Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

ne zavajam, vi bedarije pišete, v zakonu nobeden ne govori o 70kw, ampak o 2x večji moči od 35kw, to pa je 115kw,  :klicaj:

Hvala ker si s tem postom povedal tisto, kar sem ti jaz želel, pa sem se raje zadržal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2x35=115?   :wallbash:

 

Je že z razlogom omejitev, vidim...

sedi ena

1x večja od 35=35? hahaha, sedi ena, sej zato po mamo tak, osnovne stvari ne razumete, oziroma ne znate, če je neka stvar 1 x večja od tebe, je, kot da sta DVA omejena

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj ti meni po kmečko razloži, kako si ti iz dvakrat 35 na 115 prišel?

Sem malenkot zaostal in mi matematika ne leži najbolje, verjamem pa da se ti niti slučajno ne motiš, zato te prosim za pomoč.

 

tudi 2x 70 ni 115, tudi 3x35 ni 115.

 

 

"moč motorja/masa vozila ne presega 0,2 kW/kg ter ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo motorja."

 

kaj je tu nerazumljivega?

V A2 spadajo vozila ki izpolnjujejo OBA pogoja, torej 0.2 kw/kg ter dvakratna dovoljena moč motorja. Dovoljena moč je 35, dvokratna dovoljena je 70. Sportaki so 70kw+, torej se jih ne da blokirati.

Js ne vem kaj se tu nad zakon spravljate.

 

 

 

osnovne stvari ne razumete, oziroma ne znate

 

Eni se radi delamo, da ne znamo, zato da ko nas policaji primejo se lahko izgovarjamo, da pač tega nismo vedli in je zakon slabo napisan.

Popravljeno . Popravil Aynach
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da brez mene ne morete. Se ni potrebno zahvaljevati, raje kakšen evro nakažite na moj TRR. 

 

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

 

Kdor pa ne verjame v napisano, pa naj si prebere 56. člen Zakona o voznikih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da brez mene ne morete. Se ni potrebno zahvaljevati, raje kakšen evro nakažite na moj TRR. 

 

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

 

Kdor pa ne verjame v napisano, pa naj si prebere 56. člen Zakona o voznikih.

zakaj tukaj piše z dvakrat večjo močjo

 

http://www.avp-rs.si/vozniki/pridobitev-vozniskega-dovoljenja/kategorije-vozil

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakon točno določa in piše 2 x večja moč od 35kw, če bi bila moč 1 x večja bi to bilo 70kw, je pa DVA krat VEČJA in je to 105kw in ne, kot sm zmoteno pisal, zato so lahko 600 ss motorji komot blokirani in spadajo v to kategorijo in so

 

zakaj tukaj piše z dvakrat večjo močjo

 

http://www.avp-rs.si/vozniki/pridobitev-vozniskega-dovoljenja/kategorije-vozil

 

V Uradnem listu se objavi zakon in ne na neki strani, kjer lahko vsakdo po svoje piše in riše. Ker pa boš verjetno še vedno trdil svoje, ti predlagam, da na tej strani, katero omenjaš, klikneš na napis zakonodaja in poiščeš Zakon o voznikih. Tam poglej 56. člen. Če bo tudi tam pisalo, kot ti trdiš, potem pa ne vem, kaj naj ti odgovorim. Bom ostal brez besed. 

Poskusi takoj, da ne bom prej zaspal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Zato ker enkrat ni nobenkrat in je to edina prava formulacija.

 

Če je tisto, kar je napisal Borutt, citat iz zakona ni čudno, da odvetniki dobro živijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker je to sinonim v slovenskem jeziku? Spotikaš se ob retoriko, čeprav te v 4 razredu osnovne šole naučijo da ENKRAT višja cena v trgovini ne pomeni, da boš za izdelek plačal isto ceno, temveč stara + 1x več.

 

Pa ja nisi RESNO mislil, da zakon predvideva, da lahko voziš nekaj matematično 1x več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

V Uradnem listu se objavi zakon in ne na neki strani, kjer lahko vsakdo po svoje piše in riše. Ker pa boš verjetno še vedno trdil svoje, ti predlagam, da na tej strani, katero omenjaš, klikneš na napis zakonodaja in poiščeš Zakon o voznikih. Tam poglej 56. člen. Če bo tudi tam pisalo, kot ti trdiš, potem pa ne vem, kaj naj ti odgovorim. Bom ostal brez besed. 

