Skoči na vsebino

Harley v Sloveniji ???


Tengai

Priporočene objave

SUPER! Sam da se nekaj premika, ker čakat do oktobra se mi zdi,....

pa da ne rečem kar NEVARNO......Ti se samo z "generali" pogovarjaj!

....če ne pa kar "Globaliziraj" problem! - samo moje mnenje! Lp.

.....pa glej, da ti nebi slučajno kdo ponujal kaj drugega kot pa prav

tega jubilejnega OK? - Ker "spet samo po mojem" je ta za na dolgo -

finančno in drugače..razumeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rozi res škoda, da takrat nisi kupoval motorja raje pri Klemenčiču. Upam, da ti ga bodo lahko zrihtali. Vozu sem že tako V rod kot fat boya, pa me v rod ni nič navdušu. Občutek imaš da sediš na kakem japoncu. Fat boy je dost bolj, sam škoda, da so vpeli mašino v gumi nosilce, ker skoraj čisto nič ne trese, kot so stari harliji. Držimo pesti da boš dobil motorček!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj se premika; upam, da se bo tudi premaknilo, sicer :evil:

Zakaj se je moralo ravno pri meni zalomit, pa ne vem.

Verjetno zato, da boš potem bolj happy :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem pa v letih sanjarjenja o Harleyu narisal svojega "sanjskega Harleya":

Hmmm...brez zamere rozi, ampak tvoj sanjski Harley mi je bolj podoben Dyna Wide Glide z debelo gumo spredaj in two-in-one auspuhom...

Kaj pa Fat Boy?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avspuhe-slamce ma pa kul! :D Mogoče malo širši, da ne bi izgledal 250-kubičen...

Se ukvarjaš z dizajnom, al hobi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem pa v letih sanjarjenja o Harleyu narisal svojega "sanjskega Harleya":

Hmmm...brez zamere rozi, ampak tvoj sanjski Harley mi je bolj podoben Dyna Wide Glide z debelo gumo spredaj in two-in-one auspuhom...

Kaj pa Fat Boy?

No, tak motor sem nameraval imet na osnovi FXSTC (Softail Custom), pa so ga nehali delati med tem. :(

Ker 3D Studia toliko ne obvladam, da bi sam v celoti narisal motor in nimam niti motorja ali načrta za motor, sem pač po internetu pobrskal in našel tega, ki sem ga začel preurejati. Mislim pa da gre za enega starejšega, ker če se ne motim ima še tiso mašino pred Evolution (mislim da je bil knuckle-head, ali nekaj podobnega).

No, potem, ko so nehali delati FXSTC in namesto njega uvedli FXST (Softail Standard), ki pa mi ni bil všeč (aluminijast izgled mašine, namesto kroma in črne), sem nihal med FXDWG (Dyna Wide Glide) in Fat Boyem, za katerega sem se na koncu tudi odločil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avspuhe-slamce ma pa kul! :D Mogoče malo širši, da ne bi izgledal 250-kubičen...

Se ukvarjaš z dizajnom, al hobi?

Tole je bilo bolj za hobi in dušo, sicer pa kdaj tudi za kaj resnega oblikujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rozi,masina na sliki je evolution.

HD-masine:

(prva v silent grey fellow,imena ne vem)

flathead

knucklehead

panhead

shovelhead

evolution

revolution

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rozi,

če boš imel še težave piši mojemu bratu, predsedniku HOG chapter "Lipa"

Korošec Rastko - na mail: rastko.k@siol.net ali rastko@tega.si ali ga doplodan pokliči v njegovo firmo "Tega": 01 510 85 35 - z veseljem ti bo pomagal, saj je zelo dober človek - le da je izredno tečen zjutraj dokler ne prebavi kave in prvih 5 cigaret :wink: zato ga raje kliči po 9:30 - tudi s Klasom je v dobrih odnosih.. lahko mu rečeš da si dobil info od Jureta (pa ne tiste o kavi in cigaretah)

veliko sreče vsem harlyrider-jem

idiotmihelič kateremu je padla sekira v med pa tega ni opazil je pa že pečen, čeprav še nagaja Klasu

:twisted: :twisted: ga že čakajo :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avspuhe-slamce ma pa kul! :D Mogoče malo širši, da ne bi izgledal 250-kubičen...

Se ukvarjaš z dizajnom, al hobi?

