Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Prodal zelo hitro, brez glihanja, za ceno objavljeno na netu. Mogoče sem ga dal prepoceni, ampak če odštejem redno vzdrževanje in nekaj dodatne opreme, v štirih letih nisem veliko izgubil. Cene rabljenih motorjev se višajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodaj svoj niti ne preveč poškodovan motor v manj kot 24-ih urah. Ceno sem postavil nizko (slaba karma, komaj sem preživel), zato je šel hitro.

Kmalu se je prodajal "nikoli poškodovan".

p.s.: Niso ga kupili cigani, ampak čistokrvni Slovenec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 7. 2018 ob 18:52, gasperX pravi:

za tako ceno k jo mam postavljeno... se lohka vsak sam ukvarja z uvozom... originalni auspuh je itak zravn..... jest sam ga pa tako nemorem v slovenijo uvazat ker nimam nobenega prebivalisca prijavljenega v sloveniji 

GasperX, kje pa to oglašuješ ? Kakšen link prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je se vedno registriran is se vedno vozim obcasno z njim tako da se itak km lahko spremenijo.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, gasperX pravi:

Motor je se vedno registriran is se vedno vozim obcasno z njim tako da se itak km lahko spremenijo.......

niko neće suzani govoriti, koliko kilometara mora imati, jel :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Iščem svoj prvi motor, ki bo primeren za mojih 197cm. Nekako sem se omejil predvsemna Suzuki Vstrom 1000 in Hondo Varadero 1000 XL okoli letnika 2007. Začetni budget sem si zadal cca. 4000€, ampak, ko gledam Honde Varadero ni pod 5000€ nič razen starejših verzij. Zdaj me pa zanima vaše mnenje, kateri motor bolj priporočate in zakaj, ker bi se mogoče potem stegnil tudi do 5000€, čeprav je to za 11 let star motor že kar veliko.

Muči me pa tudi dilema glede ABS, saj ga ima od zgoraj navedenih motorjev le malo kateri. Kaj svetujete glede tega?

Drugače pa dobrodošla mnenja tudi o katerem drugem motorju v tem cenovnem rangu, ki je primeren za nas velikane.

Hvala vsem že v naprej. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker te ne poznamo,še manj kak se ti počutiš na mopiju...Si tuk domač začetnik,da bi kr z 1000 štartu? moj glas gre Za Varadero

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Oreo said:

Pozdravljeni.

Iščem svoj prvi motor, ki bo primeren za mojih 197cm. Nekako sem se omejil predvsemna Suzuki Vstrom 1000 in Hondo Varadero 1000 XL okoli letnika 2007. Začetni budget sem si zadal cca. 4000€, ampak, ko gledam Honde Varadero ni pod 5000€ nič razen starejših verzij. Zdaj me pa zanima vaše mnenje, kateri motor bolj priporočate in zakaj, ker bi se mogoče potem stegnil tudi do 5000€, čeprav je to za 11 let star motor že kar veliko.

Muči me pa tudi dilema glede ABS, saj ga ima od zgoraj navedenih motorjev le malo kateri. Kaj svetujete glede tega?

Drugače pa dobrodošla mnenja tudi o katerem drugem motorju v tem cenovnem rangu, ki je primeren za nas velikane.

Hvala vsem že v naprej. LP

Jez sm tud zbiral med Stromom in Varo, pa kupil Caponorda. Zarad cene in ABS.  Po 5000km se mi je ABS uzgal enkat, za pol metra, ko sem ustavljal za gradbiscni semafor. Dokaj bezveze. So zdej mi je bil abs nepotrebn. Upam de bo tako se naprej. Po skor 20 letih japonskih sport/sport touring motorjev mi je bil prestop na SUV tezak, ampak sm se privadil. Capo se dobro pele, je prostorn, cvrst, odlicn za dva. Kot kaze, bo ostal pri hisi za nedolocen cas. 

 

Med suzo in hondo....pismo, honda mi je bol vsec, lepse pa sedim na stromu. Suza ima tudi alu box okvir, in je cca 25 kil lazja. Fino je, da zgresit ne mores. Uzivaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Oreo pravi:

Pozdravljeni.

