Skoči na vsebino

Struženje diska


metalc17

Priporočene objave

Lepo pozdarvleni

Na so se nardil kanalčki in rob vendar ni veliko ampak če greš čez s prstom se pozna dost.Pa tud hitreje in ne enakomerno pobira pološčice.

Zdaj me pa zanima,če se,da disk postružit al je treba kupiti nov disk?

LP

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Struženje ne pride v poštev, saj rezilo odriva disk ker je pretanek; avtomobilskega se da ker je litina in je debel, za motor pa ne.

Tu pride v poštev plansko brušenje.

Če je "fiksni" disk ga mirno daš pobrusit, če pa je plavajoči moraš podreti nete in dati pobrusit zavorno ploščo. Nato ga na novo nanetaš na nosilec. Le to naj počne strokovnjak...

Tudi brušenje naj bo izvedeno pri ornk mojstru.

Ko sem sam dal brusit diske mi je potem še preko 1000km močno tresla zavorna ročica(pumpala). Če bi bilo dobro brušeno bi se disk "vnesel" po 50km.

Obvezno pa mora disk ohraniti minimalno debelino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je na obeh kolesih.

Ni plavajoč disk je navaden.

Ve kdo za kakšenga majstra,da bi mi to plansko zbrusu pa da je v okolici krškega.

Lp

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povprašaj Brumerja iz foruma, on se mi je enkrat prijazno ponudil, da bi bil pripravljen pobrusit prvi disk, ki mi je tresel. Mož ve stvar ali dve o šraufanju in podobnih stvareh :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi nove saj gre za tvojo glavo.

Nikakor ne špari pri zavorah,ker nikoli ne veš kaj bo s temi če jih daš brusit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja morm mal povprašat koliko so.

Kaj pa vi ki ste brusli diske pri koliko kom ste ga brusli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi nove saj gre za tvojo glavo.

Nikakor ne špari pri zavorah,ker nikoli ne veš kaj bo s temi če jih daš brusit.

Le vprašanje časa je bilo kdaj se bo pojavil odgovor v stilu da se tukaj pa ne splača šparat.

Če ne boš šel pod min debelino ne sme bit panike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri koliko Km ste pa brusili disk.

Disk se pobrusi takrat,ko je poškodovan vendar Max 10% od originalne debeline diska.Sepravi ,če ja debelin novega diska 6mm ga lahko pobrusiš z vsake strani maximum 0,3 mm,ni dobro plansko brusit ampak je boljše brusit v stružnici tako,da se disk pri brušenju vrti.Diske ti je poškodovalo zarabi pretrdih zavornih ploščic,zato obvezno kupi najprej nove zavorne ploščice,čim mehkejše.Ko boš imel nove ploščice me poklič na GSM 040/702370 in boš prišel en popoldne v Nm pa to narediva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa brusiš na stružnici?

mogoče biax montiraš namesto noža?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa brusiš na stružnici?

mogoče biax montiraš namesto noža?

Mislim da je to biax poglej na sliki :disk lepo scentriraš v Amerikaner na suport pa montiraš namesto noža brusilko z določeno šajbo za brušenje in brusiš tako,da se disk vrti v nasprotno stran od brusilke OK.

post-9445-1174163345_thumb.jpg

post-9445-1174163386_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf, tega pa nisem dolgo videl.

biax-ročni pnevmarski brusilnik, orodjarji ga naveliko uporabljajo. jest sem ga tudi vpel v stružnico namesto noža (nisem brusil diskov). samo mislim, da je tvoja pogruntavščina boljša.

pri takem početju je res dobro zaščitit vodila, kar si ti naredil.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer se boma zmenla sam da kupm nove ploščice pa je.

Katere firme ploščic pa priporočate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer se boma zmenla sam da kupm nove ploščice pa je.

Katere firme ploščic pa priporočate?

Jaz imam zelo dobre izkušnje z SBS (sinter) Street excel Skandinavian brake systems (mislim da se dobijo v Vilachu pri HenGerike ca 500m naprej od Lyisa proti centru na levi strani).Tudi Lucasove iz Lyisa niso trde,ko kupuješ glej barvo ploščic,namreč naj bodo bolj sive z malo mesingastimi opilki nesme biti preveč bakrene barve,te so vse precej trde.Najbolje bo da še malo trgovce povprašaš. :OK:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Kako se plavajoče diske brusi? Kako se jih nazaj zaneta gor? Kdo to dela v Sloveniji? Slišal sem, da Feroda v Celju, vendar bi mi bilo ljubše, če je kje v bližini Ljubljane. Ročke in motor mi nič ne treseta, ampak če grem s prstom po diskih, se čutijo zarezice (v radialni smeri).

Nove ploščice mi je pobralo po 4ih obiskih piste, sedaj bi dal pa gor ene orenk ploščice in diske pobrusil, da bi bilo tako kot se zagre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!