Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

je namenjena ampak v drugi temi opisujem vse tegobe le-te...in če si ti motor zameri se ti zameri in treba je menjat motor in celo znamko :)

Najbolj se nagibam k Yamahci....kardan niti ni tolk "pogoj" ampak bolj želja.

Sicer gledam glede na vozne lastnosti XJ6 Diversion (vem je 600ccm) ampak glede na to da žena tudi misli imeti motor in da sem mel 1000 zaradi potovanj z sopotnikom se mi ne zdi slaba izbira...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je namenjena ampak v drugi temi opisujem vse tegobe le-te...in če si ti motor zameri se ti zameri in treba je menjat motor in celo znamko :)

Najbolj se nagibam k Yamahci....kardan niti ni tolk "pogoj" ampak bolj želja.

Sicer gledam glede na vozne lastnosti XJ6 Diversion (vem je 600ccm) ampak glede na to da žena tudi misli imeti motor in da sem mel 1000 zaradi potovanj z sopotnikom se mi ne zdi slaba izbira...

kardan yamaha fjr 1300 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno gledal ja :)....zbiram prostovoljne prispevke (glede na ceno :)))

Jah če boš pa te zbiral boš pa še ene 25 let vozu CBF. :P .....sej konec koncev kolikor te berem,tud tej nič ne manjka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Mika me da bi kupil ktm rc8 letnik 2008.

pa me zanima če ima kdo kakšne inf.

dobre in slabe.

 

hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Mika me da bi kupil ktm rc8 letnik 2008.

pa me zanima če ima kdo kakšne inf.

dobre in slabe.

 

hvala za odgovore.

Z mano trenira na fitnesu fant ki za določene revije dela teste motorjev.Sam je motorist že precej let in pri omembi KTM rc8 je povedal,da se to njemu zdi navadna škatla z slabo ciklistiko. Sam ne morem dat nobenega verodostojne info razen ,da mi je všeč po obliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Mika me da bi kupil ktm rc8 letnik 2008.

pa me zanima če ima kdo kakšne inf.

dobre in slabe.

 

hvala za odgovore.

preberi tuje teste, tako po spominu so govorili da je preveč hard, da je grob za vozit in tudi na testih je bil med slabše ocenjenimi ampak če ne boš ravno stotink na pisti lovil to verjetno ni pomembno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj če preveč sprašujem sem še bolj zmeden :)

Glede Triumpha...eni ga hvalijo drugi ga grajajo(pokvarljivost) pa to niso ljudje ki bi "nekje" slišali o tem ampak se kar dosti ukvarjajo z motorizmom(dirkanje, servisiranje... .)

Nazadnje bom obdržal CBF-ko pa je najceneje :)

 

Klamfe. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je namenjena ampak v drugi temi opisujem vse tegobe le-te...in če si ti motor zameri se ti zameri in treba je menjat motor in celo znamko :)

Najbolj se nagibam k Yamahci....kardan niti ni tolk "pogoj" ampak bolj želja.

Sicer gledam glede na vozne lastnosti XJ6 Diversion (vem je 600ccm) ampak glede na to da žena tudi misli imeti motor in da sem mel 1000 zaradi potovanj z sopotnikom se mi ne zdi slaba izbira...

za xy600 diversion ti lahko povem da ima res zelo dober navor z 6 prestavo v naselju in samo gas pa z lahkoto potegne.

že od 2000 obratov naprej zelo lepo vleče. jo bom pa prodal sem imel prej športni motor in bom šel nazaj na športnega.

lahko poveš če si interesent

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema je idealna, saj me zanima nekaj in sicer:

 

Ali daste, ko se odločate za nakup in naredite selekcijo motociklov, tudi dosti na poreklo motorja? Tukaj imam v mislih predvsem; Italjanski, Slovenski ... itd.

So tukaj kakšni zadržki, da se ne odločite za nakup ... recimo italjanskega? Zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema je idealna, saj me zanima nekaj in sicer:

 

Ali daste, ko se odločate za nakup in naredite selekcijo motociklov, tudi dosti na poreklo motorja? Tukaj imam v mislih predvsem; Italjanski, Slovenski ... itd.