Meni pa auspuh izgleda kot mitraljez Vulcano, ki ga uporabla ameriska vojska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

king4ever - saj je to res ok.. zakaj pa ne bi tako izgledal.. moj sin je grafični oblikovalec - firma v Insbrucku (v glavnem 3D-ontheweb - http://www.xype.net) in dovolj dobro poznam zadevo, da vem kako bogato fantazijo imajo ti fantje, na koncu pa še vse skupaj res dobro izpade - kot ta HD

Rozi ali si kdaj poizkusil "obdelati" fertigfotko s 3D (recimo iz prospekta) :?:

Progr. Blender je za take stvari res ok - http://www.blender3d.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rozi, te totalno štekam: Softail Custom je moj all-time-favorite motorcycle! Potem so ga pa nehali delati in je dokaj nedostopen (sem že spraševal Jonasa, če proda :P ). Softail Standard mi ne potegne, sem se pa čist zatreskal v Night Traina! Perfekcija (zame).

Ahhhhh - some day, she will be mine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za vse informacije. Kakšen teden še počakam, če bodo "našli" motor zame, potem grem pa v akcijo. Zbrani podatki mi bodo več kot koristni.

Aja, auspuh je res namerno oblikovan v obliki gatlinga (vulcana, minigun ali kakršnko koli ime še ima taka brzostrelka). Moram vprašati kakega strojnika, če bi bilo možno dati cevi na ležaje in pod kotom zmontirati vhod v cevi tako, da bi se zadeva, ko bi dal gas zavrtela. Ampak ajde, najprej rabim motor, potem pa, ko se ga bom naveličal, bom pa eksperimentiral, če bom imel še veselje.

1:

Glede programov za oblikovanje pa uporabljam le 3D Studio Max in Adobe Photoshop, pa še to bolj amatersko, tako da bi se še kakšnega programa učil, nimam časa. Še teh ne obvladam povsem.

Na zgornji sliki sem denimo motor le popravil. Da bi ga sam iz nule narisal bi bilo preveč. Narisal sem nov sedež, nov zadnji blatnik, dodal ogledala smernike, odsevnike, reg. tablico, podaljšal vilice, zamenjal izpuh, zamenjal tačke z rezili krožne žage, pokromiral, kar je bilo smiselno in vse skupaj postavil v eno garažo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cool Rozi - dobro je ratalo - ne glede na uporabljene programe

Mustang - Nočni Vlak je definitivno najlepši HD, in če bi ga jaz izbral bi le tega in nobenga drugega

pravzaprav bi ga že zdavanj imel - pa me hudoo moti HDphilosophy in nazi-odnos lastnikov HD-jev do ostalih motoristov - saj vem, niso vsi taki.. ampak razne zgodbe kot:

... dobil smo se pred halo Tivoli, da bi šli na Bled, pa se je en z Gold Wingom hotu zraun uštult, pa smo ga u kurac puslal - "Če čš zravn - lohk - ampak en kilumetr za nami voz.. pa se je z dougim nosm utpelu.." - človek se je pripeljal iz Maribora..

takih zgodb (do razbijanja Hond, Yamah.. - je še pa še)..

s takimi ljudmi "enka" ne bo NIKOLI skupaj vozil ali pri isti mizi sedel :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cool Rozi - dobro je ratalo - ne glede na uporabljene programe

Mustang - Nočni Vlak je definitivno najlepši HD, in če bi ga jaz izbral bi le tega in nobenga drugega

pravzaprav bi ga že zdavanj imel - pa me hudoo moti HDphilosophy in nazi-odnos lastnikov HD-jev do ostalih motoristov - saj vem, niso vsi taki.. ampak razne zgodbe kot:

... dobil smo se pred halo Tivoli, da bi šli na Bled, pa se je en z Gold Wingom hotu zraun uštult, pa smo ga u kurac puslal - "Če čš zravn - lohk - ampak en kilumetr za nami voz.. pa se je z dougim nosm utpelu.." - človek se je pripeljal iz Maribora..

takih zgodb (do razbijanja Hond, Yamah.. - je še pa še)..

s takimi ljudmi "enka" ne bo NIKOLI skupaj vozil ali pri isti mizi sedel :evil:

....pametno.....zato pa boš vedno imel plac pri mizi z mano in Mustangom....pa še fajn se bomo imeli.... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol:

hvala bmw

velja

vedno ko poslušam te zgodbe o HD-jih (vse iz prve roke) mam občutek, da je v vseh HDlastnikih "malMihelića" - slednji je samo extremni primer

kako si pa ti z BMW-jem zadovoljen - pravijo da je draaago vzdrževanje - pa ne da si ti včasih fat Boy-a vozu??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cool Rozi - dobro je ratalo - ne glede na uporabljene programe

Mustang - Nočni Vlak je definitivno najlepši HD, in če bi ga jaz izbral bi le tega in nobenga drugega

pravzaprav bi ga že zdavanj imel - pa me hudoo moti HDphilosophy in nazi-odnos lastnikov HD-jev do ostalih motoristov - saj vem, niso vsi taki.. ampak razne zgodbe kot:

... dobil smo se pred halo Tivoli, da bi šli na Bled, pa se je en z Gold Wingom hotu zraun uštult, pa smo ga u kurac puslal - "Če čš zravn - lohk - ampak en kilumetr za nami voz.. pa se je z dougim nosm utpelu.." - človek se je pripeljal iz Maribora..

takih zgodb (do razbijanja Hond, Yamah.. - je še pa še)..

s takimi ljudmi "enka" ne bo NIKOLI skupaj vozil ali pri isti mizi sedel  :evil:

....pametno.....zato pa boš vedno imel plac pri mizi z mano in Mustangom....pa še fajn se bomo imeli.... :wink:

I secon that statement. Pojdi z nama z bmw-jem na pijačo, pa bomo kakšno rekli.

