Skoči na vsebino

Sodba o prekršku-500 eurov


SliceWrists

Priporočene objave

Pizdarije bi vsi delali, odgovarjal zanje pa nobeden - to je beda naše družbe!

Pa da država še popust daje! :headbang: :krneki: in podpira prekrškarje! Ne vem, kako bi se v Avstriji jajcali in pritoževali....

Nisem svetnik, sem pa vse svoje (3) kazni poravnal brez problema......

1. APN 4 - predelan na 5 prestav!

2. Vožnja skozi rdečo - ob 2 ponoči, nikjer žive duše (kazen razjedla inflacija)

3. Prehitra vožnja - + 18 km.......

Provokator...

Popravljeno . Popravil DrM - FJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kak zaj...?

ja namerli so mi ušivih 63 km/h in to v naselju, kjer je drugače omejitev 70 km/h, 50 km/h je samo čez križišče v dolžini cca 200 metrov. (Gorišnica)

podpial sem: obcestilo kršitelju, da se izjavi o dejstvih inokoliščinah prekrška, pa še neko drugo stvar, ne vem sem založil nekam...

sem napisal pritožbo, noren navedel vse kar mi je prišlo na pamet , da policija ne more biti prekrškovni organ, kot je bilo to navedeno v odločbi, ampak je to lahko samo sodnik, in da trdim da sem vozil v skladu s predpisi in še bla bla bla.. ne spomnim se točno.

odgovorili so mi pa kar jedrnato: da so ugotovili, da v postopku ne gre za nobene napake, saj je policija in sodišče previdno pri tem zaradi uradne dolžnosti, da jih ne dela in da so bila odločilna dejstva o prekršku zanesljivo celovito ugotovljena na polagi izvedenih dokazov (radar), in da so mi bila tudi prikazana ter se zaradi tega zavrne vse skup.

kazen mi je tako narastla še za 50€, razmišljam da bi plača in mel mir, saj če mi še 1 pritožbo zavrnejo bom moral na sodišče, tam se mi pa ni za kregat, niti nisem mel nobenega zraven, da bi potrdil moja dejstva....

Aja, podpisal si izjavo o dejstvih in okoliščinah in ne plačilni nalog! V tem primeru je pa bil zoper tebe napisan HP! (Hitri postopek) tu ti pa odločbo o prekršku izda prekrškovni organ v tem primeru pristojna policijska postaja. V kolikor si podal pritožbo na odločbo prekrškovnega organa, je ta odstopil vse skupaj v reševanje na II. stopnjo in sicer na sodišče za prekrške (bivši sodnik za prekrške). To kar si pisal:

-da sem vozil v koloni, (če si na čelu kolone je izmerjena hitrost tvoja, če ne, te pa ne more meriti..... o tem sklopu bi še lahko razglabljala dneve in noči, pač tko je),

-da je policaj držal merilnik kar v roki, (ni kaj narobe če, ga ni imel naslonjenega, naslon, je samo + za policista, da bo lažje izmeril hitrost! Je pa tko, a izmeri hitrost ali pa je ne! Ni pa neveljavne hitrosti, katere posledica bi bila merjenje brez naslona)

-da bi rad da mi predložijo ateste merilnika, (Vsa merilnik ima nalepko na kateri se vidi umerjenost oz. kalibracija merilnika),

-potrdilo usposobljenosti policista ( Za to moreš pa iti v enoto tega policista, pa ti bo njegov komandir z veseljem pokazal potrdilo o usposobljenosti! Policist ga nima s seboj na terenu!).

