Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Ti kilometri pomenijo v povporečju 8000 na leto. Nič posebnega. Če je zgodovina servisov znana in se da na nek način preverit to ni  noben problem. Seveda pa je treba pregledati cel motor, se zapeljati na probo, preveriti stanje gum in verige z zobniki, videti kako je z akrapovičem - ali so papirji in homologacija urejeni ...

LP in dober nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po slikah zgleda lep, sam cena se mi zdi malo visoka za te kilometre. No vsekakor je kaksna dodatna informacija zaželena, tako da bi te prosil, če mi lahko sporočiš kaj več o tem motorju.

Sem pa bolj kot ne motoanalfabet, tako da bo treba malo pobrskati po forumu, kaj toliko km pomeni za tak motor, če sploh kaj.

Lp

 

kaj točno pa bi te zanimalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj točno pa bi te zanimalo?

Predvsem kolko so podatki verodostojni.

Je res slovensko poreklo, res redno servisiran, kolkrat je bil po tleh, najboljsi cas na grobniku, voznik nadobudni dirkac, ali umirjen penzioner...

Pac kako je motor prezivel teh40k.

Mel ze dve izkusnji v stilu a abs da ma, sorry sem se zmotil pri vnosu, pa pa res je podrsan, to je nono na mestu padel pred merkatorjem....

Na sreco je blo to po tel oz blizu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole...

Motor je slovenski, ima potrjeno servisno knjigo. Razbit ni bil (tako je rekel - on ga 100% ni, razen če je bil prej, to pa ne vem).Je to njegov prvi motor in vozi normalno, brez pretiravanj. Prodaja izključno zato, ker kupuje avto.

Kakorkoli... Predlagam ti, da ga pokličeš in se pomenita sama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje, Oče kupuje BMW K1200s l07 motor izgleda sucer tudi če ima 40.000km.... sam nima servisne knjižice kar me precej moti saj za motor ko odšteješ 7k me taka hiba moti, pa ne zato da neverjamem kilometrom saj to se vidi po obrabi motorja v celoti, sedež, ročice..., bolj me skrbi morebitna prodaja motorja. Kaj menite je servisna knjižica pomemben dokument pri prodaji ali se nepotrebno sekiram? mislim predvsem na motroje cenovnega razreda od 6k dalje...A morda veste kako je z BMW servisnjimi knjižicami in duplikati v italiji? motor je prišel iz italije... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ni racunov servisov ali vsaj servisne, obstaja velika moznost da je prevrten oz da nekaj v tem primeru smrdi... Sam osebno bolj verjamem racunom kot servisni, ce je pa oboje pa toliko bolje. V primeru da ni ne enega ne drugaga takega motorja ce je cena 6000+ ne kupujem. To je zgolj moje mnenje. Glede materiala je precej odvisno od nacina voznje koliko in kako se obrablja...eni so pri 60000 se kot novi motorji spet drugi so pri teh km ze za v kanto....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje, Oče kupuje BMW K1200s l07 motor izgleda sucer tudi če ima 40.000km.... sam nima servisne knjižice kar me precej moti saj za motor ko odšteješ 7k me taka hiba moti, pa ne zato da neverjamem kilometrom saj to se vidi po obrabi motorja v celoti, sedež, ročice..., bolj me skrbi morebitna prodaja motorja. Kaj menite je servisna knjižica pomemben dokument pri prodaji ali se nepotrebno sekiram? mislim predvsem na motroje cenovnega razreda od 6k dalje...A morda veste kako je z BMW servisnjimi knjižicami in duplikati v italiji? motor je prišel iz italije... 

 

 

Če imaš št. šasije lahko pokličeš na bmw in prosiš če ti lahko pogledajo ali je bil motor servisiran  na uradnem servisu in kaj se je na njemu delalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje, Oče kupuje BMW K1200s l07 motor izgleda sucer tudi če ima 40.000km.... sam nima servisne knjižice kar me precej moti saj za motor ko odšteješ 7k me taka hiba moti, pa ne zato da neverjamem kilometrom saj to se vidi po obrabi motorja v celoti, sedež, ročice..., bolj me skrbi morebitna prodaja motorja. Kaj menite je servisna knjižica pomemben dokument pri prodaji ali se nepotrebno sekiram? mislim predvsem na motroje cenovnega razreda od 6k dalje...A morda veste kako je z BMW servisnjimi knjižicami in duplikati v italiji? motor je prišel iz italije... 

Tisti trgovci,ki trdijo,da motorji v Italiji nimajo servisne knjižice seveda lažejo.Vsak motor jo ima,pa četudi ni servisiran na pooblaščenem servisu.

