Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

js sm dau za 2000 primer... k tud ce ta ne spusti cene se ga zagotovo dobi tazga.... 

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, Moto999 said:

Kawasaki ER 5 kateri imajo dost ugodne cene(zakaj?) S 500ccm in cca 50km se zdijo ok za začetek.

ER5 je malo manj mopeda kot ostali tukaj nasteti - manjsi je, spredaj en disk, zadaj boben, ozje pnevmatike, starejsa zasnova motorja (moped izvira iz 90. let), enostavno podvozje itd... ...res da vecina motoristov v voznji niti te tehnike ne zna izkoristiti, ampak - en ER6 recimo je vecji, novejsi, bistveno bolj napreden motor - bolje opremljen, sodobnejsega izgleda, nov je bil drazji itd. - in zaradi vsega tega je tudi bolj zazeljen. Od tod visja cena.

Po drugi strani je ER5 zelo nize, pri manevriranju zelo lahko obvladljiv, je resnicno enostaven za voznjo in razen tesnila glave ima bulletproof motor. Ker izgleda brezcasno, izgleda prav kul ce nisi ravno meter 80 (ker je sam moped malo manjsi), pa ce ga ravno ne razbijes, v enem letu ali dveh nisi na njem izgubil nic vrednosti. Skratka - ce bi imel se ABS (pa ga nima), bi bil naravnost idealen motor za zacetek.

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ga imel... za prvi motor in sem res uzival na njem pol leta... pol sem pa kupil bandita l.2007  in sele pol vidis kok je boljse vzmetenje sedez itd itd... 

kot vsi pravijo... zastarelo je ze, za mal okol vasi pelat je ok oz. tud na daljse fure se da ce pac nisi 'zahteven' in ti je vse ql...  no js vem da bolje dat malo vec in er6 vzet...........

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Moto999 pravi:

Kupujem prvi motor za kokr je še ostalo od sezone 2018(ravno opravil za A kategorijo).

Gledam nekje do 1500-2000€.

Zanima me če je za tal denat sploh realno dobit nek motor z katerim se bom lahko normalno vozil brez nekih težav?

Všeč minje Kawasaki ER 5 kateri imajo dost ugodne cene(zakaj?) S 500ccm in cca 50km se zdijo ok za začetek.

 

Mnenja dobrodošla

Na motorje se ne spoznam. Vem samo da je kupuvanje rabljenega avtomobila celo sranje..

na tole vprašanje, ti lahko edini kompetenten odgovor dajo tisti, ki so za moped točno toliko odšteli in ga furajo sezono ali dve. Nekaj nasvetov si dobil, enostavni motorji tipa SV650 in ER6, če se le da na starejše ne bi gledal.

Ti pa dam en nasvet. Zakaj šparat pri mopedu in kupiti nekaj za 2 jurja, potem pa v sezoni zagonit za kave, bencin in nevemkaj še 2.

Pri kavah si lahko malo škrt, pri fini papici tudi, koneckoncev tudi pri čikih lahko 100€ mesečno prišparaš, zakaj vraga potem bi iskal prav poceni moed?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

Ti pa dam en nasvet. Zakaj šparat pri mopedu in kupiti nekaj za 2 jurja, potem pa v sezoni zagonit za kave, bencin in nevemkaj še 2.

Pri kavah si lahko malo škrt, pri fini papici tudi, koneckoncev tudi pri čikih lahko 100€ mesečno prišparaš, zakaj vraga potem bi iskal prav poceni moed?

se strinjam .. kakšno leto počakaš ... dajaš 1/3 plače na stran in maš ninđo ... tahudo  :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

se strinjam .. kakšno leto počakaš ... dajaš 1/3 plače na stran in maš ninđo ... tahudo  :huh: 

ja, pa še kako leto počakaš in daješ na stran imaš lahko celo H2SX :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ja, pa še kako leto počakaš in daješ na stran imaš lahko celo H2SX :P

 

sj na to sem pomislu ... sj ni več kot 24.000 s kufri ... pomoje jo dobi že za samo 22.999 € :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kak sm js vesel, da nimam Japonca - nimam problemov da bi obstajalo se kaj boljsega na tem svetu... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

sj na to sem pomislu ... sj ni več kot 24.000 s kufri ... pomoje jo dobi že za samo 22.999 € :huh: 