Iščem svoj prvi motor, ki bo primeren za mojih 197cm....

...Drugače pa dobrodošla mnenja tudi o katerem drugem motorju v tem cenovnem rangu, ki je primeren za nas velikane.

Tole temo si še malo preberi

https://motosvet.com/tabla/topic/38618-190-motor-za-tiste-nad-190-cm/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi fazer 1000 ki je na netu za 3200€, ostale € pa za bencin porabi :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, maus pravi:

kaj pa ninđa :huh: ...

 

 

Definitivno premala za njega, zgonjene so vse, ker obstaja grobnik in jadranka, pa še večina je grde barve, na koncu pa izpadeš še kot šminker :jezik: .

Tak dec rabi fejst motor, tak, da ni dileme, FZ1, Razen če bom kmalu prodajal kaj drugega :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, isarajli1 pravi:

Definitivno premala za njega, zgonjene so vse, ker obstaja grobnik in jadranka, pa še večina je grde barve, na koncu pa izpadeš še kot šminker :jezik: .

Tak dec rabi fejst motor, tak, da ni dileme, FZ1, Razen če bom kmalu prodajal kaj drugega :P

med ninđo in FZ1 ni prav velke razlike v višini, edin ninđa je cca 30 kil lažja, pa mićken moćnejša :P  .. sem obe vozu .. FZ1 cca 100.000 km ... na ninđah pa tut cca 100.000 km ... ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

med ninđo in FZ1 ni prav velke razlike v višini, edin ninđa je cca 30 kil lažja, pa mićken moćnejša :P  .. sem obe vozu .. FZ1 cca 100.000 km ... na ninđah pa tut cca 100.000 km ... ;)

 

Hehe...ko si po fz1 kupo prvo ninjo si rekel,da je bilo kot v puberteti ko si šel iz pony expresa na javo 350...ne se tle ven vlečt!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

Hehe...ko si po fz1 kupo prvo ninjo si rekel,da je bilo kot v puberteti ko si šel iz pony expresa na javo 350...ne se tle ven vlečt!

nič nisem rekel .. FZ1 je bil odličen motor za tiste čase ... potem so ga nehali delati ... sem ga mel od leta 2006 ko so vn prišli in do konc leta 2011 in naredil malo čez 100.000 km brez problema in ta moj motor se še vedno vozi okoli in jih ima sedaj blizu 140-150000 ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da je to o ninđi sarkazem, ker si ne predstavljam kako bi z 2 metroma izgledal na tem, pa tudi tak stil motorjev me ne zanima. Fz1 pa bo tudi premajhna, zato še vedno Vstrom ali varadero :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Oreo pravi:

Upam da je to o ninđi sarkazem, ker si ne predstavljam kako bi z 2 metroma izgledal na tem, pa tudi tak stil motorjev me ne zanima. Fz1 pa bo tudi premajhna, zato še vedno Vstrom ali varadero :)

mal sarkazma ja ... kaj pa Triumph tiger 1200, Versys 1000, in še nekaj je takih, ki jih dvometraši z lahkoto vozijo ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, maus pravi:

... kaj pa Triumph tiger 1200, Versys 1000, in še nekaj je takih, ki jih dvometraši z lahkoto vozijo ;)

 

To je verjetno dražje, starejši Stromi 1000 imajo pa neko slabost (sem pozabil, se najde v objavah), tako, da skoraj ni druge, kot Varadero, ...aja, Caponord, BMW GS 1150, tudi 1200 se že morda najde za tak denar. Sicer je večina endur kar visokih, tudi tiste z manj kot 1000 ccm, če moč ni tako pomembna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Oreo pravi:

Upam da je to o ninđi sarkazem, ker si ne predstavljam kako bi z 2 metroma izgledal na tem, pa tudi tak stil motorjev me ne zanima. Fz1 pa bo tudi premajhna, zato še vedno Vstrom ali varadero :)

Prijatelj 195...95kg normalno na ninji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Oreo pravi:

Pozdravljeni.

