Skoči na vsebino

KRITICNE TOCKE 2007


Pervy

Priporočene objave

OK nisem našel primerne teme (lahko kdo to popravi???) pa bom napisal sem ker je to sigurno ekstremno nevarna točka!

če se peljete iz Slovenske Bistrice proti Pragerskem (smer Ptuj) je za gozdom Vojnik (poteka od odcepa za AC) po ostrem desnem ovinku ravnina z malim mostom. Za mostom je na obeh straneh avtobus postajališče in levo odcep za Spodnjo Polskavo!!! TA ODCEP JE SMRTNO NEVAREN!!!!

namreč če prideš iz Spodnje Polskave in se vklučuješ na glavno cesto je ograja postavljena v taki višini, da ti zakriva pogled na vozila ki prihajajo iz leve, torej iz smeri Ptuja (pa tudi v drugo smer) in je zelo težko videt avtomobil KAJ ŠELE MOTOR!!! na tem mestu se je v nekaj mesecih odkar je ograja zgodilo že dosti nesreč ko so prednost jemali avtomobilom, zato je samo vprašanje časa kdaj bo kdo spregledal motor, v popoldanskih urah pa ti ob neumni ograji še sonce sije v oči in res ne vidiš skoraj nič.

Vsak ki se vozi tam naj PRIČAKUJE da ga bo voznik na stranski cesti verjetno spregledal in naj vozi temu primerno, če pa prihajate iz smeri Ptuja pa že v podvozu pred križiščem za Pragersko zmanjšajte hitrost (omejitev 60) ker dostikrat malo pred omenjenim odcepom policaji merijo z radarjem.

ob priložnosti bom to mesto tudi poslikal.

pa varno na cesti :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK nisem našel primerne teme (lahko kdo to popravi???) pa bom napisal sem ker je to sigurno ekstremno nevarna točka!

če se peljete iz Slovenske Bistrice proti Pragerskem (smer Ptuj) je za gozdom Vojnik (poteka od odcepa za AC) po ostrem desnem ovinku ravnina z malim mostom. Za mostom je na obeh straneh avtobus postajališče in levo odcep za Spodnjo Polskavo!!! TA ODCEP JE SMRTNO NEVAREN!!!!

namreč če prideš iz Spodnje Polskave in se vklučuješ na glavno cesto je ograja postavljena v taki višini, da ti zakriva pogled na vozila ki prihajajo iz leve, torej iz smeri Ptuja (pa tudi v drugo smer) in je zelo težko videt avtomobil KAJ ŠELE MOTOR!!! na tem mestu se je v nekaj mesecih odkar je ograja zgodilo že dosti nesreč ko so prednost jemali avtomobilom, zato je samo vprašanje časa kdaj bo kdo spregledal motor, v popoldanskih urah pa ti ob neumni ograji še sonce sije v oči in res ne vidiš skoraj nič.

Vsak ki se vozi tam naj PRIČAKUJE da ga bo voznik na stranski cesti verjetno spregledal in naj vozi temu primerno, če pa prihajate iz smeri Ptuja pa že v podvozu pred križiščem za Pragersko zmanjšajte hitrost (omejitev 60) ker dostikrat malo pred omenjenim odcepom policaji merijo z radarjem.

ob priložnosti bom to mesto tudi poslikal.

pa varno na cesti :OK:

se podpišem pod to z enim dodatkom: ograja je nameščena tako, da te lahko vidijo samo iz malo višjih avtov (enoprostorci, džipi, kombiji, tovornjaki, busi). Če pa vidiš tam navaden avto, pelji mimo tako, kot da bo zagotovo zapeljal pred tebe!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se podpišem pod to z enim dodatkom: ograja je nameščena tako, da te lahko vidijo samo iz malo višjih avtov (enoprostorci, džipi, kombiji, tovornjaki, busi). Če pa vidiš tam navaden avto, pelji mimo tako, kot da bo zagotovo zapeljal pred tebe!!!

