Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Pozdravljeni, so me kar sem napotili naj tukaj vprašam. Torej, šel bom delat izpit za 125ccm. Z njim se bom vozil predvsem na ture ter če bo treba seveda kam it pa da ne bo dežja. Avtoceste so izključene več ali manj. Obvezno mi je da 4 takten. Pa fajn bi bilo če bi se lahko še kdo zapeljal z mano :) gledal sem nekako yamaho xt ter yzf. Honda cbr ali cbf pa se mi zdi da sta bolj "švoh". Ne bo pa seveda to ravno za vsak dan.

Upam da mi bo kdo znal pomagat, če pa hočete še kaj zvedet pa rečte pa se še razpišem.

 

 

 

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, so me kar sem napotili naj tukaj vprašam. Torej, šel bom delat izpit za 125ccm. Z njim se bom vozil predvsem na ture ter če bo treba seveda kam it pa da ne bo dežja. Avtoceste so izključene več ali manj. Obvezno mi je da 4 takten. Pa fajn bi bilo če bi se lahko še kdo zapeljal z mano :) gledal sem nekako yamaho xt ter yzf. Honda cbr ali cbf pa se mi zdi da sta bolj "švoh". Ne bo pa seveda to ravno za vsak dan.

Upam da mi bo kdo znal pomagat, če pa hočete še kaj zvedet pa rečte pa se še razpišem.

 

 

 

lp.

Pozdravljen!

Med 125 nimaš kaj izbirat če misliš delat kilometre, honda varadero 125 je špica! Nobenih pripomb nisem imel ko sem ga vozil. 

Pa da neboš mislu da je yzf kaj hitrejša zato ker je "supersport" motor. Po hitrosti so vsi 125 na istem nivoju.

Zelo luštn motor je tudi ybr 125, je pa res da nima 15 konjev. Vseeno smo šli z z njo letos na morje v dveh + šotor.

Vse odvisno od tega za kaj boš motor uporabljal. Če bi rad delal kilometre in še koga s sabo uzel imaš ogledan napačen tip motorja. Moje mnenje

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti lahko povem moje izkušnje z yamaha xt 125x. Bolj primerna za majnše ljudi. Z njo sem naredil do 300km na dan brez problema. Ima malo majnšo končno hitrost kot kateri drugi 125 4t (95km/h),  ampak je dovolj za kake ture. Zelo niska poraba ter zadost odoben sedež, da me ni po 300km bolela rit. Z njo prevoziš tudi kake makedame.
Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozu sm cbf (moja), cbr (kolegici), yzf, rs125 4t in varadero od kolegou

zdej vsak motor je dobej odvisno je pa kiri ti odgovarja po stilu vožnje, drži, namenu

daljše ture so komot na vseh, samo na nekaterih te malo bolj bolijo hrbet in zapestja (najbolj na yzf, najmanj na varedero)

cbr-ko ti odsvetujem, ker je bolj motor za ženske (vsaj na našem koncu jim majo ženske)

končne se ratzezajo od 120-130 po števcu največ aprilija ki gre proti 140 ampak pač je najdražja in najbolj dodelana)

tko da če se misliš dosti vozit in nisi tak da hočeš cel cajt vozit na limizu-->varadero

all around (sam in tudi polagat, vožnja v dveh, zajebancija)-->cbf

za polagat in vozit sam-->yzf

najboolj dodelano 125-tko-->aprilija

če si ženska-->cbr-ka

 

No hate, just love. To je moje mnenje. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js tudi , a ni ta uni Romun?

 

 

... ja, je ...  :eek: 

 

... pa pred časom je imel še zraven napisan, da če najdemo kej v njegovi objavi, kar ne drži, da takoj plača za pijačo, pa še benz nam povrne .... :krneki:

 

.... pa sem že hotu it na ogled, pol je pa glih tist vse izbrisal .... :surrender: , pol pa nisem šel ....

 

... a bi kdo vedu zakaj ?????  :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozu sm cbf (moja), cbr (kolegici), yzf, rs125 4t in varadero od kolegou

zdej vsak motor je dobej odvisno je pa kiri ti odgovarja po stilu vožnje, drži, namenu

daljše ture so komot na vseh, samo na nekaterih te malo bolj bolijo hrbet in zapestja (najbolj na yzf, najmanj na varedero)

cbr-ko ti odsvetujem, ker je bolj motor za ženske (vsaj na našem koncu jim majo ženske)

končne se ratzezajo od 120-130 po števcu največ aprilija ki gre proti 140 ampak pač je najdražja in najbolj dodelana)

tko da če se misliš dosti vozit in nisi tak da hočeš cel cajt vozit na limizu-->varadero

all around (sam in tudi polagat, vožnja v dveh, zajebancija)-->cbf

za polagat in vozit sam-->yzf

najboolj dodelano 125-tko-->aprilija

če si ženska-->cbr-ka

 

No hate, just love. To je moje mnenje. ;)

cbr je ženski motor praviš, torej sem poženščen al kako??

