Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Kolega ima xj6 diversion in je zelo zadovoljen. Če te zanima kako se pelje ga imajo v KMC-ju na rudniku, no vsaj imeli so ga še mesec ali dva nazaj. Drugače pa zelo fajn motor za vstop v svet motociklizma, plus tega je pa še šmekerski :D

Točno tako, odličen , nezahteven, lahko ga voziš na 3000 obratov, pa še vedno krasno potegne, zanesljive zavore, skratka obvladljiv, primeren sploh za začetnika, ker je 4 valjnik z nizkim sedežem, in mislim (preveri sicer na kakem servisu) da se zanj tudi dobijo blokade...žal pa ga pod 4.500€ ni, ker so začeli s proizvodnjo 09.

Do sedaj sem prevozil z njim 15.000km, precej tudi v dvoje in ni mi žal nakupa. Pa še vetrna zaščita, do 130km sploh nobenih problemov oziroma ni moteče, po AC tja do 150 se zdrži tudi kako uro vožnje...sicer pa imaš aftermarket opreme še pa še....

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aprilia shiver 750 je kar všečna, vendar trenutno gledam nekje do 4.500€

glede na to da so mi se najbol všeč 'plastičarji':) se ninja sliši uredu...vsaj tok da je nekaj za to leto,drugo leto pa pride tako čisti A in izbiranje nebo več problem.

shiver-co že dobiš za 4500 evrov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao,

a lohk mal zmotim, ma kdo kaj pojma o cbf 1000fa ali pa vfr 1200 KAJ??je boljše

ma kdo kaj izkušenj ??

AS Domžale

Honda CBF1000FA - akcijska cena 10.290€

Honda VFR1200FA - akcijska cena 14.790€

Nekako ne bi rekel, da sta po zasnovi, ceni in prisotnosti trenutnega modela na trgu, hudo primerljiva motorina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem nova v tem svetu in bi prosila za vaše cenjeno mnenje. Sedaj delam izpit za A, želim si Enduro ni pa nujno, velika sem 170 cm. Rada bi imela motor, ki sicer je za ceste, naj bi bil pa tudi za kako bolj makadamsko pot in gozdno pot. Mora biti udoben tudi za daljša potovanja, ne želim dirkati, naj bi bil čim lažji in tudi ne velike kubature. Pa sploh ni nujno, da je nov, finance pa too :rolleyes:

Lp, Ari

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

er-6f pa res ni ninja, ne po izgledu in ne po drži na motorju, tako kot ne 250r- druga drža kot na "pravi" ninji.

Pri Americanosih je imenovan Ninja 650 :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem nova v tem svetu in bi prosila za vaše cenjeno mnenje. Sedaj delam izpit za A, želim si Enduro ni pa nujno, velika sem 170 cm. Rada bi imela motor, ki sicer je za ceste, naj bi bil pa tudi za kako bolj makadamsko pot in gozdno pot. Mora biti udoben tudi za daljša potovanja, ne želim dirkati, naj bi bil čim lažji in tudi ne velike kubature. Pa sploh ni nujno, da je nov, finance pa too :rolleyes:

Lp, Ari

Hm, zate bolje kaka lahka hardendura, ker boš velikokrat na tleh. Pri 170cm te bo hecalo ustavljanje, speljevanje, počasna vožnja, tako da zato mislim da rabiš nekaj lahkega, da boš lazje dvigovala težo.

Endurca bo okol 170kg ali več, hardendurca pa okol 110kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhu, dons pa po nov star moped, eno malč večji po sapi.

:yea1:Je pa postal viška tale, zmanjkal prostora v garaži.

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=4661398

Mene je lepo popeljal v moto svet.:yes:

Luštkan za sport touring, za mal gnarja veliko motorja, pa udoben tud za v dvoje.:OK:

Do 7000ob/min pohleven nad 8000 se mu pa utrga in pokaže vseh 100 konjičev. Še vedno kljub EMŠO-tu.

Naslednji manjši vzrdževalni servis bo potreben čez ca 3000 km

olje v motorju in gume.

Dosegljiv na tel v mojem profilu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhu, dons pa po nov star moped, eno malč večji po sapi.

:yea1:Je pa postal viška tale, zmanjkal prostora v garaži.

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=4661398

Mene je lepo popeljal v moto svet.:yes:

Luštkan za sport touring, za mal gnarja veliko motorja, pa udoben tud za v dvoje.:OK:

Do 7000ob/min pohleven nad 8000 se mu pa utrga in pokaže vseh 100 konjičev. Še vedno kljub EMŠO-tu.