So tukaj kakšni zadržki, da se ne odločite za nakup ... recimo italjanskega? Zakaj?

Niti ne!

Pedusem vzdrževanje, izgled, vozne lastnosti, servisi, želje, finance....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema je idealna, saj me zanima nekaj in sicer:

 

Ali daste, ko se odločate za nakup in naredite selekcijo motociklov, tudi dosti na poreklo motorja? Tukaj imam v mislih predvsem; Italjanski, Slovenski ... itd.

So tukaj kakšni zadržki, da se ne odločite za nakup ... recimo italjanskega? Zakaj?

Ja, zame so na prvem mestu Japonci in sicer Yamaha, za njo Honda, potem pridejo Nemci z BMW in preostali Japonci Kawasaki in Suzuki...Italijanom ne zaupam, ker je njihova kvaliteta na nizkem nivoju, čeprav tehnično niso slabi. Edino za Angleše težko komentiram, ker jih še nisem vozil ampak dvomim, da lahko kdo prekaša Yamaho.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaliteta italijanov na nizkem nivoju ? Kolko si jih vozil ?... sestavljeni so mnogokrat boljse kot japonci !! Verjemi, sem popravljal marsikaj, ampak cez italijane nimam kaj reci... 

 

Za nakup motorja, ce bom se kdaj v bodocnosti nakupoval, se nagibam samo k evropejskim firmam ! Tukaj gre 60% moznosti na italjanke firma, ostalih 40% na nemske, oz. nemsko firmo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joni točno tako sam imam v garaži samo italijanske motorje in enega japonca pa ti povem da japonska izdelava niti pribljižno ne doseže italijanske da o opremi italijanskih motorjev sploh ne govorim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijane se neupravičeno(dostikrat)drži sloves lastnikov ,ki jih boli qur.....govorim predvsem za motorje,so dobri lastniki in imajo spedenane motorje v nulo,z veliko dodatne opreme.Sam Italijan misli,da je motor po 20kkm za vstran.Na moto.it imaš nešteto motociklov res lepih ohjranjenih z nič oz. malo prevoženimi km za ceno ki je 1000do 2000€ manjša kot za iste motorje v Sloveniji.

Samo pri nas slovencih je spet zakoreninjena neka zavest,prepričanje ,da italijanski pa ni dober..... :grrr

 

P.S.mislim,da niste razumeli Breitnerja ali ga nisem pa jaz,bo sam povedal. S poreklom je mislil kje je motor kupljen(v kateri državi ) in ne znamke. No sam špekuliram :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaliteta italijanov na nizkem nivoju ? Kolko si jih vozil ?... sestavljeni so mnogokrat boljse kot japonci !! Verjemi, sem popravljal marsikaj, ampak cez italijane nimam kaj reci... 

 

Za nakup motorja, ce bom se kdaj v bodocnosti nakupoval, se nagibam samo k evropejskim firmam ! Tukaj gre 60% moznosti na italjanke firma, ostalih 40% na nemske, oz. nemsko firmo !

Sem povedal svoje mnenje, drugi imajo lahko drugačno mišljenje.

Imam še doma tricikel Piaggio, brat je imel Gilero, katero sem tudi vozil, vozim avto Fiat....Yamaha je napram vsem Italijanom "popolna"...nič ne pušča nikjer, vse dela tako, kot mora...Italijano so pa Italijani, niso slabi, le narejeni so katastrofalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema je idealna, saj me zanima nekaj in sicer:

 

Ali daste, ko se odločate za nakup in naredite selekcijo motociklov, tudi dosti na poreklo motorja? Tukaj imam v mislih predvsem; Italjanski, Slovenski ... itd.

