Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

1 hour ago, The Lakl said:

Se strinjam!

Velja za voznike, katere vozi motor in ne voznik motor-razumeš :blush:

Razumem, razumem, samo ne vem, kaj je narobe, če motor vozi mene? :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, mare25 pravi:

@ukica Nič ne posplošujem niti ne priporočam, vsak se odloča sam...

Je samo dejstvo, da ljudje pozabljajo na razmerje Kw/Kg in ne razumejo, da 100konjev in 200kg, ni isto kot 100konjev in 1200kg v avtu...

Smešno mi je samo, da za začetniški motor imenujemo nekaj kar, ima bolje pospeške od m2, m3, m4, m5, m6 BMW-ja, od vecine ferarijev, lambotov, poršejev...

Za doseganje pospeškov pod 4sec potrebuje avto okoli 500KM, pa je to morda začetniški avto...???

Če rečemo, da je začetniški avto nek Clio, kaj je potem enakovredno temu v moto svetu...?

Vsakemu svoje...

 

Baje je tudi verzija za A2 kategorijo...

:OK::OK::OK:

bolj kot konji je bistvo koliko teh dela pri 2,3,4,5 tisoč obratih, kjer začetnik, ki ima kaj v glavi vozi.

Zanimivo je, da so razlike izredno male tako med tistimi, ki imajo 60 al pa 120 konjičev. Konji ne igrajo bistvene vloge, večjo igra linearen navor, ter da je moped user friendly.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Xebec pravi:

Ne vem no, če kupuješ za 10 let daš še ene 3 jurje pa maš novga z900

z900 je kul, ampak samo za enega, pa ne pričakuj pretiranega udobja, noge so pokrčene, zračne zaščite skoraj ni. Ima pa odličen agregat, skromno porabo, linearno podajanje moči, kar pa ne pomeni da ne gre kot sneta sekira.

Če to vzameš v obzir je nor za vozit, Z800 je po gabaritih zelo podoben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Jaz sem na polno zavirala, s fazerco, brez ABS.

Tako močno, da sem gume naredila kvadratne :blush:.

Preletela ene štiri avte, med stoječo kolono in avtomobili, ki so vozili proti meni.

Ustavila sem se zraven dveh motoristov, kjer je bilo malček prostora.....

V avtošoli sem vozila motor brez abs, pa sem prav tako dobro opravila vse vaje na poligonu, vključno z zaviranjem pri različni hitrosti.

Zato bi lahko komot imela motor brez abs.

No vidiš, jaz sem tudi marsikaj prevozil brez ABS, pa še vedno ne bi več imel motorja brez ABSa. Pa ga nisem še rabil v sili, zlorabljam ga pa (zadnja zavora večkrat pred ali skozi ovinek), ampak če ga bom kdaj, bom pa prec legel (če bo moped brez ABSja). Lažje gre brez TCja, ko se navadiš da rit malo opleta, ampak če se le da bi mel tudi tega na Z900. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, dileme dileme.

Ma kdo lastne izkušnje z XJ600s? Je dost vetrne zaščite, da nisi moker k cucek v dežju?

Tracer mi je sicer všeč, ampak zaščite pred vetrom pa nima prav veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, farang pravi:

Hehe, dileme dileme.

Ma kdo lastne izkušnje z XJ600s? Je dost vetrne zaščite, da nisi moker k cucek v dežju?

Tracer mi je sicer všeč, ampak zaščite pred vetrom pa nima prav veliko.

Ta staro diveržonko? @C eagle, če pa govoriš o XJ6S, ti pa lahko tudi jaz povem. 

Sicer pa v dežju si vedno moker, sama vetrna ne igra bistvene vloge.

Tracer nima nič slabše zaščite kot pa zgoraj navedena modela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami34, ja XJ6S 2011 letnik sem imel v mislih. Je dost pocen, pa mnde to dela brez nekih problemov. sicer bi mogu dodat gretje ročk pa balanco mal dvignt ker sem na njej preveč naprej nagnjen da bi mi blo udobno za kaj več kot 100km, ampak ok, to ni preveč šuškov.

Tracer je res zanimivo poceni, tko da se je težko odločit. zanimivo mi je to, da je nova 900ka mal pot 10k, 4 leta star pa 8. Res tolk dobr cene držijo al nas mal lupjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, farang pravi:

Dami34, ja XJ6S 2011 letnik sem imel v mislih. Je dost pocen, pa mnde to dela brez nekih problemov. sicer bi mogu dodat gretje ročk pa balanco mal dvignt ker sem na njej preveč naprej nagnjen da bi mi blo udobno za kaj več kot 100km, ampak ok, to ni preveč šuškov.

Tracer je res zanimivo poceni, tko da se je težko odločit. zanimivo mi je to, da je nova 900ka mal pot 10k, 4 leta star pa 8. Res tolk dobr cene držijo al nas mal lupjo?

