Skoči na vsebino

Zakaj nas ne marajo?


Dr_Jakob

Priporočene objave

Postavljam resno vprasanje, ki terja resne odgovore: Zakaj ljudje ne marajo motoristov?

Prosim ne svinjat teme.

Saj bordarjev tudi niso!

Kdo?

Tisti, ki so prvi uničevali kmetom tastrme travnike in njive!

Torej;

Motoristov ne mara veliko avtomobilistov!

Samo, kdo je rekel, da tudi ONI ne bodo enkrat postali motoristi?

Jaz poznam (veliko) ljudi, (beri motoristov), ki so nas včasih preganjali kot golazen, pa so danes hujši "bikerji", kot (mi) tastari - motoristi!

Hecno ne! Samo, ne se sekirati zaradi tega, dokler te zanalašč takšen ne povozi!

(Saj poznate tisti rek, o zarečenem kruhu)...

Takšno je življenje, ki gre kot dnevi v tednu polagoma naprej! :unsure: :unsure: :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, imaš vsesorte ljudeke. Tudi mene so že zrivali s ceste, pospeševali ob prehitevanju, nazadnje v nedeljo naspoti vozeči trznil proti meni... Se jih pa tudi veliko umakne na desni rob, ko pripeljem do njih, da jih lažje prehitim. A je to mogoče zato, ker imam police-blue maksi :hmm:

Sleherniku pa v oči najbolj padejo nastopači in divjaki, pohlevnih motoristov se v tem cirkusu itak ne opazi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 24 ur.com je ob novici, da se je motorist smrtno ponesrečil, tale komentar:

piko | 18.03.2007 | 21:23

Ej, če bom videl kakega samomorilskega kretena na motorju, ki prav keretnsko divja za menoj bom prav hinavsko požlajfal, da se mi nabije na rait, če me bo pa prehiteval po desni ga bom spregledal in narahlo hitro zavil desno v slučaju, pa da bo prehiteval po levi pa brez žmigavca sem pa siguren, da dam zadnji moment žmigavc in pok na levo. Pol pa da vidim junaka kako žlajfa in se na gobec postavlja!!!

Žal se taki psihopati resnično vozijo po cesti....

Daj mi prosim zrihtaj naslov tega frajerja, mu bom šel malo na obisk !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sva šla s punco proti Izoli in se na koncu obvoznice zabaše in greva lepo z motorjem počasi mimo. V glavnem so se mi vsi umikali razen seveda enga tipa v audiju in bmw-ju, ki je zanalašč še bol v levo zapelju, da me je zaprl. Pa smo se znajdl pa šli mim pa levi. :OK: Res foušija nima meja. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj mi prosim zrihtaj naslov tega frajerja, mu bom šel malo na obisk !!

Da se ti da sekirat se zarad enga bedaka, jao jao maste eni preveč časa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sva šla s punco proti Izoli in se na koncu obvoznice zabaše in greva lepo z motorjem počasi mimo. V glavnem so se mi vsi umikali razen seveda enga tipa v audiju in bmw-ju, ki je zanalašč še bol v levo zapelju, da me je zaprl. Pa smo se znajdl pa šli mim pa levi. :OK: Res foušija nima meja. :BUA:

Zakaj se ti nista umikala :hmm: . Zato ker bi jima povozu ponos, k s takimi stroji ne morta mim kolone :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"ko delamo dobro nobeden ne vidi,

ko delamo slabo nobeden ne pozabi."

razmerje pa naj si vsak sam izracuna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej je fajn se sekirat in penit kjane? Mislim, da smo že čisto vsi bili vsaj enkrat v takšni situaciji. To se bo vedno dogajalo. Kreteni bodo na cestah, tako na motorjih kot tudi v avtomobilih. Ko nabašem na kakšnega se raje ustavim prižgem enega in uživam v dnevu.

Pred dvema dnevoma, se mi je zgodilo, da sem se z avtom vključeval na glavno cesto, kjer je omejitev 60. Skoraj že speljem, ko v zadnjem trenutku zagledam motorista, ki skozi ta odsek pelje cca 150km/h. Na srečo pravočasno ustavim. Seveda angelček na motorju, dobra dušica kot je, bogi motoristek, mi še nekaj maha s srednjim prstom. Če bi ga nabasal, bi seveda v kroniki pisalo neprilagojena hitrost. Folk tukaj gor pa bi jamral kako da jih avtomobilisti ne marajo in jih načrtno ubijajo in da policja tako ali tako s tole neprilagojeno hitrostjo kar nekaj napizduje.

Prav zanima me ali ste v avtomobilih (predvidevam, da vas vsaj 90% bolj ali manj redno vozi tudi avtomobile) tudi sami takšni anglečki, ali vedno preverite vzvratno ogledalo? Skrbno dajete smerokaze (tako kot to počnete na motorjih)?

