Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

sej ni panike, če ti to dovoli lastnik, je vse vredu, če ne, pa poiščeš takega, ki ti bo, jest osebno ne pustim, da mi nekdo s šrafcigerjom hodi okol oklepa, pa še da mu spodnese pr šraufanju, ga ubijem, majke mi :grim

 

je že blo tako, na kratko povedano, "hitro z dvorišča dol, da ne bi blo pospeškov" :kva2:

itak da drugemu ne pustiš šraufat! 

 

sej tudi te "testne vožnje" so ful problematične, kaj pa če se mu zgodi nesreča? to je še dosti slabše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se tud strinjam, ne bi pustil, da mi kdo hodi z izvijačem okol motorja z namenom,da mi sname z motorja oklepe, ki so privijačeni z imbus vijaki   :grrr

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se tud strinjam, ne bi pustil, da mi kdo hodi z izvijačem okol motorja z namenom,da mi sname z motorja oklepe, ki so privijačeni z imbus vijaki   :grrr

a ti maš sam imbuse al tudi kej rivetov (tistih plastičnih čepov s šraufom)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti maš sam imbuse al tudi kej rivetov (tistih plastičnih čepov s šraufom)?

Samo dva, ampak še to na takem mestu,da z roko ofneš še izvijača ne rabiš, no potem sem pa še ta dva zamenjal z imbus vijakoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni, ker sem nov na forumu in ravno nevem v katero temo pisati see ze vnaprej opravicujem ce sem popolnoma zgresil in lahko premaknete kamor je treba ali pa mi napisite in bom sam.

Naj povem da sem prisel na forum zato ker se odlocam za nakup motorja, in sicer za voznjo z a2 kategorijo kajti star sem 22 let.

najvecja dilema je kateri motor kupiti da bo cimmanjstroskov ter okvar, sicer naj povem da bi imel motor za voznjo v sluzbo 13km v eno smer in pa seveda popoldanske izlete (morje, hribi, jezera......) skratka sem previden in umirjen voznik.
ne potrebujem ravno najmocnejsega motorja ne zelim pa tudi nekaj ''svoh'' .. vozila bi se skupaj z punco (jst 75kg) on ( 55kg) in iscem nekaj tam okoli 5 000€ skratka da je motor cimmlajsi..in pa seveda za a2 kategorijo vendar to niti ni toliko pomembno, bolj je pomembno da ne presega 70kw ker bi ga dal magari naknadno zablokirati na 35kw...

naj povem da mi znamka toliko ni pomembna, pomembno mi je seveda da je motor vzdrzljiv in da nebo prevelikih stroskov z njim seveda razen rednih servisev in bencina :D

prosil bi tudi da mi se kaj vi predlagate kaksen motor glede na to da nekaj malega sem povedal o sebi in ne zelim da mislite da nimam pojma o motorjih ampak res se zelim prepricati pred nakupom.

torej sam sem nekaj gledal in nekak najbolj opazoval tole:

Suzuki V-Strom DL650A
BMW G 650 GS Honda NC 700 A
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje si si kar dobre motorje ogledal :) glede na to da imaš A2 ravno nekaj hudo močnega težko dobiš :)

Drugače pa tako jaz sem imel prej BMWja sicer F650 GS in je bil za začetek super motor, za vozit res enostaven, pa je bil moj prvi večji motor. Mislim pa, da z nobenim izmed teh treh ne bi mogu falit :) Konec koncev se boš moral sam odločiti kakšen motor bi rad je pa res, da jaz bi mogoče vzel rajši Hondo, ker se ne pokvari  (ja vsak svojega konja hvali :) ). Ko boš kupoval zmeraj izberi tistega, ki ti najbolj odgovarja za vozit in ti je tudi všeč, ne preveč poslušat drugih pa vzet nekaj kar ti predlagajo drugi. Tako sem jaz kupil motor in sem ga potem prodal čez pol leta, ker mi ni bil več všeč :)

Bi ti pa predlagal, da se pred nakupom narediš kakšen kilometer z motorjem in ne glede na vse ne kupuj le z očmi.

Popravljeno . Popravil deyo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

deyo hvala za nasvet, vsekakor pa pred nakupom z vsakim na testno voznjo, tudi avto sem kupoval tako dokler mi ni odgovarjal v vseh pogledih..

hm...je pa res da vsak motor od teh je po svoje lep na zunanjost, en ma neki kar drug nima itd... zaenkrat nebom hitel z nakupom bi pa rad ga imel do poletja ce bo le uspelo najti kar mi ustrezaker imam nacrt jit kaksno turco za zacetek vsaj eno ''balkansko'' :D
No se enkrat hvala za nasvet jst pa probam cimbolj raziskati cimvec o vsakem motorju posebej, res pa je da bolj ko bom brskal slabse bo ampak jebi ga tak sem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pozdravljeni, ker sem nov na forumu in ravno nevem v katero temo pisati see ze vnaprej opravicujem ce sem popolnoma zgresil in lahko premaknete kamor je treba ali pa mi napisite in bom sam.

