Skoči na vsebino

Zakaj nas ne marajo?


Dr_Jakob

Priporočene objave

Postavljam resno vprasanje, ki terja resne odgovore: Zakaj ljudje ne marajo motoristov?

Zadnje case upazam vedno hujse sovraztvo do nas motoristov. Zanima me zakaj. Najbrz niso samo nesrece tiste, ki nas kazejo v slabi luci. Mediji preradi napihnejo vsako zgodbo, ki vkljucuje nesreco motorista. Stare mamce se kar krizajo, ko jim omenis motor. ZAKAJ? A smo res tako drugacni in tako zelo odstopamo od druzbenih norm? Tudi nenapisanih.

P.s. Prosim ne svinjat teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nerazgledan konzervativni folk, ki dovoli da mu mediji vsiljujejo svoje mišljenje.

Sem pa že sam večrat doživel od kakega "starga ateta", da je pristopil kmeni, me mal povprašal kako in kaj in sam od sebe začel, da je to noro kar se dogaja po cestah, češ da nismo motoristi zmer sami krivi za nesreče itd. Sem kar debelo gledal :eek: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me je sokirala ena scena, ko sem se s kolegom motoristom dobil na kavi in mi je ves presran zacel razlagat, da je na poti do kave komaj prezivel. Da ga je en KR BMW namerno potisnil na skrajno nasprotni pas in ni popustil niti takrat, ko je nasproti prisel avto. nekako se mu je izmuznil. MISLIM! Pa da ne bo dvoma. Tip ga je cel cas gledal s pogledom: "Zdej si pa mrzel, crv motoristicen nemaren."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stare meme: ko so bile mlade je bilo ze zelo malo motoristov, tak da nesrec skoraj ni bilo z njimi, seveda je bilo tudi zelo malo prometa, tak da tega niso navajene, kar mislim da je najvecji razlog

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

a je res potrebna nova tema za tole :doze: če bi malo prelistal forum, bi opazil, da jih je že kar nekaj odprtih na to tematiko :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj nas ne marajo..torej primer lahko navedem kar iz domačega kraja..

kolega, ki ima KTMovega duka, neregistriran( torej najdlje od gostilne do gostilne in pa občasno kakšna fura max 100km), nekašni odprti izpuhi(zelo zelo glasen) in pa seveda on sam na motorju(norec brez primere).

Ponavadi ko se pelje čez naselje obvezno na zadnje kolo in potem tako dokler gre .. tudi hitrost hmm kolikor gre motor, da sploh ne omenjam prehitevanj, ki jih bolj zaradi šale izvaja na nož. Verjamem, da ni to izjema samo pri nas ..torej imajo nekateri kar razlog da ne marajo motoristov. Mene osebno to nemoti, vendar sam tega ne počnem, slabo luč pa takšne stvari mečejo na nas ostale motoriste.

lp Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogromno je čiste foušije.

Nekaj zaradi preobjestnežev, ki morajo divjati in vsakega prehiteti.

Osebno pa še nikoli nisem doživel sovražnosti s strani avtomobilistov... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi ko se pelje čez naselje obvezno na zadnje kolo in potem tako dokler gre .. tudi hitrost hmm kolikor gre motor, da sploh ne omenjam prehitevanj, ki jih bolj zaradi šale izvaja na nož.

Seveda tudi zaradi tega :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogromno je čiste foušije.

Nekaj zaradi preobjestnežev, ki morajo divjati in vsakega prehiteti.

Osebno pa še nikoli nisem doživel sovražnosti s strani avtomobilistov... :OK:

blagor tep

men se je enkrat postavu en debil pred mano :headbang:

pol pa k sm šu za njem pa ga nazjal pa se mi je smeju v glavo :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glavni problem je v tem, ker se mnenje ljudi o motoristih izoblikuje na primerih največjih debilih, kar jih lahko vidiš na cesti (wheelie čez mesto, prehitevanje v škarje, poln gas skozi naselje, da se pokažeš čimvečim ljudem kako dober motor imaš, 150+ po navadnih cestah itd. itd. itd...). zaradi takih pacientov, ki so si kupili 120+Hp 'bombnik' kot kompenzacijo za določeno stvar, samo da lahko pokažejo da so pravi carji :angry: tiste, ki imamo motor kot prevozno sredstvo, za prosti čas ali kot način življenja, pa se enostavno meče v isti koš. slovenska javnost je nažalost takšna, da verjame tistemu, kar napišejo mediji, in samo temu. prej boš naučil kamen plesati polko, kot pa dopovedati takšnemu 'janezu novaku' da ni vse tako kot pišejo časopisi ali poročajo na tv :headbang: drug vzrok sovražne nastrojenosti proti nam pa je enostavna slovenska fovšija češ 'če jaz ne maram/morem imeti motorja, ga tudi drug nebo imel'. take frustracije se najbolj pokažejo pri avtomobilistih, ki za nič na svetu ne bojo dali prednosti motoristu ali pa ga bojo celo namenoma poskusili zriniti pod nasproti vozeči avtomobil/s ceste.

slovenija je mogoče res v EU, samo naš cestni bonton je še vseeno trdno balkanski :closedeyes:

Lp, Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, to je sam v Sloveniji :)

Tole pise v novem Playboyu:

