Skoči na vsebino

Sodba o prekršku-500 eurov


SliceWrists

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Najprej moram povedat, da sem prebral vse teme, ki se nanašajo na moj problem, ampak je večina starih, zakon se pa stalno spreminja, tako da bi prosil za pomoč tiste, ki so na tekočem z zakonom.

Torej, moj problem je sledeč: julija 2005 so me z Aprilio 125 dobili na radar v naselju, in sicer je pokazal 87km/h. Navadno z motorjem ne divjam in tudi takrat nisem, ampak mislim da mi ni treba omenjati kako je motoristu na prazni cesti, ko ima nekaj pod nogami. V glavnem, policist me je ustavil, in mi dal pihat (0.00). Bil sm prijazen in sem se pač sprijaznu s situacijo, nakar se zapletema v pogovor in mu povem, da je od mojga fotra bratranec tut policist. Ta policaj, ki me je ustavu, je seveda poznal policaja, ki sem ga jaz omenu in po kratkem pomisleku mi je sam rekel, naj se drugič bolj počasi pelem in mi zaželel srečno vožnjo. Nobenga podpisa nisem dal in nobenga papirja, da bi nardil kakšen prekršek, nisem prejel.

No, danes pa pridem domov in flop. 500, 25 eurov kazni in 5 kazenskih točk. Torej skoraj 2 leti po tistem prekršku (pri katerem nism dobil nič, da bi lahko smatral da sem nardil sploh kakšen prekršek) pa dobim razsodbo in astronomsko kazen. Prej pa niti enega papirja! A ni bilo včasih tako, da če 1 leto nisi prejel nobenega pisma od policije, da je zadeva zastarala, po 2 letih pa absolutno zastarala.??

Po prebranih temah tukaj na forumu, sem se odločil, da napišem pritožbo, ker 1)sem študent, niti nimam denarja, da bi zadevo plačal 2)je razsodba zelo debilno napisana, in tukaj prilagam tisti del dokumenta:

http://shrani.si/?image0007wgdm.jpg

Zaradi prekrška sem dobil globo 500 eurov, ter, citiram:"5 kazenskih točk za prekršek storjen z motornim vozilom kategorije 'B' in prepoved vožnje motornega vozila kat. 'B' v trajanju 1 meseca". Kolikor vem, je motor smatran pod kat. A, zato res ne vem, kakšne veze ima zdaj avto pri tej razsodbi!?

Kakorkoli, imam že koncept pritožbe, ki sem ga našel tukaj, bil bi pa zelo vesel, če ima kdo kakšen resen nasvet, kako se izogniti globi ali pa jo vsaj omiliti. Dobi za pir :D

Popravljeno . Popravil SliceWrists
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kateremkoli brskalniku napiši brezplačna pravna pomoč in dobiš kup linkov do tega, nikar brez pravnikov delat karkoli, pač nekaj stane, najprej pa probaj takole!,

Srečno! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je zdaj, sošolec mi je povedu, da je po novem zakonu rok zastaranja 3 leta, spet drug mi je rekel, da zadeve po novem sploh ne zastarajo. Kako je pa res? Zdej do srede moram pritožbo skupi spravit oz. jo oddat, tako da sprvlam skupi en osnutek

Popravljeno . Popravil SliceWrists
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težko je tukaj nekomu pamet solit. bi pa jaz na tvojem mestu pisal pritožbo, vsekakor. povej najprej, kakšen radar te je haklal (laserski, mobilni, sledenje, te je morda slikal), ali ima kakršenkoli dokaz, da si takrat bil tam in da si bil to ti? še ena stvar: ali ti je pokazal policaj radarski merilnik in izpisano hitrost? če ne, potem imaš veliko možnosti za uspeh;). sicer pa glede na to, da nisi dobil nič za podpisat, mislim da ti skoraj nič ne morejo, verjetno boš dobil prvo pritožbo zavrnjeno, morda tudi drugo.. potem se ponavadi gre na sodišče. tam pa seveda trdiš, da si peljal v skladu s predpisi, in sodišče ti preprosto ne more dokazati nasprotno. (še enkrat: razen če ni slike, kjer se vidi, da si vozil ti (malo verjetno), in registrske tablice (še manj verjetno).

pa v pritožbo jim še razloži, da te obtožujejo nekaj česar nisi storil, saj je motorno kolo A kategorija.

