Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

ja ne vem če je vseen da ga zadej 3 cm dol spustiš in je to to..itak si ti najbl brihtn..

pa dobr, kaj zdaj.......... si samo uzaljen ali se znas pogovarjati? argumente na mizo pa da vidimo.

in ne, nimam se za brihtnega, s tem me drugi zmerjajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sam imam GTR nov model, iz prve roke ti povem, da je motor "poleg tega da je ful lep" (meni jasno :OK: ) res vrhunski, kar se pa gretja tiče, sem pa že nekajkrat napisal, da so to napako odpravili in ne kuri več pod noge. Res je, da je novih modelov pri nas žal zelo malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za čestitke.

Danes sem hvalabogu dobil ključ za oljni filter, menjam olje (ostalo sem že vse porihtal) in filter in jutri gasa na Rab.

Bajdevej: po skoraj 30 letih motoriranja z đapanezerji je pač normalno da prešalta človek na "propeler". Lani sem kupil r80rt (no ja, ni bil za mene-prestaro, prešvoh) pa sem kupil k1200rs (za mene predivje) in sedaj pristal na rt-ju. Glih fajn, ni premočno, kufrov "pun

kufer" na njem sedim ko car.

Naslednja stopjna je ali 1150 rt ali 1200 rt (sami penez če bi bilo več bi bilo fajn).

Pametno si se odloču,dobrodošel med propelerci :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dobr, kaj zdaj.......... si samo uzaljen ali se znas pogovarjati? argumente na mizo pa da vidimo.

in ne, nimam se za brihtnega, s tem me drugi zmerjajo.

a ni zadostn argument da če samo zadej spustiš motor za 3 cm da potem geometrija ni več ista? al majo motorji toleranco +-3 cm že fabrško?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej dragi moji, sem pred težko odločitvijo.

KAj izbrati za naslednji bike? V špilu je en lep črn R1100RT, letnik 2000, 90.000 km in s "frišnim" servisem, še kolko tolko O.K. in pa Varaderke (2 kom) let. 2001 in s pribl. 50-60 tisoč km.

Na hondo varadero imam lepe spomine (sem jo vozil 4 leta brez problema) na Bmw pa imam še lepše - sem vozil r80rt in do nedavnega k1200rs.

Hm........moj stil vožnje je boilj na izi-"turistički" tu pa tam z boljšo 1/2 -.

Pa še nekaj - letos sem se že srečal z abrahamom - imam pa mot. izkušnje že od leta 1980.

Ajd, pa se malce razpišite.

Sicer mi je zanimiva trditev s "frišnim servisom" 90tkm ....ko pa si pripeljal domov pa si že začel šraufat ....na to boš se zdaj moral navadit :kva2: .......srečno vožnjo! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, glede frišnega servisa. Sem precej zbil ceno in servis naredil kar sam. "Ne verujem več nikome" je moj moto. Sem se vse sam uredil in zdaj vem na čem sem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, glede frišnega servisa. Sem precej zbil ceno in servis naredil kar sam. "Ne verujem več nikome" je moj moto. Sem se vse sam uredil in zdaj vem na čem sem.

Se strinjam. Jst sem tudi kupu motor ki je imel "10.000" km, pa sem vseeno menjal vsa olja. Kar je ziher je ziher :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sem to že prebral vseeno hvala. testi so različni eni hvalljo drugi grajajo. zanimivo da bi taka visoka poraba k ta isti model letnik1999 pije 5,5l na 100 km. je pa kar zanimiv za pogledat čeprav jo na cesti še nisem srečal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sem to že prebral vseeno hvala. testi so različni eni hvalljo drugi grajajo. zanimivo da bi taka visoka poraba k ta isti model letnik1999 pije 5,5l na 100 km. je pa kar zanimiv za pogledat čeprav jo na cesti še nisem srečal.

odvisno od tega kako jo voziš je potem tudi poraba..če boš ta novo iskal poišči uno z abs bremzam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to itak če bi kaj kupoval bi z abs in čist novega. je recej odvisno od izvedbe motorja mel do lani cbr600fs ni variante spraviti porabo pod 7l. zdaj mam jamaho diversion pa poraba 4,8 z isto vožnjo sam mi motor ne sede. zato bi fajn k bi od koga ki ma tak motor dobil kak podatek da ne vržeš 9 jurjev v meglo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmw r1150r je strašno prostoren naked. pa ktm superduke ima tud precej visok stol. velike japonce xjr cb1300 gsx1400 in bando1200 je kec že omenil.