V tem tvojem primeru pa ti nebi vedel, kaj svetovati! Če si se že odločil za pritožbo moreš zdaj poizkusiti iti do konca, pa bo kar bo! No, to je moje mnenje! Pa velik sreče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kazen mi je tako narastla še za 50€, razmišljam da bi plača in mel mir, saj če mi še 1 pritožbo zavrnejo bom moral na sodišče, tam se mi pa ni za kregat, niti nisem mel nobenega zraven, da bi potrdil moja dejstva....

plačaj, drugače bo samo še dražje! kot so ti že dali vedet nimaš podlage za pritožbo, pritoževat se in upat da zastara pa je brezveze!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, podpisal si izjavo o dejstvih in okoliščinah in ne plačilni nalog! V tem primeru je pa bil zoper tebe napisan HP! (Hitri postopek) tu ti pa odločbo o prekršku izda prekrškovni organ v tem primeru pristojna policijska postaja. V kolikor si podal pritožbo na odločbo prekrškovnega organa, je ta odstopil vse skupaj v reševanje na II. stopnjo in sicer na sodišče za prekrške (bivši sodnik za prekrške). To kar si pisal:

-da sem vozil v koloni, (če si na čelu kolone je izmerjena hitrost tvoja, če ne, te pa ne more meriti..... o tem sklopu bi še lahko razglabljala dneve in noči, pač tko je),

-da je policaj držal merilnik kar v roki, (ni kaj narobe če, ga ni imel naslonjenega, naslon, je samo + za policista, da bo lažje izmeril hitrost! Je pa tko, a izmeri hitrost ali pa je ne! Ni pa neveljavne hitrosti, katere posledica bi bila merjenje brez naslona)

-da bi rad da mi predložijo ateste merilnika, (Vsa merilnik ima nalepko na kateri se vidi umerjenost oz. kalibracija merilnika),

-potrdilo usposobljenosti policista ( Za to moreš pa iti v enoto tega policista, pa ti bo njegov komandir z veseljem pokazal potrdilo o usposobljenosti! Policist ga nima s seboj na terenu!).

V tem tvojem primeru pa ti nebi vedel, kaj svetovati! Če si se že odločil za pritožbo moreš zdaj poizkusiti iti do konca, pa bo kar bo! No, to je moje mnenje! Pa velik sreče!

tako se je zgodilo kot si rekel ja.

- vozil sem v koloni, nisem bil na čelu

- merilnik je držal v roki, ni imel nikamor naslonjenega, na nobenem stojalu. isto kot da bi s pištolo streljal. a kako naj t dokažem?..

- glede atestov merilnika sem itak predvideval, da ne bom nič dosegel.. pač napisal sem...

- nisem pa vedel, da moram na enoto policista, če hočem videt njegovo usposobljenost. bedarija. vsi morjo met vse papire pol metra stran od roke, policaji pa ne rabijo??? no, kaj pa moreš.....

mislim, da bom naredil tak ko je rekel pervy... ne bi rad dobil še dodatnih 50€ zraven, je že tak dovolj velika kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizdarije bi vsi delali, odgovarjal zanje pa nobeden - to je beda naše družbe!

Pa da država še popust daje! :headbang: :krneki: in podpira prekrškarje! Ne vem, kako bi se v Avstriji jajcali in pritoževali....

seveda se vedno najde nekdo, ki pametuje na takšen način. bom rekel tako: eno je divjanje skozi nepredvidnjive ovinke v naselju 100 km/h, drugo je prekoračitev skozi križišče za 10 - 15 km/h. in če voziš 50km/h, potem si preudaren, previden, vzoren voznik, če pa pelješ 65km/h pol si pa divjak, bedak, slabič, morilec...itd. nekateri tudi pri 70 km/h bolje predvidevajo kot nekateri pri 50km/h.

pa ne primerjat z avstrijo, ker ni policija niti približno na podobnem nivoju. pri nas policaji praznijo žepe z radarji v naselju, kjer pa se ljudje koljejo, pretepajo, kradejo, ropajo banke, izginjajo osebe, cigani "opravljajo svoja dela", tam pa naša policija ne MRDNE S PRSTOM. pa ne mi zaj s tem, da ne morem vseh v istih koš metat, ampak tako dela 95% naše policije. imam zeloo slabe izkušnje s policaji, ko sem jih potreboval.

