Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

HVala vsem za prijazne odgovore.

laško je iznašel zadevo za izkaz zahvale :whistle:

To pa, da sem preveč zahtevna, že vem ......

no zdaj smo pa še mi izvedeli :D

Zanima me samo, če ima motoguzzi......

709-494.gif motoguzzi :hmm:

......ma isto napako kot R1200R -- preveč konjev

:?

Kar se tiče pa verige... ........ daje videz bicikla

:yes: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:smiley_bike.gif

......Kardan je pa taka cool ..............

:yea2::OK: :OK:

.. sicer zahtevnejša za vožnjo....

:nono:

Kar se hlajenja tiče je pa zgolj kaprica panične babnice, ki več kot na cesto gleda v kazalček temperature

DON-T-PANIC--don-t-panic-emergency-911-smiley-emoticon-000994-large.gif

...Pa še zračno hlajenje je bolj oldskul, ...

smiley_cool.jpg

Verjetno bom šla po BMWja v Nemčijo......

th_Smiley-YES.gifyes.gifparty-smiley-551.gif:010:010:010

mal mi je bilo doooolgcajt :-))

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HVala vsem za prijazne odgovore. To pa, da sem preveč zahtevna, že vem :) Zanima me samo, če ima motoguzzi abs? Tisti, ki ste mi ga prilimal je sicer videt zelo cool ampak ma isto napako kot R1200R -- preveč konjev (ja sej vem, da mam js roko na gasu pa vseen, rada bi bla mirna).

Kar se tiče pa verige... ne res jo ne bi, ne samo zaradi nege ampak tudi, ker mi kar nekako kazi motor in mu daje videz bicikla (samo mole trapasto videnje). Kardan je pa taka cool kajla, sicer zahtevnejša za vožnjo (meni se ni zdelo...) in si ga zelo želim. Kar se hlajenja tiče je pa zgolj kaprica panične babnice, ki več kot na cesto gleda v kazalček temperature :whistle: :whistle: :whistle: Pa še zračno hlajenje je bolj oldskul, no pa smo spet tam. :rolleyes:

Verjetno bom šla po BMWja v Nemčijo, ker so cene približno glih, je pa v DE veliko lažje uredit dokumente.

Aja in še to, mora imet glavno stojalo, ker se ne morem prisilit, da bi zaupala tisti tački, bohpomagaj :closedeyes:

Hotel sem ti še par stvari napisat,pa vidim da nima smisla bolje bi bilo, da se lotiš kuhance motor naj ti izbere kak poznavalec motorjev samo ne ta, ki ti je svetoval zračno hlajenje in Guzija!! :headbang:

Ps in če rada gledaš v kazalec temperature motorja to imajo samo vodno hlajeni motorji in še to ne vsi,zračno hlajeni imajo "samo"lučko in ko se ta prižge je že mašina pregreta !! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........a bolje bi bilo, da se lotiš kuhance ..........

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1::slap:

Popravljeno . Popravil nejcgs
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kuharco znam že na pamet in sem se spravla takim junakom težit kot je bremzer.... k se ne more spomnt motorja, ki bi ustrezal kriterijem pa cvili tlele okoli. Motor je zbran, hotela sem samo še vprašat, če obstaja alternativa.

Nejcgs, to je prijazen odgovor! se vidi, da si od taprave znamke :boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HVala vsem za prijazne odgovore. To pa, da sem preveč zahtevna, že vem :) Zanima me samo, če ima motoguzzi abs? Tisti, ki ste mi ga prilimal je sicer videt zelo cool ampak ma isto napako kot R1200R -- preveč konjev (ja sej vem, da mam js roko na gasu pa vseen, rada bi bla mirna).

Če bi rada imela mirno vest, potem tudi kardan morda ni najboljša rešitev, pa tudi nasploh 2-valjniki niso najbolj znani po krotkosti in domačnosti, pravzaprav z njimi gre prej kaj narobe.

No, razen če bi vzela kakega Kawasakija ER6 ... ampak tist nima kardana pa okrogle luči ... ni tolk retro.