Naslednji manjši vzrdževalni servis bo potreben čez ca 3000 km

olje v motorju in gume.

Dosegljiv na tel v mojem profilu

Oglasov drugod ne podpirajo, je pa oglas tud med motosvetovimi oglasi

gre za Suzuki GSX750F letnik 1993

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, zate bolje kaka lahka hardendura, ker boš velikokrat na tleh. Pri 170cm te bo hecalo ustavljanje, speljevanje, počasna vožnja, tako da zato mislim da rabiš nekaj lahkega, da boš lazje dvigovala težo.

Endurca bo okol 170kg ali več, hardendurca pa okol 110kg.

Hard enduro, ki ima servisne intervale na 5 ur pa za daljša potovanja. Ta je pa bosa :)

In mislim, da ni njen namen vožnja hard endura, ker je definitivno prešvoh za to. Je potreben marsikater trenutek prevest na treningih za povečanje moči, če misliš resno to furat ^^

Za 4000€ dobiš XT 660 R ali mogoče celo kakšna 660 Tenere. 35kW, manjhna poraba, vsestranski moped...res pa da neboš hitrostnih rekordov podirala z njemu, kvečjemu menda se tam do 160km/h zvrti zadeva. :) Za kar pa dejansko ni namenjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hard enduro, ki ima servisne intervale na 5 ur pa za daljša potovanja. Ta je pa bosa :)

In mislim, da ni njen namen vožnja hard endura, ker je definitivno prešvoh za to. Je potreben marsikater trenutek prevest na treningih za povečanje moči, če misliš resno to furat ^^

Za 4000€ dobiš XT 660 R ali mogoče celo kakšna 660 Tenere. 35kW, manjhna poraba, vsestranski moped...res pa da neboš hitrostnih rekordov podirala z njemu, kvečjemu menda se tam do 160km/h zvrti zadeva. :) Za kar pa dejansko ni namenjen.

Bosa ali ne, nisem pisal o servisih, niti o resnem furanju, pisal sem na privajanje na motor, kar je pa hard endura dosti cenejsa, v kolikor si veckrat na tleh. Kdo je pa reku da naj vzame kroslo, ze stara DR350 ki ima 130kg, je dobra za zacetek, pa ni nobenih problemov s servisi, ali pa kake husqvarne te 450, na netu imaš dobre in slabe strani teh motorjev. Od kje ti info, da je punca svoh. Mogoce pa si zeli res vec brezpotij in ohrovta kot pa asfaltirane ceste ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bosa ali ne, nisem pisal o servisih, niti o resnem furanju, pisal sem na privajanje na motor, kar je pa hard endura dosti cenejsa, v kolikor si veckrat na tleh. Kdo je pa reku da naj vzame kroslo, ze stara DR350 ki ima 130kg, je dobra za zacetek, pa ni nobenih problemov s servisi, ali pa kake husqvarne te 450, na netu imaš dobre in slabe strani teh motorjev. Od kje ti info, da je punca svoh. Mogoce pa si zeli res vec brezpotij in ohrovta kot pa asfaltirane ceste ;)

Hard enduro je namenjen samo brezpotjem, majhne kubikaže, ponavadi en cilinder, pogosti servisni intervali, še od MX motorjev se razlikujejo ( prestavno razmerje, hod vilic, trdota vilic...)...kašn hard enduro si ti imel v mislih jst nevem :)

Vsekakor na morje z enmu EXCju jst nebi upal, pačeprav je že sigurno kdo to naredil, saj so zmeraj in vsepovsod posamezni primeri, ki odstopajo od povprečja. :)

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor na morje z enmu EXCju jst nebi upal, pačeprav je že sigurno kdo to naredil, saj so zmeraj in vsepovsod posamezni primeri, ki odstopajo od povprečja. :)

Je res, se najdejo primeri enkrat na morju sem videl dva nemca, ko sta zapeljala iz trajekta on je bil na 950 adventure ona pa na 525 EXC pa ni bil supermoto :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem nova v tem svetu in bi prosila za vaše cenjeno mnenje. Sedaj delam izpit za A, želim si Enduro ni pa nujno, velika sem 170 cm. Rada bi imela motor, ki sicer je za ceste, naj bi bil pa tudi za kako bolj makadamsko pot in gozdno pot. Mora biti udoben tudi za daljša potovanja, ne želim dirkati, naj bi bil čim lažji in tudi ne velike kubature. Pa sploh ni nujno, da je nov, finance pa too :rolleyes:

Lp, Ari

endurce mi sicer niso blizu, ampak dobrodosla, in ze vnaprej veliko varnih km!

sedaj ze kaj vozis,ali bo ob koncanem izpitu kupljen motor rvoj prvi?

kaj pa kaksna yamaha x j 6?alpa kawasaki z750?sicer bol naked varianta...ampak primerno za daljse ture

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravček!

