Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Toliko časa kot tu sprašuješ bi se lahko že na lastne oči prepričal...

 

Saj bom šel gledat, ko bom imel dovolj informacij ki jih rabim. Prvič kupujem motor in mislim da ni odveč če vprašaš par stvari več kot manj.

 

Mi lahko kdo pove kako je s kilometri pri športnih motorjih? Sklepam da glede na to, da dosegajo višje hitrosti, se posledično tudi prej obrabljajo stvari (deli motorja). Koliko kilometrov je še dobro, da je motor dober? A je kaka meja, do kje gledat ko kupuješ rabljen motor? Ali je najboljše it s prodajalcem do enega servisa in pogledat motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bom šel gledat, ko bom imel dovolj informacij ki jih rabim. Prvič kupujem motor in mislim da ni odveč če vprašaš par stvari več kot manj.

 

Mi lahko kdo pove kako je s kilometri pri športnih motorjih? Sklepam da glede na to, da dosegajo višje hitrosti, se posledično tudi prej obrabljajo stvari (deli motorja). Koliko kilometrov je še dobro, da je motor dober? A je kaka meja, do kje gledat ko kupuješ rabljen motor? Ali je najboljše it s prodajalcem do enega servisa in pogledat motor?

:) Pa kaj misliš, da so to stoenke al kaj :)? Ti motorji (kar se tiče mašine) delajo brez problema 100kkm+. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ne žal stojke, ker to je zelo dobra mašina bla, sem dal cegu na gas pa v ler in jo pustil tulit dokler ni četrt bencina v tanku zmanjkalo, potem pa je samo crknila, sem dolil 10l in nadaljeval... ja prasica ni zaribala pa to je bil namen. Potem jo je pa prjatu vzel in se še vozil več kot dve leti, dokler ni vinjen priletel pozimi v drevo in jo ubil ;):)

In ja te mašine v motorjih, če so vsaj približno redno servisirane in NE tišane mrzle, to dela krepko čez sto tisoč kilometrov bp.

Popravljeno . Popravil Hytech
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še cirka 22.000Km pa bom v klubu 100.000 km+ pa poročam. :) pa če mašino vrag vzame jo čez mejo dobim za 300€ odlično z malo km... viva popularni motorji!

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še cirka 22.000Km pa bom v klubu 100.000 km+ pa poročam. :) pa če mašino vrag vzame jo čez mejo dobim za 300€ odlično z malo km... viva popularni motorji!

To je pa lepa kilometrina za popularni motor  :P ga imaš od novega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšni so popularni motorji,kašni pa niso...???  :hmm:  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa tisti ki se na let 5x zapeljejo in od tega 2x padejo  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa tisti ki se na let 5x zapeljejo in od tega 2x padejo  :grim

al pa tisti, ki se vsako leto skantajo da jih bo do konca življena država futrala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK zdaj mi je vse bolj jasno...  :lol1:

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa tisti, ki se vsako leto skantajo da jih bo do konca življena država futrala.

Al pa tisti ki sploh še niso nikoli v življenju delali in jih mi ki že 20 let delamo futramo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa lepa kilometrina za popularni motor  :P ga imaš od novega ?

Njet... sumim da pa bi utegnila biti prava glede na izbrskano zgodovino... s pudarkom na sumim... prišel je iz italije, tako da relativno nizko št. km prvega lastnika (38.000) je zelo verjetno. Pol pa še en naš naredil v 2 sezonah 15.000...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njet... sumim da pa bi utegnila biti prava glede na izbrskano zgodovino... s pudarkom na sumim... prišel je iz italije, tako da relativno nizko št. km prvega lastnika (38.000) je zelo verjetno. Pol pa še en naš naredil v 2 sezonah 15.000...

Še kako leto dve pa imaš stotko,še na nobenem motorju je nisem dosegel vse prej razbil ali prodal  :P sam zdej ko me futrajo šmrkovci ki nimajo delovnih navad bom mogoče dočakal 100kkm.....mogoče :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšni so popularni motorji,kašni pa niso...???  :hmm:  :)

Tisti ki imajo na trgu rabljenih kosov ki pri padcih ponavadi preživijo relativno nizko ceno (zaradi velike ponudbe)... npr. obratno velja tudi da menda rabljene mašine za kako r6 l. 00-02 sploh ne dobiš...

 

V italiji so izdelovali hornetke. Bile so in so še zelo prijljubljene in kosov resnično ne manjka.... npr... za 65€ sem dobil komplet brezhiben števec z zajlo in pokrovom vred... za 110€ vilice s križema ležaji in sploh cel sprednji del (brez feltne, krmila in blatnika) v odličnem stanju... itd...

Še set NOVIH sicer aftermarket silikonskih cevi za vodo me ni stal več kot 21€.

 

Tako sem si to zamislil kot popularno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki imajo na trgu rabljenih kosov ki pri padcih ponavadi preživijo relativno nizko ceno (zaradi velike ponudbe)... npr. obratno velja tudi da menda rabljene mašine za kako r6 l. 00-02 sploh ne dobiš...

 

V italiji so izdelovali hornetke. Bile so in so še zelo prijljubljene in kosov resnično ne manjka.... npr... za 65€ sem dobil komplet brezhiben števec z zajlo in pokrovom vred... za 110€ vilice s križema ležaji in sploh cel sprednji del (brez feltne, krmila in blatnika) v odličnem stanju... itd...

Še set NOVIH sicer aftermarket silikonskih cevi za vodo me ni stal več kot 21€.

 

Tako sem si to zamislil kot popularno...

 

No super   :OK:  Samo jast sem misliu nekako drugače.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kako leto dve pa imaš stotko,še na nobenem motorju je nisem dosegel vse prej razbil ali prodal  :P sam zdej ko me futrajo šmrkovci ki nimajo delovnih navad bom mogoče dočakal 100kkm.....mogoče :D

Če ne bo totalke bo kar ostala doma dokler ne bo razpadla (pa še takrat jo bom flikal) saj je prav to kar sem želel in rabil:

Dovolj okretna, velika, močna, zanesljiva, poceni vzdrževanje, tudi za lepo furco v 2 in za dnevni commuting na šiht. Super po mestu, še raje za izven in zeh na AC kot velika večina (sploh brez vetrne zaščite) ker nam pač AC ne paše nasplošno.

Rezervnih kosov na pretek, kvari se ne... oz. menjuješ iztrošene dele ali poškodovane če bunkneš ki jih je relativno malo in jih majo vsi. Požre brez pripomb tud slabše gorivo... dobro jo odnese pri (neprehudih) padcih... skratka veliko v enem paketu. Ni idealna a meni je zelo blizu tega. Bi ji dodal še eno CBR 900 poleg če bi finance dopuščale a že ta kljub temu da je budget frendly je vse kar si lahko trenutno privoščim in če ostane tako tudi naprej bom tudi zadovoljen. Sem tudi nagnjen k CB 1300 a je zame ne preveč racionalna izbira...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No super   :OK:  Samo jast sem misliu nekako drugače.... 

No pač, sej za tvoje tudi kosov ne manjka in želim ti da jih nebi sploh kdaj rabil. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mehanika zraven, ni druge. Glede na to da se ne teh strojih menja olje na tolko sekund kot na km normalnega cestnega se na slike nebi preveč naslanjal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pač, sej za tvoje tudi kosov ne manjka in želim ti da jih nebi sploh kdaj rabil. :)

 

Hvala   :)  Sem jih že in na vso žalost so me koštali 2 leti nazaj eno očke iz glave... vem kako je to. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!