Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

en kolega me je prejšnjič spraševal če mu svojo tuno za 5 jurjev prodam pa sem rekel da niti pod razno..

pa mislite da bodo potem taki motorji za džeparac kej vredni? in narest 300+ kilometrov zarad tega?

ne tega delat, sem jaz že parkrat, pa se res ne splača..

no, kupu zdej stara "jajca" za džeparac..še par evrov pa bo odličen za kam se peljat..

 

mal denarja mal muske..razen če res poznaš motor..in lastnika..

... se tudi sam podpišem pod tole. Morda je za dodati, da tudi dilerji motorjev sodijo v isti koš. Ko kupuješ moped, ti ga prodajajo kot dragulj (vse oh in sploh), ko pa ga želiš dati v račun pa ti zanj nudijo maltene miloščino, da ne veš več komu bi moralo biti nerodno. Kupit dober motor, skrbet zanj in ga vozit do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oziroma grejo dobri motorji od kolega do kolega..

no, jest sm že parkrat kupu dober motor od dilerja, neznanca..mel srečo..ampak sem vedno nekaj plačal..mogoče preveč? je pa dober motor..

če pa kupuješ za mal denarja..pol morš pa poznat zadevo..in lastnika..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oziroma grejo dobri motorji od kolega do kolega..

no, jest sm že parkrat kupu dober motor od dilerja, neznanca..mel srečo..ampak sem vedno nekaj plačal..mogoče preveč? je pa dober motor..

če pa kupuješ za mal denarja..pol morš pa poznat zadevo..in lastnika..

jz sem kljub temu,da sem uvažu kupo to ninjo od frenda za več denarja kot bi si jo usput uvozu...

ZAKAJ-bil je prvi lastnik,lepo delu z mopedom,original servisi no itak samo dva....vsi računi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma to od kolega od kolega je tak tak..... :sleep2: :sleep2: :sleep2: :sleep2: :sleep2: :sleep2:

 

Jaz sem kupo avto od kolega.

Seveda v dobri verikupil avto od kolega, zato ker je dobro skrbel za njega itd, ja madona saj je poklicn voznik in za avto pa že zna skrbet.

In je res. redno delal servise, sam kaj ko je serviser bil zanič

Je  vlival xyz olje v motor računal pa original.

Sedaj me pa partikl filter(filter grobig delcev) in katalizator jeb..eta.

Tak da kolegom ne verjamem glih najbolj.

Pa še bunit se ne moreš, ker je pač kolega. :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je kolega kril, ce je revez mel salabajzerskrga mehanik (ne zagovarjam kolega, samo tko pac....teoreticno)

Rabljen avto/motor je pac rabljen...lahko leta dela b.p., ga kupis in te crz mesec dni zacne zajebavat...jbga. Se pri novih zadevah te lahko to doleti,kaj sele pri rabljenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo ta motor? Se že kar nekaj časa prodaja, pa tudi cena je čudno nizka...

 

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6563821

Bodi previden,skoraj vse motorje uvozi iz Italije,kar ne pomeni,da je motor slab ali ,da je kaj narobe!! Moraš pa vedet,da trg motorjev stoji,nič se ne kupuje in če želiš kaj prodat moraš it pod tržno ceno,sam prodajam isti motor,sam starejši model (enovaljc) kot nov z vso potovalno opremo in zamenjanimi potrošnimi deli(veriga ,gume,servis...itd) poklical me je samo eden v 2 tednih pa še ta bi ga rad zastonj.

Drugače pa isti letnik in isti motor sem prodal 3 mesece nazaj z 16kkm prav tako kot nov z vso opremo in kupljen in servisiran pri pooblaščenem dilerju pa mi ga je ocenil za isti denar kot se prodaja ta,no realna cena takšnega motorja je tam okrog 5.500 vse kar je več je pretiravanje,saj novega takšen model dobiš že za 8.000€,pa mal drobiža še zraven. Motor je pa super,mala poraba,nezahtevno in pocen vzdrževanje in ravno prav konjičev,da se da lepo potovat tudi z dvema,želim ti ugoden nakup in varne ter srečne km,lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam CS-a z enovaljno mašino in mu ravno teh 20 konjev manjka, da bi se lahko komot tudi v dvoje vozil....ravno zato iščem dvovaljca.

 

Zadržkov glede uvoženih iz Italije nimam....mi je pa vseeno cena pač precej nizka, glede na ostalo ponudbo dvovaljnih 650 GS. Sprašujem bolj zato, da se ne vozim po nepotrebnem čez pol Slovenije gledat motor, potem pa ugotovim, da je že na prvi pogled nekaj narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam CS-a z enovaljno mašino in mu ravno teh 20 konjev manjka, da bi se lahko komot tudi v dvoje vozil....ravno zato iščem dvovaljca.

