Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Imam podobno razmišljanje, kot prejšnja dva posta. Če si začetnik res bolje da nabaviš nekaj do 250cc. Z vsakim motorjem se da hitro peljati, pa tudi če je to 125cc. Naprimer za mene je moj 125 čisto dovolj, če gledam bolj zaprte ovinke, si lahko podobno hiter kot drugi z večjo kubaturo. Le na ravnini in hitrih ovinkih zmanjka takšne motorje, kjer si res želiš, da bi šel še kakšnih 30km/h več. Ampak bolje je tako začeti. 

Tudi jaz bom šel drugo leto delati izpit za A2 kategorijo in bom po vsej verjetnosti kupil le 250cc. Imam več razlogov za to. Po eni strani se mi zdi bolje nekako počasi stopnjevati in tudi mislim da dobiš boljši občutek za hitrost in vse skupaj, po drugi strani pa spet nimam denarja za kaj več, še to ne vem če bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js ti pa priporocam mocnejsega z blokado pa zdrav razum in pamet na cesti ;) Se da tut z 250 kubicnim razkopat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na oko fuuuul lep, pa se v TC, te ne bodo nasral, vsaj iz lastnih izkusenj povem... Pa dober nakup..

Popravljeno . Popravil Marjanček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem :D

Iščem motor za A2 kategorijo, ki nesme presegati 35kw oz. lahko ima max. 70kw z blokado .....Razmišljam nekje v tej smeri ....

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7355958

Kaj pravite JA/NE zakaj ja/ zakaj ne :D

Js bom tudi pocasi a2 meu in sm si ga tudi js ogledovau ampak sm se za drugo odlocu. Vsekakor se splaca. Motor gre dobro ga lahko vozis z a2 izpitom ni navit kar pomeni malo stroskou.

Pomoje bos s tem motorjem zadovoljen pa se lepo zgleda (moje mnenje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bom tudi pocasi a2 meu in sm si ga tudi js ogledovau ampak sm se za drugo odlocu. Vsekakor se splaca. Motor gre dobro ga lahko vozis z a2 izpitom ni navit kar pomeni malo stroskou.

Pomoje bos s tem motorjem zadovoljen pa se lepo zgleda (moje mnenje)

In če ni skrivnost....za kaj si se odločil sedaj :D ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al kakega z750 al pa cbrko ceprau ni legalno ampak usen hh

Bom rabu se razmislit malo mam se cas par mescou.

Gledau pa sm tudi aprilio dorsoduro 750 in ma glih 69kw tko da bi bla v 0 sam nvem kako je kej z blokadami za aprilio pa kaj vec o tem motorju tudi nvem ker ni neki popularen zgleda tko da kako mnenje o aprili dobrodoslo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp kupujem cb 750 letnik do 1980 ampak ne v hudo dobrem stanju rad bi čez zimo naredil cafe racerja ali kdo pozna koga da ima doma kakšnega takega do 1000 eur da ga ni škoda razkopat ali pa link za kakšen moto odpad?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al kakega z750 al pa cbrko ceprau ni legalno ampak usen hh

Bom rabu se razmislit malo mam se cas par mescou.

Gledau pa sm tudi aprilio dorsoduro 750 in ma glih 69kw tko da bi bla v 0 sam nvem kako je kej z blokadami za aprilio pa kaj vec o tem motorju tudi nvem ker ni neki popularen zgleda tko da kako mnenje o aprili dobrodoslo :)

Aprilia Dorsoduro je super motor...tud js sm ga gledal ampak se jih ne prodaja velik oz. zelo malo pa cena je tud še kr visoka :S Glede bolkad je pa takole...lahko ti tud mehansko kaj naredijo na gas ročki ....al pa da fergazer nastavijo....uglavnem vse se da samo DENAR JE TREBA MET:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilia Dorsoduro je super motor...tud js sm ga gledal ampak se jih ne prodaja velik oz. zelo malo pa cena je tud še kr visoka :S Glede bolkad je pa takole...lahko ti tud mehansko kaj naredijo na gas ročki ....al pa da fergazer nastavijo....uglavnem vse se da samo DENAR JE TREBA MET:D

mene tudi skrbi ker jih je pr nas zelo malo a.net ma sam nove pa mi 7.000 lih ne diši kej dosti za tak motor. se pa jih da čez mejo pomoje kr dobro dobit 

 

bomo vidli kako bo cez 3 mesce :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ninaš potem A neomejeno, če si delal izpit pred tolkimi leti?

Če se prav spomnem so ti pegasoti kar vzdržljivi, edino pri tako starem motorju je vedno uprašanje kako so kaj delali z njim.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v tem, da nisem vpisal A neomejeno v vozniško dovoljenje pred spremembo zakona.

Isti drek se je men naredlo pa sem moral pol zvozit še 11 ur in sem za zadevo odštel 550€ za popolnoma isto stvar bi leto prej dal 35€ in bi dobil samo novo vozniško ter vpisano neomejeno. Tipična državna požrešnost kaj naj drugega rečem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

imel bi še eno vprašanje glede motorja in izpita (A2). Sedaj gledam http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7421670&show=1. Motor ima 36kW, v prometni pa vpisano težo vozila 200kg (0,18kW/kg). Če se ne motim je za A2 omejitev 0,2kW/kg. Skratka ali lahko vozim omenjeni motor ;) ?

 

Že vnaprej hvala, Domen

matematika OŠ, 0,18 je 0,18;0,2 je 0,20

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

imel bi še eno vprašanje glede motorja in izpita (A2). Sedaj gledam http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7421670&show=1. Motor ima 36kW, v prometni pa vpisano težo vozila 200kg (0,18kW/kg). Če se ne motim je za A2 omejitev 0,2kW/kg. Skratka ali lahko vozim omenjeni motor ;) ?

 

Že vnaprej hvala, Domen

 

 To je odgovor na tvoje vprašanje.

 

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!