Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Iščem Triumpha Tiger 1050 s čim več kufri za okol 5 jurjev ... če kdo kakšnega dobrega zvoha se priporočam. :)

 

Če ne bo šlo drugač že študiram uvoz iz ITA. 

Popravljeno . Popravil SLVR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober večer. Še vedno se nisem odločil kak motor bi kupil, pa bi lepo prosil za mnenje. Torej, odločam se za nakup športnega motorja ampak nevem kaj bi vzel... Najprej sem bil odločen za kawasaki zx6r letnik 07/08 ampak glede na to, da ni takih po mojem okusu, razmišljam tudi o kaki r6 ali cbr600 nekje isti letnik, mogoče tudi od 05 dalje. Zdaj, mene zanima kakega izmed teh treh modelov priporočate? Jaz sem slišal, da je baje izmed teh najbolj udoben zx6r, ampak honda se pa baje nič ne kvari. Za yamaho nevem, ker ne poznam nikogar, ki bi jo mel. Prosim ne hvalit svojega, rad bi iskrena mnenja. Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober večer. Še vedno se nisem odločil kak motor bi kupil, pa bi lepo prosil za mnenje. Torej, odločam se za nakup športnega motorja ampak nevem kaj bi vzel... Najprej sem bil odločen za kawasaki zx6r letnik 07/08 ampak glede na to, da ni takih po mojem okusu, razmišljam tudi o kaki r6 ali cbr600 nekje isti letnik, mogoče tudi od 05 dalje. Zdaj, mene zanima kakega izmed teh treh modelov priporočate? Jaz sem slišal, da je baje izmed teh najbolj udoben zx6r, ampak honda se pa baje nič ne kvari. Za yamaho nevem, ker ne poznam nikogar, ki bi jo mel. Prosim ne hvalit svojega, rad bi iskrena mnenja. Hvala za odgovore.

Cist iskreno,vsak se lahko pokvari  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro saj to ni bilo mišljeno dobesedno, da bi zdaj honda bila večna.. Jaz sem pač slišal tako, pa po moje je tisti mislil, da je mogoče bolj kvalitetna kot ostali. Kaj pa glede udobja, vožnje? Kateri je nabolj neudoben? Ziher je kdo, ki je sprobal že vsaj dva izmed teh motorjev... (cbr, zx6r,r6)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro saj to ni bilo mišljeno dobesedno, da bi zdaj honda bila večna.. Jaz sem pač slišal tako, pa po moje je tisti mislil, da je mogoče bolj kvalitetna kot ostali. Kaj pa glede udobja, vožnje? Kateri je nabolj neudoben? Ziher je kdo, ki je sprobal že vsaj dva izmed teh motorjev... (cbr, zx6r,r6)

 

To so bajke iz davnih časov ko je bil še Tomos car. Vsi so zanesljivi, vsi dobri in vsi imajo kakšnega ki ne dela vmes. Kupi kar ti je všeč in kar si lahko privoščiš.

Če iščeš udobje si pa mogoče v napačnem segmentu  :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pol sem na istem kot sem bil, ker najbolj mi je všeč zx6r izmed teh, pa tudi najcenejši so. Za udobje pa vem, da športni niso glih prava izbira, samo jaz nisem mislil da bi kateri bil udoben kot kak potovalni ali kaj.. Pač najbolj udoben med športnimi motorji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pol sem na istem kot sem bil, ker najbolj mi je všeč zx6r izmed teh, pa tudi najcenejši so. Za udobje pa vem, da športni niso glih prava izbira, samo jaz nisem mislil da bi kateri bil udoben kot kak potovalni ali kaj.. Pač najbolj udoben med športnimi motorji...

najbolj udobna honda in suzuki, najmanj r6. vsaj kar se da probat s zgolj sedenjem.

udoben pa ni nobedn glih neki.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj vsa vecina r6(06+), ki so se v zadnjem casu prodajala so bila vozena na pisti. Kjer pa se v kombinaciji ceste in piste po cca 25k km izkaze seriska napaka in potreba po menjavi ojnicnih lezajev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to je res, samo itak tudi za druge ne moreš vedet če je bil kdaj vožen po pisti. Keri so pošteni ti povejo drugi itak pravijo da ni bil. Verjetno bom kar na ninji ostal pa čakal, da pride prava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi kar ti je najbolj všeč,drugače ne boš srečen in boš vedno iskal drugega. Napake so lahko povsod,servise in vzdrževanje potrebujejo vsi. Če kupiš slabo vzdrževanega ali zbitega in slabo popravljenega pa tudi nima nobena znamka veze. Od cestakov udoben ni noben,se pa vsakega navadiš,bolj udobne sedeže v primerjavi z yamaho imata kawasaki in suzuki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem motor za jurja, največ dva. Če slučajno kdo iz prve roke ve za kakšno dobro reč, se priporočam. Nekaj v stilu SV650, Hornet, ZR-7, v skrajni sili in za dobro ceno pa vzamem tudi kakšno 1cy enduro, npr. Pegaso ali Freewind... Pokončna drža je pomembna... Hvala.