Naj povem da sem prisel na forum zato ker se odlocam za nakup motorja, in sicer za voznjo z a2 kategorijo kajti star sem 22 let.

najvecja dilema je kateri motor kupiti da bo cimmanjstroskov ter okvar, sicer naj povem da bi imel motor za voznjo v sluzbo 13km v eno smer in pa seveda popoldanske izlete (morje, hribi, jezera..... .) skratka sem previden in umirjen voznik.

ne potrebujem ravno najmocnejsega motorja ne zelim pa tudi nekaj ''svoh'' .. vozila bi se skupaj z punco (jst 75kg) on ( 55kg) in iscem nekaj tam okoli 5 000€ skratka da je motor cimmlajsi..in pa seveda za a2 kategorijo vendar to niti ni toliko pomembno, bolj je pomembno da ne presega 70kw ker bi ga dal magari naknadno zablokirati na 35kw...

naj povem da mi znamka toliko ni pomembna, pomembno mi je seveda da je motor vzdrzljiv in da nebo prevelikih stroskov z njim seveda razen rednih servisev in bencina :D

prosil bi tudi da mi se kaj vi predlagate kaksen motor glede na to da nekaj malega sem povedal o sebi in ne zelim da mislite da nimam pojma o motorjih ampak res se zelim prepricati pred nakupom.

torej sam sem nekaj gledal in nekak najbolj opazoval tole:

Suzuki V-Strom DL650A

BMW G 650 GS Honda NC 700 A

 

Honda NC700A bi bila moja izbira in naasvet,ja BMW je že super,uporaben in ekonomičen toda me moti en valj in s tem povezane značilnosti enovaljcev,Suzuki je preverjen agregat še iz časov SV modelov a mene najbolj mika praqv predlagan NC ,nova zasnova agregata,lep na pogled in prav tako nezahteven za začetnika,lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

djte mi svetovat. kupit novga z800e ali rabljenejga z750 ?????????????????

razlike v ceni je minimalno 1500€

Popravljeno . Popravil Cikodenis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

djte mi svetovat. kupit novga z800e ali rabljenejga z750 ?????????????????

razlike v ceni je minimalno 1500€

 

Ahahah, kakšno vprašanje je to? Če upaš kupi novga, v nasprotnem primeru kupi rabljenega  :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

djte mi svetovat. kupit novga z800e ali rabljenejga z750 ?????????????????

razlike v ceni je minimalno 1500€

Vedno se splača kupovati modele, ki so imeli kasnejši razvoj, saj to pomeni več gadgetov, izboljšano elektroniko, manjšo porabo itd itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober večer. Kupujem motor in me zanima kaj je boljše kupiti... Motor brez ali z blokado? Glede zavarovanja vem da je cenejše če je blokiran, samo potem če ima blokado ga tudi omejiš in nima toliko moči in hitrosti ali ne? Pri enih oglasih sem videl da piše homologiran na 25kw in da blokado priloži zraven... Torej je lahko homologiran in blokade sploh ni notri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega gleda nekaj v tem cenovnem rangu, pa sta mu v oko padla sledeča motorja. Pozna kdo oz. ima kak komentar na izbiro? :) Hvala!

1. http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9373311&show=1 - A se samo meni zdi, da je tank na drugi sliki malo vdrt ali je to le odsev svetlobe?

 

 

2. http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9495666&show=1

 

qhZ3c.pngx8UzV.png

Popravljeno . Popravil bregar07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 A se samo meni zdi, da je tank na drugi sliki malo vdrt ali je to le odsev svetlobe?

 

Saj imata oba enako "vdrta" rezervoarja? Drugače se meni zdita dobra motorja za tako ceno, če sta res takšna, kot se ju omenja, mi je pa bolj všeč dražji, tudi "presenetljiva" razlika v moči, vizir, kilometri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bi izbrala onega drugega, kateri ima pri 15 letih le 40 k.km?

 

Zaradi mene jih ima lahko tudi 120 k.km, veliko več po moje ne, ker to ni ravno potovalni motor in če dela trenutno kot mora, bo tudi še nekaj časa verjetno, pri taki ceni si lahko srečen, če se z njim eno leto voziš ali malo več. Morda sem kilometre res po nepotrebnem objavil in bi moral prej starost, v glavnej jaz bi tistega izbral tudi, če  ima zbite kilometre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res bi najbrž starejšega z več kilometri,odvisno od stanja v kakšnem je. Da bi pa vedla,da ima motor prevrtene km pa tudi,če bi zbili samo za par tisoč km ga pa ne bi vzela,če mora človek s tako stvarjo lagati dvomim,da je bil motor kdaj zgledno vzdrževan.

Ne dolgo nazaj prodala motor z 41.000,po besedah kupca je bil enak model motorja,isti letnik z le 9000 prevoženimi km v precej slabšem stanju od mojega in lahko rečem,da moj ni bil odlično ohranjen. Očitno nisem edina,ki ima raje motor z realnimi km na števcu pa čeprav je številka menda že taka,da je motor samo še za na odpad po mnenju "strokovnjakov".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poun Qura. vas mam s temi kilometei, dokler bo prvo vprašanje pri nakupu, kolk ima prevoženih, ostalo pa je manj pomembno, bo tako. Prilagam pa vam slikco mojga Audi A6, 2008 let, ki je zagotovo boljši od Ljubljanskega s 100 jurjji, preverjeno :grim  Še prvA turbina, nikol nič narobe z njim razn potrošnega matrjala, če nebi bil redno servisiran, neb dočakal takih kilometrov, mislim, da je to jasno vsem :smoke:

 

IN VEM, DA TO NE SODI V TEMO Z MOTORJI, SAM MAM POLN QUR.. NABIJANJA O KILOMETRIH :klicaj:

post-45006-0-23485100-1426960714_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidiš samo takrat, ko ni blo servisirano, je lahko na 40kkm al pa na 800kkm, če se zamenja tisto kar je treba, nimaš kaj videt, ker ni nič narobe :grim

 

Kar se pa tiče žensk, je make up zakon :grrr , pa star balkanski pregovor pravi "pi... nije sapun, da se potroši" :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!