Skoči na vsebino

Popravila oklepov & nalepke


cruiser

Priporočene objave

Možakar iz Tomačevega ima tel št. 041 678 919 - ime sem žal pozabil.

Sam sem pri njemu letos kupil spodnji spojler (plug).

Hitro, kvalitetno, poceni. Zadovoljen. :P :P

Ima plastike - oklepe (kalupe) skoraj za vse motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno misliš na Borisa Strousa, poznam modela ki je pri njemu delal, sedaj pa ima svojo obrt in sam izdeluje te stvari. Dela tudi karbon. Lani je meni za guzzija naredil poloklep iz karbona, dela pa tudi karbonske rezervoarje. Delavnica je v Jesenicah. Tel: Jani 041 813 443

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je mojga tudi treba malo pokrpat k sm se tko lepo na gramozu pred bajto zvrnu :( ni hudič, da mi ne bo kdo od teh možakarjev prišel prav.

Vseeno pa bi me zanimalo, če pozna še koga kje bližje meni, se pravi v okolici GO oziroma kjerkoli po Vipavski dolini, ki bi popravljav oklepe, pa mel nalepke itd.? :roll:

Hvala pa LP

duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem iskal po forumu, pa ga žal ne najdem. Kolega rabi mojstra za popravilo plastike. Baje v okolici Ljubljane obstaja "Frenk" al nekaj podobnega, ki je zelo dober. Ima kdo kako številko :?: ?

V bistvu sem se malo zmotil. Tale "Frenk" bi naj bil mojster za barvanje in ne popravilo oz. varjenje. A ga lahko najdemo sedaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je na svoji ZXr-ci oklep popravil na sledec nacin_Ker je plastika relativno debela (cca 5 mm). je zvrtal luknjice. na drugi strani je dal koscke pleha, ki drzi plastiko skup, in vse skup zanehtal- Luknjice je poglobil, tako da je bil neht globoko v plastiki, vse skup pokital in pobarval.Rezultat:zelo zelo dober.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, se 100% strinjam s tabo. Ko pa odkriješ še "aktivator" za cianakrilatna lepila, je pa sploh super. Najboljši je kar aktivator v spreju. V letalskem modelarstvu uporabljamo tri različne gostote cianakrilatnih lepil: gost (gel), srednje tekoč in redek. Redkejši, ko je cianakrilat, bolj burno reagira z aktivatorjem (lahko se veselo kadi!), zato ga je treba dozirati previdno. Pri raznih popravilih plastike (ne le pri motorjih) se zelo dobro obnese gel, saj ga lahko precej debelo naneseš, ko ga poškropiš z aktivatorjem, se pa strdi v nekaj sekundah. Brez aktivatorja rabi gel v zelo debelem sloju za strjevanje več ur! Rezultat je praktično plastična masa. Na ta način lahko celo nadomestiš drobne manjkajoče koščke. Da se ga tudi dokaj lepo brusiti. Kolega je tako zlepil razbito zadnjo luč od Opel Kadetta - drži super, spoji pa so povsem vodotesni. Tudi rahlo počen "zapah" na svojem Givi kovčku sem zalepil pred kakimi sedmimi leti, pa še zmeraj drži.

Dobra stvar za lepljenje moto plastike so tudi lepila na osnovi akrilatov. Najbolj znano tako lepilo je "Stabilit Express" (strdi se v 30 minutah), pa tudi "Uhu Acrylit". Gre za dvokomponentna lepila, pri katerih je ena komponenta v obliki prahu, druga pa kot smola. Ta lepila precej bolje primejo na moto plastiko kot dvokomponentna epoksi lepila ("araldit"), ki na termoplastične materiale sploh ne primejo - po strjevanju se lepilo zlahka odlušči. Kljub temu je treba površino pred lepljenjem dobro obrusiti, da postane hrapava, dobro je pa tudi prej poskusiti na kakem skritem delu, če Stabilit dovolj prime na konkretno plastiko.