Je mar tako tudi v Avstriji????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda se vedno najde nekdo, ki pametuje na takšen način. bom rekel tako: eno je divjanje skozi nepredvidnjive ovinke v naselju 100 km/h, drugo je prekoračitev skozi križišče za 10 - 15 km/h. in če voziš 50km/h, potem si preudaren, previden, vzoren voznik, če pa pelješ 65km/h pol si pa divjak, bedak, slabič, morilec...itd. nekateri tudi pri 70 km/h bolje predvidevajo kot nekateri pri 50km/h.

pa ne primerjat z avstrijo, ker ni policija niti približno na podobnem nivoju. pri nas policaji praznijo žepe z radarji v naselju, kjer pa se ljudje koljejo, pretepajo, kradejo, ropajo banke, izginjajo osebe, cigani "opravljajo svoja dela", tam pa naša policija ne MRDNE S PRSTOM. pa ne mi zaj s tem, da ne morem vseh v istih koš metat, ampak tako dela 95% naše policije. imam zeloo slabe izkušnje s policaji, ko sem jih potreboval.

Je mar tako tudi v Avstriji????????

Ne si želet vedet oz. skusit, kako je v Avstriji! V Avstriji se pizdijo samo Slovenci, samo zato, kjer so se navajeni pizdit tu v Sloveniji! V Avstriji neboš oz. boš redko videl, da se bo pizdil njihov državljan! Imajo dosti večji rešpekt pred policijo kt mi tu!!! Kar se kazni tiče v CPP imajo pa dosti nižje! Je pa tko npr. kazen za prekoračitev v neselju za 15 km/h je cca 25 EUR, v kolikor ne plačeš te odvedejo k sodniku za prekrške, kjer pa se kazni gibljejo od 180 EUR naprej, zaradi česar Avstrijci pridno plačujejo in so tiho! Tak je!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda se vedno najde nekdo, ki pametuje na takšen način. bom rekel tako: eno je divjanje skozi nepredvidnjive ovinke v naselju 100 km/h, drugo je prekoračitev skozi križišče za 10 - 15 km/h. in če voziš 50km/h, potem si preudaren, previden, vzoren voznik, če pa pelješ 65km/h pol si pa divjak, bedak, slabič, morilec...itd. nekateri tudi pri 70 km/h bolje predvidevajo kot nekateri pri 50km/h.

pa ne primerjat z avstrijo, ker ni policija niti približno na podobnem nivoju. pri nas policaji praznijo žepe z radarji v naselju, kjer pa se ljudje koljejo, pretepajo, kradejo, ropajo banke, izginjajo osebe, cigani "opravljajo svoja dela", tam pa naša policija ne MRDNE S PRSTOM. pa ne mi zaj s tem, da ne morem vseh v istih koš metat, ampak tako dela 95% naše policije. imam zeloo slabe izkušnje s policaji, ko sem jih potreboval.

Je mar tako tudi v Avstriji????????

S kaznovanjem mam bolj malo izkusenj, kar se pa tice avstrijskih policajev- ravno vceraj. Na poti v Louisa, sredi mesteca "Furnitz", omejitev 50, 4 avte so imeli ze na strani.Tko kot pri nas?

Prejsnji mesec, na poti na Dunaj, po tripasovnici vsi 100 na uro ( razen kakega s Slo reg, ki je potegnil tudi 120).Policije nikjer?

Verjetno to potrjuje tudi ze napisano, da so male kazni v naselju, velike pa za krsitev omejitev "zelenih".Vseeno se mi zdi, da so Avstrijci precej bolj zdresirani...

Obicajno pri nas pomaga edino pravocasno urgiranje znanca na policiji...Pritozbe pa vecinoma samo podrazijo zadevo...

Vem, da je vcasih mal ne fer, sam, se pa v bistvu kar strinjam z Drm-Frj- jem...