Popravljeno . Popravil bobiboss
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govorim o 125 kubični različici  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govorim o 125 kubični različici  :grim

ne strešit nekega najstnika da je nek motor ženski, jst sm tut že žensko viodu na NSR125, pa ninje 250 na avto netu amjo sue zravn neka ženska imena, jst sm mojga tut od abbe kupu, pa kaj... kupiš kar lahko in pol gasaaaaa.. :D

 

(ps: pa ženske vozjo tut YBR125.. pa svašta si upajo ženske :P, tako da če bi moral kdo gledat kaj vozjo ženske in kaj ne... kaj mu pol ostane? )

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me niti ni prestrašilo :)

cbf odpade ker mi je bolj tak...čuden na pogled. Varadero je dosti drag, že rabljen. Pomoje bo yamaha xt (sem gledal podatke pa naj bi imela dosti več navora pri nižjih obratih), honda cbr mogoče pa tudi yamaha yzf. Bojo že preživeli tiste max. 3ure ko se bodo vozili z menoj :D

hvala za pomoč! 

 

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me niti ni prestrašilo :)

cbf odpade ker mi je bolj tak...čuden na pogled. Varadero je dosti drag, že rabljen. Pomoje bo yamaha xt (sem gledal podatke pa naj bi imela dosti več navora pri nižjih obratih), honda cbr mogoče pa tudi yamaha yzf. Bojo že preživeli tiste max. 3ure ko se bodo vozili z menoj :D

hvala za pomoč! 

 

lp.

če iščeš xt, jaz mojo prodajam.;)  http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7979323

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas prodajat dobro stvar (90%) je kurc ker je zmer na netu ena zmeckanina za isto ceno :)

Priznam, že kar lep čas kupujem motorje samo od poznanih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas prodajat dobro stvar (90%) je kurc ker je zmer na netu ena zmeckanina za isto ceno :)

Priznam, že kar lep čas kupujem motorje samo od poznanih.

 

 

Glej iz svetle plati. Ko kupuješ je pa to ugodno  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan!
Danes sem izvedel, od inštruktora, da je možno po novem zakonu, z A1, vozit tudi 250ccm in več s 11kw blokado.
Zanima me če kdo slučajno kaj o tem ve več povedat?

Ter kako so kaj motorje 250ccm blokirani na 11kw?
So slapši od 125ccm 11kw?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan!

Danes sem izvedel, od inštruktora, da je možno po novem zakonu, z A1, vozit tudi 250ccm in več s 11kw blokado.

Zanima me če kdo slučajno kaj o tem ve več povedat?

Ter kako so kaj motorje 250ccm blokirani na 11kw?

So slabši od 125ccm 11kw?

 

Ne bo držalo

 

http://www.avp-rs.si/vozniki/pridobitev-vozniskega-dovoljenja/kategorije-vozil

 

A1

V kategorijo A1 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ter trikolesa, katerih moč motorja ne presega 15 Kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

(3) V kategorijo A1 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ter trikolesa, katerih moč motorja ne presega 15 kW. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM in G.

Na uradnem listu še vedno piše da je max 125ccm. Razn če se je kej spremenil pa ni bilo posodobljeno, samo dvomim.

P.S.: Too slow :D

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon o voznikih (ZVoz) - Uradni list RS št. 109/2010 z dne 30.12.2010 v 3. odstavku 56. člena navaja definicijo kategorije A1

 

http://www.uradni-list.si/1/content?id=101703

 

Ni videt pa, da bi bila kaka novelacija tega zakona.

http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r04/predpis_ZAKO5764.html

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ni možno.

Nevem kako je prišel inštruktor do teh podatkov.

Kaj pa kaj veste kako so kaj 250ccm  s 11kw blokado?

 

Pomojem to nebo drzalo, ker A1 zakon omejuje prostornino, medtem ko A2 omejuje kilovate - v tem primeru pridejo prav blokade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan!

Danes sem izvedel, od inštruktora, da je možno po novem zakonu, z A1, vozit tudi 250ccm in več s 11kw blokado.

Zanima me če kdo slučajno kaj o tem ve več povedat?

Ter kako so kaj motorje 250ccm blokirani na 11kw?

So slapši od 125ccm 11kw?

 

 

Torej ni možno.

Nevem kako je prišel inštruktor do teh podatkov.

Kaj pa kaj veste kako so kaj 250ccm  s 11kw blokado?

Vse kar je možno, lepo piše v uradnem listu: http://www.uradni-list.si/

Pa ni več dilema, kaj se sme in kaj ne...................................

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Zanima me vaše mnenje glede teh posameznih motorjev + in -.

 

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7825507

 

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7799156

 

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7924135

 

Ter stopnica nižje glede velikosti

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7924135

 

Iščem pa takega z ABS.

Če pozna kdo koga,ki prodaja take motorje  za približno tak znesek,naj se kar javi.

 

Hvala

Popravljeno . Popravil damjandugi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta zadnjo plavo Varadero poznam :OK:ne moreš zgrešit,možak lepo skrbi za njo in je tudi tako pelje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!