Poskusi takoj, da ne bom prej zaspal. 

 

ne bom trdil, zgleda da se nisem informiral na relevantni strani, pa bi morala bit: JAVNA AGENCIJA REPUBLIKE SLOVENIJE ZA VARNOST PROMETA :BUA: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res tako piše v zakonu kot pravi Borut.

In tako oglašuje naša Slo agencija. In povsod so tako razlagali.

 

http://www.avp-rs.si/vozniki/pridobitev-vozniskega-dovoljenja/kategorije-vozil

 

A2.
V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ispadem bedak, ker Javna agencija trdi nekaj, kar ni res, takle mamo, saj ni čudno, da smo tam, kjer smo in hvala Borutt na opozorilu, ker bi se jest kregal do iznemoglosti :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bom trdil, zgleda da se nisem informiral na relevantni strani, pa bi morala bit: JAVNA AGENCIJA REPUBLIKE SLOVENIJE ZA VARNOST PROMETA :BUA: 

 

Sem jim že poslal elektronsko pošto, da uredijo zadevo. Boš potem lahko zopet limal njihove veleume. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakonadajalec bi moral napisat dvokratnik in teh jezikovnih tezav ne bi bilo. so pa na slotech forumu dobro definirali sploh kaj je dvakrat manjse :lol:

pa se neki problem tega. ce recemo daj mi se enkrat toliko necesa kot imam sedaj bomo dobili x+x=2x necesa. prav tako pa velja ce na nekdo rece hocem dvakrat toliko kot imas, takrat to razumemo kot dvokratnik tega kar imamo torej x*2=2x. to je pac ene vrste pogovorni lapsus. mislim da nas vecina to tako razume.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pač samo ena cvetka iz arboretuma, ki se mu reče slovenska zakonodaja.

 

Matematika je eksaktna veda.

Tudi zakonodaja bi morala biti eksaktna in nedvoumna.

 

Vendar pa jo žal pišejo polpismeni analfabeti s petimi minutami šole in kupljenimi ali prepisanimi diplomami, ki le redko, za pomoč pri ustvarjanju svojih umotvorov, prosijo strokovnjake za konkretna področja.  

 

In potem imamo, kar pač imamo. Krmišče za odvetnike.

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakonadajalec bi moral napisat dvokratnik in teh jezikovnih tezav ne bi bilo. so pa na slotech forumu dobro definirali sploh kaj je dvakrat manjse :lol:

pa se neki problem tega. ce recemo daj mi se enkrat toliko necesa kot imam sedaj bomo dobili x+x=2x necesa. prav tako pa velja ce na nekdo rece hocem dvakrat toliko kot imas, takrat to razumemo kot dvokratnik tega kar imamo torej x*2=2x. to je pac ene vrste pogovorni lapsus. mislim da nas vecina to tako razume.

 besedica še pomeni seštevanje. 

 

vse je OK

sam sem velikokrat presenečen, koliko modrosti imajo stari reki 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če nekdo napiše enkrat več, ne pomeni, da ima potem 2 x toliko ... kajti 1*1=1 ... če pa napiše še enkrat toliko potem pa je 1+1=2

 

torej ima enkrat več motorjev ... ima samo enega, če ima pa še enkrat toliko, potem ima pa dva motorja...

 

ufff ... raj se vozm, k pa matemotiko računam :jezik:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ravno v tvojem (Builder) pisanju; mogoče vse skupaj  malo nerodno napisano - hotel sem le povedati, da je polovica od 70 kW 35, če pa je izvorna moč večja od 70, potem pa tudi polovička ni več 35 kW ....

 

Sedaj opazil, da ste že vse razčistili ....

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol lahko kupim panigaleta in ga blokiram na 35kw da ga bom lahko z a2 izpitom vozu če sm prav zastopil.

Ne, imaš določeno omejitev oz. kar je več kot xx kW se ne da (ali ne sme) blokirat...vsaj tako so meni razlagali. Koliko je ta meja pa bo kdo drugi povedal....kaj pa rabis ti blokirat? Za brata? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, imaš določeno omejitev oz. kar je več kot xx kW se ne da (ali ne sme) blokirat...vsaj tako so meni razlagali. Koliko je ta meja pa bo kdo drugi povedal....kaj pa rabis ti blokirat? Za brata? :P

Eh ne sam že dolgo ni blo kake take cvetke pol se pa nisem mogel zadržat :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!