Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Hvala bikez za koristne informacije, si bom zapomnil, samo na ogled motorja bom itak vzel nekoga s sabo ki ze ima izkusnje z motorjem, po moznosti nekoga ki vozi ali je vozil isti motor, kot ga bom kupoval.

Zaj glede slovenskega ali tujega je meni v bistvu vseeno, vazno mi je da bo motor ohranjen in po mojem okusu. Mislim da je lahko motor dober ali slab vsepovsod... Nerealne kilometre ima lahko tako slovenski kot tudi tuj...pravtako vse drugo. Mores imeti pac sreco kaj dobis. Glede cen pa je itak nekje tam tam....kolko gledam imajo le hrvati malenkost ceneje samo ce moras it recimo nekam dalec po motor si spet na isti ceni. Tak da nevem, gledal bom in ko bo kaj pametnega bo treba v akcijo.

To da se splaca evro vec dat za dober motor pa vem tudi sam, samo mores gledat tudi kolko imas : D. Pa menim da se da dobit dober motor tam do 4000, ker to ni malo denarja. Sploh za 7 let star motor.

Nekaj bo vglavnem treba najti, sploh zdaj ko sem naredil izpit :D :D :D :D

 

 

Vso srečo in veliko varnih kilometrov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala bikez za koristne informacije, si bom zapomnil, samo na ogled motorja bom itak vzel nekoga s sabo ki ze ima izkusnje z motorjem, po moznosti nekoga ki vozi ali je vozil isti motor, kot ga bom kupoval.

Zaj glede slovenskega ali tujega je meni v bistvu vseeno, vazno mi je da bo motor ohranjen in po mojem okusu. Mislim da je lahko motor dober ali slab vsepovsod... Nerealne kilometre ima lahko tako slovenski kot tudi tuj...pravtako vse drugo. Mores imeti pac sreco kaj dobis. Glede cen pa je itak nekje tam tam....kolko gledam imajo le hrvati malenkost ceneje samo ce moras it recimo nekam dalec po motor si spet na isti ceni. Tak da nevem, gledal bom in ko bo kaj pametnega bo treba v akcijo.

To da se splaca evro vec dat za dober motor pa vem tudi sam, samo mores gledat tudi kolko imas : D. Pa menim da se da dobit dober motor tam do 4000, ker to ni malo denarja. Sploh za 7 let star motor.

Nekaj bo vglavnem treba najti, sploh zdaj ko sem naredil izpit :D :D :D :D

 

Ja, res je treba imeti tudi malo sreče. Jaz sem 23.07. letos naredil izpit in 24.07. opazil oglas za 10 let staro, slovensko Fazerco z 19.000 km na spletu. Po tel. pogovoru z lastnikom sem dobil vtis, da gre za poštenega prodajalca in sem se kar sam (neizkušen glede nakupa motorjev odpravil v Nazarje). Po ogledu in testu motorja ter razgovoru s prodajalcem v živo sem videl, da je človek dejansko poštenjak (da ima tudi servisno in račune od servisov) in sem motor kupil ter sem tudi danes zelo zadovoljen. :)

 

Morda bi dobil motor tega letnika tudi malo ceneje (a sem dobil zraven še nosilec + kovček + crashpade), a zagovarjam stališče raje malo več (za slovenskega s preverljivo zgodovino in poštenim prodajalcem) kot pa poceni iz tujine. ;)

 

Glede na to, da je sezone očitno bolj ali manj konec, se ti naj z nakupom ne mudi (morda kupiš tudi po novem letu), ker bodo cene zdaj (pa z obratom leta) najbrž še kaj padle.

 

Sicer pa srečno pri nakupu in na cesti.

 

Lp

Popravljeno . Popravil ringo5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala tebi bikez in tudi tebi ringo5 za lepe zelje. Vama zelim enako, predvsem varno na cesti in z glavo. Ja, saj se mi ne mudi, sploh zdaj ko gre ze proti zimi. Vse je odvisno od ponudbe. Nekaj me se zanima... Kako ali kje bi bilo mozno da bi se lahko malo zapeljal z takim motorjem kot ga mislis kupit? Da pac vidis ce si ne premislis ce ti recimo ne pase drza ali kaj kar prej neves? Je kaka izposoja kjer imajo sportne motorje? Jaz sem gledal pa majo samo tourerje in naked.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala tebi bikez in tudi tebi ringo5 za lepe zelje. Vama zelim enako, predvsem varno na cesti in z glavo. Ja, saj se mi ne mudi, sploh zdaj ko gre ze proti zimi. Vse je odvisno od ponudbe. Nekaj me se zanima... Kako ali kje bi bilo mozno da bi se lahko malo zapeljal z takim motorjem kot ga mislis kupit? Da pac vidis ce si ne premislis ce ti recimo ne pase drza ali kaj kar prej neves? Je kaka izposoja kjer imajo sportne motorje? Jaz sem gledal pa majo samo tourerje in naked.

 

Pri pooblaščenih prodajalcih in serviserjih si pogledal (ponavadi imajo testne motorje)?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri pooblaščenih prodajalcih in serviserjih si pogledal (ponavadi imajo testne motorje)?

