Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Isto zadevo sem jaz poslusal ko sem nabavil fazerja. Mogoce je sedez kaksen centi prenizko, ni pa zadeva moteča(192cm). Pojdi probat kar ti je všeč, če boš poslušal mnenje ostalih neboš nikoli nabavil motorja, saj vsak svojo zadevo hvali. 100 ljudi 100 čudi ;)

--- 100 žena - 200 sisa  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no če vpraša mu vsak pove kako vidi ali je občutil takšen motor,zaradi mene si lahko na 192 nabaviš tud Torija-Tomos mogoče bo teb všeč nekomu pa ne,vsake oči imajo svojega malarja,mel starega Z750 letnik okrog 1985 za mojo višino pravi stroj,če pogledam zdajšnje Z750 pa nikakor ne pridejo v poštev,se mi zdi tako na uč da je skoraj 1x manjši kot star!

Pomoje sam tebe leta 1985 niblo pol tolk k zdej..... :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne sam motor je bil letnik 1985,takrat ko sem ga imel sem še v srednjo šolo hodil ,nisem imel dinarčkov za novega :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej je tudi z vsemi nezaželjenimi srečanji s asfaltom tudi kak kos pustil tam tako da se kompenzira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GS je itq razred zase. letos sem naredil izpit na 800gs pa mi je majhen. moram priznat, da kogarkoli z inštruktorjem vred sem vprašal kateri motor mi predlaga je bila večina mnenja, da je GS 1200 top ampak tako kot si napisal, neverjetno drag glede na ostale pa tudi vizualno je grd ampak to mi niti ni pomembno kot da je drag. tukaj bo verjetno težko dobit pod 9k, kar pomeni, da bomo šparali še malo. kaj pa pravite na nakup iz tujine? mogoče kakšna nemčija/Italija?

 

tole mogoče?

 

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8171481

Ce bos kupoval pri teh ,se ze na zacetku zmeni da ga nazaj pripeljes ce se bo pokazalo da je kaj narobe, drugace pa je rabljen motor loterija kjer koli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem ali sodi to v to temo pa bom vseen vprašov..kak je kaj ninja 600 let.2001?zdej mam hornet 900 pa bi menjal na šport..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem kupil hondo crossrunnerja 2013. Slučajno so imeli v Italiji akcijo in sem dobil res praktično nov motor z veliko dodatne opreme (abs, zaščita motorja, meglenke, zaščita ročk, dodatni nosilec motorja, kovček, boljši sedež).

cena samo 6200.

hkrati sem si ogledal tudi ostale motorje med katerimi je tui nekaj cenovno lepih in ugodnih gs-ov.

predvsem pozitivno je to, da to ni nek diler, ampak veliko podjetje BMW.

Skratka za malo denarja sem dobil top motor. Včeraj sem probal na malo daljši razdalji. Zadeva postane nora po 6500obratih... neverjetno!

 

če kdo kupuje kakšen rabljen motor vam z veseljem predlagam da si ogledate http://www.dreamcar.it/moto.html (samo eden prodajalec govori Angleško :) )

 

btw. hondo sem dobil za 6200€.

 

pa še nekaj, v Italiji ne moreš kupit motorja s kešom vsaj pri deilerju ne. Vzamejo max 999€, ostalo mora bit bančni transfer, ki pa je nakazan v enem dnevu.

 

če še koga kaj zanima sem na voljo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem kupil hondo crossrunnerja 2013. Slučajno so imeli v Italiji akcijo in sem dobil res praktično nov motor z veliko dodatne opreme (abs, zaščita motorja, meglenke, zaščita ročk, dodatni nosilec motorja, kovček, boljši sedež).

cena samo 6200.

hkrati sem si ogledal tudi ostale motorje med katerimi je tui nekaj cenovno lepih in ugodnih gs-ov.

predvsem pozitivno je to, da to ni nek diler, ampak veliko podjetje BMW.

Skratka za malo denarja sem dobil top motor. Včeraj sem probal na malo daljši razdalji. Zadeva postane nora po 6500obratih... neverjetno!

 

če kdo kupuje kakšen rabljen motor vam z veseljem predlagam da si ogledate http://www.dreamcar.it/moto.html (samo eden prodajalec govori Angleško :) )

 

btw. hondo sem dobil za 6200€.

 

pa še nekaj, v Italiji ne moreš kupit motorja s kešom vsaj pri deilerju ne. Vzamejo max 999€, ostalo mora bit bančni transfer, ki pa je nakazan v enem dnevu.

 

če še koga kaj zanima sem na voljo

Eno vprašanje:

Koliko si še imel stroškov na 6200€, da si ga pri nas postavil na cesto? (DMV, homologacija itd...) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5% od nakupne cene dmv in 94€ za homologacijo.

Razen, če se je kaj spremenilo.