Ponavadi ima vpisanih več servisov,kot je km na števcu (prevrten števec) ,zato je ne pokaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical sem na bmw servis in so me odslovili saj pri motorjih ni povezano oz da moram v italijo in tam preveriti če je bil servisiran. kot pravi lastnik je motor bil zarubljen ker mu je bila stranka dolžna veliko denarja. prodajalec mislim da ne laže tudi sam nima lih nekaj pojma o motorjih...rekel sem mu da žal ne vzamem motorja brez papirjev. imel sem že zavarovalno polico in denar ker sem bil prepričan da ima papirje in servisno... Seveda je postal kar živčen in malo razočaran ter kot pravi jih bo sam zrihtal, da bo šel v italijo itd... me prav zanima če me bo poklical da je dobil papirje:) ...

 

Mi je pa prav smešno s temi servisnimi knjižicami in papirji, Veliko jih preprosto založi, izgubi... Sam kupujem naked motor in do sedaj sem imel Z100, Z750, Hornet in Apn6 :D hec, kupujem pa Z1000 ali pa FZ 1 naked motor letnike 08 ali več. Poizkusil sem tudi TNT od benellija, ki me je naravnost očaral z voznimi lastnostmi, razočaral pa z delovanjem na nizkih obratih in z zvokom, da ne govorim o eksotiki in težavi če ti kaj gre...

 

Skratka zagledam oglas za Z1000 pri prodajalcu MotoFortuna http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7170147  iz Gorice in spet motor je star dobra tri leta in ima samo 9000km, izgled je res kot nov, samo papirjev o servisih pa zal ni... zanimivo... sej ne rečem da kdo laže ali kaj podobnega samo brez papirjev je kot bi kupoval psa čiste pasme brez rodovnika. saj s psom bo vse ok, a ko pride do prodaje ti to precej zniža ceno oz občutek dobrega nakupa. nič nima proti servisiranju v lastni režiji, saj tudi sam servisiram svoje motorje in mi je to Hobi in sprostitev. Sam papirje moraš imet! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede papirjev, predvsem servisne knjižice na imej prevelikih pričakovanj. Pri veliki večini avto in moto trgovcev pri prodaji med vrsticami lahko prebereš: "povej, kakšno servisno želiš in jutri jo boš imel".

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Če ima mogoče kdo 10 min. časa...Voznik začetnik, starost 30+, višina 180cm (teža 80kg)...Kupujem motor, "nakeda", 600ccm, in se ne morem odločiti:

Cena okrog 3000+- 300 eur cca...letnik 2003-2006 cca..Nagledal sem si spodnje motorje...kaj priporočate (vzdrževanje, vožnja, poraba). Vozil bi se večinoma

sam...ne predaleč...da se malo navadim...občasno tudi s sopotnico...Mogoče se bo slišalo čudno, ampak rad bi da ima motor nek "zvok" :) Ali mora biti obvezno

kaki akrapovič gor...:) Zadnjič sem imel priložnost v živo poslušat yamaho fz6...pa me je kr malo razočarala...(zvok) :)

 

Honda cbf 600n (78km) ; http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7233662

 

Yamaha fz6 (98km); http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7126591

 

 

Hobda cb600f hornet (98km); http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7261640

 

 

Suzuki sv 650 (dvo valjnik- 75km); http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7216513

 

 

Hvala in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horneto iz tega seznama, najvec opreme...vozil sem isti letnik, nikol problemov, upsidedown vilce, prevec moci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Suzuki GSR 600? Dva izpuha pod sedežem imata kar dober zvok....pa še na nekaterih testih leta 2006 in 2007 je bil prepričljivejši od ostalih 600 ccm nakedov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega FZ6 (modrega) sem pogledala. Mi2 sva cca. 10 dni nazaj prodala 2006 letnik, podobno kilometrov, z original in dodatnimi ogledali (ta nima originalnik oz. če so bili do 2006 letnika takšni črni, se opravičujem), s cevno zaščito motorja, crash padi, kovčkom givi v46, čelado Nolan N102, rokavice Alpinestars, črn okvir motorja, konec sezone nove gume (od takrat narejeno cca. 300 km), druge + originalne uteži krmila, za ceno 3200€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

Ali kdo pozna tale motor ?  Motor je bil podrsan( naj nebi bil razbit in je sedaj oblečen v repsol plastike)  

in naj bi bil brezhiben.