Pa ne mi tu odgovarjat, ker mi je vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Prav zanima me ali ste v avtomobilih (predvidevam, da vas vsaj 90% bolj ali manj redno vozi tudi avtomobile) tudi sami takšni anglečki, ali vedno preverite vzvratno ogledalo? Skrbno dajete smerokaze (tako kot to počnete na motorjih)?

Pa ne mi tu odgovarjat, ker mi je vseeno.

Kaj pa potem sprašuješ? :doze:

Da, se trudim. Mogoče nisem 100%, a se trudim ravno zato, ker vem iz izkušenj na dveh kolesih, da na cesti nisem sam in vsemogočen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa potem sprašuješ? :doze:

Da, se trudim. Mogoče nisem 100%, a se trudim ravno zato, ker vem iz izkušenj na dveh kolesih, da na cesti nisem sam in vsemogočen!

Jaz sem isti... :yes: in tem pravijo....smernike prižigajo samo pedri. :headbang: Žalostno... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me je sokirala ena scena, ko sem se s kolegom motoristom dobil na kavi in mi je ves presran zacel razlagat, da je na poti do kave komaj prezivel. Da ga je en KR BMW namerno potisnil na skrajno nasprotni pas in ni popustil niti takrat, ko je nasproti prisel avto. nekako se mu je izmuznil. MISLIM! Pa da ne bo dvoma. Tip ga je cel cas gledal s pogledom: "Zdej si pa mrzel, crv motoristicen nemaren."

meni se je to zgodilo lansko leto, ko sem skušal prehiteti tovornjak...... je zapeljal še malo čez črto, nakar (sicer se s tem ni za hvalit) sem ga prehitel po odstavnem pasu in se mi je izšlo za las, ker me je že rinil s ceste........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj nas ne maraja??? :headbang: Je kdo pomislil, da mogoče zaradi določenih motoristov, ki divjajo skozi naselja, prehitevajo v škarice, prehitevajo v nepregledne ovinke..........to nedeljo: relacija Ljubljana-Vrhnika,kraj Drenov grič........motorist z R1 v smeri proti Vrhniki po zadnjem kolesu prehiteval kolono vozil.....jaz s kolesom na nasprotnem voznem pasu........kam ga je neslo..........DIREKTNO V MENE :eek: , tako da sem s ceste zapeljal na makadamski del ob cesti........Če slučajno te vrstice bere ta "drekač" : NE MISLT, DA SI FRAJER, ampak en navaden bebec............no, zaradi takih smo motoristi na slabem glasu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:

Zakaj nas ne maraja??? :headbang: Je kdo pomislil, da mogoče zaradi določenih motoristov, ki divjajo skozi naselja, prehitevajo v škarice, prehitevajo v nepregledne ovinke..........to nedeljo: relacija Ljubljana-Vrhnika,kraj Drenov grič........motorist z R1 v smeri proti Vrhniki po zadnjem kolesu prehiteval kolono vozil.....jaz s kolesom na nasprotnem voznem pasu........kam ga je neslo..........DIREKTNO V MENE :eek: , tako da sem s ceste zapeljal na makadamski del ob cesti........Če slučajno te vrstice bere ta "drekač" : NE MISLT, DA SI FRAJER, ampak en navaden bebec............no, zaradi takih smo motoristi na slabem glasu

Take in podobne debile..zafrustrirance, ki kvarijo ugled motoristov bi bilo potrebno spravit s ceste in k psihologu, odvzet začasno motor, sicer če mene kdo vpraša sem takoj za omejitve kg/kw in to po vzoru drugih držav, ter postopoma napredovanje tako kot se v življenju vse odvija po stopnjah.....ne pa takoj 100kw+ pod rit pa si misli da je car ( veste zakaj teliček ostane teliček?...zato ker se takoj vstane ko se skoti)

Sam sem voznik avta in motorja skoraj trideset let in lahko rečem, da je tudi med avtomobilisti kopica objestnežev in ko se srečata ti dve skupini na cesti ...pa imamo take teme :slap:

Hiti počasi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no iz avta se vse vidi drugače a ne .) zgleda neverjetno grozljivo nevarno ko ti prihrumi en mimo z motorjem...ok ne zame k sem motorist...ma za nekoga drugega gotovo. sej na motorju je več al manj jasno kolk je nevarno, kolk je prostora itd ampak iz avta to ni tako očitno. se marsikateri ustraši, to sem že videl in zna naredit kako neumno, oziroma si vsaj misli: norec! .. pa čeprav ga prehitiš ja al ne z 5-10 km/h več kot gre kolona...

je pa tudi res, da nekateri...takoj ko zagledajo motorista v vzvratnem ogledalu kar naenkrat začnejo lest proti sredini ceste...kar naenkrat začnejo bol hitro vozit...da niti ne omenjam, da če voziš po predpisih maš zaflikanega direkt na zadnjo gumo...itd.

pa sej te reči poznamo vsi. torej? pazit nase. edino kar lahko nardimo.

pa ne pozabit, da je zdaj kup traktorjev po cestah in tudi s tem povezane svinjarije.

pa srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas imam, sekiral se boš pa ti, če ga boš bognedaj srečal na cesti !

