Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Kdaj je najboljši čas za nakup motorja, da niso cene prenapihnjene? 

Če kupuješ je cena "vedno"prenapihnjena,če prodajaš je pa "vedno" podtlak-vakum ! !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi!

 

Sem nov na forumu in se za enkrat še ne znajdem na forumu, vendar upam, da sem vprašanje zastavil v pravilno temo.

Problem oziroma vprašanje se nanaša na motor Kawasaki Ninja ZX6R sport  (ZX600-J), letnik 2000. V prometni knjižici piše pod moč motorja, da naj bi imel 81kW.  

Torej, kako je s tem, ga lahko zablokiram na 35kW in ga vozim z A2?

 

Najlepša hvala,

David

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi!

 

Sem nov na forumu in se za enkrat še ne znajdem na forumu, vendar upam, da sem vprašanje zastavil v pravilno temo.

Problem oziroma vprašanje se nanaša na motor Kawasaki Ninja ZX6R sport  (ZX600-J), letnik 2000. V prometni knjižici piše pod moč motorja, da naj bi imel 81kW.  

Torej, kako je s tem, ga lahko zablokiram na 35kW in ga vozim z A2?

 

Najlepša hvala,

David

ne, ne moreš ga vozit z A2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor bom naredil za A izpit, vendar ne mislim čakat 2 leti ..~velika želja po motorju pač~

Baje da so nekateri zablokirali na 25 oz 35kw in ga vozli pa ni bilo problemov še močnejše motorje?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah kej če brat, če je ni do zdej je tudi zdej ni treba. kdo z izpitom za a2 sploh fura temu primeren motor? uporabnika nej mu v prometno napišejo pa "je mir", če bo pa kako sranje se bo pa že takrat oglasu.

 

Pride pa človek pri branju teh tem do sklepa, da je človeški mladič pr 16 še kolikor toliko pameten in razume kaj sme in kakšne so posledice, ko pa dopolni 18 let in mu podeli izpit za A2 (pri B kategoriji ni zaznat toliko tega učinka) pa je z vsakim razumevanjem sicer baje groooooozno zapletenega zakona (klince, treba je upoštevat celo 3 pogoje) kr na lepem konec in se to popravi šele po dveh do štirih letih, ko se mu podeli A neomejeno :slap:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Imam dvome o nakupu (svojega prvega) motorja. Kupiti nov ali rabljen motor!? Vedno sem bil bolj nagnjen h novim stvarem (pač veš kaj dobiš, par let garancije 4 leta brez tehničnega itd....). Vendar sem se nazadnje odločil kupiti rabljen motor. Gledam večinoma naked motorje od letnika 2010 naprej: Shiver, Kawasaki 750.

Nazadnje sem se zanimal za Shiverco --> http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7731596

Vendar se mi zdi cena presenetljivo nizka. Predvidevam tudi da je lastnik motorja motor "gnal" koker se da, ker je dejal da so bile že menjane pnevmatike (z originalnimi) in da so tudi te druge že na nuli z profilom.

Uglavno zanima me če se izplača nakup te aprilie (http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7731596), kajti to bo moj prvi motor, ali naj preprosto kupim novega (z750r)???

Aja pa zanima me še če je kaj šanse da bo drugo leto z750r (novi seveda) kaj cenejši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 11.000km 

Pa če je šele drugi komplet zgonil je še tak vredu :) To je ekonomična poraba :)

Jaz sem svoje čase zadnjo menjal na cca 3000-4000km zdaj pa računaj.

Tale Shiverca je iz naših koncev in sem prepričan da je super in brezhibna. Vsaj kolikor sem jo jaz videl na cesti.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga klical maloprej in pravi da je bil motor paden pri 30km/h in da je samo ena mala praska. Kaj pa to, naj se vedno vztrajam pri nakupu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej komot lahko nabaviš ta motor ker je odličen motor aja pa gume niso nobeno merilo kolk je bil motor teran glih tko btw

Mi lahko podas nasvet po cem je najbolj videt da je motor zgonjen? Sem bolj zacetnik in vsaka stvar oz. Nasvet bi mi prisel prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga klical maloprej in pravi da je bil motor paden pri 30km/h in da je samo ena mala praska. Kaj pa to, naj se vedno vztrajam pri nakupu?

 

Ne vztrajaj, pa če ti finance dopuščajo in boš motor imel za dlje časa si kupi nov motor in boš točno vedel kaj si kupil, kako je vožen in vtečen nov, koliko ima prevoženih, pa še garancijo imaš pri Z dolgo... ;)

Smešno kako so vsi motorji pri nas padeni samo s 30 do max 40kmh :) :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam dvome o nakupu (svojega prvega) motorja. Kupiti nov ali rabljen motor!? Vedno sem bil bolj nagnjen h novim stvarem (pač veš kaj dobiš, par let garancije 4 leta brez tehničnega itd... .). Vendar sem se nazadnje odločil kupiti rabljen motor. Gledam večinoma naked motorje od letnika 2010 naprej: Shiver, Kawasaki 750.

Nazadnje sem se zanimal za Shiverco --> http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7731596

Vendar se mi zdi cena presenetljivo nizka. Predvidevam tudi da je lastnik motorja motor "gnal" koker se da, ker je dejal da so bile že menjane pnevmatike (z originalnimi) in da so tudi te druge že na nuli z profilom.

Uglavno zanima me če se izplača nakup te aprilie (http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7731596), kajti to bo moj prvi motor, ali naj preprosto kupim novega (z750r)???

Aja pa zanima me še če je kaj šanse da bo drugo leto z750r (novi seveda) kaj cenejši?

med navadnim z750 in r verzijo so bolj ali manj samo lepotni popravki, tako da je vprašanje če se splača. 

 

in večina mopedov, ki ni v prafaktorjih pade pri 30-50km/h (če seveda ne s to hitrostjo kam zadane), drugače ni samo par praskih, ampak ponavadi veliko več škode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko podas nasvet po cem je najbolj videt da je motor zgonjen? Sem bolj zacetnik in vsaka stvar oz. Nasvet bi mi prisel prav.

ko ga boš še sam po tleh vrgu ti bo tega za 4.000 evrov dost manj škoda kot unega za 8500..

sej motorji ne crknejo kr sami od sebe no..vsi novi motorji so okej..in delajo..

in ko boš tega prodal boš še vedno na zgubi dost manj kot če kupiš novega..(vključno s kakim večjim servisom..itak ga ne bo ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej kljub temu da je rahlo podrsan ampak normalno vozen, se ga splaca it pogledat? P.s. Danes mi lastnik shiverce poslje sliko kaj tocno je poakodovano in jo prpopam tukaj. Tako da bo zazelen se kak komentar vec. Do sedaj pa vsem hvala za pomoc!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sklopka bi jst reku kot prvo, in če autošola ni bla preveč škrta so ga mogoče dobro vzdrževali pa je ostalo vredu. (pa skor zihr je biu kdaj u autošoli potleh)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!