Xj6 je meni bil odličen motor, tudi komot za 2 osebi, vzmetenje je švoh, zaščita vetrna, malo boljša kot pri nagecih, z njim sem prebluzil celo jugo. Poza sedenja je ST, kar pomeni da si sicer malce naprej, a ne toliko da bi bila potreba po dvigu balance. Moped ima težišče zelo sredinsko, pa ne priporočam dvigovanja le te, ker bo še več teže zadaj.

Za pokončno sedenje raje vzemi kak cestni enduro v stilu Tracer ali Versys.

Cene narekuje tržišče, kar zna bit marsikdaj skregano z logiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dami34, hvala. 

Ja, saj cestni enduro me je okužil s pokončno držo in to kar ta nov R1200GS. Kok je pa to fajn zadeva. Kar ni tako fino je cena, zato pač gledam kaj ima konkurenca.

Ker se po dolgih letih vračam na prave motorje (vmes nisem imel nič, razen malih mopedov ala Honda Wave150, pa sedaj X-max 250) gledam najprej nekaj vmesnega, da se malce navadim (NC750x, V-strom650, F700GS, tracer ipd).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo motor za začetnike, lep, nima preveč moči in še kul zgleda tudi v počasni vožnji:

1.jpg

in je pod 5 jurejev.

(Mislim če bi meni kdo rekel zagoni 5 jurjev za motor bi kupil kaj takega, samo jst sm pač škrtica :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, farang said:

@Dami34, hvala. 

Ja, saj cestni enduro me je okužil s pokončno držo in to kar ta nov R1200GS. Kok je pa to fajn zadeva. Kar ni tako fino je cena, zato pač gledam kaj ima konkurenca.

Ker se po dolgih letih vračam na prave motorje (vmes nisem imel nič, razen malih mopedov ala Honda Wave150, pa sedaj X-max 250) gledam najprej nekaj vmesnega, da se malce navadim (NC750x, V-strom650, F700GS, tracer ipd).

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13105458

ce te je navdusil 1200gs, probaj najprej 800.. je dost cenejsi, se zmeraj dobis pa veliko motorja za ta denar. Vec kot pri xj, mt, tracer. 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12928620&show=2

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13072285&display=BMW F800GS ADVENTURE

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, farang pravi:

@Dami34, hvala. 

Ja, saj cestni enduro me je okužil s pokončno držo in to kar ta nov R1200GS. Kok je pa to fajn zadeva. Kar ni tako fino je cena, zato pač gledam kaj ima konkurenca.

Ker se po dolgih letih vračam na prave motorje (vmes nisem imel nič, razen malih mopedov ala Honda Wave150, pa sedaj X-max 250) gledam najprej nekaj vmesnega, da se malce navadim (NC750x, V-strom650, F700GS, tracer ipd).

vsi 4 našteti so ok. Ne pozabi še versisa650.

pred 6 urami, farang pravi:

@Dami34, hvala. 

Ja, saj cestni enduro me je okužil s pokončno držo in to kar ta nov R1200GS. Kok je pa to fajn zadeva. Kar ni tako fino je cena, zato pač gledam kaj ima konkurenca.

Ker se po dolgih letih vračam na prave motorje (vmes nisem imel nič, razen malih mopedov ala Honda Wave150, pa sedaj X-max 250) gledam najprej nekaj vmesnega, da se malce navadim (NC750x, V-strom650, F700GS, tracer ipd).

vsi 4je našteti so ok, ne pozabi še na Versis 650, vsekakor spada vmes.

Pa da ne bo strahu, xmax250 leti ko sneta sekira do 100-120km/h in gladko parira zgoraj naštetim mopedom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Zok pravi:

Malo drugace bi bilo, ce bi zacetnik dobil v roke V2 s 100 konji... :D

Je tudi meni ze uspelo v sili zavirati Marquez style z 200+ na 60, 70, prednje kolo prilepljeno na tla, zadnje kolo pa malo levo, malo desno (zaviral sem samo s prednjo zavoro)... ...ampak to je bilo idealno zaviranje v (razen prostora in casa) takorekoc idealnih pogojih - grob, suh, vroc asfalt, raven odsek, ogrete gume. Ce bi se v tem primeru aktiviral ABS (ce ga bi imel), bi bilo zaviranje manj ucinkovito. V slabsih pogojih bi bilo zaviranje z ABS verjetno ucinkovitejse - definitivno pa bolj varno. In vsaj zame manj naravno. :)

Vseeno ne cutim potrebe po ABS. Zaviram izkljucno na prednjo zavoro, ze tako motor vcasih premocno zavira, da ga moram na slabi podlagi nazaj drzati s sklopko ali plinom. Zanesem se na dobro prednjo pnevmatiko in zlati Brembo - in s prednjim kolesom razen na kaksnem pesku se nisem dozivel zdrsa, torej se ocitno da preziveti. :)

Svaka čast, dottore. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, Borutt said:

Svaka čast, dottore.

