Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

trance_25_naughty.gif

ej ne vem kako ti bi kateri od teh motorčkov (oba sta malo majhna za odrasle ljudi) nadomestil avto. sploh pa pozimi v lj (jst se sicer ko ni snega pozimi vozim, ampak res ni nek grozen užitek). pa tudi bedno je k nimaš nobenega placa za "prtljago". po moje za take zadeve je potem vsaj en 250 skuter (sklepam da nimaš a neomejeno), k mu vsak en kufer lahko daš gor, pa še pod sedežem je plac, za pozimi pa od tucano ubano termoscudo in se lahko voziš res v vsakem vremenu.

če ne jst sm mela priliko peljat ta YBR250, pa pač je res taka bolj igračka, sej če jo držiš na obratih še nekam gre. edino je za moje pojme res malo majhna (pa sm jst samo 170).

Točno. 250ccm skuter ima 3,5-4litre porabo. Končna hitrost je približno 130km, relativno varna na avtocesti med 100-110km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda SH150i, vedno prvi v štartu, gas vedno do konca, končna 110 km/h. Poraba 220 km/tankal 5,53 litra.

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za vse predloge. Res je imam A neomejeno. Skuter no ja mogoče samo sem po 8 letnih skuterja že malo naveličan. Ja avto bi prodal saj je možnost uporabe domačega avtomobila oziroma od punce, kadar je nuja za dopust. Velik sem še kar (malo čez 180), po testih sledeče je ta yzf primerna tudi za večje.

Malo ironično ja sedaj ko nimam nič se vozim s kolesom kolikor pač lahko. Končna hitrost je pa tudi zame brezpredmetna, vsaj ob takšnih kaznih. Lepo pa je da vsaj potegne izpred semaforja da ne delam gužve za sabo.

Nekaj se bom odločil, vsekakor bom upošteval vaše predloge. Malo se bom šel peljat in to bo to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yzf definitovno ni za tako velike ljudi. res. boš noge vleku potleh oz. je težko menjat in zavirat ker imaš noge pod čudnim kotom oz. lažje se boš vozu s skuterjem kot s tem. sicer pa itak tuki neki na pamet govorit je bolj tko. poskusi se peljat pa boš videl.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, pozivam in prosim vse "dvometraše" oz. visokorasle motoriste naj napišejo kaj vozijo in kako udobno se peljejo. Sam imam TDMa 900 malo več kot 2 leti,saj je super motor vendar me vleče k v4 mašini pa tud sedež mi pri tdmki ne ustreza pri daljši poti.Gledam po oglasih se usedem na enega pa na drugega,nevem pa kako se obnese po 100 km in več. Zanimajo me izkušnje tistih ki majo 2 al pa čez 2m, mam pa 205 cm + škornji pa čelada.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, pozivam in prosim vse "dvometraše" oz. visokorasle motoriste naj napišejo kaj vozijo in kako udobno se peljejo. Sam imam TDMa 900 malo več kot 2 leti,saj je super motor vendar me vleče k v4 mašini pa tud sedež mi pri tdmki ne ustreza pri daljši poti.Gledam po oglasih se usedem na enega pa na drugega,nevem pa kako se obnese po 100 km in več. Zanimajo me izkušnje tistih ki majo 2 al pa čez 2m, mam pa 205 cm + škornji pa čelada.

Hvala!

Oglej si kak potovalni enduro. IMG_22686_small.jpg

Popravljeno . Popravil daneb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Pozdravljeni, pozivam in prosim vse "dvometraše" oz. visokorasle motoriste naj napišejo kaj vozijo in kako udobno se peljejo. Sam imam TDMa 900 malo več kot 2 leti,saj je super motor vendar me vleče k v4 mašini pa tud sedež mi pri tdmki ne ustreza pri daljši poti.Gledam po oglasih se usedem na enega pa na drugega,nevem pa kako se obnese po 100 km in več. Zanimajo me izkušnje tistih ki majo 2 al pa čez 2m, mam pa 205 cm + škornji pa čelada.

Hvala!

A nisi ti 13. maja letos poslal tak post :

Katerega? Bo 1.motor, če je kakšno mnenje ali pa nasvet hvala vnaprej.

Yamaha fazer 600 2005 do 2007l.