Včeraj sem sedel še na fz8, pa je občutno boljši kot z1000, še vedno pa ne čisto tam.

Zraven je bil še en XJR1300 - ta je bil pa skoraj popoln, pozicija nog malodane ista kot na moji TDMji! Malce nižji, sicer.

Samo še za vozit ga moram dobit nekje, da se do kraja zaljubim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Iščem moor najraje chopper ni pa nujno, ki bi bil dovolj lahek in ne previsok.

npr Suzuki boulevard s40

U glavnem naj ne bi bil težji od 200kg in višina sedeža tja do 75cm ker sem sam visok 170.

Kakšen predlog?

S tvojo višino lahko voziš brez problema motor z višino sedeža do 80 cm.Moja žena ima BMW-eja F800 fabriško znižan na 76 cm in lepo doseže do tal s petami je pa visoka samo 157 cm !

Če boš kupoval rabljenega potem bi ti svetoval npr.Yamaho 535 ali pa kakega neikeda npr. Kwasaki ER - 6 N ali F-a z verklajdungo,seveda vseskupaj je odvisno od tvojih financ in kaj se tebi osebno najbolj dopade.Najmanj boš izgubi,če si vzameš nek rabljen in dobro vzdrževan motor po parih sezonah boš sam šele ugotovil kaj je zate tisto pravo ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te vrste motorji imajo vsi nizke sedeže.... Novo ali rabljeno? Se boš vozil sam ali s sopotnico? Namenoma napišem s sopotnico, ker dva deda na motorju je... bljak. Če boš večinoma sam, je Savage dobra izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem moor najraje chopper ni pa nujno, ki bi bil dovolj lahek in ne previsok.

npr Suzuki boulevard s40

U glavnem naj ne bi bil težji od 200kg in višina sedeža tja do 75cm ker sem sam visok 170.

Kakšen predlog?

To bi lahko bil zelo primeren čoper zate, Nizek in verjetno najlažji od vseh čoperjev s takšno kubaturo pa sploh najlažji. Želim Ti dobro izbiro. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te vrste motorji imajo vsi nizke sedeže.... Novo ali rabljeno? Se boš vozil sam ali s sopotnico? Namenoma napišem s sopotnico, ker dva deda na motorju je... bljak. Če boš večinoma sam, je Savage dobra izbira.

ja res je lepše videt žensko sopotnico na motorju .. a zaenkrat se bom vozil sam mogoče se mi pa spotoma kakšna sopotnica pridruži ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore.

Razmišljal sem tudi o BMW-ju pravijo da se lepo vozi in je zelo vzdržljiv.

Jaz bi kar najraje tega suzukija samo ne vem če ga uvažajo k nam mislim da je za ameriški trg. Sem pisal tudi prodajalcu suzukijev v kranju če ga je moč kupiti in koliko bi stal a mi niso še nič odgovorili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ducati Monster 696

ali cenejša varianta

Honda NC 700 S

Čoper pa HD Iron 883 ali kaj sličnega, sedaj imajo že tako vse žive izpeljanke.

Zanimiv podatek pa bi bil, koliko čustev misliš vložiti v motor ;-)

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki Boulevard S40 je bil delan za ameriški trg. Poskusi iskati kot je že zapisal motofrik pod imenom ls650 Savage. Včasih za različne trge poimenujejo motorje malo drugače. Mislim, da jih v EU ne prodajajo več. Drugače pa poglej za kakšnim drugim, ki ti je všeč. Večina čoperjev dobro skriva kile. Več ali manj so vsi nizki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak je glavno vprašanje - koliko € si pripravljen dat. potem se izbor krepko skrči ali razširi. če ti € niso problem ti zrihtam uvoz iz amerike če te suze ne dobiš tu :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!