Hvala, roka pravice. Cenim to. :)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo če kdo rabi motor za ztačetnika, registiraran, redno servisiran, velja tehnični do novembra, olje menjano februarja, ponujam ZZR 250. Za 750€ ali 800€ (če je kupec siten :D ) , sprejmem pa v menjavo mali kasonar do 3.5t, z veljavnim tehničnim.  Z motorjem ni mehansko nič narobe, plastike so podrsane in malo popokane, ker ga je moja draga dala ko je vadila slalom in osmico, zaradi mene lahko kdorkoli pripelje sabo 3 mehanike in vedeževalko če mu kaj pomaga, zadnjih skoraj 20 000km je motor zelo redno servisiran in olje je bilo menjano tudi če sem prevozil le 700km v enm letu.

Menjam tudi za čoper 250, rekla draga da ji ZZR ni lep in da bi mogoče kaj lažjega kot ER5 , jaz pa sedaj uporabljam ER5 namesto ZZRja in bogi stoji in nabira prah.

Če bom tako razpoložen še naslednji teden ga dam med oglase :D

http://shrani.najdi.si/?2O/r1/4t4i8ImA/dsc0254.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 5. 2018 ob 8:44, Zok pravi:

potrebe po ABS. Zaviram izkljucno na prednjo zavoro, ze tako motor vcasih premocno zavira, da ga moram na slabi podlagi nazaj drzati s sklopko ali plinom. Zanesem se na dobro prednjo pnevmatiko in zlati Brembo - in s prednjim kolesom razen na kaksnem pesku se nisem dozivel zdrsa, torej se ocitno da preziveti. :)

 Ni čudn,da zaviraš sam na predjo. Sej glede na to,da imaš aprilijo ti zadnja itak nč ne prime :D 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, ProdriveR said:

 Ni čudn,da zaviraš sam na predjo. Sej glede na to,da imaš aprilijo ti zadnja itak nč ne prime :D 

Če daš v zadnjo bremzo oje dot 5.1 od Motula dela tako kot je treba. Če daš navadno dot 4 olje odzačuješ bremzo na 1000 km.

Mehaniki pravijo da je vseeno katero olje daš.... pa ni. Abs je preagresiven in speni olje v radensko. Enak problem imajo z zadnjo zavoro Dukatiji in Guzziji. Preverjeno dela :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo odločil sem se, da mi najbol "sede" naked )

Gledam sedaj kawasaki Z750, Hondo CB in Yamaho FZ8

že po izgledu so si konkurenti.. 

Kaj pravite na te: Katerim bi dali svoj "glas"?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13119554

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13101510

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13122822

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, denis099 pravi:

Kaj pravite na te: Katerim bi dali svoj "glas"?

Jaz dajem Yamahi...ker je bela, ker ima zlate vilice, ker ima malo vizirja, ker je nekje vmes, ker mi je na pogled najbolj všeč...zame ne bi bil pa nobeden od teh treh :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, denis099 pravi:

 

Kaj pravite na te: Katerim bi dali svoj "glas"?

 

ZaRRes želiš mnenje kaj bi ti meu :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/7/2018 at 9:34 PM, Bostjan L said:

Če daš v zadnjo bremzo oje dot 5.1 od Motula dela tako kot je treba. Če daš navadno dot 4 olje odzačuješ bremzo na 1000 km.

Mehaniki pravijo da je vseeno katero olje daš.... pa ni. Abs je preagresiven in speni olje v radensko. Enak problem imajo z zadnjo zavoro Dukatiji in Guzziji. Preverjeno dela :)

Ne vem kaj delate vi z bremzami, jaz je po menjavi tekocine se nikoli nisem odzraceval... :)

...pa tudi ABS-a nimam, da bi se mi tekocina spenila. :P

SIcer pa - speni se lahko le ce je prisoten zrak. Ne vem kako je z motocikli, a pri avtomobilu se zavorna tekocina menjuje s pomocjo diagnosticnega orodja, ki med menjavo aktivira ventile in crpalko ABS/ESP enote, da se resnicno menja in odzraci kompleten sistem.

@denis099, jaz ti priporocam taljana al pa svaba. :P

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, KARMEN1 pravi:

Naredi, da se bodo linki odpirali.

Ne da se mi kopirat vsakega posebej!

Jz sem celo prvega kopiral in mi ga ni odprlo...:sleep2:

pred 42 minutami, KARMEN1 pravi:

Naredi, da se bodo linki odpirali.

Ne da se mi kopirat vsakega posebej!

Jz sem celo prvega kopiral in mi ga ni odprlo...:sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!