Honda cbf 600 s 06,07l. (zelo ugodne cene,je pa malo bolj švoh)

Suzuki gsf 600 s-bandit 05-07l.

Cene so v rangu 3500-4500eur. Hondo in Banditaa dobim za to ceno že z ABSom,fazerka je malo bolj športna....

hvala za mnenja in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nisi ti 13. maja letos poslal tak post :

Katerega? Bo 1.motor, če je kakšno mnenje ali pa nasvet hvala vnaprej.

Yamaha fazer 600 2005 do 2007l.

Honda cbf 600 s 06,07l. (zelo ugodne cene,je pa malo bolj švoh)

Suzuki gsf 600 s-bandit 05-07l.

Cene so v rangu 3500-4500eur. Hondo in Banditaa dobim za to ceno že z ABSom,fazerka je malo bolj športna....

hvala za mnenja in lp

Pa čovjek skuplja pare ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

snapback.pngAjdemi Popuši, je 01. June 2011 - 14:23, rekel:

A nisi ti 13. maja letos poslal tak post :

Katerega? Bo 1.motor, če je kakšno mnenje ali pa nasvet hvala vnaprej.

Yamaha fazer 600 2005 do 2007l.

Honda cbf 600 s 06,07l. (zelo ugodne cene,je pa malo bolj švoh)

Suzuki gsf 600 s-bandit 05-07l.

Cene so v rangu 3500-4500eur. Hondo in Banditaa dobim za to ceno že z ABSom,fazerka je malo bolj športna....

hvala za mnenja in lp

Pa čovjek skuplja pare ....

T post je bil za brata od punce ka izpit za motor dela in mu pomagam izbirat,on vsaj lahko izbira glede na svojo višino. Ja potovalno endura pa itak že mam če lahko tako rečem TDMu.Jst bi ga zamenju,zato me zanima kaj vozijo visoki in kako se obnese.

hvala še enkrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Visoki vozjo BMWje :winkiss: , višji po rasti kar jih jst poznam pa kkšne Africe twin, Varadero, KTM pa pravzaprav še ogromn drugih motorjev.

Če maš problem z vetrom pol probavaš z višjimi šipami, če ti motor odgovarja sevede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

T post je bil za brata od punce ..

Ni blema !

Če hočeš štirivaljnika ti pri tvojih centimetrih ostane skoraj samo bavarc, eventuelno še kaka FJR ali pa potovalni Triumph ali Kawasaki. Pri dvovaljnikih je izbira malo večja: Yamaha tenere, Varadero, KTM, Guzzi Stelvio, ...

Brat ima Varo, visoj je žilet manj kot 2m in z Varo dela brez problemov tudi več kot 800 km na dan. Zamenjal pa je prvo šipco z, mislim da, GIVI-jevo.

Sicer ti bo pa kdo še kaj povedal iz prve roke.

LP

Popravljeno . Popravil Ajdemi Popuši
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Danes sem naredil izpit A2 :D sedaj pa malo gledam motorje.

Ne vem kaj bi kupil do 35kW oz lahko je do 70kW če je možno dobiti blokado.

Motor bi imel vsaj 2 leti dokler ne dobim oz. ne naredim za neomejeno.

Najraje bi naked ampak je do 70kw težko kaj najdit sport pa sploh ni.. gledam pa tudi super moto zadevce

ki so kar všečne :D ne morem se pa odločiti. Cenovno pa tam nekje do 2000-2500€ odvisno koliko bom še prišparal.

Po avto netu je kar dosti motorjev z blokadami 25kW med temi tudi veliko trgovcev in ne vem ali

ne vedo da ni več legalno če je izvorna moč večja kot 2x blokiran ali se naredijo norca in hočejo samo prodati?

Zanima me še to zakaj je tako majhna razlika v ceni glede na letniki med tema dvema

ta ima 35 kW in je 04 letnik http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=4825911

tale pa 37kW in je 98 http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=4826109

ali ima starejši preveliko ceno ali so novejši "slabši" in nimajo cene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Danes sem naredil izpit A2 :D sedaj pa malo gledam motorje.

Ne vem kaj bi kupil do 35kW oz lahko je do 70kW če je možno dobiti blokado.