Jaz bi ga raje ob cesti in se z njim malo "pomenil" :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanima me ali ste v avtomobilih (predvidevam, da vas vsaj 90% bolj ali manj redno vozi tudi avtomobile) tudi sami takšni anglečki, ali vedno preverite vzvratno ogledalo? Skrbno dajete smerokaze (tako kot to počnete na motorjih)?

Ne vem, kako to misliš - ogledala je treba preverjat non-stop, ne pa samo tik pred manevrom. Jaz imam situacijo za seboj vedno pod nadzorom skoraj tako, kot situacijo pred seboj. Nikoli - no, skoraj nikoli se mi ne zgodi, da bi me kak hiter motorist presenetil in me prehitel, ne da bi ga jaz prej videl.

In v avtu je to še dosti, dosti lažje, kot na mopedu.

Očitno sem pač O:-).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postavljam resno vprasanje, ki terja resne odgovore: Zakaj ljudje ne marajo motoristov?

Eni ne marajo motoristov, drugi čefurjev, tretji kul tipov, kot sem jaz, četrti ne marajo orehove potice...

Nekoga pač moraš ne-marati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi ga raje ob cesti in se z njim malo "pomenil" :fight1:

Me zanima, če bi se tako nastavljal tudi veliki skupini motoristov... :hmm: :chase: :whistle:

Eni ne marajo motoristov, drugi čefurjev, tretji kul tipov, kot sem jaz, četrti ne marajo orehove potice...

Nekoga pač moraš ne-marati.

:grim Res je, jaz npr. ne maram ohrovta.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja podobno kot pri advokatih: tistih 80% norcev meče slabo luč na vse motoriste :lol1: .

Sicer pa smo Slovenci znani po nestrpnosti in stigmatiziranju, vsi Čefurji so kriminalci, vsi Cigani kradejo, vsi Gorenjci so škrti, vsi Štajerci pijanci, vsi ostali pa pizde (razem mene seveda, jaz ne sovražim nikogar :doze: )

Mislim, da malokateri motorist, ki se drži predpisov doživlja izbruhe sovraštva, če čaka v koloni z ostalimi, ima dovolj tih motor in ne divja ampak se vozi normalno. Ko se voziš za avtom v koloni ga pač na primernem mestu prehitiš, ne pa da pridivjaš s skoraj enkrat višjo hitrostjo in pričakuješ, da se ti bo umaknil, da ne bi rabil zavirati in zamuditi ugodnega trenutka za prehitevanje.

Dejstvo je, da se mnogo motoristov vozi zaradi uživanja v hitrosti in temu cesta NI namenjena. Kolega celo razmišlja o prepovedi motorjev nad 500ccm in avtomobilov nad 3000ccm (ker to ni namenjemo prevozu ampak po njegovem "preseravanju"). Ne mi pravit, da 500ccm ni dovolj za vožnjo po predpisih (no morda za potovalnike tip GoldWing ampak 1000 pa je prek dovolj in več kot 70kW tudi ni potreba ampak užitek). Ne strinjam se popolnoma z njim, ker se tudi sam vozim za užitek ne pa iz potrebe ampak delno pa le ima prav. Že samo debata na tem forumu, da mora motor imeti pravi zvok (snemanje dušilcev, vrtanje rorov in podobno) kaže, da je nekaj gnilega v deželi motociklov. Vsak pa se buni, ko sosed na pikniku v naselju ali na plaži vrti govejo muziko. Ali pa debata o umikanju, ko vidiš motorista za sabo, kaj se avtu tudi umikate, da vas bo lahko prehitel? Vsak motorist nekako pričakuje, da ima pravico prehiteti avtomobill pred sabo, ker je pač hitrejši.

LP Darko

Prav lahko pa se tudi motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda gre za ljudi, ki jim promet predstavlja stres in ta vpliva na njihovo psiho, včasih do te mere,

da podzavestno naredijo neumnost na kvadrat. :blink:

Spomnite se filma v katerem Michael Douglas doživi možganski kolaps med cestnim zastojem

in pa polej, ko razturi pol mesta in vsakega, ki mu migne z malim prstom. :evilgrin:

V neki obliki se to dogaja pogosto pogostim, samo da niso tako opazni. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav lahko pa se tudi motim

mogoče pa res

sej se gre tut za pospeške :hmm:

rečmo čoper s 500 ccm ni nč

SS z 500 ccm pa je že kul! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa debata o umikanju, ko vidiš motorista za sabo, kaj se avtu tudi umikate, da vas bo lahko prehitel? Vsak motorist nekako pričakuje, da ima pravico prehiteti avtomobill pred sabo, ker je pač hitrejši.

Vedno se umaknem oz. omogočim avtu, ki je očitno hitrejši od mene, da me varno prehiti.

In zakaj ne bi imel pravice prehiteti avtomobila pred sabo, če sem hitrejši?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!