Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

A) tip napizduje in je idiot

B) na policiji ni omenil kubikaže

C) policaj katerega je vprašal je idiot

Č) zakon so spremenili, ampak osebno o tem nič nevem, mogoče kdo drug ve kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sumljiv oglas... Napiše exc-e 125 potem pa zraven 300... pokliči ga pa vprašaj ali se zaveda da zakon A1 omejuje ne samo moč na 11kw pač pa tudi kubikažo in nenazadnje težo zaradi razmerja moč/masa? In če se da dobit sliko prometne ker je iz oglasa nerazvidno ali je 300-ka ali pa 125 :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uživajte v zadnjih 2 straneh (se navezuje na zgornji oglas)  :grrr

http://www.motosvet.com/tabla/topic/26093-i%C5%A1%C4%8Dem-ktm-exc-125/page-11

Popravljeno . Popravil Bear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako tako... :) Drugače pa ja... Je neumnost tole. Zakon bi moral biti tak da bi se samo omejevala moč in teža (ni vseeno peljat 200 kil težak motor in 100 kil težak motor, samo trenutno s tole težo malo pretiravajo), ne pa tudi kubikaža (1000 kubični motor ne bo šel nič dosti hitreje kot 125 če imata oba 11kw če mene vprašaš). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se mi zdite posebaj prijazni. Pa vas bom še malce izkoristil, prosim. Torej, zdaj sem nekaj časa odlašal delanje izpita za A2 (predvsem zaradi strahu v družini, koliko je nesreč na cesti ... Ampak strah se mi zdi da je neupravičen, ker sem tudi z avtom umirjen in ne "teram"). Prijavil sem se že na CPP in zdravniški, ko bo možno (najbrž kje v marcu?) grem na motor.

V tem času od oktobra pa do danes sem si kar nekaj motorjev nagledal, pa sta mi dva najbolj padla v oko, oba naked bike. Yamaha XJ6 in Yamaha MT03. Pa tudi Suzuki GS600, ampak je premočen za A2  :BUA: . Iskal sem v rangu tam 2,5k do 4k€ (predvsem nisem želel starejših od 10 let). XJ6 našel za slabih 4k€, MT03 za 2,7k€. Športakov nisem našel za moj okus, razen morda Kawasaki Ninja 250, ampak za daljše ture (500km v enem kosu) se mi ne zdi primeren. Enako pa se tudi sprašujem za naked bike, če so primerni za daljše ture sploh?

Nekaj o meni. Sem "drobiž", najbrž bo kdo pripomnil da sem prelahek ipd. za na motor ... morda. Torej, 65kg, 180cm. Motor bi predvsem rad za te popoldanske ture, malce za oddih pa to. Pa vikend štajerska, poleti na morje, Mangart mi je želja, in pa pogled v druge države (za začetek na hrvaško/avstrijo), kasneje bi rad tudi na Poljsko in Nizozemsko.

Kakršni koli predlogi so welcome, če bojo negativni bi prosil da so vsaj konstruktivni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se mi zdite posebaj prijazni. Pa vas bom še malce izkoristil, prosim. Torej, zdaj sem nekaj časa odlašal delanje izpita za A2 (predvsem zaradi strahu v družini, koliko je nesreč na cesti ... Ampak strah se mi zdi da je neupravičen, ker sem tudi z avtom umirjen in ne "teram"). Prijavil sem se že na CPP in zdravniški, ko bo možno (najbrž kje v marcu?) grem na motor.

V tem času od oktobra pa do danes sem si kar nekaj motorjev nagledal, pa sta mi dva najbolj padla v oko, oba naked bike. Yamaha XJ6 in Yamaha MT03. Pa tudi Suzuki GS600, ampak je premočen za A2  :BUA: . Iskal sem v rangu tam 2,5k do 4k€ (predvsem nisem želel starejših od 10 let). XJ6 našel za slabih 4k€, MT03 za 2,7k€. Športakov nisem našel za moj okus, razen morda Kawasaki Ninja 250, ampak za daljše ture (500km v enem kosu) se mi ne zdi primeren. Enako pa se tudi sprašujem za naked bike, če so primerni za daljše ture sploh?

Nekaj o meni. Sem "drobiž", najbrž bo kdo pripomnil da sem prelahek ipd. za na motor ... morda. Torej, 65kg, 180cm. Motor bi predvsem rad za te popoldanske ture, malce za oddih pa to. Pa vikend štajerska, poleti na morje, Mangart mi je želja, in pa pogled v druge države (za začetek na hrvaško/avstrijo), kasneje bi rad tudi na Poljsko in Nizozemsko.

Kakršni koli predlogi so welcome, če bojo negativni bi prosil da so vsaj konstruktivni :)

Eh, marquez je nizji od 170 in lazji od 6o kil....tako de...vozis lahk kar hoces. Zbral si kr fajn. Smoterno. Xj6 je bol "zaresn" kot mt03, ki je enovaljnik. Oko lahko vrzes se na malega sv, bandota 6oo in hondo CBF. Xj in CBF lahko dobis tudi z pol oklepom, dobrodoslo zadevo na kakih daljsih transferjih. Pravzaprav, poloklepi so tud na bandotu in sv650s. Super motorcki so tud Kawasakiji ER6.