Aja in še to, mora imet glavno stojalo, ker se ne morem prisilit, da bi zaupala tisti tački, bohpomagaj :closedeyes:

OK, zdaj pa že izpadeš neko muhasto pre-pametno za ta svet otročé.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps in če rada gledaš v kazalec temperature motorja to imajo samo vodno hlajeni motorji in še to ne vsi,zračno hlajeni imajo "samo"lučko in ko se ta prižge je že mašina pregreta !! :whistle:

Men se zdi da ma moja Multistrada 1000, zračno hlajena, tudi digitalni merilnik temperature - torej ima termometer pod pazduho montiran ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem ti še par stvari napisat,pa vidim da nima smisla bolje bi bilo, da se lotiš kuhance motor naj ti izbere kak poznavalec motorjev samo ne ta, ki ti je svetoval zračno hlajenje in Guzija!! :headbang:

Ps in če rada gledaš v kazalec temperature motorja to imajo samo vodno hlajeni motorji in še to ne vsi,zračno hlajeni imajo "samo"lučko in ko se ta prižge je že mašina pregreta !! :whistle:

čuj bremzer; časi ko so dečve stale za šporgetom s kuhovnco so malce že mimo (na žalost je bilo to samo v tvojih starih lepih časih).

Zdaj hočejo na motor. Pa ni nič narobe če se mal pozanima glede tega (tudi tu so se časi spremenili, ko je moški včasih

ženski povedal ker kolo, avto,... je dober zanjo. Zdaj hočejo same zbirat info).

Tako da rabiš malce update glede takih situacij.

Glede kazalca temperature; ja v zdejšnih časih imajo tudi nekateri zračno hlajeni motorji cagar za temperaturo (sicer olja ne vode, ampak ima ga pa)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi da ma moja Multistrada 1000, zračno hlajena, tudi digitalni merilnik temperature - torej ima termometer pod pazduho montiran ...

(se bom ravnal po tvojem nasvetu)

ejga, ti kmet zarukan, tvoja one onga, al kva je že za ena tista Strada, ima termometer za ole,

ne pa za vodo, kot je mislil bremzer.

dej uprež tist tvoj moped pa pejt mal orat po tvoj zarašen njiv.

baba se ti gon, hči kurbla, na njiv plevel raste ti pa tuki visiš. pejt že neki delat,

da bo gmh pred tabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moped1, če bi dobro prebral kar je BS napisala bi tudi sam prišel do zaključka, da je želela samo potrditev da je ta njen izbrani BMW pač najboljša možna izbira sploh. A ne, BS? Mislim da je sama vedela že ko je to vprašanje postavila da alterantive ni (zato pa cel kup nekih pogojev). Mi pa ni jasno zakaj ni(si) raje vprašala, kje se za te motorčke splača pogledat, kot kaj je alternativa. Ampak kdo bi nas razumel, ženske. Zakaj se je pa potem treba kregat in žalit, mi pa itak ni jasno. Je pa blo res vprašanje tko napisano, da sm se mogla tudi jst vgriznt v jezik (prste) da nism zajedlivo komentirala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej, motor bom sama zbrala, ker ga bom tut sama plačala. Bom pa upoštevala nasvete bolj izkušenih in starejših (a ne JB ;) ), da bo use čimbolj gladko potekalo. Okoli prenosa je tok teorij kolkr je vrst pa pomnoženo z 2, ker za vsazga obstaja dogma zakaj je najbolši in zakaj je najslabši. Meni pač veriga ni ušeč, bohpomagi. Ravno tko je s številom in položajem valjev. Ampak recimo, da sem to izbrala kokr pač sem. In je plod dolgotrajnega raziskovanja in premišljevanja. Najbrž bi bilo bolje, da bi napisala, če obstaja še kakšen zelo zelo podoben motor kot je R850R pa bi vam blo lažje. Se pa strinjam, da imam čist preveč pogojev in, da bi se dal marsikaj zajedljivga na to temo napisat. Verjetno bi tudi sama kakšno zarobila kšnemu, ki bi tolk utrujal... mene samo zanima, ali je odgovor na moje pogoje samo R850R ali še kaj drugega, kar veste boljši poznavalci od mene.

Iščem pa na mobile.de, pa po parih italjanskih straneh. Je še kšna nemška za motorje?

