Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

 Je še lastnica ali je bila?

Ja moja boljša polovica jo še ima v domači garaži.

Evo sem na hitro preletel a.net in pri trgovcih našel tole (po moje ti vsi z veseljem odobrijo nakup na obroke, kredit, ... ) :

 

BS center (Lj) : letnik 2011 - 8500 km - 4500 €

TC (Lj) : letnik 2009 - 7000 km - 4400 €

KMC Klekl (Murska sobota) : letnik 2011 - 5800 km - 4600 €

R moto (Rimske toplice) : letnik 2011 - 10500 km - 4500€  (diversion)

 

Tisto od Fortune si pa že sam našel ...

 

Ta je pa doma in se ne prodaja: letnik 2009 - km cca 34500

 

 

post-1569-0-99758700-1389789560_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opala, oprosti Dami34. Predpostavil sem da si ženska glede na nick. Nisem pogledal spodaj.

Fazer03, za 5.5k€ pa dobim že novega, že blokiranega na 35kW :) To so take "jurja razlike", ki pa naredijo zmešnjavo. Nihče od teh pa ni omejen na 35kW :(

Zivnorc : Sem našel enega res lepega Suzuki GS®600, prelep je. Ampak original je 72/81kW, tako da ne gre, baje so hudi problemi potem z zavarovalnicami.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je en znanec se pozanimal, na občini, glede a1 več kot 125ccm.
Rekli so mu da je možno registrirat in vozit več kot 125ccm s a1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno v prekmurju veljajo potem drugi zakoni kot drugod :D Sem rekel da sem hodil v tujino v šolo!!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je en znanec se pozanimal, na občini, glede a1 več kot 125ccm.

Rekli so mu da je možno registrirat in vozit več kot 125ccm s a1.

 

Saj kakor jaz vem, je dovoljeno z A1 vozit vec kot 125ccm, omejitev je na kilovatih in konjih :)

Ti so pa pri A1 omejeni na 11kW. Tako da pac komot kupis 250 kubikov pa ga das blokirat in je to to, sam da mas u prometni napisano, da je blokirano. Doma pa sam blokade ven poberes, pa gas do konca in gres :) 

 

Ce se pa motim, naj pa kdo popravi. 

Popravljeno . Popravil Fiat Barchetta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je en znanec se pozanimal, na občini, glede a1 več kot 125ccm.

Rekli so mu da je možno registrirat in vozit več kot 125ccm s a1.

 

To je iz Zakona o voznikih. Preberi in, če razumeš drugače kot vsi ostali, prosim, zadrži zase. 

 

56. člen

(kategorije vozil)

(3) V kategorijo A1 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ter trikolesa, katerih moč motorja ne presega 15 kW. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM in G.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja moja boljša polovica jo še ima v domači garaži.

Evo sem na hitro preletel a.net in pri trgovcih našel tole (po moje ti vsi z veseljem odobrijo nakup na obroke, kredit, ... ) :

 

BS center (Lj) : letnik 2011 - 8500 km - 4500 €

TC (Lj) : letnik 2009 - 7000 km - 4400 €

KMC Klekl (Murska sobota) : letnik 2011 - 5800 km - 4600 €

R moto (Rimske toplice) : letnik 2011 - 10500 km - 4500€  (diversion)

 

Tisto od Fortune si pa že sam našel ...

 

Ta je pa doma in se ne prodaja: letnik 2009 - km cca 34500

 Upam, da ste opazili Slovensko realnost. Mopedi, ki se prodajajo, imajo 3-5x manj kilometrov kot mopedi, ki se ne prodajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Upam, da ste opazili Slovensko realnost. Mopedi, ki se prodajajo, imajo 3-5x manj kilometrov kot mopedi, ki se ne prodajajo.

sej na en način je to realno, tisti ki se ne vozijo imajo mal kmju in jih za to prodajajo (mopede ne kmje). Tisti ki se vozmo nabijemo od 50-100kkm in pol ponavadi damo sam not moped pa novga vn. Je pa čisto možno, da mu potem padejo kmji....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je iz Zakona o voznikih. Preberi in, če razumeš drugače kot vsi ostali, prosim, zadrži zase. 

 

56. člen

(kategorije vozil)

(3) V kategorijo A1 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ter trikolesa, katerih moč motorja ne presega 15 kW. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM in G.