Pa pol še registracija itd....

samo če je nad jurja je pol 5%dmv-ja plus še 5% pribitka, tko da je skupi davka za 10%. sicer pa sej majo dacarji programček v excelu lahko vsak zase porčuna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo če je nad jurja je pol 5%dmv-ja plus še 5% pribitka, tko da je skupi davka za 10%. sicer pa sej majo dacarji programček v excelu lahko vsak zase porčuna.

Tako je ja...na spodnji povezavi se najde program v excelu za izracun...

 

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_motorna_vozila_pojasnila/

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo če je nad jurja je pol 5%dmv-ja plus še 5% pribitka, tko da je skupi davka za 10%. sicer pa sej majo dacarji programček v excelu lahko vsak zase porčuna.

 

Seveda. Jaz sem govoril konkretno za tisto hondo, ki je 800 ccm.

Seveda pa je vse na spletni strani, tudi jaz priporočam ogled, bo najbolj sigurno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. Jaz sem govoril konkretno za tisto hondo, ki je 800 ccm.

Seveda pa je vse na spletni strani, tudi jaz priporočam ogled, bo najbolj sigurno.

me je zmedlo to runner, tourer, k vse eno in isto zgleda pa ime je še podobno :P sm misnla na unga 1200ccm

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me je zmedlo to runner, tourer, k vse eno in isto zgleda pa ime je še podobno :P sm misnla na unga 1200ccm

 

se totalno strinjam, tudi jaz jih ne ločim iz glave. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko pove kdo ali je cena primerna? Motor Kawasaki Ninja zx6r, letnik 2008, prva reg. 4/2008, 32000 km, naj bi bil od 2. lastnika...pa akrapovič slip on ima.

 

Cena: 4500 €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vec kot 4000 nebi dal. Glede na to da za ta dnar dobis zx10r 07...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok hvala, saj tudi sam mislim da je predrag....v bistvu sem tudi jaz razmišljal največ 4000 €. Jah kaj....take cene so pac pri nas...nic, bom pa cakal in gledal naprej ce pride kaj pametnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok hvala, saj tudi sam mislim da je predrag....v bistvu sem tudi jaz razmišljal največ 4000 €. Jah kaj....take cene so pac pri nas...nic, bom pa cakal in gledal naprej ce pride kaj pametnega.

 

Lahko dobiš dobrega slovenskega ali pa tujega z dobrimi kilometri, ki bo poceni :). Pazi na motorje iz piste iz tujine. Naj te plastike ne zavedejo, ker so vozili z poliestri. Poglej feltne, če ma kaj karbona gor, koliko so spikane vilce in kolektorji avspuha, če ni bil odstranjen, če so kje prevrtani in pripeti šravfi, ... itd... Če vidiš kaj takega potem samo dalje.

Edit: Aja, pa za dober motor se splača evro več odštet ;)

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko dobiš dobrega slovenskega ali pa tujega z dobrimi kilometri, ki bo poceni :). Pazi na motorje iz piste iz tujine. Naj te plastike ne zavedejo, ker so vozili z poliestri. Poglej feltne, če ma kaj karbona gor, koliko so spikane vilce in kolektorji avspuha, če ni bil odstranjen, če so kje prevrtani in pripeti šravfi, ... itd... Če vidiš kaj takega potem samo dalje.

Edit: Aja, pa za dober motor se splača evro več odštet ;)

Kaj je s tvojim gsx r.... menjava? zima bo..avto ti bo bolj prav prišel :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko dobiš dobrega slovenskega ali pa tujega z dobrimi kilometri, ki bo poceni :). Pazi na motorje iz piste iz tujine. Naj te plastike ne zavedejo, ker so vozili z poliestri. Poglej feltne, če ma kaj karbona gor, koliko so spikane vilce in kolektorji avspuha, če ni bil odstranjen, če so kje prevrtani in pripeti šravfi, ... itd... Če vidiš kaj takega potem samo dalje.

Edit: Aja, pa za dober motor se splača evro več odštet ;)

Hvala bikez za koristne informacije, si bom zapomnil, samo na ogled motorja bom itak vzel nekoga s sabo ki ze ima izkusnje z motorjem, po moznosti nekoga ki vozi ali je vozil isti motor, kot ga bom kupoval.

Zaj glede slovenskega ali tujega je meni v bistvu vseeno, vazno mi je da bo motor ohranjen in po mojem okusu. Mislim da je lahko motor dober ali slab vsepovsod... Nerealne kilometre ima lahko tako slovenski kot tudi tuj...pravtako vse drugo. Mores imeti pac sreco kaj dobis. Glede cen pa je itak nekje tam tam....kolko gledam imajo le hrvati malenkost ceneje samo ce moras it recimo nekam dalec po motor si spet na isti ceni. Tak da nevem, gledal bom in ko bo kaj pametnega bo treba v akcijo.

To da se splaca evro vec dat za dober motor pa vem tudi sam, samo mores gledat tudi kolko imas : D. Pa menim da se da dobit dober motor tam do 4000, ker to ni malo denarja. Sploh za 7 let star motor.

Nekaj bo vglavnem treba najti, sploh zdaj ko sem naredil izpit :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!