 

Zadržkov glede uvoženih iz Italije nimam....mi je pa vseeno cena pač precej nizka, glede na ostalo ponudbo dvovaljnih 650 GS. Sprašujem bolj zato, da se ne vozim po nepotrebnem čez pol Slovenije gledat motor, potem pa ugotovim, da je že na prvi pogled nekaj narobe.

Upam, da se zavedaš, da je v Italiji motoristična sezona precej daljša kot v SLO, posledično imajo tudi motorji precej več prevoženih kilometrov kot tukaj. Vsi ki se ukvarjajo z uvozom tako avtomobilov, kot motorjev, v tujini morajo kupiti čim ceneje, če želijo tukaj nekaj zaslužiti. Torej po vsej verjetnosti kupujejo tam zgonjene zadeve, ki izgledajo solidno. Če ti nimaš s tem nobenih problemov, potem pa kar pogumno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, no, saj to je predpogoj, da motor ni zgonjen. Nekateri so pač alergični že na dejstvo, da je motor/avto uvožen od nekod in ni slovenskega porekla. Mene to načeloma ne moti, če je sicer dobro zvdrževan oziroma ima dejansko nizko število prevoženih kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, no, saj to je predpogoj, da motor ni zgonjen. Nekateri so pač alergični že na dejstvo, da je motor/avto uvožen od nekod in ni slovenskega porekla. Mene to načeloma ne moti, če je sicer dobro zvdrževan oziroma ima dejansko nizko število prevoženih kilometrov.

Lej čist enostavno,piše da ima potrjeno servisno knjižico,naj ti po telefonu pove identifikacijsko številko in to nesi na BMW servis ,kjer ti bodo o tem motorju povedali praktično vse,seveda če je knjižica res potrjena in motor res servisiran na uradnem servisu,kar pa zelo dvomim,sem kupil kar nekaj motorjev in kar nekaj sem jih pogledal po slo,pa so podatki navedeni na avto netu glede potrjene servisne knjižice ponavadi neresnični,na žalost... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je uvoz iz Italija precej bolj rizičen kot naprimer iz Nemčije. Motor v Italiji ni zastonj cenejši, ali mogoče celo poceni, da se ga izplača kupiti slovenskemu dealerju. Če bi že kupoval uvožen motor, bi si ga tudi sam šel ogledat in kupit v tujino. Kakšnim preprodajalcem sigurno ne bi dajal denarja. Ne dvomim, da tak motor lahko še nekaj let dela brez problema, vendar bi sam osebno vedno imel slab feeling. Italijani so že po naravi nateguni. Jbg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce je ceneje iz italije ker je blizje se ti ne zdi?

kar se nategovanja tice pa smo slovenci isti al se slabsi. jaz sm kupila skutercek v italiji in tako lepo ohranjenega in za tisto ceno pri nas ne bi dobila. rizik je po moje prav isti kot pri nakupu v slo. drugo pa so tej dilerji. to je pa res vprasljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce je ceneje iz italije ker je blizje se ti ne zdi?

kar se nategovanja tice pa smo slovenci isti al se slabsi. jaz sm kupila skutercek v italiji in tako lepo ohranjenega in za tisto ceno pri nas ne bi dobila. rizik je po moje prav isti kot pri nakupu v slo. drugo pa so tej dilerji. to je pa res vprasljivo.

Mislil sem predvsem na dealerje. Če greš po motor sam, je popolnoma druga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tegale GS650 sem gledal ene dva-tri mesece nazaj.

V osnovi je čisto OK ohranjen, nima neke dodatne opreme, glede na iztrošenost ročic/diskov/stranske opore/stikal/...tudi nima 7kkm kot je napisano (prej manjka kakšna nula!)

lp, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kupil pri slo dealerju, ki "slovi" po italjanskih motorjih, pa mi je zagotovil da bo moja TDM 900 slovenska.

Zaupal sem mu na besedo in kasneje ugotovil da se ni zlagal (od datuma proizvodnje dalje registriran v SLO).

 

Resda samo ena izkušnja enega človeka, ampak vseeno omenim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tegale GS650 sem gledal ene dva-tri mesece nazaj.

V osnovi je čisto OK ohranjen, nima neke dodatne opreme, glede na iztrošenost ročic/diskov/stranske opore/stikal/...tudi nima 7kkm kot je napisano (prej manjka kakšna nula!)

lp, andrej

 

No, evo...to sem iskal. Da se ne vozim po nepotrebnem čez pol Slovenije in potem ugotovim, da mu manjka ena nula na števcu.

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, evo...to sem iskal. Da se ne vozim po nepotrebnem čez pol Slovenije in potem ugotovim, da mu manjka ena nula na števcu.

 

Hvala

sej ni nujno da je kej narobe če ena nula "manjka"..

to so vzdržljive zadeve..sej ti ga bo dal tok cenej pa boste vsi zadovoljni ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!