Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

bzq,

tudi sam iščem motor pretežno zase, ko pa bova gor dva pa bodo tudi moja rebra čutila :blush: ! Moj limit je nekje med 10 in 11k E, več za motor ne mislim odšteti, pa še to se mi zdi Ogromno denarja za tale luksuz in če ga že dam, mora biti zadeva res OK.

Tako je kategorija 1200 padla na rabljene, mogoče pride v poštev nov F800GS (trophy bi morda bil ok, se mi dopade barvna shema, pa še malce bolj je opremljen) - zmenjen za ogled v četrtek na A Cosmos.

GSA bi pa bil prevelik zalogaj zame. Motor ko šus, lastnik na mestu, se pa je zataknilo pri meni, ker sem na koncu preveč kolebal. Bo že prav tako. Najbrž ga je že prodal ali pa se je tudi sam premislil. Večna dilema kako uskladiti želje prodajalcev in kupcev. Danes grem pogledat "novo" ponudbo http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6507714. Če bo lastnik znal realno vrednotiti tisto kar prodaja se bomo morda še kaj zmenili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tudi meni vizuelno šmeka F800 GS trophy, ampak po včerajšnji vožnji z GS650 twin (mislim da v geometriji ni bistvene razlike) mi nekako ne sede; ni usklajenosti med višino in dolžino;

A cosmos, dobri, korektni (imam dobro izkušnjo)...probaj dobit testnega za čez vikend pa ga sprobaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

J

Hejjejej.... se ne more primerjat z 1200 GS; moči in navora dovolj (tudi za dva, saj takrat ne voziš 140, vsaj jaz ne, ko me skozi boksa v rebra), živahen, ergonomija za mojo višino (184 cm)...bad....enostavno prenizek; sedež: za mene preozek in dokaj neudoben...tako da sem že odmislili , da bi vzel novga f800 GS...no way...

Vendar je F 800 GS celo višji od 1200 GS, tako, da je primerjava po višini F 800 z F 650 neprimerna. Imata pa v ostalem, kar te ne moti veliko skupnega.

Gre za tri različne motorje, čeprav sta manjša dva na hitro zelo podobna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tudi meni vizuelno šmeka F800 GS trophy, ampak po včerajšnji vožnji z GS650 twin (mislim da v geometriji ni bistvene razlike) mi nekako ne sede; ni usklajenosti med višino in dolžino;

A cosmos, dobri, korektni (imam dobro izkušnjo)...probaj dobit testnega za čez vikend pa ga sprobaj.

Slabo misliš,razlika je očitna med F650GS in F800GS!! ....teža,višina,medkolesna razdalja,moč...itd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar je F 800 GS celo višji od 1200 GS, tako, da je primerjava po višini F 800 z F 650 neprimerna. Imata pa v ostalem, kar te ne moti veliko skupnega.

Gre za tri različne motorje, čeprav sta manjša dva na hitro zelo podobna.

Manjša dva sta popolnoma ista agregata,razlika je samo v elektroniki,ki da F800 10 konjev več kot F650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanja dva tedna sem si ogledal in preizkusil; suzuki gsr 600 2006, yamaho fz6 2007 in hondo cb600f 2007. Vsi mi ležijo dobro in je vsak od teh lep. Težavo imam pri izbiri:) kaj bi priporočali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanja dva tedna sem si ogledal in preizkusil; suzuki gsr 600 2006, yamaho fz6 2007 in hondo cb600f 2007. Vsi mi ležijo dobro in je vsak od teh lep. Težavo imam pri izbiri:) kaj bi priporočali?

Street Tripla! :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanja dva tedna sem si ogledal in preizkusil; suzuki gsr 600 2006, yamaho fz6 2007 in hondo cb600f 2007. Vsi mi ležijo dobro in je vsak od teh lep. Težavo imam pri izbiri:) kaj bi priporočali?

Vsak ti bo priporočal svojega ! ! izberi najboljšega- najlepšga sam ne Angleža,Taljana in Yapsa !

Ps:če že Yapsa potem sam Hondo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej Jack,

Danes fural Triumpha Tigra Explorer-ja,več kot eno uro, not bad...moči in navora (sem imel občutek, da sploh nisem rabil menjat,,,) da šprica, specifičen zvok, sem se ga kar navadil, vzmetenje (ročno nastavljivo) malce šepa za BMW-jem, kot tudi izdelava gumbov in stikal na bilanci.

Ima pa tempomat, sem ga sprobal...no ja, malce čudno če ne vrtiš gas-a...

Malce težji od GS-a, pa vendar odlična ciklistika, dobre zavore, vidljivost št. na števcu,,,vse špila...razen.....resna konkurenca belo-plavemu propelerju, ni kaj...

Naslednji za sprobat pa bo Tiger 800 XC...

post-36758-0-65609200-1349289580_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej Jack,

Danes fural Triumpha Tigra Explorer-ja,več kot eno uro, not bad...

Se kaj plača te tesne vožnje ali so zastonj? Jaz bi tudi šel preizkušat različne motorje če bi bila ena razumna cena, malo preveč se mi zdi 100€/dan, kot imajo nekje ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič nisem plačal; Španik zelo prijazen, sem dobu motor ob 12:30 pa je reku da ga nekje do 18:00 vrnem ! Še dnar za bencin je zavrnu.

BMW: ko kličem so vsi že zaključili s sezono, tako da se nisem nič vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A Cosmos, kaj pa vem! Nisem izvedel nič novega. Zadnje cene so usklajene, sicer pa so zelo na nivoju. Vse bolj pa čutim, da se moto sezona končuje. Bolj osebne zadeve pa na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo ta s kovčki:

http://www.moto.it/m...tml?msg=4141619

...sodeč po izpuhih, kdor ima več izkušenj, ima ta motor res 23.000 km ali jih ima 100 K več?

Po izpuhih lahko sodiš samo,da ima težko roko,dlje ko je modro obarvan izpuh,bolj ga je gonil.....ampak ta se mi zdi da so bolj od nečiščenja takšni,no samo moje mnenje.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še primerjava Tigra z konkurenco; http://www.motorradonline.de/vergleichstests/bmw-f-800-gs-und-triumph-tiger-800-xc-im-vergleich/351679

Preberi vseh 6 tč.

Zanimivo !

Na osnovi ogleda obeh v real life, dobiš več motorja s Triumphom; kak pa se peljeta, povem ko jih sprobam...upam, da še letos...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jack,

če maš cajt se pelji tega pogledat;

http://www.avto.net/....asp?ID=6544233

Dober nakup !!!!

Samo poglej izpušni kolektor pa je vsakem poznavalcu jasno kaj je ta motor doživljal pri Akrapoviču! :hmm: :hmm:

Ps Hvala za tako "utečen" motor ! Poraba olja bo enormna,će ne takoj pa malo kasneje ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem zaključil svoje iskanje. Prišel, videl, kupil - 650GS. Kakšno leto ali dve bo mir, potem pa dalje. Ta novo 1200-tko pa "moto-mački" fajn potestirajte, da bo pol lažja odločitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem zaključil svoje iskanje. Prišel, videl, kupil - 650GS. Kakšno leto ali dve bo mir, potem pa dalje. Ta novo 1200-tko pa "moto-mački" fajn potestirajte, da bo pol lažja odločitev.

:OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!