Karkoli vzames ne mors prav hudo zgresit. In z vsemi gres lahko okrog sveta, ne sam po EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal OT, sam če boš rabu ti za začetek posodim 10 kil (ma če jih lahkouzameš ti jih kr šenkam )da ne boš prelahek pa da te ne odpihne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z veseljem, imam probleme z pridobivanjem kilaže :)

Kawasaki ER6N mi je tudi lep ja, ampak nisem zasledil kakšne lepe cene na Avtonetu. Zaenkrat sem najbolj za MT03, ker je cena lepa. Ker bo motor prvi, bo potrebno odšteti še veliko za opremo, registracijo, zavarovanje (sem šel na zavarovalnico, okoli 180€ košta), izpit ... XJ6, če bom imel srečo, bom na vožnji za izpit vozil  :OK: 

Sv650 mi na pogled ni ravno pri srcu. XJ6 sem gledal z pol oklepom se mi zdi (ni diversion).

Športakov pa razen 250 kubikov ni za A2?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa er6 nekak mejhn se zdel mam pa sicer 5-10cm vec k ti. Gledal sem sport razlicico pa probal in ko sem se usedel normalno pa peljal mi je iz vizirja pihal nekam pod vratom, lezat pa tut ne mors na tanku skos. Sicer je pa masina dobr vlekla. Potem sem sel pogledat se eno fazerco in k sm jo zajahal sem vedu da ne bom vec drugih motorjev sploh gledal. Iskal sem sport-touring motor kjer naj bi bil tud er6f pa ga jaz v to kategorijo ne bi dajal, za v sport pa tud ni :) Skratka nagledanih je blo kar nekaj kawasakijev ker so mi zgledal ok ko sem ga pa probal sem bil pa razocaran :) Imej rezervo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XJ6 golič, poloklep (diversion) ali F. Odličen moped, 4 cilindri, nič vibracij, mala poraba...kar se mene tiče najboljši od vseh zgoraj opisanih. Vleče skozi enakomerno, končna več kot rabiš...dovolj prostora za 2 osebi, ne zahteva veliko vzdrževanja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XJ6 golič, poloklep (diversion) ali F. Odličen moped, 4 cilindri, nič vibracij, mala poraba...kar se mene tiče najboljši od vseh zgoraj opisanih. Vleče skozi enakomerno, končna več kot rabiš...dovolj prostora za 2 osebi, ne zahteva veliko vzdrževanja.

Podpišem pot tole.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepo opisana XJ6, se zdaj bolj k tej Yamahci nagibam. Ampak cena me vleče dol, najcenejša je jurja več kot kakšen ER6, MT03, sploh pa SV650. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami,prlimej mu sliko tvoje naložene,da si bo lohk predstavljal kaj zmore ta mala mašinca! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še uno  iz Jadranke prlimej :kva1:da bo vidu kolk se drži ceste :P

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepo opisana XJ6, se zdaj bolj k tej Yamahci nagibam. Ampak cena me vleče dol, najcenejša je jurja več kot kakšen ER6, MT03, sploh pa SV650

Je že res, samo ob predpostavki, da so vsi našteti enake ohranjenosti in brez hude dodatne opreme, je tudi vredna tistega jurja več. Moje mnenje. Je od vseh zares najbolj vsestransko uporaben in nezahteven motor. Okvar ni, samo redni servisi in gume.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa er6 nekak mejhn se zdel mam pa sicer 5-10cm vec k ti. Gledal sem sport razlicico pa probal in ko sem se usedel normalno pa peljal mi je iz vizirja pihal nekam pod vratom, lezat pa tut ne mors na tanku skos. Sicer je pa masina dobr vlekla. Potem sem sel pogledat se eno fazerco in k sm jo zajahal sem vedu da ne bom vec drugih motorjev sploh gledal. Iskal sem sport-touring motor kjer naj bi bil tud er6f pa ga jaz v to kategorijo ne bi dajal, za v sport pa tud ni :) Skratka nagledanih je blo kar nekaj kawasakijev ker so mi zgledal ok ko sem ga pa probal sem bil pa razocaran :) Imej rezervo :)

:yea2:  :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem še probal drugega motorja kor er6n pa fz6s.... ampak vem pa eno stvar ... yamaha rul :D ... za začetnika kar preposkočna, nekateri pravijo da prešvoh, jaz pa rečem da ravno dovolj močna za užitke po naših in tujih cestah ;) ... prehitevanje v 6 brzini pri 70km/h z dvema brez problema... drugače pa vsake oči imajo svojega malarja :P pa vsaka rit svoj stol :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, torej Dami moram nalce nadlegovat glede XJ6? Je še lastnica ali je bila? c

Hvala fazer03, razmišljam na obroke. Tale pri Fortuni je na voljo na obroke, ampak pravi da ima dve praskice od padca na mestu. Believe or not?

Matej207, upam da si mislil 170km/h :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, torej Dami moram nalce nadlegovat glede XJ6? Je še lastnica ali je bila? c

Hvala fazer03, razmišljam na obroke. Tale pri Fortuni je na voljo na obroke, ampak pravi da ima dve praskice od padca na mestu. Believe or not?

Matej207, upam da si mislil 170km/h :D

Damy ma er6, Dami34 ni več lastnk xj6. Predlagam, da greš v temo xj6 kjer je veliko opisanega in nalepljenega. Linka pa ne bom iskal uporabi iskalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že res, samo ob predpostavki, da so vsi našteti enake ohranjenosti in brez hude dodatne opreme, je tudi vredna tistega jurja več. Moje mnenje. Je od vseh zares najbolj vsestransko uporaben in nezahteven motor. Okvar ni, samo redni servisi in gume.

Pa najnovejši razvoj je od vseh, tudi zato je malce več vreden. Kolikor vem je bila XJ6 raglašena za enega najboljših nakupov v smislu razmerja cena/kvaliteta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ka pa GSR 600?

 

... ga dobiš pod tri jurje...

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!