Iščem svoj prvi motor, ki bo primeren za mojih 197cm. Nekako sem se omejil predvsemna Suzuki Vstrom 1000 in Hondo Varadero 1000 XL okoli letnika 2007. Začetni budget sem si zadal cca. 4000€, ampak, ko gledam Honde Varadero ni pod 5000€ nič razen starejših verzij. Zdaj me pa zanima vaše mnenje, kateri motor bolj priporočate in zakaj, ker bi se mogoče potem stegnil tudi do 5000€, čeprav je to za 11 let star motor že kar veliko.

Muči me pa tudi dilema glede ABS, saj ga ima od zgoraj navedenih motorjev le malo kateri. Kaj svetujete glede tega?

Drugače pa dobrodošla mnenja tudi o katerem drugem motorju v tem cenovnem rangu, ki je primeren za nas velikane.

Hvala vsem že v naprej. LP

Kolikor se boš sedaj stegnil manj, te bo lahko prišlo kako popravilo dražje. Razlika med 4 ali 8 jurji je ogromna pri nakupu, ampak tudi ogromna pri tem koliko opreme si dobil na mopedu. Vendar, kot sem rekel, nekaj nenadejanih stroškov, veriga, gume, bognedaj kaka napaka in popravilo pa si s ceno tam.

Kaj hočem povedati, da novejše in z manj kmji je večinoma bolj garancija za brezskrbno vožnjo. Recimo 8 jurjev je Versys1000, odličen in varen motor, prijeten karakter agregata, ima nadzor zdrsa KTRC in ABS.

Kar pa se tiče pritiklin, dokler se ne razvadiš na eletronske dodatke, ni panike, ko pa se, jih pač hočeš imeti. So pa sigurno neka varnost, ki je dovolj da samo 1x pride prav. 

O štromu in vari pa ne bi pisal, je bolje da preletiš obe temi in tam najdeš informacije.

Pa srečno pri nakupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, sesir pravi:

Prijatelj 195...95kg normalno na ninji

Kaj je to normalno je težje definirat. Pelje se lahko, to je dejstvo, ampak na ninji se pelje tudi 160 cm visok.

Športna kolesa imajo različne velikosti okvirjev za čim bolj normalno uporabo vseh velikosti kolesarjev. Motorji tega nimajo, lahko izbereš le drug motor...za bolj udoben položaj, žal. :cool:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, Oreo said:

Pozdravljeni.

Iščem svoj prvi motor, ki bo primeren za mojih 197cm. Nekako sem se omejil predvsemna Suzuki Vstrom 1000 in Hondo Varadero 1000 XL okoli letnika 2007. Začetni budget sem si zadal cca. 4000€, ampak, ko gledam Honde Varadero ni pod 5000€ nič razen starejših verzij. Zdaj me pa zanima vaše mnenje, kateri motor bolj priporočate in zakaj, ker bi se mogoče potem stegnil tudi do 5000€, čeprav je to za 11 let star motor že kar veliko.

Muči me pa tudi dilema glede ABS, saj ga ima od zgoraj navedenih motorjev le malo kateri. Kaj svetujete glede tega?

Drugače pa dobrodošla mnenja tudi o katerem drugem motorju v tem cenovnem rangu, ki je primeren za nas velikane.

Hvala vsem že v naprej. LP

Zdravo.

Pred enako dilemo sem bil pred cca 3 leti … enaka višina in iskanje prvega motorja. Poslušal sem nasvete tukaj sodelujočih in zbral še dodatne informacije pri kolegu, ki pridaja in servisira motorje ter se odločil za Varadera 1000.  Zadetek v polno!

Kasneje sem preizkusil še nekaj motorjev … tudi BMW GS-a in GT-ja pa … po mojem mnenju, razlika v ceni ni vredna razlike v kvaliteti vožnje (vsaj v mojem primeru)

Torej predlagam Varo … in veliko varnih kilometrov želim.

 

LP  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!