Prosil bi za nasvet, namreč razliko pri vožnji z suzo gsr 600 naked ( 2006 ), in pa kawo z z750 ( 2004 ). Namreč z gsr-om sem naredil že kar nekaj kilometrov, z kawo pa še niti enega, in bom zelo vesel če je kdo že sprobal oba motorja, če mi napiše njegovo mnenje, prednosti enega kot drugega motoja, tako se mi bo lažje odločiti kaj kupiti:) Ker je odločitev zelo težka.. Kolebam med Z-jem, gsr-om, gledam tudi er6n, in pa hornetko..:)

Najlepsa hvala in lp:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa mislite o temle motorju, ali ga kdo pozna?

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4701429

poznam ga ne, ima pa ZELO malo km (2 lastnik pa dobrih 1000 km na leto - to je verjetno zbito) in previsoko ceno za tako star motor ker ni problem da je 2003 letnik ampak da je sam model že leta 2003 bil zastarel. za tak denar dobiš že kawo ZR7, fazerje 600, kako cbr, ninjo 636, celo eno VFR-ko itd, ki so vsi konkretno več motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravček!

Prosil bi za nasvet, namreč razliko pri vožnji z suzo gsr 600 naked ( 2006 ), in pa kawo z z750 ( 2004 ). Namreč z gsr-om sem naredil že kar nekaj kilometrov, z kawo pa še niti enega, in bom zelo vesel če je kdo že sprobal oba motorja, če mi napiše njegovo mnenje, prednosti enega kot drugega motoja, tako se mi bo lažje odločiti kaj kupiti:) Ker je odločitev zelo težka.. Kolebam med Z-jem, gsr-om, gledam tudi er6n, in pa hornetko..:)

Najlepsa hvala in lp:)

Jest sm za Hornetko seveda :) same dobre izkusnje. Tudi Z in GSR solidna odločitev, Er6n pa med vsemi naštetimi mi najmanj diši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se eno vprasanje...je morda kdo voziu oba? er 5 in suzuki GS 500? plusi in minusi obeh?

kateri ''boljsi'' za zacetnika?

er 5 je podoben temule, manj prevozenega, ohranjen redno servisiran-prodaja znanec http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4622356

suzuki je pa tale http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4499874

hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravček!

Prosil bi za nasvet, namreč razliko pri vožnji z suzo gsr 600 naked ( 2006 ), in pa kawo z z750 ( 2004 ). Namreč z gsr-om sem naredil že kar nekaj kilometrov, z kawo pa še niti enega, in bom zelo vesel če je kdo že sprobal oba motorja, če mi napiše njegovo mnenje, prednosti enega kot drugega motoja, tako se mi bo lažje odločiti kaj kupiti:) Ker je odločitev zelo težka.. Kolebam med Z-jem, gsr-om, gledam tudi er6n, in pa hornetko..:)

Najlepsa hvala in lp:)

Ja glede na to da je z750 po kubaturi močnejši ima večji navor, tako da če boš motor dostikrat potreboval za vožnjo v dvoje jaz sploh nebi veliko razmišljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj kdo prodaja fazer 1000 ali pozna koga ki jo prodaja? Cena med 5000 in 7000 eur. Kilometrov ne sme imeti več kot 30k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj kdo prodaja fazer 1000 ali pozna koga ki jo prodaja? Cena med 5000 in 7000 eur. Kilometrov ne sme imeti več kot 30k.

??? Kilometre zbijejo po želji, če hočeš.

Lej: kaj je bolje -realnih 50Tkm tudi na števcu, ali na števcu 25 Tkm (realnih pa 60 Tkm)?

Sicer pa izbira ne bo težka -v Sloveniji, kot po čudežu, skoraj ne najdeš motorja z več, kot 30 Tkm... :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, a pozna kdo tega? men se zdi ok cena za tak denar, ane? km pa še ne bi smeli bi problem, če nardim servis...

http://www.avt0.net/....asp?ID=4704696

Sicer konkretnega motorja ne poznam, ampak lahko za Hornet rečem, da ni problema 50.000 km. Pred leti prodal svojo z 55.000 km pa je delala ko urca. Bla zelo dinamično vožena, ampak tudi redno vzdrževana. Tip, ki je od mene kupil je še sam uspel naklepat 25.000(sva potem zgubila kontakt tako, da ne vem na koliko je zdaj-če jo še ma).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!