če ti kaj pomaga, tukaj pravilnik o meritvah v cestnem prometu:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?url...p;stevilka=1114

in še popravki tega zakona, ki so prišli leta 2005:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?url...p;stevilka=3854

sam sem delal cele študije glede tega, ko sem bil na tvojem mestu, sicer z avtom, grozila mi je kazen 30.000 in ena pika. stvar še ni zaključena, vendar imam iz bilokatere strani gledano zelo malo možnosti za uspeh, ker sem , jaz bedak, podpisal zapisnik na kraju prekrška :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stacionarni doplerski radar znamke MULTANOVA 6F(tako piše v poročilu). Policaj me ni slikal(vsaj ne, da bi jaz vedel, in tudi ni nikjer omenjeno, da bi me, kaj šele, da bi mi kakšne slike kazal) in mi ni pokazal izpisane hitrosti. Njegov policajski kolega mu je samo vpričo mene povedal preko postaje povedal, s kakšno hitrostjo sem jaz vozil.

Ker bilo že to zelo dolgo nazaj, se zelo slabo spomnim, ampak mislim da sem podpisal samo nek list, ko sem pihal, torej da nimam pri sebi mobitela....zapisnika o samem prekršku ali kakšen tak dokument mi pa policaj ni dal in nisem podpisoval. Sej, kot sem povedal, tudi nobenga lista/dokumenta/zapisnika nisem dobil.

Drugače sem se pa pogovarjal z znanko, ki sicer ni pravnica, ampak mi je povedala neki zanimih stvari. Kot pravi, se z vsakem prejetjem uradnega dokumenta, začne 'na novo' šteti čas. Torej, meni zadeva ne bo zastarala julija letos, ampak (če ne bi dobil nobenega uradnega pisma od njih več, kar se seveda ne bo zgodilo) julija 2009 (če je sploh še čas zastaranja 2 leti). Pa rekla mi je, da se še najbolj splača it k odvetniku.

Drugače mi je isto rekla kot ti, da naj še posebej izpostavim, da je motor kategorija A in ne B. Pa hvala za pravilnik, ga bom zihr preučil, zgubit itak nimam kaj

Popravljeno . Popravil SliceWrists
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... nakar se zapletema v pogovor in mu povem, da je od mojga fotra bratranec tut policist. Ta policaj, ki me je ustavu, je seveda poznal policaja, ki sem ga jaz omenu ....

Če je tako, potem vpraši za nasvet fotrovega bratranca. Ti bo povedal iz prve roke kako in kaj :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stacionarni doplerski radar znamke MULTANOVA 6F(tako piše v poročilu). Policaj me ni slikal(vsaj ne, da bi jaz vedel, in tudi ni nikjer omenjeno, da bi me, kaj šele, da bi mi kakšne slike kazal) in mi ni pokazal izpisane hitrosti. Njegov policajski kolega mu je samo vpričo mene povedal preko postaje povedal, s kakšno hitrostjo sem jaz vozil.

Ker bilo že to zelo dolgo nazaj, se zelo slabo spomnim, ampak mislim da sem podpisal samo nek list, ko sem pihal, torej da nimam pri sebi mobitela....zapisnika o samem prekršku ali kakšen tak dokument mi pa policaj ni dal in nisem podpisoval. Sej, kot sem povedal, tudi nobenga lista/dokumenta/zapisnika nisem dobil.

Drugače sem se pa pogovarjal z znanko, ki sicer ni pravnica, ampak mi je povedala neki zanimih stvari. Kot pravi, se z vsakem prejetjem uradnega dokumenta, začne 'na novo' šteti čas. Torej, meni zadeva ne bo zastarala julija letos, ampak (če ne bi dobil nobenega uradnega pisma od njih več, kar se seveda ne bo zgodilo) julija 2009 (če je sploh še čas zastaranja 2 leti). Pa rekla mi je, da se še najbolj splača it k odvetniku.