"5% ameriskih plejmejtk vozi motocikle, 53% pa jih je prepričanih, da so motoristi seksi." :OK: :OK:

ahja, Amerika :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če se vam je že kdaj zgodilo, ampak meni se je že ničkolikokrat......namreč točno takrat ko avtomobilist pred mano vidi da peljem za njim se spomni da ima umazan vetrobran, in seveda tista dišeča voda potem leti po meni zadaj.......ampak OK če te ne vidi, ko pa zraven med pranjem še gleda v sredinsko ogledalo kako te voda zaliva :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če se vam je že kdaj zgodilo, ampak meni se je že ničkolikokrat......namreč točno takrat ko avtomobilist pred mano vidi da peljem za njim se spomni da ima umazan vetrobran, in seveda tista dišeča voda potem leti po meni zadaj.......ampak OK če te ne vidi, ko pa zraven med pranjem še gleda v sredinsko ogledalo kako te voda zaliva :angry:

se mi je tut to zgodilo... ampak jebač je biu v kabrioletu, pa pozabu, da ma odprto streho :naughty: je sam sebe zaliu :grim :devil: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim da nas ne marajo zaradi nekaterih objestnih izjem ki so med nami in po veliki meri tudi zaradi televizije, ki motoriste predstavlja v slabi luči .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa ko greš prehitevat, on pa po gasu, mater k bi ga zbrcov ej :angry:

težko bo spremenit miselnost ljudi...vsi vemo, da mamo normalne voznike tako kot med avtomobilisti tud med motoristi in mamo norce med avtomobilisti in motoristi, stvar je le v tem, da večina ljudi je samo avtomobilistov in tega ne posplošujejo, sej tisti k vozjo tud motor, ne razmišlajo tako, drugač bi pluval v svojo skledo...

ne vem...število motoristov se veča...mogoče se pa le bo kej premaknilo v tej smeri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja mene je skor vsak dan kdo izsil v prometu,.....pa tut večkrat v dnevu če sm bil dal časa na motorju,....nč novga samo res pa je da se mi noben ni smeju pol,....kvečjemu tut pogledat nočjo k vejo da so svinjarijo naredl .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. motoristi smo dobri ljudje :OK:

2. vsi ostali so nam fauš! :BUA:

3. v SLO je faušija nacionalna vrednota, zato je to tak :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravim bajkerjem se jebe kaj si kdo misli o njih :devil: , sekirajo se tisti ki morajo na abrahamih od sorodstva poslušat kako so motorji nevarni in da njihov otrok nikoli nebo smel met motorja :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa ko greš prehitevat, on pa po gasu, mater k bi ga zbrcov ej :angry:

Ja, tole se tud men dogaja! Sploh pa če mas mal švohejši motor. :BUA:

Pol se pa usedem v avto in mi 5km počasi serje pred mano, pol ga začnep prehitevat, evo talent tišči po gasu kokr da. Ga komaj prehitim pridem na svoj pas tam mal peska me zad odnese in evo sm na travi un pa seveda gasa naprej. :blink:

Ga bom že se srečal!!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

True, that, Pervy... ampak ce si taprav kerlc, ti itak nc ne morjo

Ce bo moj mali hotu nekoc met morot in ce bom vidu, da mu je res velik do tega in da je tut mentalno zrel, lahko tut prodam svojega, si kupim kaj cenejsega pa njemu nekaj ubodem... sploh ni pene. Ne J--- zive sile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. motoristi smo dobri ljudje :OK:

2. vsi ostali so nam fauš! :BUA:

3. v SLO je faušija nacionalna vrednota, zato je to tak :SS

se korado ni nč zmotu

...če fovšija bi gorela, bi bila v ognju cela...ti slovenijaaaa, ti slovenijaaaa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj nej rečem, nekateri me ne marajo ko pridem z motorjem, drugi me majo rajši zato ker pridem z motorjem, kakih namernih svinjarij mi še niso delali na cesti..... tko da ne vem no, mislim da eni mal dramatizirate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 24 ur.com je ob novici, da se je motorist smrtno ponesrečil, tale komentar:

piko | 18.03.2007 | 21:23

Ej, če bom videl kakega samomorilskega kretena na motorju, ki prav keretnsko divja za menoj bom prav hinavsko požlajfal, da se mi nabije na rait, če me bo pa prehiteval po desni ga bom spregledal in narahlo hitro zavil desno v slučaju, pa da bo prehiteval po levi pa brez žmigavca sem pa siguren, da dam zadnji moment žmigavc in pok na levo. Pol pa da vidim junaka kako žlajfa in se na gobec postavlja!!!

Žal se taki psihopati resnično vozijo po cesti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se vidi da bog ni bil previčen, ko je delil pamet!

Nažalos, tudi taki obstaja. Zato pa vedno v bližini avtomobilov previdno .)

Lp, Gregor

Popravljeno . Popravil gregor46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima če bodo na ta komentar odreagirali!!Seveda da ne...namrno ubijanje ni nič proti nesrečam...barabe svinjske...kdaj bojo take psihote dobil pa jim za zmeri vzel vozniško?!!Pa po možnosti na prevzgojo dal!?!?KDAJ?Nikoli..on ni motoris...ni črna ovca...

če me pakja pogreje me pa taki idioti.

PS:A je kakšna možnost da bi kdo pisal na uredništvo in jim predstavil kakšen je dejanski problem današnjih voznikov?oz njihovih potreb po prevladi na cesti

PS2:vem da boste rekli naj ne mečem vseh voznikov v isti koš...vendar zakaj smo potem mi vsi barabe pa divjaki?

Na kratko:ZA BRUHAT :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!