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo me, da malo poročam kako je zdaj z mano, v primeru da ima kdo podobne težave...

torej, najprej sem hotel pritožbo napisati sam, vendar mi je potem kolega dal številko od društva, v katerem se člani ukvarjajo samo s takšnimi in podobnimi primeri. Društvo ima sedež v Slovenskih Konjicah (okolica Celja), plačaš članarino in nekaj potem tudi za pritožbo-vendar je znesek manjši, kot pa če bi šel k odvetniku, poleg tega pa je pritožba napisana tako kot mora biti.

naj še povem, da če vas merijo z laserskim merilnikom(oz. kakršnemkoli, samo da vas zraven ne slikajo), imate veeliko več možnosti, da se izognete kazni, ker je postopkov za spodbijanje kazni več.

v glavnem, danes sem pritožbo poslal in zdaj upam da se bo vse skupaj odvijalo meni v korist. Reklame ne bom delal, če pa kdo rabi kontaktne podatke(od društva) pa mu jih z veseljem dam(PM). Bom pa poročal, kako se bo stvar odvijala.

Popravljeno . Popravil SliceWrists
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no super povej kako se bo obneslo... mogoče bom tole kdaj rabu :) upajmo sicr da ne :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to drušvo je soseda olajšalo za bivših 15 tisoč toliko je stala pritožba ki so jo napisali :headbang:

potem pa ga je za 40 tisoč pribitka k kazni olajašala še sodnica ki mu je svetovala naj naslednjič pritožbo napiše sam.

torej to društvo za pomoč voznikom tako se namreč imenuje, ne počne nič drugega kot nateguje naivne voznike ki povzročajo prekrške in upajo da jih bo pritožba rešila :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem pa sodniki/sodnice pravijo, da takoj, ko vidijo, da gre zgolj za kopijo nekega "muštra", se še posebej potrudijo stisnit človeka za vrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo me, da malo poročam kako je zdaj z mano, v primeru da ima kdo podobne težave...

torej, najprej sem hotel pritožbo napisati sam, vendar mi je potem kolega dal številko od društva, v katerem se člani ukvarjajo samo s takšnimi in podobnimi primeri. Društvo ima sedež v Slovenskih Konjicah (okolica Celja), plačaš članarino in nekaj potem tudi za pritožbo-vendar je znesek manjši, kot pa če bi šel k odvetniku, poleg tega pa je pritožba napisana tako kot mora biti.

naj še povem, da če vas merijo z laserskim merilnikom(oz. kakršnemkoli, samo da vas zraven ne slikajo), imate veeliko več možnosti, da se izognete kazni, ker je postopkov za spodbijanje kazni več.

v glavnem, danes sem pritožbo poslal in zdaj upam da se bo vse skupaj odvijalo meni v korist. Reklame ne bom delal, če pa kdo rabi kontaktne podatke(od društva) pa mu jih z veseljem dam(PM). Bom pa poročal, kako se bo stvar odvijala.

jaoooo, pa ne k temu društvu. če se ne motim, gre tukaj za KZVD (klub za zaščito voznikov in državljanov). če ti ta pritožba rata, ti dam za pir .) to je eno društvo, ki "kao" pomaga voznikom s tem, da jim piše pritožbe, ampak kar se mene tiče je to samo poteza, da ti spipajo denar.

v glavnem sem imel priložnost videti, kako zgleda pritožba, ki ti jo napišejo. nisem vedel, ali se naj smejim, ali pa jočem. napisano z velikimi tiskanimi črkami, slovničnih napak da glava peče, sicer pa uporabljajo vedno iste finte, njihove pritožbe so v naprej napisane, spremeni se samo priimek in ime, ter številka. navajajo neka glupa dejstva o kršenju človekovih pravic, zahtevajo dokumente o merilnih napravah.. itd itd. izpodbijajo zgolj na enem ali dveh členih ustave.. v glavnem brezveze. ti lahko kar mirne volje povem, da takšna pritožba nima nobene možnosti za uspeh .)