Popravljeno . Popravil Oči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem motor za jurja, največ dva. Če slučajno kdo iz prve roke ve za kakšno dobro reč, se priporočam. Nekaj v stilu SV650, Hornet, ZR-7, v skrajni sili in za dobro ceno pa vzamem tudi kakšno 1cy enduro, npr. Pegaso ali Freewind... Pokončna drža je pomembna... Hvala.

 

Kar gledam po a.netu imam občutek da bi jo dost bolše odnesu z maxi skuterjem. http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9660523&show=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej se najde kak ER5, al pa ta star pegaso še zračno hlajen, pa mogoče kakšna XJ600, pač u glaunem zadeve 98 do 2000max.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel Yamaho XJ600 in Suzuki Bandit 600, in Bandit je bil prav fajn za vozit, dosti boljše od XJ600, no vsaj občutek je bil boljši, tukaj imaš enega http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9616419&show=1

ki pa je od letnika 2000 oz. 2001 malo spremembe na samem okvirju in zadku..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maxija sem imel, pa ne bi več. Niso naše ceste za 14" gume...

 

Z ponudbo na avtopikanet sem na tekočem. Sem bolj mislil, če kdo ve za kak primerek, ki je zares OK.

 

@Sebar: ti si prodal svojega KLE?

Popravljeno . Popravil Oči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem, pa še to ga ni bi, če ga ne bi kupil sosed, ki ga je kupil samo zato ker pozna motor. Na žalost je vsak motor. ki nima 70 konjev "švoh" v slovenskem prostoru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede izbire motocikla...

 

Vožnja po makedamu ni mišljena tako, da bo večinoma makedam, ampak recimo 20%, ostalo asfalt.
Kako čem rečt, mogoče en tak teoretičen primer  - se zapelješ do cerknice, pa potem še po makedamu malo okoli jezera :ok Al pa kam v kake hribe, pa kak kilometer še po utrjenem makedamu naprej. No, bolj tko. Vsekakor po makedamskih cestah, ne offroad.

Danes sem šel pogledat taledva Stroma:
650:
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9680273&show=1

Motor je bil pri prvem lastniku nekje na primorskem (GO tablica), naj bi se vozil tako poleti kot pozimi, zato se pozna spodaj že nekaj malenkostne rje, oksidacije aluminija. Po plastikah in okoli je malo popraskan, bolj od kakega grmovja in naslajanja, paden ni bil videti nahitro. Pelje se OK, potrebno je naredit komplet servis, zavorne ploščice in gume. Guma zadnja je proti koncu, sprednja nova, vendar letnik 2007. Poleg je kovček, cena je rekel da še za kako gumo ali servis spusti.

Tadrugi je bil 1000:

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9668040&show=1

Prodajalec ful ok (tut pri tabelem mi je deloval ok).
Ima 3 kovčke, mazanje verige, povišan vezir, prevoženih 42kkm. Menjana naj bi bila košara sklopke (čeprav pri 2-3k rpm še vedno malo povibrira, ampak naj bi vse tisočke - jaz ne vem). Gume stare 3 leta Michelinke, z polovico profila. Motor je po videnem kar OK ohranjen, verigo bo verjetno potrebno menjat čez par tisoč km. Laufa lepo. Poleg sklopke naj bi bili obnovljeni tudi injektorji in napravljen komplet servis. V uporavi zadnje 2-3 leta pri punci, zaradi neuporabe ga prodaja.

Mogoče kako mnenje? Kdo pozna te mopede?

Jaz sem po parih metrih, kolikor sem se z vsakim zapeljal, opazil, da je seveda 1000ka precej bolj močna, precej lažje se pelje, čeprav je 650ka bolj lahkotna. Potegne tudi lepo, sam mora bolj dobiti obrate, medtem ko tavelik skos vleče. Po velikosti se mi zdi da mi oba ustrezata (imam 184cm). Tako da nekako se bom verjetno odločal med tema dvema motorjema, kajti TDMka je sicer tudi ok za vozit, vendar je nekako slabša pri vetrni zaščiti in malo manjša??

Kaki predlogi za naprej? Na kaj bi pozoren pri teh Vstromih? Kake cake, serijske napake?

Popravljeno . Popravil romanno
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo pozna ta motor:

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9660830&show=1

Pa zanima me kakšne so izkušnje z temi motorji. Ko malo gledam po forumu so različna mnenja, nekaterim so všeč, nekateri jih pa bolj grajajo kot ne. 

Motor je ok.,grajajo ga tisti ki ga niso nikoli vozili,oziroma nimajo denarja za nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mh9 si že morda šel pogledat katero od teh dveh pa bi mi lahko kaj več povedal? Js žal še vedno nisem utegnil na noben ogled

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9619207&show=1

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9463903&show=1

Nisem nobene pogledal, sem bil v tujini tako da ta teden ko bom doma bom sel pogledat...

Ce gres pa pren pogledat pa napisi se kaj si sam opazil oz kako se ti zdijo motorji, bom vesel vsake informacije :)

Popravljeno . Popravil mh9
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!