tudi v enoprostorcu ponavadi ne vidiš luči, torej si skoraj isto "slep". ne se zanašat na bilokaj, tisti v kombiju pa je lahko že 5 pirov na šihtu spil .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena precej sveža

NMa regionalni cesti Mozirje - Velenje, so na odseku med vasjo Gorenje in Lokovico pred mesecem sfrezali asfalt in postavili table z omejitvijo 50km/h, tako da pazite na hitrost na tistem delu (označeno z rdečo) :eek:

[attachmentid=94011]

post-5241-1174403323_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo nevaren ovinek v kraju Preloge. Na desni strani iz smeri SL. Bistrice je tenis igrišče. Nevaren zato, ker je skoraj vedno nasutega zelo dosti peska. Žal je v tem ovinku bilo že precej nesreč z motorjem.

Zaradi kombinacije razlitega olja in posutega peska, sem se v tem ovinku kotal tudi jaz.

Nekaj dni pred menoj pa na pesku nemška motorista srednjih let. (mož in žena)

:hmm: Na kateri SLO cesti, pa ni kritičnih točk?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opozorilo za vse,ki se boste pripeljali v Rogaško Slatino.Zelo spolzka cesta v centru in okrog parkirišča hotela Donat.Zaradi bližine meje(tako pravijo) pa pričakujte tudi mnoštvo šerifovih pomočnikov :fight2: z civilnimi vozili in laserji v rokah-ampak to je že spet druga tema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki si želite skrajšati pot skozi Velenje in tik pred Velenjem zavijete desno pozor. Asfalt na križišču je zeloooo drseč (redno driftanje z avtomobilom). Pa še nekaj, občasno se na tem odseku pojavljajo tudi policisti, ki ne-lokalce če že ne oglobijo vsaj nadlegujejo zaradi prepovedi prometa za nerezidente.

[attachmentid=94179]

post-3574-1174551887_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V današnjih Slovenskih novicah je objavljen članek Z BESEDO NA DAN. Označuje pa skupno akcijo Zavarovalnice Maribor in Slovenskih novic, ki bo trajala do 28.4.2007. Objavljen je obrazec, s katerim lahko posredujemo informacije o najbolj nevarnih odsekih na slovenskih cestah.

Kupon gre med drugim tudi v nagradno žrebanje za brezplačno avtomobilsko zavarovanje.

No...zgleda, da se nekaj premika tudi v to smer, mislim, da smo s tem vključeni tudi motoristi. .)

Upam, da bo ta akcija kaj pokazala oz. pripomogla k temu, da se stanje na cestah izboljša. Bomo vidli :hmm:

Pa pridno glasujte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, bilo je izbranih 9 najbolj nevarnih odsekov cest v sloveniji. kot prvi je biu objavljen odsek na hitri cesti od karteljevega do trebnjega, kjer se je pred dvema letoma zgodila ena najhujših nesreč v sloveniji, ko je umrlo 8 ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klanec Čebulovec med Divačo in Senožečami porezkan...zelo zoprno :angry: ...pa tako lepo se ga je dalo peljet :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Kritično mesto je tudi v kraju Vrhovo, pa ne na cesti, ampak ob cesti. Andrej d., oprosti tudi jaz sem se nasmejal, ko sem bral, kaj se ti je zgodilo (seveda šele ko si napisal, da ni tako hudo), ker to se pa res na dogaja vsak dan, ne moreš verjamit bi rekel Zrnec. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred ptujem iz smeri maribora.

gradbišče.

šoder na cesti

malo kasneje jarki, globoki cca 20 cm

iz smeri ormoža pa nič bolje

glede peska in kamenja na cesti, pa sem se danes odločil, da bom šel na policijo in ovadil izvajalca del na cesti.

Vsak kmet mora spucati cesto, če orje in s traktorjem spravi zemljo na asfalt.

CPP pa nič

se naslanjajo vsak na svojo lopato, ob štirih pa gredo domov, pa ne spucajo za sabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gradbišče.

