Skoči na vsebino

Motor za uzitek ali prevozno sredstvo?


Dr_Jakob

Se kdaj z motorjem peljete tudi v sluzbo, po nakupih,... ?  

211 članov je glasovalo

  1. 1. V sluzbo ali po opravkih se peljem z motorjem

    • Vsakodnevno, neglede na vreme. sneg ne velja (namesto avta)
      20
    • Ce le vreme dopusca, grem z motorjem. (raje motor kot avto)
      126
    • Redko, a se je ze zgodilo. (raje avto kot motor.)
      36
    • Nikoli! Motor je samo za prezivljenje prostega casa.
      29


Priporočene objave

Evo. To me je vedno zanimalo in sedaj, ko je sneg imam cas tipkat.

Kam spadas?

Izpolni anketo, razlogi in debata tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole: ko sem imel MZ-ja, mi je bil edino prevozno sredstvo (razen busa), torej tudi pozimi, če je le bilo kopno. No, potem pa z leti tista zagnanost nekako mine, kupiš avto, ampak motor pa je le zakon, večinoma v prostem času. Sedaj pa vedno bolj motor,- tudi v službo. Se mi ne da iskati parkplaca... Bo več kilometrov z motorjem, kot z avtom, zadnja leta. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto celo poletje stoji na parkirnem prostoru.

Na leto z motorjem povprečno naredim dvakrat toliko km kot z avtom.

Ergo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam še avta, tko da mi je motor edino prevozno sredstvo...drugač pa če je vreme, vseeno motor

mam ga pa za čist kamorkol...v šolo, trgovino, za uživat... :OK: ker konc koncev uživam tud med vožnjo do trgovine :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto je za familijo, za službene namene če morem lojtro pelat, ali pa če je res zelo neugodno vreme.

Če se le da pa z motorjem, privat ali službeno neglede na relacijo...

Sem imel na začetku neugoden občutek ko sem prišel k stranki (službeno) v motorističnih "klamotnah". Potem pa se je zgodilo, da sem imel poslovni sestanek z uglednim partnerjem in je navdušeno priznal, da je sam tudi zagret motorist (poslovni pogovori so potem tekli v mnogo bolj sproščenem ozračju..) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pravilo, ce je zjutraj vec kot 5 st.C, in ni dezja, je prevozno sredstvo za sluzbo motor.

Ponadadi, je to od aprila pa do oktobra, naredim pa tudi kar nekaj sluzbenih km. V tavelikega givija, glih lepo pase torba s prenosnikom. Letno ene 15000 km prevozev na delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni je stvar sledeča:

V službo se vozim iz Vrhnike v Idrijo.

Zaradi ceste, ki je precej ovinkasta :D se sicer rad vozim z motorjem vendar, če preračunam strošek

gum mi rata malce slabo.

Do idrije in nazaj imam 100km pretežno ovinkaste ceste kar znese 2000km na mesec samo za službo+ostala vožnja čez vikend pa lahko menjam gume na 2mes. kar je za moj proračun pogubno :cry:

Vseeno se večino časa(po suhem) vozim z motorjem. :grim

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izključno samo za hobi :D

mrbit sem v zadnjih dveh letih šel z motorjem na šiht 5 krat.

ne užigam za tistih par km,grem rajši z avtom :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz bi bico malce popravil---namreč pri meni je pravilo "če je zjutraj več kot nula in ne ščije, potem grem z motorjem".

Pod nulo je pa vse OK, razen prstov na roki---kljub (dosti) debelim rokavicam---če ma kdo kakšno rešitev ? (grelne ročke so, pomaga, a ne izniči problema) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z leti se spreminja.

kot mulc je bil moped edini prevoz v soncu in snegu. nato je sledil motor in spet enako. ko je prišel avto je bil motor na začetku vedno ko ni bilo snega ali vesoljnega potopa. kmalu ugotoviš da se ti ne ljubi več za vsako malenkost tlačit v leder in sta avto in moped praktični zadevi, pa tudi peš kdaj ne škodi.

do 2 km grem ponavadi peš, za po mestu uporabljam moped (še vedno prvi ki sem ga imel :grim ), ki je neprimerno bolj praktičen kot motor, ki se sploh ne uspe zagret.

za prevoze nad 5 km v solidnem vremenu in za prosti čas motor, za slabo vreme ali pa ko pač ne moreš na sestanek v ledru pa avto.

enako kot motofrik - zagnanost ko si moral za vsakih par metrov obvezno it z motorjem je minila, sploh ker se ne vozim več v kratkih hlačah in brez čelade, ob misli na leder jakno in magari kavbojke pa čelado v mestni gužvi pa me v 99% primerov mine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst pa sm mlad, tko da kr t prvi

pa upam da bo tko tut ustal

sej ublečt se v motoristično opravo mi ne predstavla problema

sam rokavice, čelado in sončna očala (pa tko k sm navadno ublečn)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zabavo, včasih pa grem z motorjem tudi po opravkih.

V službo nikoli,saj se ga bojim pustiti pred tovarno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je bil motor sem ga uporabljal večinoma v prostem času, izjema je bila služba, kjer so imeli ograjeno parkirišče (sem pač paranoik :doze: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam zaenkrat uporabljam motor izključno za potepe v prostem času,

morda sem ter tja za kak hiter opravek. B)

Na šiht pa ne, ker to škoduje motorju!!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se peljem zjutraj na faks ali v službo, če je relativno suho in je vsaj +5°C. Če zjutraj malo rosi ni problem. Za domov je pa itaq vseeno, četudi ušpičene prekle dol padajo. Po opravkih grem tudi z maxijem, če le lahko naložim pod zic ali v kufer. Za dva platoja piksen pira - ni problema. Ta praktičnost maksija bi mi manjkala, če bi ga zamenjal za motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor povsod in skoraj vedno :grim avto je izjema (otroke nikakor ne morem speštat v zaden kufer :grrr )

ja, šment... na to bi pa mislo, ko si jih delal, pa bi takrat manjše naredo :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam zanimivo, tu se vsi velik vozit, potem pa med tednom 100 km srecasenga motorista, med vikendom pa 20

pa to na isti cesti

v cem finta :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam zanimivo, tu se vsi velik vozit, potem pa med tednom 100 km srecasenga motorista, med vikendom pa 20

pa to na isti cesti

v cem finta :hmm:

obstajajo 3 možnosti:

prvič - živiš (glede na profil) v prekmurju kjer je cest več kot prebivalcev ker ima vsaka njiva 3 obvoznice

drugič - ne voziš se po cestah kjer je dosti kafičev kjer si pravi bikerji po vožnji iz šihta privoščijo pivo

tretjih - (glede na motor v profilu) voziš se samo po cestah, ki jim ti praviš cesta ostali pa makedam ali kolovoz

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!