LP, Strela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čuj bremzer; časi ko so dečve stale za šporgetom s kuhovnco so malce že mimo (na žalost je bilo to samo v tvojih starih lepih časih).

Zdaj hočejo na motor. Pa ni nič narobe če se mal pozanima glede tega (tudi tu so se časi spremenili, ko je moški včasih

ženski povedal ker kolo, avto,... je dober zanjo. Zdaj hočejo same zbirat info).

Tako da rabiš malce update glede takih situacij.

Glede kazalca temperature; ja v zdejšnih časih imajo tudi nekateri zračno hlajeni motorji cagar za temperaturo (sicer olja ne vode, ampak ima ga pa)

Mešaš hruške z jabolka!! govor je o temperaturi MOTORJA ne olja.Namreč, če se olje segreje na 160 stop. je temperatura motorja visoko nad to temperaturo, pri vodno hlajenem motorju pa je temperatura motorja skoraj identična(razen izpušni kolektor)ta je zračno hlajen !!

Ps update nerabim gledat! namreč tudi moja vozi;skuter,Kawasaki ER-6-N,avto(Toyoto in BMW-eja) in avtodom Dukato 3l in zelo dobro kuha v tehniko pa se niti pod razno nevmešava!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bremzer, js sem do foha in me zanima tudi tehnologija in motoroznanstvo. Sem se pač poglobila še globlje kot tvoja, me pa veseli, da si si izbral tako bolj gajstno. Ti ne bi pripisala ;) Sicer pa, si se že domislil kakšne alternative za BMW r850r?

Hvala in lp,

Strela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bremzer, js sem do foha in me zanima tudi tehnologija in motoroznanstvo. Sem se pač poglobila še globlje kot tvoja, me pa veseli, da si si izbral tako bolj gajstno. Ti ne bi pripisala ;) Sicer pa, si se že domislil kakšne alternative za BMW r850r?

Hvala in lp,

Strela

Saj ne upoštevaš nasvetov jaz bi na tvojem mestu kupil kot sem ti že od začetka napisal BMW F 800 z vso opremo to je tudi naslednji motor za mojo drago!!Ko omeniš motoroznansto (pa ženska) me kar mal strese rad bi te videl na kakem tovornjaku fedre menjat pa kako hidravlično svečo itd.itd.Namreč sem multiplikator, če ti to sploh kaj pove in bil v komisiji za Mojsterske izpite avto mehanikov !!

verjetno mi še marsikaj nebi pripisala tudi to ne da sem leta 1970 vozil Relye gorske dirke,bil najhitreši Dolenjec in že takrat vozil avto z 160 Ps in končno 240 Km/h.Še enkrat upoštevaj moj nasvet nebo ti žal namreč bolj boš zadovoljna z vodnohlajenim motorjem namreč pri boxerjih (sploh ča boš kupila rabljenega)je problem poraba olja pa tudi za žensko je mogoče manj okreten-težji kot F sicer pa nimam nič proti boxerju še celo lako rečem, da se mi dopade, ko ga kaka dečva vozi.Tako da tudi R nebo napačna odločitev samo glej da nekupiš kaj zgaranega! Sicer pa imaš na Nemškem portalu motorjev kolikor hočeš samo pojdi na splet(gugelj) in napiši www.gebrauchtemotorrederbmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

simonski smo ji že predlagali brevo, ampak ji ni všeč. čeprav meni se zdi ful luškan motorček ful bolj kot bmw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(se bom ravnal po tvojem nasvetu)

ejga, ti kmet zarukan, tvoja one onga, al kva je že za ena tista Strada, ima termometer za ole,

ne pa za vodo, kot je mislil bremzer.

Kakorkoli - indikacija temperature JE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej, motor bom sama zbrala, ker ga bom tut sama plačala. Bom pa upoštevala nasvete bolj izkušenih in starejših (a ne JB ;) )

Dvomim, da boš karkoli upoštevala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....... nimam nič proti boxerju še celo lako rečem, da se mi dopade, ko ga kaka dečva vozi.....

sva že dva

:OK: :OK:

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene samo zanima, ali je odgovor na moje pogoje samo R850R ali še kaj drugega, kar veste boljši poznavalci od mene.

PS: mogoče bi ti pasal še kakšen Ural ali pa Dnepr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!