šoder na cesti

Pravtako tudi na gorenjskem klancu, med Gorenjem in Mozirjem

[attachmentid=95768]

in pa na cesti Černivec - Kamnik pri vasi Žaga

[attachmentid=95769]

post-5241-1176807861_thumb.jpg

post-5241-1176807917_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta je zajebana ja, sm prletel gor, ene 50 sem peljal, lih pridem z ovinka, sam šodr na cesti.. sm se skor usral :blush: Ampak to je bile kakšen mesec nazaj, me je pa bilo tega odseka kar strah.. zato sem raje proti velenju šel čez šmartno! Malo dlje, ampak je pa ravno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta je zajebana

zjebana je nekaj drugega, kot pa sanacija in vstavljanje kanalizacije .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če tole paše v to temo, ampak vseeno. V Ljubljani na križišču, kjer se zavija levo na Kongresni trg, je bilo danes razlito olje. Sem sam konkretno plesal po cesti!!!!!!!! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK nisem našel primerne teme (lahko kdo to popravi???) pa bom napisal sem ker je to sigurno ekstremno nevarna točka!

če se peljete iz Slovenske Bistrice proti Pragerskem (smer Ptuj) je za gozdom Vojnik (poteka od odcepa za AC) po ostrem desnem ovinku ravnina z malim mostom. Za mostom je na obeh straneh avtobus postajališče in levo odcep za Spodnjo Polskavo!!! TA ODCEP JE SMRTNO NEVAREN!!!!

namreč če prideš iz Spodnje Polskave in se vklučuješ na glavno cesto je ograja postavljena v taki višini, da ti zakriva pogled na vozila ki prihajajo iz leve, torej iz smeri Ptuja (pa tudi v drugo smer) in je zelo težko videt avtomobil KAJ ŠELE MOTOR!!! na tem mestu se je v nekaj mesecih odkar je ograja zgodilo že dosti nesreč ko so prednost jemali avtomobilom, zato je samo vprašanje časa kdaj bo kdo spregledal motor, v popoldanskih urah pa ti ob neumni ograji še sonce sije v oči in res ne vidiš skoraj nič.

Vsak ki se vozi tam naj PRIČAKUJE da ga bo voznik na stranski cesti verjetno spregledal in naj vozi temu primerno, če pa prihajate iz smeri Ptuja pa že v podvozu pred križiščem za Pragersko zmanjšajte hitrost (omejitev 60) ker dostikrat malo pred omenjenim odcepom policaji merijo z radarjem.

ob priložnosti bom to mesto tudi poslikal.

pa varno na cesti :OK:

Sem doma iz Sp.Polskave in se pod to podpišem. To križišče je eden največjih idiotizmov, ki jih lahko naredi človeška roka, da pa je ta idiotizem sprojektiral človeški um, pa je že kaznivo... Že pred razširitvijo smo opozarjali na problematiko tega križišča in ko so se pričela dela in smo videli, da križišče širijo, smo mislili, da se izdelujejo t.i. "vklučni pas" a naše moje začudenje so naredili avtobusno postajo :huh: :headbang: Kdo in predvsem koliko ljudi tam vstopa in izstopa iz busa bo večna uganka, oz. cifro ocenjujem na okoli 0 (nič). :kva2: No ... to bi morda res bilo smešno, ampak na tem križišču vsako leto ugasne par življenj - zakaj?

Ko smo pa že lih pri tem ... tisti, ki se vozite skozi Sp.Polskavo: Omejitev je 50km/h (ne 150 oz. 250) ... ne se čudit, če bo kateremu domačinu "slučajno" ušla kakšna samokolnica na cesto, ko bo naslednjič zaslišal kakšnega dirkača. Dovolj je bilo mrtvih in poškodovanih zaradi divjakov v našem naselju ... No prav te dni zbiramo podpise za uvedbo hitrostnih ovir, oz. ležečih policajev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. ne se čudit, če bo kateremu domačinu "slučajno" ušla kakšna samokolnica na cesto, ko bo naslednjič zaslišal kakšnega dirkača. Dovolj je bilo mrtvih in poškodovanih zaradi divjakov v našem naselju ...

