Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Pozna kdo to: http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7513512 kolega se je ogrel pa more bit blokirano.

malo mi je čudno, da je avspuh pa zadek menjan in ali je sploh legalno ninjo 6 blokirat na 25 kW?

Če mas izpit za A je legalno kar pa sklepam da nima ker čne nebi iskau zablokirano. Sepravi z A2 izpitom nesmes vozit ninje pa niti nobenga drugega cestaka 600ccm ker je izvorna moč krepko cez 50kw, kar pa nebi smela imeti če želiš imeti blokado 25kw in registrirano pod A2 izpit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta a2 je ku*ac razmišljam kaj bi kupil za off-roadat, žal moram za to narejit par km tudi po cesti, na koncu ne smem skoraj ničesar vozit zaradi razmerja moč/masa -.-

Popravljeno . Popravil Lipek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta a2 je ku*ac razmišljam kaj bi kupil za off-roadat, žal moram za to narejit par km tudi po cesti, na koncu ne smem skoraj ničesar vozit zaradi razmerja moč/masa -.-

Ktm exc

Husqvarna wr al pa wre

Yamaha xt 660 enduro model

Ktm lc4 enduro model

Kak husaberg se najde al pa kej podobnega

Dosti mas tega cene pa kupis supermoto in kupis se feltne in volce sprednje pa mas oboje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mas izpit za A je legalno kar pa sklepam da nima ker čne nebi iskau zablokirano. Sepravi z A2 izpitom nesmes vozit ninje pa niti nobenga drugega cestaka 600ccm ker je izvorna moč krepko cez 50kw, kar pa nebi smela imeti če želiš imeti blokado 25kw in registrirano pod A2 izpit

 

Bom preveril kako je s to Ninjo in javim. Kako pa je v praksi, pomoje policaji poznajo te zadeve in ni glih varno računat, da boš policaja nasral, da je blokirana na 25 kW in zato legalna, a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom preveril kako je s to Ninjo in javim. Kako pa je v praksi, pomoje policaji poznajo te zadeve in ni glih varno računat, da boš policaja nasral, da je blokirana na 25 kW in zato legalna, a?

Js mislim da ne samo policaji ampak usak kreten ko vidi tak motor ve da nima 35konjou tako da ne nboš nasrau nobenga sam lepo kazen bos dubu in ye ce se(upamo da se nikoli ne zgodi) ampak ce se zgodi nesreča si vedno ti kriu in bos pošteno nastradau ker te zavarovalnica nebo krila ker nimas primeren motor za svoj izpit.

sm tudi js meu namen r6 uzet ma sm se premislu in se odlocu da bom pocakau do neomejeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah dan daner "naserjejo" usakega policaj ki se mu ne da delat,  razen kakšnemu res zajebanemu policaju se da ukvarjat s takimi stvarmi očitno, hitro slišiš da ima skuter več kot 125  kubikou, pa nekateri geniji vseeno prilepijo gor tablico "25".

Drugače jst imam neomejeno A, pa mi prau nič ne fali s 35 konji, (priznam da usako tolko fali mal navora), sam pač morš se določit zakaj maš motor, zato da se boš hvalu kolk hitro lahko zribaš gume  al to da boš uživau v potovanju.

 

Pa pri nekaterih motorjih sicer ni problema kot npr GS500, in CBF500, 

vendar pri nekaterih je malo čudno, npr ER-5 so imeli za A2, ampak ima baje uradno 50 konjeu, torej 36.6KW, prav tako bmw f650, aprilia pegaso, yamaha xtx660 (pri teh motorjih se mi zdia je malce zmede xtx660 ima 35kw pegaso pa 37kw (oba imata enak motor sam da pri apriliji mal spremenijo mapo baje)

 

Drugače pa je na voljo z A2 še vse 250, ybr250, cbr250, ninja250 .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smasher tako je, v homologaciji ima moj gs500 celo 35.1 kw, zaradi tega 0.1kw bi BAJE znali policaji bit nadlezni, ampak se mi do zdaj to se ni zgodilo.

Torej ce imam motor blokado 25kw/35kw ampak presega 70kw, to potem policaji gledajo, registriras ga lahko vseeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je blokada 35kw ima lahko original max 70kw, če je blokada 25kw, original max 50kw, potem pa še razmerje teža kw... Malo poglej po forumu je bilo že 1001x vse napisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ktm exc

Husqvarna wr al pa wre

Yamaha xt 660 enduro model

Ktm lc4 enduro model

Kak husaberg se najde al pa kej podobnega

Dosti mas tega cene pa kupis supermoto in kupis se feltne in volce sprednje pa mas oboje

ja ampak moraš najti takega ki ma vpisanih 7 kw ali kaj podobnega (kot jih ima nekaj in teh sem do zdaj našel malo), in vsak policaj ve da nima teh 7 kw... :D 250-ke bi še šle, samo je težko najti kaj dobrega in okrog 2500... :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah dan daner "naserjejo" usakega policaj ki se mu ne da delat,  razen kakšnemu res zajebanemu policaju se da ukvarjat s takimi stvarmi očitno, hitro slišiš da ima skuter več kot 125  kubikou, pa nekateri geniji vseeno prilepijo gor tablico "25".