Pa še "moj recept" za popravilo manjših razpok: Razpoko na "oklepu" najprej zalepiš s srednje gostim cianakrilatnim lepilom. Oklep okoli razpoke z notranje strani nekoliko pobrusiš, da postane površina hrapava, nato pa pobrušeno notranjo stran namažeš s Stabilit Express-om, čez položiš krpico tanke gosto tkane steklene tkanine (modelarska tkanina za laminiranje), ki jo povrhu spet premažeš s Stabilitom. Čez kake pol ure je zadeva "rock solid".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej pol še meni svetuj kaj naj naredim, sem slišal da dvokomp. lepilo (z prahom) košta 3 jurje, ne vem pa kolk bi mi pobral plastik majster, če bi se s tem sploh hotu ubadat

kot vidiš je hanguard plastika v 3 delih, rob stikala za on off je pa tut mal poču

yam-tt600r-02-bikepics-41925.jpg

yam-tt600r-02-bikepics-41926.jpg

yam-tt600r-02-bikepics-41927.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej pol še meni svetuj kaj naj naredim, sem slišal da dvokomp. lepilo (z prahom) košta 3 jurje, ne vem pa kolk bi mi pobral plastik majster, če bi se s tem sploh hotu ubadat

kot vidiš je hanguard plastika v 3 delih, rob stikala za on off je pa tut mal poču

Res je, dvokomponentno lepilo na bazi akrilita je zelo drago. Kot RC letalski modelar sem se dragih materialov nekako moral navaditi (pa delanja škode tudi...).

Hmmm... Sodeč po sliki - če je tale handguard iz t.i. "lavor plastike" (mastna, trpežna plastika, nekoliko podobna npr. materialu za vedra Jupol barve), iz kakršne so tudi npr. blatniki pri kroslah, je Stabilit zagotovo ne bo zlepil, prav tako ne cianakrilatno lepilo. Zanesljivo se bo vse zlahka odluščilo. Za "lavor plastiko" torej zdravila ne poznam. Podobno je s teflonom in plastiko, iz katere so prenosi (zobniki) v videorekorderjih, CDROM pogonih ipd. (mislim, da gre za nylon) - za te materiale ne poznam nobenega lepila.

Stikalo bi se pa takole na pogled dalo lepo urediti s cianakrilatom, če se ga le da kako razdreti. Če boš lepil sestavljeno stikalo, je pa nevarno, da zalepiš še mehanizem (gumb). Če boš lepil sestavljenega, delaj vsaj z gostejšim ciano lepilom (gel), ki ne steče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:idea: je ze kdo pomislil na "vroco pistolo",ki tali palcke plastike in je plastika trda v parih sekundah?

Ja, Ice, to je super ideja. Tako pištolo imam doma, v vse sorte namene, predvsem pri elektroniki ter raznih montažah, sem pa porabil že kake četrt kile lepila v palčkah. Sicer pa so na Transalp mailing listi že javili uspešno rabo tega lepila za lepljenje "čepov", s katerimi je plastika pri Transalpih pripeta na motor. Zaradi vibracij se ti čepi zelo radi odlomijo. Termo lepilo iz pištole je čvrsto, hkrati pa precej elastično, zato je zelo primerno za takšna popravila. Tudi tu je dobro prej obrusiti površino, da postane hrapava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej pol še meni svetuj kaj naj naredim, sem slišal da dvokomp. lepilo (z prahom) košta 3 jurje, ne vem pa kolk bi mi pobral plastik majster, če bi se s tem sploh hotu ubadat

kot vidiš je hanguard plastika v 3 delih, rob stikala za on off je pa tut mal poču

Res je, dvokomponentno lepilo na bazi akrilita je zelo drago. Kot RC letalski modelar sem se dragih materialov nekako moral navaditi (pa delanja škode tudi...).

Hmmm... Sodeč po sliki - če je tale handguard iz t.i. "lavor plastike" (mastna, trpežna plastika, nekoliko podobna npr. materialu za vedra Jupol barve), iz kakršne so tudi npr. blatniki pri kroslah, je Stabilit zagotovo ne bo zlepil, prav tako ne cianakrilatno lepilo. Zanesljivo se bo vse zlahka odluščilo. Za "lavor plastiko" torej zdravila ne poznam. Podobno je s teflonom in plastiko, iz katere so prenosi (zobniki) v videorekorderjih, CDROM pogonih ipd. (mislim, da gre za nylon) - za te materiale ne poznam nobenega lepila.

pol sem v zosu, to je točno taka plastika

najbrž mi pol res samo švasanje preostane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Kaj mislite kolk me pride barvanje desnega oklepa za Pegasa, brez nalepke?