Motor bi imel vsaj 2 leti dokler ne dobim oz. ne naredim za neomejeno.

Najraje bi naked ampak je do 70kw težko kaj najdit sport pa sploh ni.. gledam pa tudi super moto zadevce

ki so kar všečne :D ne morem se pa odločiti. Cenovno pa tam nekje do 2000-2500€ odvisno koliko bom še prišparal.

Po avto netu je kar dosti motorjev z blokadami 25kW med temi tudi veliko trgovcev in ne vem ali

ne vedo da ni več legalno če je izvorna moč večja kot 2x blokiran ali se naredijo norca in hočejo samo prodati?

Zanima me še to zakaj je tako majhna razlika v ceni glede na letniki med tema dvema

ta ima 35 kW in je 04 letnik http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=4825911

tale pa 37kW in je 98 http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=4826109

ali ima starejši preveliko ceno ali so novejši "slabši" in nimajo cene?

Še en kriterij je poleg moči.

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

Torej tudi teža je važna. Če ima motor 35kW, mora imeti najmanj 175kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en kriterij je poleg moči.

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

Torej tudi teža je važna. Če ima motor 35kW, mora imeti najmanj 175kg.

ja to tudi vem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam staro Yamaho Thundercat pa zdaj ko sem se navado delam 300+ brez problema. Dalše fure še nisem delal tak, da ne morem rećt za 400+ fure :D Vetrna zaščita je pa pač na rangu nakeda. Motor zgleda pod mano kot mini-moto, ampak jaz vozim motor za užitek in ne za izgled :D Aja..sem pa 190cm :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Visoki vozjo BMWje :winkiss: , višji po rasti kar jih jst poznam pa kkšne Africe twin, Varadero, KTM pa pravzaprav še ogromn drugih motorjev.

Če maš problem z vetrom pol probavaš z višjimi šipami, če ti motor odgovarja sevede.

Najprej sm mislu napisat "veliki" pa sm vedu da bo en BMWje omenu :lol: .Ma ne vlečejo me ti potovalniki ki jih omenjate, no ja FJR se mi zelo dopade.Ni tolk problem vetrna zaščita bl so noge v napoto-bolj so pokrčene posledično drugače sediš in trpi rit. Neki sem celo razmišljal o ta novi Yamahi xtz 660 ampak ta bi bolj pasala kot drugi motor če bi finance omogočale :BUA:

Hja v očeh mam hondo vfr 800, Yamaho fjr 1200(malo draga). Je pa res da ko se peljem mimo kakšne šipe sm še na TDMki ka je velik motor, mal smešn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej sm mislu napisat "veliki" pa sm vedu da bo en BMWje omenu :lol: .Ma ne vlečejo me ti potovalniki ki jih omenjate, no ja FJR se mi zelo dopade.Ni tolk problem vetrna zaščita bl so noge v napoto-bolj so pokrčene posledično drugače sediš in trpi rit. Neki sem celo razmišljal o ta novi Yamahi xtz 660 ampak ta bi bolj pasala kot drugi motor če bi finance omogočale :BUA:

Hja v očeh mam hondo vfr 800, Yamaho fjr 1200(malo draga). Je pa res da ko se peljem mimo kakšne šipe sm še na TDMki ka je velik motor, mal smešn.

Men na GSX-Ru ni nič mankalo z mojimi 190+ :D

Jebiga pač čudno zgledaš, važno da uživaš :)

Natakneš gor Puigovo povišano šipco, mogoče bi pomagale kaj celo nastavljive stopalke...kupi, kar ti ustreza in ne tisto, na čemer boš najlepši ^^

Sicer pa...navadiš se vsega...sem presedlal v enem letu iz nakeda na supermotarda pa potem na cross in na koncu na cestaka...in tukaj sem ostal :)

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katerega? Bo 1.motor, če je kakšno mnenje ali pa nasvet hvala vnaprej.

Yamaha fazer 600 2005 do 2007l.

Honda cbf 600 s 06,07l. (zelo ugodne cene,je pa malo bolj švoh)

Suzuki gsf 650 s-bandit 05-07l.