Drugače jst imam neomejeno A, pa mi prau nič ne fali s 35 konji, (priznam da usako tolko fali mal navora), sam pač morš se določit zakaj maš motor, zato da se boš hvalu kolk hitro lahko zribaš gume  al to da boš uživau v potovanju.

 

Pa pri nekaterih motorjih sicer ni problema kot npr GS500, in CBF500, 

vendar pri nekaterih je malo čudno, npr ER-5 so imeli za A2, ampak ima baje uradno 50 konjeu, torej 36.6KW, prav tako bmw f650, aprilia pegaso, yamaha xtx660 (pri teh motorjih se mi zdia je malce zmede xtx660 ima 35kw pegaso pa 37kw (oba imata enak motor sam da pri apriliji mal spremenijo mapo baje)

 

Drugače pa je na voljo z A2 še vse 250, ybr250, cbr250, ninja250 .....

 

 

za a2 mas novo cb500fa,er-6n in f mas suzukija sv 65o mas yamaho xj 

pomoje dovol izbire za začet oin bit legalen 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha xt 660 dobis 25kw za okol 2.800-2900 

xt660 je prevelik slon za kar bi ga jaz uporabljal :) rabim nekaj do 130kg "mokre" teže... 

 

Prašanje, a se za razmerje moč/masa gleda suha teža ali mokra teža?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam izpit za A2 kategorijo, višina 184, 90kg...  Zdaj pa iščem motor predvsem za potovanja, mora imeti dovolj moči za kako prehitevanje po ac, udoben more bit za sopotnico... Dam nekje 3000€... Všeč mi je predvsem yamaha faser 600 torej iščem nekega nakeda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

xt660 je prevelik slon za kar bi ga jaz uporabljal :) rabim nekaj do 130kg "mokre" teže... 

 

Prašanje, a se za razmerje moč/masa gleda suha teža ali mokra teža?

exc pomoje najbolša varjanta 

 

Jaz imam izpit za A2 kategorijo, višina 184, 90kg...  Zdaj pa iščem motor predvsem za potovanja, mora imeti dovolj moči za kako prehitevanje po ac, udoben more bit za sopotnico... Dam nekje 3000€... Všeč mi je predvsem yamaha faser 600 torej iščem nekega nakeda...

 

fazer 600 je premočna ker ima več kot 70 kw 

za a2 mas er-6n in f kawasaki

sv 650 suzuki

gsxf suzuki 

ktm duke 690 

aprilia dorsoduro,mana in shiver

ducati monster 625

še dosti ih je 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam izpit za A2 kategorijo, višina 184, 90kg...  Zdaj pa iščem motor predvsem za potovanja, mora imeti dovolj moči za kako prehitevanje po ac, udoben more bit za sopotnico... Dam nekje 3000€... Všeč mi je predvsem yamaha faser 600 torej iščem nekega nakeda...

sicer kar bi ti rad, dovolj moči, prehitevanje po ac, udoben za sopotnico ni fazer 600 niti odblokirana kaj šele s 35kw. 

za popotovanja bi bil prej aprilija pegaso, ki ima že v izvoru 35kw in je mono cilindraš (uporabnik joni 46 je z njo prepotoval po dolgem in počez). blokiranje nekega japonskega nakega na 35kw ne vem če bo ravno prineslo tiso kar pričakuješ. če že vsaj potem nekaj na dva cilindra, da je mal več navora pr nižji moči. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer kar bi ti rad, dovolj moči, prehitevanje po ac, udoben za sopotnico ni fazer 600 niti odblokirana kaj šele s 35kw. 

za popotovanja bi bil prej aprilija pegaso, ki ima že v izvoru 35kw in je mono cilindraš (uporabnik joni 46 je z njo prepotoval po dolgem in počez). blokiranje nekega japonskega nakega na 35kw ne vem če bo ravno prineslo tiso kar pričakuješ. če že vsaj potem nekaj na dva cilindra, da je mal več navora pr nižji moči. 

 

Tudi naš član http://tusigt.blogspot.com/ je se fazerko prepotoval marsikaj.

 

Ne vem zakaj fazerka ne bi bila ok, to je smešno, za tistih par 100km na dan in tako naprej... Pa da ne bi bila dovolj močna? a so avtomobili tolko prehitri in prezmogljivi?

 

Saj pa najbrž ne misli it na konec sveta. "potovanja" = klasična moto transverzala, menda lokacij ne rabim naštevat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fazer itak ne more blokirat in namesto da se tukaj nekaj zajedas bi raje povedal svoje izkusnje s er6 in verysom se to ne zdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu sem mu že vse povedal s svojim odgovorom in sicer, da naj mu motorja ne kupuje "ulica" iz motosveta :)

 

Saj vidiš, kaj je "revež" takoj vprašal "ali ima cbf 600 dovolj konjev?"...

 

Zakaj ne moreš Fazera blokirat na 35kw, saj jih ima 70izvorno (eni celo 57kW), teža pa okoli 205kg. Drugo pa je, če je to tehnično nemogoče.

 

Saj je nekdo že gori naštel skoraj vse modele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blokado bi potem tak dal vun.. kak pa se vam zdi honda cbf 600?? Ma zadosti kw ??

pol je pa itak prav vseeno kaj kupiš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!