranjem...je hitrost :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj recimo ne naredi članka nekdo ki se spozna na probleme v prometu kar se tiče motoristov, ne pa neka punčka ki sprašuje prodajalca če bi ji prodal motor. Prodajalc bi ji prodal motor tud če ne bi imela izpita... jaoo no... :wallbash:

upam se stavit, da bo ta bejba na večini slovenskih motozborov letos glavna zvezda v klubu IPA :)

Mi (motoristi) pač nimamo nič pri tem, da ima folk o nas negativno predstavo. Kako lahko kaj takšnega sploh rečeš. :krneki:

jaz mam rad, če imajo sosedje in drugi malo slabega mnenja o meni. mi vsaj ne upajo po glavi srat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym vam je dal odlicen predlog. Dajte vse na mail od te famozne oddaje pa naj se mal zamislio. Za voditelja oddaje se strinjam bolj debilnega bi skor tesko najdli. Una fufica k je latala okol je pa sam za na kandelaber po moznosti na kaksnem motozboru pa redaljka brale do zore.

O sami oddaji pa mislim da ni zadela bistva! Faljeno u tri krasne... :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoriste v motoristični geto ! to zalego preklemano ! naj jim država poišče prostor z novo manjšinjsko motoristično zakonodajo pa se naj tam po mili volji zaletavajo, izsiljujejo, prehitevajo, onanirajo, preseravajo, nabijajo ..... ha fantje in dekleta ! ni nedotakljivih ! ampak kdo bi sebe najprej videl pri vsem skupaj ! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kvalitete prispevka :SS :SS :SS :SS , večina negativnih, zelo malo pozitivnih. Pa še malo samokritike. Ni bilo treba veliko, da sem postal divjak, saj tako so me označili sovaščani, pa čeprav sem le nekoga na pregledni cesti prehitel z odprtim Igorjem. Očitno se je prestrašil in rezultat je tu. Zaradi nekaterih trenutnih odločitev, ki se zgodijo namenoma ali nenamenoma, smo vsi usrani. Pa kaj. Saj Slovenci smo tako in tako naravnani, da vidimo v drugem po večini le slabe strani. No, veliko moč pa imajo mediji, ki lahko očitno v današnjih časih serjejo povsod, brez utemeljitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tlele lohka bruhamo pa se pizdimo na Svet, pa bo čisto vseeno, ker je profil gledalcev tak, da v bistvu prepričujejo že prepričane. O novinarski ekipi pa ne kaže zgubljat besed, "dobro" rumeno novinarstvo tako ali tako temelji na ustvarjanju strahu in najlažje prestrašiš ljudi, ki se jemljejo informacije iz enega ali dveh virov. Torej tisti, katerim so namenjene bruhalice in pizdenje, tegale threada tako ali tako ne berejo, pa naj bodo to novinarji, še manj pa gledalci.

BTW, kljub vsemu en :SS dobro dene :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to tudi pocnes ali samo "don´t do as I do, do as I say" zganjas ?

depends on who wants to know (and why)...

motorist.

kriv al nedolžen je vedno kriv.

žal. :doze:

1) motorist ni "vedno kriv"

2) paziti je treba na šibkejše

še kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebe se mi kaj si mislijo :evilgrin:

pomoje zaradi tega skropucala na tv ne bom letos nič manjkrat izsiljen na cesti itd.... sosedove bakice ki pa opravljajo že ko se pod štandgasom mimo peljem, pa samo nalajam izpod čelade, da še lažje govorijo da sem norc... :naughty:

Popravljeno . Popravil pizdek 69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: ko bom moral postati vzoren voznik (se pravi če me kdo prisili) bom pa itak prodal motor in avto in uporabljal javni prevoz :evilgrin:

:OK: :OK: :OK: :OK:

jebe se mi kaj si mislijo :evilgrin:

pomoje zaradi tega skropucala na tv ne bom letos nič manjkrat izsiljen na cesti itd.... sosedove bakice ki pa opravljajo že ko se pod štandgasom mimo peljem, pa samo nalajam izpod čelade, da še lažje govorijo da sem norc... :naughty:

:OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa koji kurac te moti tista animacija -s aj pred tem sta pa biel dve ali tri, kjer je bil motorist bogi-bogi-revček, ker so hudobni avtomobilisti bli barabe ... 2 : 1 za motoriste torej ...

ti bi moral imet nick kalimaro65...