Drugače mi je isto rekla kot ti, da naj še posebej izpostavim, da je motor kategorija A in ne B. Pa hvala za pravilnik, ga bom zihr preučil, zgubit itak nimam kaj

hm, to zna biti problem. kolikor je meni znano, je multanova 6f radar nameščen v vozilu, ki fotografira kršitev, nato izpiše kršitve na posebnem printerskem traku. Slika in printerski trak sta dokaz v postopku pri prekrškovnem organu ali v obdolžilnem predlogu na sodišču in ti jih ne smejo izročiti.

tako da zna bit jeba.. sploh po tvojem opisu sodeč, te je kaps slikal lepo od zadaj, potem pa te je ustavil drugi policaj...

vseeno ne vrečti puške v koruzo, predlagam da prečekiraš zakon. možno, da se najde kakšna luknja.. povem pa ti, da ni osamljen primer, da kršitelju pokažejo fotografijo komaj takrat, ko misli, da je že zmagal (ponavadi na sodišču). tako se je pripetilo tudi enemu mojemu predavatelju na faksu, smo zadnjič med odmorom malo zabluzli o teh zadevah .) tako da previdno.

na zastaranje se pa ne zanašaj preveč.. naša policija, ki ni sposobna drugega ko merit hitrost v naselju, kjer se udobno namestijo in polnijo žepe, se rada spomni vseh prekrškarjev, redkokaterega "pozabi" .)

če se še kaj uporabnega spomnim, bom sporočil .)

aja, včasih je bojda palila zadeva, da si rekel, da nisi vozil ti ( predvidevam, da se na sliki ne bo videlo, kdo je vozil), in po nevemkaterem členu nevemkaterega zakona ti kot lastnik vozila nisi rabil izdati podatka, komu si tisti čas posodil vozilo.

mislim pa, da so do sedaj že zakon popravili tako, da če se ne najde kršitelj, ki se strinja da je storil prekršek, se za kršitelja smatra lastnik vozila.....

Popravljeno . Popravil cation
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stacionarni doplerski radar znamke MULTANOVA 6F(tako piše v poročilu). Policaj me ni slikal(vsaj ne, da bi jaz vedel, in tudi ni nikjer omenjeno, da bi me, kaj šele, da bi mi kakšne slike kazal) in mi ni pokazal izpisane hitrosti. Njegov policajski kolega mu je samo vpričo mene povedal preko postaje povedal, s kakšno hitrostjo sem jaz vozil.

Ker bilo že to zelo dolgo nazaj, se zelo slabo spomnim, ampak mislim da sem podpisal samo nek list, ko sem pihal, torej da nimam pri sebi mobitela....zapisnika o samem prekršku ali kakšen tak dokument mi pa policaj ni dal in nisem podpisoval. Sej, kot sem povedal, tudi nobenga lista/dokumenta/zapisnika nisem dobil.

Drugače sem se pa pogovarjal z znanko, ki sicer ni pravnica, ampak mi je povedala neki zanimih stvari. Kot pravi, se z vsakem prejetjem uradnega dokumenta, začne 'na novo' šteti čas. Torej, meni zadeva ne bo zastarala julija letos, ampak (če ne bi dobil nobenega uradnega pisma od njih več, kar se seveda ne bo zgodilo) julija 2009 (če je sploh še čas zastaranja 2 leti). Pa rekla mi je, da se še najbolj splača it k odvetniku.

Drugače mi je isto rekla kot ti, da naj še posebej izpostavim, da je motor kategorija A in ne B. Pa hvala za pravilnik, ga bom zihr preučil, zgubit itak nimam kaj

No jst sm mel podoben primer,sicer je bil radar Gatso,ampak prav tako nisem dobil nič za podpisat.No rezultat je bil vabilo k sodniku in potem pritožba z moje strani(spisal jo je odvetnik).No na koncu sm bil ob 300+ eur,5 pik in en mesec brez vozniške.

Velik sreče ti želim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, zgubit itak nimam kaj

točno to sem te pozabil opozorit.... če ti zavrnejo pritožbo, moraš plačat celotno kazen + dodatnih 50€ stroškov, ki jih je imel prekrškovni organ, s tem ko je to tvojo pritožbo vključil v postopek .)

Popravljeno . Popravil cation
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...diplomacija & lepa beseda, lepo mesto najde!

Bolj na kratko.

Cca 90% prehitro...

Ustavi policajka (luštna k' Marija)!

Policaj hoče dokazati, koliko sem bil prehiter!

"Verjamem", sem bil kratek in prijazen!

In bolj kot sva se na 4 :eek: s policajko "kontaktirala", cenejše je bilo. Pa nisem prosil milosti itd... Le vljuden sem ostal.

Iz 300 EUR in 4-h pik, sva skobaca na 44 EUR in 1 piko!!!

Bila je toooolk luštna, da bi najraje še nekrat mal' prehiter mim' prpelov!!!

Pa zaželel sem jima lep, prijeten dan.