:? :eek: A se ti ne zdi da bo na ta način še en poškodovan ali mrtu več???!!! Tega domačina bi sam v zapor strpal do konc živlenja :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja se strinjam, pa tistega, ki je na tem mestu pred petimi leti povozil 6 letno deklico do smrti tudi. Tisti morilec, bo drugo leto ob takšnem času na prostosti (2 leti) - deklice, pa nikoli več ne bo domov. Ubil pa jo je zato ker je bil mnogo prehiter s svojim avtomobilom ... jaz ljudi, ki bi potisnili šajtrgo pred avto razumem - definitivno je boljš malo razbitega pleha in tega, da se začne govoriti o domačinih, ki so čist zmešani in potiskajo šajtrge pred divjake v avtomobilih, kot pa še kakšen mrtev ali poškodovan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja se strinjam, pa tistega, ki je na tem mestu pred petimi leti povozil 6 letno deklico do smrti tudi. Tisti morilec, bo drugo leto ob takšnem času na prostosti (2 leti) - deklice, pa nikoli več ne bo domov. Ubil pa jo je zato ker je bil mnogo prehiter s svojim avtomobilom ... jaz ljudi, ki bi potisnili šajtrgo pred avto razumem - definitivno je boljš malo razbitega pleha in tega, da se začne govoriti o domačinih, ki so čist zmešani in potiskajo šajtrge pred divjake v avtomobilih, kot pa še kakšen mrtev ali poškodovan.

čakaj malo...če gre šajtrga pred avto ok, gre pleh.....če pa gre pred motorista pa je za motorista to smrtno nevarno.

da ne govorimo o tem, da če avtomobilist fajn nabaše šajtrgo jo lahko odbije kam na pločnik in zadene mimoidočega pešca ali kolesarja. tak da takšnega človeka, ki to naredi ne moreš razumet.

ok mi je zelo žal za tisto deklico, še posebej za njene starše, samo umirjanje prometa se ne rešuje na tak način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od gorenja proti mozirju je "zanimiv" odsek: vse razkopano, soder - kaki soder, kamenje kot pest - po cesti.

do cernivca 2/3 dol proti kamniku se tudi krtki podijo pod cesto. avtomobili in tovornjaki pa po nasprotnem pasu - kjer ni prevec razrito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok mi je zelo žal za tisto deklico, še posebej za njene starše, samo umirjanje prometa se ne rešuje na tak način.

Mislim, da bi ti mi vsi tukaj bili hvaležni, če boš povedal kako rešiti naš problem! :?

Smo se najprej obrnili na Policijo. Ti so rekli, da nimajo prostora za opravljanje kontrole in primernega prostora za zaustavljanje. OK .... sem na svoje stroške najel ICB in pripravil prostor za te zadeve. To je funcioniralo točno slabo leto. Sedaj tudi P od Policaja več ni v naši vasi, kaj šele kakšne kontrole :blink:

Potem smo poskušali preko Osnovne šole ... ni uspelo.

Potem smo poskusili preko Sveta staršev otrok, ki obiskujejo to šolo - napisali smo apel na SVet KS. hmmm no vsaj en od svetnikov je kasneje na moje vprašanje, če so to obravnavali odgovoril in pokazal interes za rešitev te problematike. Problem je baje v kmečkem lobiju, ki bi ga hitrostne ovire zaradi njihovih strojev in traktorjev motile. Kmečki lobi je kar močan, saj je v naši vasi doma tudi Minister za regionalni razvoj - Dr. Žagar (pazi ironije), no tudi Županja MO Sl.Bistrica je postavljena z njegove strani, zato baje tako slaba organiziranost v tej smeri na občinskem nivoju ... Sedaj bomo pač zbirali podpise, čeprav se bojim, da bo zaradi močnega kmečkega lobija tudi to obsojeno na propad (ker kaj Žagar reče v naši vasi je absolutno prav, on pa vem od njega osebno je proti :eek: )

Torej dragi Tom ... vidiš, da smo poskusili marsikaj, pa ni zaleglo. Zdaj pa ti povej, kaj razen šajtrge polne zemlje direkt pod avto nam še ostane?