Kaj se pa tok buniš, a si pomagal oddajo delat al kaj :naughty: , glej nisem en izmed tistih, ki bi slepo zagovarjali motoriste, ker smo si dejansko dost sami krivi, mi gre pa na k...c še enkrat povem, če vsakič ko se začne sezona gledamo samo kaj bomo, kaj ne smemo, kaj smo že naredil, nikoli pa ne vidimo spota, ki so ga predvajali mislim, da v Angliji na začetku sezone ko avtomobilist izsili na polno, z namenom, da opozorijo, da so na cesti tudi motoristi, mopedisti, biciklisti ...

Dal si mi pa dobro idejo za nick, čeprav je to krivica. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta spot sem videl na netu. Je res ok! Avomobilist pogleda levo pol pa desno in kr zapelje na cesto mede tem pa prileti mopedist. Potem pa opozorilo avtomobilistom... skratka odličen spot sam žal ne na naših tevejih. Naši so itak rezervirani za senzacionalistična sranja. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gledal prispevek ... z njim ni bilo vsebinsko nič dramatično narobe ... tako pač je, dragi moji ... vse povedano v bistvu drži.

Se kar pridružujem temu mnenju.. Roko na srce, motoristi res velikokrat izzivamo sami. Tudi tisti ki se vozimo/vozijo relativno varno, načeloma dosegamo večje hitrosti kot avtomobilisti, hkrati smo pa neprimerno bolj izpostavljeni, ker ni okoli nas ničesar. Vsi se tega zavedamo predno se vsedemo na motor in če bi vsak to vzel v zakup, bi bilo edino logično, da z motorji vozimo še počasneje kot z avtomobili. Ampak kot vemo ni tako in ne bo tako, ker človek si načeloma ne kupi motorja zato, da se bo vozil 70km/h..

Ima pa zgodba tudi drugo stran. Vsekakor je res tudi to, da nam tudi ostali udeleženci zelo pripomorejo k nesrečam. Kultura je na psu, tako pri motoristih, avtomobilistih, traktoristih, kamijonistih.. Žal je pa tako, da vedno najebe motorist. Potrebno bi bilo precej več delati na osveščanju vseh voznikov, tako tistih na dveh in mogoče še bolj tistih na štirih kolesih.

Prispevek na Svetu ni bil najboljši, mislim da je pod nivojem in na trenutke res deluje precej nestrokovno (bedarija glede prehodov, ipd) ampak kot sem rekel, žal je tako, da je precej povedanih ostalih stvari resničnih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Televizija itak prikaže kar hoče! :BUA:

Sergej je rekel da so se pred kamero pogovarjali tudi o napredku pri varnosti o ABS, CBS, varnostnih blazinah, treningi varne vožnje...

Sam so vse to izrezal in pustil samo tisto kar ste videli :eek:

Tko, da so se na As-u vseen mal potrudil sam so jih enostavno izrezal. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdele vidu prispevek o motoristih tudi na tv1 ali 2, se mi je zdel boljši, sam na koncu so s skuterji brcnili v temo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se ni zdel tko tragično kot vi pišete tuki, napačna statistika, drugač pa nč posebno hudega.

Kurc smo pač norci sej sami to vemo, sam težko je priznat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se ni zdel tko tragično kot vi pišete tuki, napačna statistika, drugač pa nč posebno hudega.

Kurc smo pač norci sej sami to vemo, sam težko je priznat.

Imaš kar prav ! Nekateri ne bojo nikdar priznal, da včasih tudi pretiravajo, ne ne oni pa že ne ! Smo vsi krvavi pod kožo ! Odaja je pa malo mim, Stanovnik bi verjetno, če bi vedel kaj bo iz te odaje jih nabil na k...., Benka je pa kot, da bi poslušal Dr. Borna ko ga srat tišči :kva2: Mogoče je bla pri njemu na obisku na kolenih :kva2:

No pa vseeno ji ne moremo odrekat tega, da ima jajca :kva2: , že s tem da je šla sama okoli sveta :worship:

Sam pamet v glavo in Fičotove nasvete prebrat, pustit bremena glave doma in hajd na furo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ka0 bodo poustril nadzor mogoče za 1 tedn pol pa konc! Sej folk itq ma slabo mnenje pa da smo sami krivi da se ns tok pobije :headbang: Pa kero je reku na cesti bo več dvokoles zato več možnosti za prometne nesreče. nebom komentiru

Popravljeno . Popravil jebac-car
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsem je delna resnica! Ampak sem se pa kar malo zasmejal ob videu "motorist ne ustavi ob prehodu za pešče". :slap:

Pa zbijemo jih tut mi ponavad a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zbijemo jih tut mi ponavad a ne?

ne vem, kako je ponavad.. ampak en tip s tega foruma je menda zbiu eno staro mamko s svojo športno kanto... ga je en drug forumaš vidu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!