Takšna zgodba (Tivoli) je pa prav sick. Ampak jaz še vedno pravim: it's not the motorcycle - it's the people. Verjetno hočejo modeli (beri:idioti) furat to HD/ameriško filozofijo, kjer pluvajo čez japonske motorje. Samo ne vem, če ne vejo ali pa so pozabili, da oni niso Američani. Amerikanci normalno norijo na japonce, ker delajo kvalitetnejše in cenovno ugodnejše motorje, na ceno ameriške industrije. Potem se grejo en kvazi patriotizem v smisli Hd= zakon, Japonci=fuj! Ampak to bi človek še nekako razumel (samo pogojno). Tole, kar se gredo tile naši tule je pa prav tako smiselno kot to, da imajo na motorjih ameriške zastavice, beloglave orle čez cel hrbet in mogoče celo Bushevo sliko na spodnjih gatah :?

Nismo vsi s harleyi pizde. Večina jih pa je. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol:

mustang - to je meni jasno da "niso vsi.."

vsi človeški karakterji se v populaciji raztezajo od 0 pa do max

prav tako Mihelić-ev karakter

eni nimajo nič od tega v sebi eni pa veliiiko in na koncu pri točki "maximum" stoji uglyM (3leta na psihologiji pusti sledove)

moj brat je, recimo, velikaaa dobričina in se marsikdaj spre z totalfuckerji v skupini, ki so kot roadcapteni bili "povod" (ne vzrok) za nesreče, kjer so jih punce odnesle s polomljenimi hdrbti (naslonjalasodangerousfuckpress) - samo zato ker se nikakor ni dalo dogovoriti, da se road-captain prilagodi najšibkejšemu v skupini

eni pa v taki situaciji znajo drugi pa ne zvoziti ovinek

pizdajsbtacgaubupress :twisted: :twisted:

mustang - kam pa hodta s BMW-jem na pijačo? js sicer pijem v glavnem vodo, v gostilni Colo, ampak sem natur tok gobčn da to nobenga dozdej ni motilo (pjača ne - včash gubcajne mot) - najmn pa mene

:lol: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zanima me , če je Rozi že dobu obljubljenga Harlija ali pa ga še vedno ni? <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me , če je Rozi že dobu obljubljenga Harlija ali pa ga še vedno ni? <_<

....in kaj je zdaj z nekim uradnim uvoznikom za HD v slovenijo? pred cca. pol leta je nekdo nekaj govoril "da bo v kratkem" .........kaksna sveza "informacija" bi se prilegla; glede se sploh se dela na temu ali je vse ze zamrlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi uvoznik bo (je) Avtohiša Claas iz Lj., ki zaenkrat zastopa Peugeot skuterje. V salonu na Zaloški c. v Lj. (AH Modri Lev) imajo v salonu V-roda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi uvoznik bo (je) Avtohiša Claas iz Lj., ki zaenkrat zastopa Peugeot skuterje. V salonu na Zaloški c. v Lj. (AH Modri Lev) imajo v salonu V-roda.

HAHAHA!!! :D -100 konjski Harley med Speedfightčki!

:lol: :lol: :lol: :lol: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me , če je Rozi že dobu obljubljenga Harlija ali pa ga še vedno ni? <_<

Rozi popenil, da bo zahteval denar nazaj in razveljavitev pogodbe. :angry:

Claas popenil pri Nemcih, naj se zjasnijo, kaj je z Rozijevim Harleyem. :angry:

Nemci našli Rozijevega Harleya. :blink:

Rozi dobi Harleya v kratkem. :D :D :D :D

Tukaj bi se rad še enkrat zahvalil vsem, ki ste mi bili v moralno pomoč, pomagali z nasveti, naslovi, kontaktnimi in ostalimi informacijami. Takoj ko dobim motor, pridem na 3M. Samo upam, da ni krst za nov motor podoben krstu ladje ob splavitvi (flaša šampanjca pa bum po kestlu). :)

Claas je sedaj že uradni zastopnik za Harley-Davidson v Sloveniji. Pogodba je podpisana, sedaj morajo (po mojem mnenju) le še zmetati skuterje in bicikle iz poslovnih prostorov in začeti prodajati the real stuff.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!