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7165827

 

 

Za kakršno koli informacijo nasvet sem vam hvaležen :)

 

Če me spomin ne vara jo je prodajal AS domžale s ceno 5.500€ :hmm: En probava kej zaslužit zgleda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

imam samo vprašanje glede nakupa rabljenega motocikla in sicer pri motociklu, katerega sem si šel tudi že prečekirat je namreč ob sprednji strani vidno, da je bil očitno rahlo na tleh (pač malenkost obrabljena ročka in zadnji stopalki, nič kaj dosti) in poškodovana cev, ki pride hladilnika (je tudi vidno, da je bilo nekako skup zvarjeno oziroma pobarvano, očitno sem preslabo prečekiru tisto zadevo). Motor ima cca. 24k prevoženih, kakšnih sledov puščanja olja ipd. ni bilo videti. Zanima me samo kaj pravite na to cevko in glede prevoženih km. Servisna knjiga naj bi bila potrjena, l. 2007. Kakršnakoli mnenja, itd... dobrodošla. :glare:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! 

 

Kopujem 125ccm in 2takt neko mašino. 

Moj budget je do 1.700eur

iščem rabljeno. 

 

želje:

 

-supermoto/sport/naked

-Da ni star ko mati zemlja

-pospeški

-zanesljivost

 

Glede zdrževanja pa to ni problem, bom pelo raje sakih 1000km na servis pa bo delalo. 

V oči sta mi padla dva modela, ki ju dobim za moj budget: yamaha dt 125 x  (ampak se nobena ne prodaje) in aprilia rs 125 letnik 2007

 

 

Povejte še vi svoje mnenje in nakaj naj bom pozoren pri nakupu rabljenega motorja.

 

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Če ima mogoče kdo 10 min. časa...Voznik začetnik, starost 30+, višina 180cm (teža 80kg)...Kupujem motor, "nakeda", 600ccm, in se ne morem odločiti:

Cena okrog 3000+- 300 eur cca...letnik 2003-2006 cca..Nagledal sem si spodnje motorje...kaj priporočate (vzdrževanje, vožnja, poraba). Vozil bi se večinoma

sam...ne predaleč...da se malo navadim...občasno tudi s sopotnico...Mogoče se bo slišalo čudno, ampak rad bi da ima motor nek "zvok" :) Ali mora biti obvezno

kaki akrapovič gor... :) Zadnjič sem imel priložnost v živo poslušat yamaho fz6...pa me je kr malo razočarala...(zvok) :)

 

Honda cbf 600n (78km) ; http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7233662

 

Yamaha fz6 (98km); http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7126591

 

 

Hobda cb600f hornet (98km); http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7261640

 

 

Suzuki sv 650 (dvo valjnik- 75km); http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7216513

 

 

Hvala in lep pozdrav!

 

gledaš nakede..

zakaj ne pogledaš evropejce??

triumph - speed/street

aprilia - shiver/tuono

Za tak budget se ga že dobi in zadeva je bistveno bolj kvalitetna kot pa motorji ki jih gledaš..sej ne rečem da so slabi ampak vseeno..

In ne poslušaj tistih ki pametujejo kako ti motorji crkujejo in te zadeve..ker pač ne..

Ja, lahko pa da kake pol litra na sto več požrejo..to je pa res..ampak ko prvič sopotnico pelješ in ugotoviš da se pelje in ustavlja isto kot če si sam (in seveda bistveno bolš kot japonci) potem tiste pol litra ali pa tudi liter na sto z lahkoto pozabiš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gledaš nakede..

zakaj ne pogledaš evropejce??

triumph - speed/street

aprilia - shiver/tuono

Za tak budget se ga že dobi in zadeva je bistveno bolj kvalitetna kot pa motorji ki jih gledaš..sej ne rečem da so slabi ampak vseeno..

In ne poslušaj tistih ki pametujejo kako ti motorji crkujejo in te zadeve..ker pač ne..

Ja, lahko pa da kake pol litra na sto več požrejo..to je pa res..ampak ko prvič sopotnico pelješ in ugotoviš da se pelje in ustavlja isto kot če si sam (in seveda bistveno bolš kot japonci) potem tiste pol litra ali pa tudi liter na sto z lahkoto pozabiš..

v bistvu če pogledaš na avto net ni ne enega streeta ne shiver za okrog 3k€. se pa absolutno strinjam glede voznih lastnosti. glede porabe pa ne vem, če je kej razlike, pr nas je poraba bolj al manj enaka, s tem da se triplček vrti ponavadi na nekoliko višjih obratih (ker zakaj bi menjal če ni potrbe :P)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!