Lp

itak se ergonomija spreminja, ko se model prenovi. pri nas je skor največ kar dobiš to da se na motor lahko usedeš. sicer pa ss so vsi bolj al manj sado mazo in o nekem udobju ne moremo ravno govorit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak se ergonomija spreminja, ko se model prenovi. pri nas je skor največ kar dobiš to da se na motor lahko usedeš. sicer pa ss so vsi bolj al manj sado mazo in o nekem udobju ne moremo ravno govorit.

 

Ducati je udoben :D

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolj slabo je to, pooblasceni prodajalci majo samo nove pa ne za izposojo. Verjetno je edina sansa da ti ga da za probat kak kolega (kot mi je rekel en prodajalec).

Cikadina meni je vsec sado mazo ;):D. Malo za salo malo zares...ja, vem da ravno kot v masaznem stolu ni udoben sportni motor, samo hocem imeti sportnega (se bosta glava in telo ze nekako dogovorila med sabo :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolj slabo je to, pooblasceni prodajalci majo samo nove pa ne za izposojo. Verjetno je edina sansa da ti ga da za probat kak kolega (kot mi je rekel en prodajalec).

Cikadina meni je vsec sado mazo ;):D. Malo za salo malo zares...ja, vem da ravno kot v masaznem stolu ni udoben sportni motor, samo hocem imeti sportnega (se bosta glava in telo ze nekako dogovorila med sabo :D)

 

No, ne vem koliko si star ampak z določeno starostjo hrbtenica ceni (bolj) vzravnano držo (meni ne bi ravno pasalo biti "pripopan" na tank) ;)

Popravljeno . Popravil ringo5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resno sem mislil na ducariju nisi tko stegnjen kot na japoncih to lahko potrdijo vsi ki so na dučetu sedeli ;)

 

Seveda, to pa zato, ker je povprečni Japonec visok 150, povprečni Italijan pa 160 cm. :)

 

//ups, tale logika glih ne gre skozi, prehitro sem duhovičil.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ne vem koliko si star ampak z določeno starostjo hrbtenica ceni (bolj) vzravnano držo (meni ne bi ravno pasalo biti "pripopan" na tank) ;)

tle se mal motis, ne trpi hrbet, ta je lepo poravnan in ker ponavadi tudi vedno neki "telovadis" po sedezu niso prikovan vedno na eno in isto pozo. poglej ocete enkrat po 50 vse na cestakih jurja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tle se mal motis, ne trpi hrbet, ta je lepo poravnan in ker ponavadi tudi vedno neki "telovadis" po sedezu niso prikovan vedno na eno in isto pozo. poglej ocete enkrat po 50 vse na cestakih jurja!

Aha...v tem je fora, da nisem za cestake...sem nad 30 in pod 40 oz. 50 :)

Torej vem kaj iskati, ko bom okoli Abrahama ;)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No predprejšnjo nedeljo na Črnem Kalu je bila kolekcija literskih in okoli športakov in okoli pa nekaj že veteranskih abrahamovčkov ki so stežka skrivali en pirček preveč v kombinezonih.

Sicer pa bolje da sem tiho ker če me matilda ne vzame do 50 leta bom morda celo tam z istim problemom (le da ko vozim ne pijem). Vedno mel rad cestake (in pivo tudi)... vsaj pri 50 imaš olajševalne okoliščine in rečeš pač kriza srednjih let... :whistle:

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tle se mal motis, ne trpi hrbet, ta je lepo poravnan ....

 

Ja po svoje je to res, povem pa ti lahko iz izkušenj, da me je v času, ko sem se še okoli preganjal s CBR 600 (ki pa je bil za tista čase ss motor - se pravi tam v letih 1992 pa do 98) začelo zelo motiti, da se po celodnevni furi nisem domov pripeljal brez bolečin v vratu in zapestju. 

PS: Ja in sedaj ko sem zlezel čez magično cifro, bi po tvoje moral presedlati na SS 1000 - jaz pa se ravno ubadam z mislijo, da mi pa že FZ8 premalo udobna in pogledujem proti Crosrunnerju ali vsaj nekaj v tem stilu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No predprejšnjo nedeljo na Črnem Kalu je bila kolekcija literskih in okoli športakov in okoli pa nekaj že veteranskih abrahamovčkov ki so stežka skrivali en pirček preveč v kombinezonih.

Sicer pa bolje da sem tiho ker če me matilda ne vzame do 50 leta bom morda celo tam z istim problemom (le da ko vozim ne pijem). Vedno mel rad cestake (in pivo tudi)... vsaj pri 50 imaš olajševalne okoliščine in rečeš pač kriza srednjih let... :whistle:

ja sej so posreceni, mal tezko se ze na moped spravijo samo pol pa ni milosti :lol:

sicer je pr teh abrahamovcih prav ocitna razdelitev med te dirkace in pa tiste, ki ogromno prepotujejo.

zgleda je nekako tako :P

ss 600 klasa -A2jovci

nakedi do jurja -studentje

nakedi jurja - med 30-40

ss jurja - abrahamovci

potovalne zadeve -30+

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi mi še svetovali prosim glede tega motorja:

 

Ninja zx6r, letnik 2008 (8/2008 prva reg.), 35000 km, lastnik ne piše ??, drugače se mi pa zdi očuvan po slikah (edino če je spoliran na novo ali pobarvan?). Oglas je drugače na avtonetu, samo nevem če se lahko tu link daje gor. Cena 4000 evrov.

 

A je primerna cena za tak motor? Meni je oglas še kar zanimiv, moti me to da ni napisal keri lastnik je, pa tudi servisna ne piše da je potrjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!