tako da tisto, ko omenjaš, da je pritožba napisana kot more biti, lahok kar mirne volje pozabiš .)

da je postoplov za izpodbijanje kazni več, so ti rekli samo oni - zakon je tako napisan, da policajom ne moreš nič. ko te ta plavi izmeri, potem radar všalta na kišto, kjer se lepo evidentira "list evidenčne knjižice laserskega merilnika". to je za plačilo globe po mnenju sodišča dovoj .)

to društvo je eno navadno cukanje denarja naivnežem, pa nič drugega.

ne pravim, da NI možnosti, ampak je je bore malo .) . sodišča so že zdavnaj pogruntala to društvo, tako da so jim te "pritožbe" dobro znane.

ah, pa da ne bluzim: boš sam videl kakšno "pritožbo" ti bojo poslali (lahko ti jo kar jaz pošljem, mam 1 izvod doma nekje se mi zdi...), videl boš tudi kakšen odgovor boš dobil od sodišča. niso policaji in sodniki tako tumasti, kot se zdi - brez skrbi.

pa veliko sreče :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz imam to pritožbo nekje :P ker so vse enake :D

vseč mi je stavek iz pritožbe ,da bi morali imeti policaji ko izvajajo meritve z radarji i postavljen znak .ne pa da kot partizani iz zasede lovijo voznike .

ta pritožba je stran vržen denar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je na laserskem merilniku, ko ti policaj pokaže hitrost viden čas, kdaj je bila meritev opravljena ?

Sam sem že imel priložnost videti hitrost (90 na 50 omejitev), pa sem pozabil pogledat, če je kje kakšen čas izmere.

Lahko da je policaj takrat (med tednom ob 3h zjutraj-nikjer žive duše) kazal vsakemu enako izmero hitrosti.

Plačal sem, saj sem bil kriv, saj sem bil prehiter, ne vem pa ali je bila to moja hitrost, ali pa mogoče od koga drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je na laserskem merilniku, ko ti policaj pokaže hitrost viden čas, kdaj je bila meritev opravljena ?

Sam sem že imel priložnost videti hitrost (90 na 50 omejitev), pa sem pozabil pogledat, če je kje kakšen čas izmere.

Lahko da je policaj takrat (med tednom ob 3h zjutraj-nikjer žive duše) kazal vsakemu enako izmero hitrosti.

Plačal sem, saj sem bil kriv, saj sem bil prehiter, ne vem pa ali je bila to moja hitrost, ali pa mogoče od koga drugega.

Žal se na merilniku ne vidi ura meritve, ampak samo km/h in razdalja! Da bi pa policaj eno izmerjeno hitrost kazal več kateremu vozniku :grrr ! O meritvah se priše zapisnik v katerega policist zapiše vse podatke kot so čas, hitrost, reg. št., ukrep ...! Tak, da dvomim, da bi policist dvema kazal isto meritev! Pomisli, da se oba pritožita! Npr. hitrost 68 km/h izmerjena na razdalji 231.4 metra! In oba napišeta v zahtevku za sodno varstvo iste podatke o razdalji in izmerjeni hitrosti! Kolikšna je verjetnost, da dva različna vozila izmeriš na isti razdalji in isto hitrostjo! Ta teorija ne gre skozi.....tak, da !! To policisti NE počno!

Popravljeno . Popravil NO_FEAR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno.. mislim pa, da ko smrkec priklopi radar na računalnik, da je zabeležen tudi čas.. nisem pa ČIST prepričan da je tako, sklepam po pogovorih z drugimi.

slišal sem že tudi, da se trenutna hitrost prikazana na merilniku izbriše po nekaj (mislim da treh), minutah, da policaj ne more 2x uporabiti istega rezultata za prikaz.

si pa merilnik vse hitrosti zabeleži, da potem naredijo evidenco meritev v celem dnevu(to pa sem ziher .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!