Cene so v rangu 3500-4500eur. Hondo in Banditaa dobim za to ceno že z ABSom,fazerka je malo bolj športna....

hvala za mnenja in lp

Zdej se je tu pojavu še nemc in sicer BMW F800 S. Imel sem ga priložnost peljat in se pelje zelo lepo.Sicer je malo poseben ampak bolj ko ga gledaš bolj je zanimiv.Naj napišem da pomagam bratu od punce izbirat motor tak da še kakšno mnenje, zgornji 3je japonci in en bavarc.

hvala

Popravljeno . Popravil genk12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo,

že dlje časa raziskujem, kater motor bi bil zame ker mam eno goro kriterijev, trenutno ustreza samo eden (BMW R850 R), me pa zanima, če bo od vas še kdo kakšnega najdu. Torej, must have-i:

-naked

-do 1000 ccm

-2 cilindra (ali eden, več ne)

-okrogla luč spredaj (ena, ne triumph hehe)

-zračno hlajeni

-ne sme bit Ducati (sklopka) ali Kawasaki (don't ask)

-okrogla ogledala (ok, to se da zamenjat)

-do 80 KM

-kardan (ali jermen)

-letnik najmanj 2004

-do 250 kg teže (s tekočinami)

Če se pa še kej spomnim, dopišem. Sm tečna ne? :whistle: No, z idejami na plano :boobies: :boobies:

Hvala za pomoč in LP,

Strela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za štedilnik pa na kolena pucat tla..

to je pa že zmišljevanje..

to treba po meri narest moped da bo tak k si si zamislila..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš ti to neke radikalne želje :D

Samo obstajajo tudi taki motorji:

Buell XB 9 SX (nima glih ene okrogle luči ampak se da tudi to zamenjat :D ): http://tinyurl.com/3wy2nt4

MotoGuzzi BREVA 750: http://tinyurl.com/3lyldfk

Tole je mi je trenutno na glavo padlo glede na tvoje kriterije :)

Popravljeno . Popravil BIZKIT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, najbolj važno stvar sm pa pozabla... ABS!!! :surrender: :surrender:

Drgač mam tut ful hud šporget doma, skor po naročilu... tko, da ni nč čudnga tole :naughty:

No, brez zamere, sam dobrohotno sm vs hotla prosit, če se še kdo kaj spomni... :surrender: Sicer pa, kot sem rekla, obstaja BMW R850R...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, brez zamere, sam dobrohotno sm vs hotla prosit, če se še kdo kaj spomni... :surrender: Sicer pa, kot sem rekla, obstaja BMW R850R...

jaz ti svetujem bmw R850R PLAKAT za nad šporhet. edino ta ustreza vsem kriterijem. ker se ukvarjam s tiskom na keramiko (fotokeramika) ti lahko natisnem plakat na ploščice tako da jih boš lažje čistila.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

že dlje časa raziskujem, kater motor bi bil zame ker mam eno goro kriterijev, trenutno ustreza samo eden (BMW R850 R), me pa zanima, če bo od vas še kdo kakšnega najdu. Torej, must have-i:

-naked

-do 1000 ccm

-2 cilindra (ali eden, več ne)

-okrogla luč spredaj (ena, ne triumph hehe)

-zračno hlajeni

-ne sme bit Ducati (sklopka) ali Kawasaki (don't ask)

-okrogla ogledala (ok, to se da zamenjat)

-do 80 KM

-kardan (ali jermen)

-letnik najmanj 2004

-do 250 kg teže (s tekočinami)

Če se pa še kej spomnim, dopišem. Sm tečna ne? :whistle: No, z idejami na plano :boobies: :boobies:

Hvala za pomoč in LP,

Strela

Od kje pa izvirajo vsi ti kriteriji? So plod lastnih izkušenj, al ti je kak stric zabičal, da motor ni motor, če nima kardana in zračnega hlajenja?

Če zanemarim eno ali dve zahtevi, se mi zdi, da bi se veliko bolje razumela z SV 650 kot z BMW-jem.

Popravljeno . Popravil Igorr
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

sem pred nakupom Honde cbr 600 oz 900...

pod letnikom 2000 (97,99)

Kateri motor se lažje vozi?, prosim za kak link iz neta, če pozna kdo kakega prodajalca in ve da je motor ok

zaenkrat Hvala, KIKI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!