So tukaj kakšni zadržki, da se ne odločite za nakup ... recimo italjanskega? Zakaj?

italjane voziijo samo šminkerji!..kot je KMET2 reku da jih boli qur... :D...obvezno mora bit japonc!! ni da ni..no učasih mi pa po mislih tudi hodi nemški BMW s1000rr ..no me tudi mika da bi ga kupil..sam sem reku da raje zvest kawasakiju ostanem :P

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

P.S.mislim,da niste razumeli Breitnerja ali ga nisem pa jaz,bo sam povedal. S poreklom je mislil kje je motor kupljen(v kateri državi ) in ne znamke. No sam špekuliram :blush:

 

Točno tako Kmet2. Nekateri me niso razumeli, tukaj sem imel v mislih poreklo motorja.

 

Danes sem imel malo več časa in sem brskal kar tako malo po avto netu, pa sem opazil, da je kar dosti tega v ponudbi, predvsem motorjev z poreklom Italija.

Kot je že Kmet2 napisal, teh motorjev se drži slab sloves, človek takoj pomisli na "zbijanje" prevoženih kilometrov. Morda nam je to ostalo v podzavesti, saj se je in sigurno se še to vedno dogaja pri avtomobilih. In ravno zaradi tega me je zanimalo, če imajo/imate kakšne zadržke/pomisleke pred nakupom takšnega motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede motorinov in motoristov  iz Italije imam nekaj izkušenj.

Kot povsod lahko naletiš na kako prikrito svinjarijo,zato naj gre zdraven v nakup  kak stručko.Vendar sem mnenja da se kilometri veliko bolj zbivajo v preljubi Sloveniji.

Mnogi so mnenja da se Italijani veliko vozijo z motorji ker imajo luštno vreme,pa temu ni tako.Mislim da jih dela večina nekje 3-5 KKm na leto in to tekom poletja.

Mnogi imajo več motorjev in naredijo z vsakim še manj Km.Ogromno je šminkerjev ki se peljejo le v nedeljo  na ornk kosilo in potem domov.

Veliko jih želi nov model in prodajajo par let starega.

Je pa mogoče bolje dat par sto cekinov več in vzeti motor  pri  uradnem prodajalcu ki ti da recimo eno leto pisne  garancije na motor in menjalnik.

Velja pa ta zgodba nekje za zgornjo tretjino škornja !!,ker niže kot greš,večja je anarhija.(neplačevanje takse pomeni nemogoč prepis ,jug plačuje dvojno zavarovalnino itd)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem branit makaronarjev,ampak bodimo pozorni še na eno zadevo,ko gre za "poreklo Italija".

 Predvsem  dilerji masovno kupujejo motorje in avte v Italiji,ker je ogromen trg z ogromno izbire in posledično se dobi tudi lepo in  dobro robo za solidno ceno ki ima v veliki večini originalne Km-je.Ne glede na sloves sosedov je treba vedet ,da je za razliko od podalpskega raja,  njihova "Guardia di finanza" v trenutku sposobna zapreti (moto)trgovino in dati lastnika v zapor ali ga bankrotirati, če se izkaže da poslujejo po cigansko (ukradena roba ,zbiti Km.ji,falš fakture..).

Glede na naše gene in vedno večji renome,ter skoraj popolno odsotnost sankcij, obstaja velika verjetnost da se z X vozili iz Italije zgodi kaj čudežnega na naši zemljici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7311450

 

 

živjo!

 

mene zanima malo če ma kdo izkušnje z to firmo VOR kako je kej z tem če kdo slučajno pozna.

Glede na opremo nebi smeu bit slab motor ampak kako je z rezervnimi deli pa čigava je mašina pa še kaka informacija bi bla dobrodošla.

 

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušenj nimam,gre pa za italijansko firmo ki dela kros,enduro in motard motorje. Nekoč je bila poznana kot Vertemati,bratili so se z Husabergom.

Motorji z oznako"V"so strupene (tekmovalne) mašine z vrhunskimi karakteristikami,kar pa tudi pomeni ,da vzdževanje lahko požre navadnega človeka.

Če pa imaš cekine,se pri teh specijalkah še vedno lahko zatakne pri dobavi rezervnih delov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so neki maloserijski motorji za specialne namene. V naši firmi v Sloveniji izdelujemo komplet vžigalnike za Sherco, Gas Gas, Jota....večinoma trial, cross,  supermoto... Zdi se mi da ima Vor Sherco motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!