PS: Motorji seveda odpadejo, ampak tukaj moram priznati, da smo motoristi, daleč bolj kulturni kot avtomobilisti.

Popravljeno . Popravil tommb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bi ti mi vsi tukaj bili hvaležni, če boš povedal kako rešiti naš problem! :?

Smo se najprej obrnili na Policijo. Ti so rekli, da nimajo prostora za opravljanje kontrole in primernega prostora za zaustavljanje. OK .... sem na svoje stroške najel ICB in pripravil prostor za te zadeve. To je funcioniralo točno slabo leto. Sedaj tudi P od Policaja več ni v naši vasi, kaj šele kakšne kontrole :blink:

Potem smo poskušali preko Osnovne šole ... ni uspelo.

Potem smo poskusili preko Sveta staršev otrok, ki obiskujejo to šolo - napisali smo apel na SVet KS. hmmm no vsaj en od svetnikov je kasneje na moje vprašanje, če so to obravnavali odgovoril in pokazal interes za rešitev te problematike. Problem je baje v kmečkem lobiju, ki bi ga hitrostne ovire zaradi njihovih strojev in traktorjev motile. Kmečki lobi je kar močan, saj je v naši vasi doma tudi Minister za regionalni razvoj - Dr. Žagar (pazi ironije), no tudi Županja MO Sl.Bistrica je postavljena z njegove strani, zato baje tako slaba organiziranost v tej smeri na občinskem nivoju ... Sedaj bomo pač zbirali podpise, čeprav se bojim, da bo zaradi močnega kmečkega lobija tudi to obsojeno na propad (ker kaj Žagar reče v naši vasi je absolutno prav, on pa vem od njega osebno je proti :eek: )

Torej dragi Tom ... vidiš, da smo poskusili marsikaj, pa ni zaleglo. Zdaj pa ti povej, kaj razen šajtrge polne zemlje direkt pod avto nam še ostane?

PS: Motorji seveda odpadejo, ampak tukaj moram priznati, da smo motoristi, daleč bolj kulturni kot avtomobilisti.

saj razumem, da je v naši državi težko najti rešitev in da drugih rešitev praktično nimate. največji problem je verjetno v tem, da je spada cesta skozi vaš kraj med državne ceste 1. reda in zato zelo dvomim, da vam bo uspelo sploh kaj narediti v zvezi s hitrostnimi ovirami.

to z šajtrgami pa ok, dokler ni namenjeno motoristom me ne skrbi toliko, samo na žalost je tako, da če si bo kdo na tak način poškodoval avto, lahko ugotovi lastnika tiste šajtrge, ki je bila na cesti....ga iztoži za povzročeno škodo in spet boste vi, prebivalci tega kraja na slabšem.

p.s.: zanimivo je, kako je naša država navdušena nad postavljanjem stacionarnih radarjev na avtocestah. mislim, da bi bilo dosti bolj primerno, če bi se takšni radarji postavili v takšna ogrožena naselja (če se že policajem samim ne da tam stat in skrbet za umirjanje prometa)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bi ti mi vsi tukaj bili hvaležni, če boš povedal kako rešiti naš problem! :?

varianta je edino preko politike, torej občinskega sveta za začetek. ker bodo drugo leto volitve se bo marsikateri lokalni politik trudil dobit politične pike in obstajajo možnosti. ker sem posredno aktiven v lokalni politiki ti lahko pomagam sprožit pobudo če te zanima (če ja me kontaktiraj na PM). marsikaj se da naredit ko si politiki iščejo točke, ampak če se kaj konkretno naredi to sploh ni slabo!

PS: če smo že pri spodnji polskavi, naj omenim da je asfalt na vsaj 3 najbolj nevarnih mestih ( 90 stop. ovinki) hudo spolzek!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!