SIT 400 in tri ure dela - ce naredis sam. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ima mogoče kdo informacije, koliko pride original desna plastika in prednja maska (že pobarvano) za Kawasaki zx6r letnik 97 z nalepkami vred? Kolk bi pa prišlo to dvoje iz poliestra + nalepke?

Pa kolk kej stane varjenje aluminija - odlomljeni nosilci desne stopalke in popravilo - kitanje + barvanje tanka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res nihče ne ve, kolk kej stanejo oklepi iz poliestra? (en oklep + maska + strehca)

Kje bi se to dalo naredit (kakšna telefonska na P.M).

A pride ceneje, če bi dal masko in oklep popravit in pobarvat? Hec je pa v tem, da je stvar v prafaktorjih (oklep cca. 20 kosov, maska prav tako, mi je pa sicer uspelo cel mozaik sestavit). Nekaj malih koščkov sicer manjka, samo to bi se najbrž dalo rešit - kit ali kaj podobnega..

kaj pravite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kontaktiraj gregsa...on mogoče ve kaj več...

ko sem jaz razbil prednjo masko-bila je na 70 koščkih- sem nesel zadevo majstru ki to popravlja in čez 14 dni je blo zlepljeno(ne vem več števolke-iz Litije)....koliko košta je težko rečt...odvisno koliko dela ima...preštudiraj kaj se ti splača ali je boljš da narediš kopije oklepov ali pa da začneš vse popravljat.....če narediš kopije bo kot novo...če popravljaš bo pa vedno vidit da ni novo.....verjetno je popravljanje kaj ceneje......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kopije oklepov? To misliš iz poliestra ali iz plastike? Ja samo kakšna je kvaliteta pri kopijah? Recimo, kako je zadeva videti z notranje strani (maska, kjer je notranja stran vidna)?

Pa niti predstavljam si ne, kolk stanejo kopije. Za poliester bom pa Gregsa kontaktiral.

hvala za odgovor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce me spomin ne vara - € 300.- za kompletne plastike GSX-R 1000 letnik ´03. poglej na www.1000ps.at, sem dobil newsletter. tam rolajo reklamo za eno firmo, ki se s tem okvarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam pojma. evo, nasel original-NL:

"RTS Sommeraktion

*1000 Euro Gutschein: Jeder der im August 2004 1000 Euro auf das RTS-Konto überweist oder im Shop einzahlt, erhält einen GUTSCHEIN im Wert von € 1200,- Dieser Gutschein ist für alle Freifahrtage, Boxenmiete und Rennen (ausgenommen Jahreskarte)einlösbar und erhält natürlich auch seine Gültigkeit in der Saison 2005!

*Beim grossen Sommerschlussverkauf wird alles rausgeschleudert was nicht niet und nagelfest ist.

z.B.: Ferodo Bremsbeläge ab 56,- .

Nach einer gscheiten Landung im Kiesbett muss normalerweise eine neue Racing-Verkleidung aufs Eisen.

z.B. für Yamaha R6 03- 299,99 Euro oder für Suzuki GSX-R 1000 03- 299,99 Euro"

in se .pdf-link, ce ti kaj pomaga: RTS poletna akcija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Hojla.

Rabil bi pomoč in čim več informacij glede plastik za sv650.Namreč sem jih polomil in predno se začne sezona bi jih rad zrihtal.Sem že po forumu gledal kako pa kaj pa nobenih uporabnih info.Za vse ostalo se je našlo nič pa za sv-ja.

Se pravi:(vsaj približne cene)

-kdo vari plastiko,kje dobš oklep, mogoče kakšen rezerven del kot so ogledala,tačka za bremzo in kje se da kupit bunke (chrash pads) da spet ne nastane tok škode če se zvrneš 5km/h.

Rad bi pa ugodno in kvalitetno.(vem da je original kvaliteta)

Hvala vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A un majster iz mengša je takoj pri prvem semaforju desno iz smeri kamnika? Pa majhno makadamsko dvorišče ima? A liča tut kej?

Imam eno malenkost za popravt O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Glede na to da so objave tukaj že malo stare, me zanima, če kdo ve, kje bi si lahko zrihtal (zelo)poceni nalepke in lakiranje plastik. :whistle:

Plastike je treba pokitat in pobarvat, nalepke imam pa že narejene v CDR formatu in bi bile samo za izrezat. Če kdo pozna kakega majstra ki zadevo naredi vsaj za silo spodobno za majhen denar bi mu bil zelo hvaležen.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!