Vsi zadovoljni & Vsi veseli. :hmm: :hmm: :? :grim :OK:

Morda se da iz tega, celo kaj pametnega potegniti?!

N'kol ne veš?!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@SliceWrists:

mislim, da sem ugotovil nekaj ugodnega zate...

7.a člen pravilnika o meroslovnih zahtevah za merilnike hitrosti v cestnem prometu govori takole:

Pri izmerjenem rezultatu hitrosti se upoštevajo naslednje varnostne razlike:

– 5 km/h pri merilnem rezultatu do vključno 100 km/h;

– 7 km/h pri merilnem rezultatu od 100 km/h do vključno 200 km/h;

– 11 km/h pri merilnem rezultatu nad 200 km/h;

razen:

– pri merjenju v ovinkih, kjer se upošteva varnostna razlika 11% izmerjene vrednosti;

– pri merjenju s sledenjem, kjer se upoštevajo varnostne razlike iz tabele 1 v 10. členu tega pravilnika.«.

torej, od tvojih 84 km/h se mora odšteti toleranca minus 5 km/h, kar pomeni, da si vozil s hitrostjo 79 km/h.

(ali pa je morda že bilo to odšteto???????? nisi nič omenil...)

ker si vozil s hitrostjo 79 km/h, padeš v rang prekoračitve 20 do vključno 30 km/h. po 32. členu , 7 odstavek zakona o varnosti cestnega prometa. globa po tem členu je 60.000 SIT ( v tolarjih) ter 3 kazenske točke. Enako se kaznuje voznik, ki nad 10 do vključno 20 km/h prekorači dovoljeno hitrost v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa.

torej to ti sledi v NAJSLABŠEM PRIMERU. razen, če se je zakon v tem času spremenil, kolikor je meni znano se NI.

upam da mam pir v dobrem..... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti že veš... (tvoja stroka).

čeprav še na vsaki odločbi o prekršku, ki sem jo do sedaj dobil ali pa sem jo kje bral, je povsod pisalo razloženo na dolgo in na široko o tej toleranci..nisem še nikoli zasledil primera, da bi bilo to že všteto, ne da bi bilo razloženo.. mislim da ni greh poskusit. ali? :hmm:

Popravljeno . Popravil cation
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že to, da je zapisana napačna kategorija vozila, bi moralo spraviti celotno zadevo v dvom in bi se dalo po mojem spodbijati.

A če boš želel veljaven odgovor, boš moral kakšnega odvetnika vprašat. Ali pač na kak drug, tudi že višje predlagan način priti do pravne pomoči. Tu ti v glavnem lahko nudimo le "pametovanja".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja najeb...al si žal!

1. slikal te je radar v avtu. slike ti ne rabi pokazat oz. ti je niti ne more ker te je ustavil drug policaj. slika je pri sodniku za prekrške.

2. verjetno si policaju pokazal vozniško in prometno torej je bilo ugotovljeno da si to ti, pa tudi sicer ti nič ne pomaga ker če trdiš da nisi bil bo pač najebal lastnik motorja kar predvidevam da si spet ti. podpisat ne rabiš nič, imajo tvojo sliko in to je dovolj.

3. v hitrosti ki so ti jo zapisali je ŽE všteta toleranca, torej so ti izmerili še višjo.

neke osnove za pritožbo nimaš, radar je umerjen, slika obstaja, dokazano je da si bil ti,...... lahko se pritožiš za kategorijo ampak ti bodo preprosto popravili v A in boš dobil novo odločbo z A kategorijo, kazen pa isto. za vsako pritožbo se plačajo še dodatni sodni stroški. prve ti bodo oprostili ker si imel prav (napačna kategorija), če se boš pritoževal daje pa bo samo še dodatni strošek. torej ne se pritoževat in metat stran denar za odvetnike če res ne veš da imaš kak konkreten argument zakaj IZMERJENA HITROST ne štima (napaka v napravi, policaji stali tam kjer je drugačna omejitev,...), vse ostalo je brezveze in bo zavrženo.

na tvojem mestu bi se pritožil zaradi napačne kategorije (razen če ti bolj paše imet odvzem B za en mesec), prosil za znižanje kazni ker si študent in za obročno odplačevanje. povabili te bodo na sodišče kjer boš vse razložil sodniku in tudi videl slikico, kaj dosti drugega pa ti ne ostane, rok za zastaranje (2 ali celo 3 leta po novem) pa začne tečt na novo, zato če se vse skupaj ne založi nekam ni teorije da ti zastara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3. v hitrosti ki so ti jo zapisali je ŽE všteta toleranca, torej so ti izmerili še višjo.