 

Potem pa tudi jaz popravljam svoj zg. post, ker tole vertjetno drži. Ampak je vseeno dvoumno napisano, če se ne greš poglabljat v vsako besedo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa tudi jaz popravljam svoj zg. post, ker tole vertjetno drži. Ampak je vseeno dvoumno napisano, če se ne greš poglabljat v vsako besedo. 

no pa smo našli razlog, zakaj pri 16 letih ne smeš vozit več kot 125ccm, 11kW mopeda. Ker zgleda pr 16 imate eni probleme še z branjem in razumevanje zelo osnovnih pravil :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z veseljem, imam probleme z pridobivanjem kilaže :)

Kawasaki ER6N mi je tudi lep ja, ampak nisem zasledil kakšne lepe cene na Avtonetu. Zaenkrat sem najbolj za MT03, ker je cena lepa. Ker bo motor prvi, bo potrebno odšteti še veliko za opremo, registracijo, zavarovanje (sem šel na zavarovalnico, okoli 180€ košta), izpit ... XJ6, če bom imel srečo, bom na vožnji za izpit vozil  :OK: 

Sv650 mi na pogled ni ravno pri srcu. XJ6 sem gledal z pol oklepom se mi zdi (ni diversion).

Športakov pa razen 250 kubikov ni za A2?

en test za dolge zimske večere http://www.youtube.com/watch?v=yKVEzLJroLA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol če nebi blo omejitve kubikaže pri A1 izpitu bi se velika večina vozila z hard enduram (450,500...). Itak majo v prometni bogih 7kw (nevem točne cifre, zagotovo pod 11kw) napisanih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo videli kako bo, to ni bilo zame ampak za prijtelja, ki hoče vozit večjo kubikažo.
Verjetno bo kupil motor s več kot 125ccm, pa bom videl če mu bo šlo registrirat...
Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če hoče več konjeu mu ostane kakšna odblokirana aprilja, mito, ali kakšn drug 125 2T športak...

Lahko ma pa tut samo z ispitom za mopet 400kubikou (sucer dizl v unem autočku za penzjoniste)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je iz Zakona o voznikih. Preberi in, če razumeš drugače kot vsi ostali, prosim, zadrži zase. 

 

56. člen

(kategorije vozil)

(3) V kategorijo A1 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ter trikolesa, katerih moč motorja ne presega 15 kW. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM in G.

Faknzi  :eek: , ko tole bereš sej neveš kaj bi reku. Jst grem kr kupt eno ninjo za a1 kategorijo  :P

 

Bi pa pod tvoj post Borutt dodav še eno kmečko  :kmet:

 

Sedem vrabčkov sedi na ograji.

Dva odletita vstran.

Zraven priletijo trije.

Mačka se pritihotapi in ujame enega.

 

Koliko vrabčkov je še na ograji? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobeden :P

 

(lih čakali bodo, da mačka še drugega ulovi ... )

Popravljeno . Popravil igorkr
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj folku ni jasno. Lepo piše ampak dalje vztrajajo da oni prpri 16 lahko vozijo 450 harderje. Potemtakem lahko grem jutri probam registrirat svojo 450 z a1 izpitom namesto da cakam na pomlad in izpit... Ima circa 9kw vpisanih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nisem nanj jezen... Na sistem... Preveč jih poznam da so registrirali motor ki ga ne bi smeli. Pa nimajo problemov. Al da se jaz spravim to narejit niti ne bom moral registrirat, ce pa mi uspe me bo pa policija jebala z vseh strani :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bit jezen. Škodi zdravju. Ne bi ti raje to tvojo jezo prenesel s kako objavo pristojnim. Vsaj novinarjem, ti bodo sedaj ko so avtošole na udaru hitro zadevo zagrabili. Glede na to, da jih poznaš preveč. Tisti, ki ve pa ne naredi nič, je lih tako kriv kot tisti, ki krivo zakrivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Faknzi  :eek: , ko tole bereš sej neveš kaj bi reku. Jst grem kr kupt eno ninjo za a1 kategorijo  :P

 

Bi pa pod tvoj post Borutt dodav še eno kmečko  :kmet:

 

Sedem vrabčkov sedi na ograji.

Dva odletita vstran.

Zraven priletijo trije.

Mačka se pritihotapi in ujame enega.

 

Kakšne barve je ograja? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedem vrabčkov sedi na ograji.

Dva odletita vstran.

Zraven priletijo trije.

Mačka se pritihotapi in ujame enega.

 

Koliko vrabčkov je še na ograji? 

 

Dvanajst.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobeden :P

 

(lih čakali bodo, da mačka še drugega ulovi ... )

 

Bravo Idola kafe v dobrem  :OK:

Dami pr vs jih itak kar dol odpihne čiw čiw. Težje vprašanje, če ni zelena pa se jo bo prebarvalo v zeleno kwak kwak :P

Aynach  :hmm:  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne vstrajam pri tem, to toti kolega, njega je inštruktor in na občini napizdil, da kao gre.
Se opravičujem če sem povzročil kake nevšečnosti.

Jaz tako nameravam takoj marca ali avgusta( 2leti po a1) delat izpit za a2, odvisno seveda kdaj motor prodam.

Kupil pa bom wr 250r ali drz še bom videl od ponudbe.

 

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!