še vedno trdim, da bi potem to na odločbi o prekršku, ki jo je kršitelj dobil jasno pisalo. še nisem videl primera, da ne bi. če je na sliki zapisana hitrost 84 km/h, potem toleranca še ni všteta, tako da bi bilo dobro nekako priti do vpogleda fotografije. (kako je možno pa ne vem, razen na sodišču)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno trdim, da bi potem to na odločbi o prekršku, ki jo je kršitelj dobil jasno pisalo. še nisem videl primera, da ne bi. če je na sliki zapisana hitrost 84 km/h, potem toleranca še ni všteta, tako da bi bilo dobro nekako priti do vpogleda fotografije. (kako je možno pa ne vem, razen na sodišču)

je fajn je da se preveri, meni je vedno pisalo "izmerjeno XX - upoštevana toleranca YY km". v vpogled pa razen na sodišču nemoreš dobit verjetno ker je slika v tvoji mapi pri sodniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

7.a člen pravilnika o meroslovnih zahtevah za merilnike hitrosti v cestnem prometu govori takole:

...

ista fora kot za temperaturna območja (dosti se govorilo pred časom o izogibanju kazni na to foro).

Torej, v tem pravilniku piše kakšne so zahteve za merilnike hitrosti. Določena naprava pa je lahko (in v praksi so) boljša, kar pomeni manjše tolerance od zapisanih v pravilniku. AFAIK

Pri meritvi katera gre v obravnavo je toleranca že všteta..

Seveda gre v obravnavo izmerjena hitrost zmanjšana za toleranco. Kolikor sem dosedaj videl na odločbah pa sta bili vedno navedeni obe hitrosti in jasno napisano koliko je toleranca merilne naprave. Malo čudno se mi zdi da je zapisana samo samo ena hitrost in nikjer ni omenjene te tolerance merilnika.

SliceWrists: na tvojem mestu bi se pogovoril z odvetnikom (če sta s kakšnim v dobrih odnosih ;))

oz. razmislil ali bi bil raje ob B ali A kategorijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, toleranca je v sodbi že upoštevana, hitrost, ki so mi jo izmerili takrat je bila 87km/h. Hja, žal se moram strinjat s tabo PERVY, ker sem res takrat pokazal vozniško in prometno. Zgleda da bom moral res plačat, ampak vseeno bom najverjetneje šel najprej do odvetnika, da mi pove ali se sploh splača pritožiti.

Pa je šel en mesec dela in 120.000 SIT v ku**c. Aja, glihkar sem pogledal položnico, in glej ga zlomka, ni samo ena. Je še druga-50 eurov za sodne stroške. Super.

Hvala vsem za odgovore, bom poročal, kakšne napotke bom dobil, v primeru če ima še kdo drug podobne zvarke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ista fora kot za temperaturna območja (dosti se govorilo pred časom o izogibanju kazni na to foro).

Torej, v tem pravilniku piše kakšne so zahteve za merilnike hitrosti. Določena naprava pa je lahko (in v praksi so) boljša, kar pomeni manjše tolerance od zapisanih v pravilniku. AFAIK

to verjamem. celo malo dosti se mi zdi, da bi merilnik falil za 5 km/h.... ampak v zakonu tako piše in odšteje se 5 km/h v prid kršitelja, in nobenega ne zanima, če je res vozil toliko manj ali ne.

sicer pa SliceWrists-u tako nič ne koristi več, kot je omenil...

škoda. ko si enkrat na sliki, moraš ugotovit res konkretno luknjo v zakonu, ki pa jih je čedalje manj... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak vseeno bom najverjetneje šel najprej do odvetnika, da mi pove ali se sploh splača pritožiti.

ja idi če imaš kakšnega ki ti bo zastonj svetoval, drugače bo zadeva še dražja, rešiti pa se da zelo malo v takšnih "kristalno čistih" pogojih.

radar, slika, kontrola dokumentov - primer je zelo jasen in težko ga ovržeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težko je tukaj nekomu pamet solit. bi pa jaz na tvojem mestu pisal pritožbo, vsekakor. povej najprej, kakšen radar te je haklal (laserski, mobilni, sledenje, te je morda slikal), ali ima kakršenkoli dokaz, da si takrat bil tam in da si bil to ti? še ena stvar: ali ti je pokazal policaj radarski merilnik in izpisano hitrost? če ne, potem imaš veliko možnosti za uspeh;). sicer pa glede na to, da nisi dobil nič za podpisat, mislim da ti skoraj nič ne morejo, verjetno boš dobil prvo pritožbo zavrnjeno, morda tudi drugo.. potem se ponavadi gre na sodišče. tam pa seveda trdiš, da si peljal v skladu s predpisi, in sodišče ti preprosto ne more dokazati nasprotno. (še enkrat: razen če ni slike, kjer se vidi, da si vozil ti (malo verjetno), in registrske tablice (še manj verjetno).

pa v pritožbo jim še razloži, da te obtožujejo nekaj česar nisi storil, saj je motorno kolo A kategorija.

če ti kaj pomaga, tukaj pravilnik o meritvah v cestnem prometu:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?url...p;stevilka=1114

in še popravki tega zakona, ki so prišli leta 2005:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?url...p;stevilka=3854

sam sem delal cele študije glede tega, ko sem bil na tvojem mestu, sicer z avtom, grozila mi je kazen 30.000 in ena pika. stvar še ni zaključena, vendar imam iz bilokatere strani gledano zelo malo možnosti za uspeh, ker sem , jaz bedak, podpisal zapisnik na kraju prekrška :headbang:

Predvidevam, da si dobil plačilni nalog za hitrost! (30.000 SIt in 1 točka, 50km/h-65km/h v naselju), naj ti povem, da s tem k si podpisal plačilni nalog še ne pomeni, das tem priznavaš prekršek, temveč, da ti je bil vročen plačilni nalog! Če bi odklonil podpis, bi policist to vpisal pod opombe, vendar dejstva se s tem nebi spremenilal! Še vedno si odgovoren za prekršek!!

Predvidevam, da si dobil plačilni nalog za hitrost! (30.000 SIt in 1 točka, 50km/h-65km/h v naselju), naj ti povem, da s tem k si podpisal plačilni nalog še ne pomeni, das tem priznavaš prekršek, temveč, da ti je bil vročen plačilni nalog! Če bi odklonil podpis, bi policist to vpisal pod opombe, vendar dejstva se s tem nebi spremenilal! Še vedno si odgovoren za prekršek!!

Popravljeno . Popravil NO_FEAR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da si dobil plačilni nalog za hitrost! (30.000 SIt in 1 točka, 50km/h-65km/h v naselju), naj ti povem, da s tem k si podpisal plačilni nalog še ne pomeni, das tem priznavaš prekršek, temveč, da ti je bil vročen plačilni nalog! Če bi odklonil podpis, bi policist to vpisal pod opombe, vendar dejstva se s tem nebi spremenilal! Še vedno si odgovoren za prekršek!!

ja kak zaj...?

ja namerli so mi ušivih 63 km/h in to v naselju, kjer je drugače omejitev 70 km/h, 50 km/h je samo čez križišče v dolžini cca 200 metrov. (Gorišnica)

podpial sem: obcestilo kršitelju, da se izjavi o dejstvih inokoliščinah prekrška, pa še neko drugo stvar, ne vem sem založil nekam...

sem napisal pritožbo, noren navedel vse kar mi je prišlo na pamet da sem vozil v koloni - kar sem res, da je policaj držal merilnik kar v roki, pa še en kup stvari, da bi rad da mi predložijo ateste merilnika, potrdilo usposobljenosti policista ki me je meril, da policija ne more biti prekrškovni organ, kot je bilo to navedeno v odločbi, ampak je to lahko samo sodnik, in da trdim da sem vozil v skladu s predpisi in še bla bla bla.. ne spomnim se točno.

odgovorili so mi pa kar jedrnato: da so ugotovili, da v postopku ne gre za nobene napake, saj je policija in sodišče previdno pri tem zaradi uradne dolžnosti, da jih ne dela in da so bila odločilna dejstva o prekršku zanesljivo celovito ugotovljena na polagi izvedenih dokazov (radar), in da so mi bila tudi prikazana ter se zaradi tega zavrne vse skup.

kazen mi je tako narastla še za 50€, razmišljam da bi plača in mel mir, saj če mi še 1 pritožbo zavrnejo bom moral na sodišče, tam se mi pa ni za kregat, niti nisem mel nobenega zraven, da bi potrdil moja dejstva....

Popravljeno . Popravil cation
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!