žal SE ne :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

žal SE ne :(

 

ja dobr .. mau je pa treba šparat :huh: 

SX SE tourer je 24.533 € ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

se strinjam .. kakšno leto počakaš ... dajaš 1/3 plače na stran in maš ninđo ... tahudo  :huh: 

Madona, a mate pr vas kakšn šiht frej

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupiš zdaj motor za 2000€ ga lahk furaš letos, drugo leto, tretje ga pa prodaš, pa boš zgubil sam tolk, kolk si vmes na njega zmetal. Če maš srečo, bo to sam verižni set, gume, olje, bremze.

Nikol nisem na motorju puhnu več od 200-300€ kar se tiče nakupa in prodaje.

Največkrat sem še stroške vzdrževanja pokril. Čeprav sem se 2× razletel, nisem ob prodaji mel več kot 200€ izgube.

Tak je, če kupiš star ampak ok motor. Pod 2000€ itak teško padejo cene. Če kupiš za 15-20.0000€ pa se tak ve...

Fz1 prodam za 2450€. Tu bom pa na izgubi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame pride motor, rabljen in ne preveč star, pa da se vidim vsaj par let na njem, cca 4-6k €, kar je manj so ponavadi že kompromisi, kar je malo več pa ne prinese neke dodane vrednosti. Rang cene je itak za vsakega drugačen, ampak načeloma se da dobiti spodoben motor za ta denar ki ti b.p. služi dokler ne upokojiš motorja oz. samega sebe, pa da ni predrag. Js bi sicer tut rad imel mašinco za ene 15k € ampak to so sanje za drugič.

Za 2k pač dobiš 15 let stara jajca s kakšno pomanjkljivostjo več, ki so lahko še čist dobra, ampak boš vedno za novejšimi gledal, če ti je to OK se ne sekiraš ampak samo nabaviš.

Popravljeno . Popravil B192
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, B192 pravi:

Zame pride motor, rabljen in ne preveč star, pa da se vidim vsaj par let na njem, cca 4-6k €, kar je manj so ponavadi že kompromisi, kar je malo več pa ne prinese neke dodane vrednosti. Rang cene je itak za vsakega drugačen, ampak načeloma se da dobiti spodoben motor za ta denar ki ti b.p. služi dokler ne upokojiš motorja oz. samega sebe, pa da ni predrag. Js bi sicer tut rad imel mašinco za ene 15k € ampak to so sanje za drugič.

Za 2k pač dobiš 15 let stara jajca s kakšno pomanjkljivostjo več, ki so lahko še čist dobra, ampak boš vedno za novejšimi gledal, če ti je to OK se ne sekiraš ampak samo nabaviš.

Verjemi da se tudi z 15 let starem lahk bolje pelješ kot z novim. Marsikaterim. Če ni nuja abs, ki pri poceni variantah tak ne špila v + je velik motorjev teh starosti res dobrih. Če hočeš gledat po novejših, lahk gledaš neprestano. Če ni dost € kupiš nekaj, kar pač zmoreš, pa počasi navzgor, ali pač ne. Vsak drugač glea na to. Sam trenutno guram enega 2004 , drugega 2009 . Z vsakim upam kamorkoli. Še bolj sem siguren v 2004.

Najbol so mi tak zanimivi pacienti ki odbrikajo 18.000€ za mopi za iz kafiča do kafiča, letno 2k, pa še takrat je napoti in sam in ostalim nevaren. Velik je takih modelov, velik. Baje se frače bolj lepijo, sam dajo ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha fzs600 letnik 03 bi moral dobiti za ta denar, ce bos dal kaj vec eurov lahko pa tudi fz6..bandit 600, potem tudi sv650.. :) 

Ma saj se najde.. 

Ko bos sel gledati poglej kaksne so gume(150e je set Mitask), veriga(cca 150e pride komplet z menjavo), ter kdaj so bili nazadnje pregledani ventili(strosek 150-250e). Ko ga kupis zamenjaj olje/filte(50e) in to je to.

Pa ce je bil razbit, da je bil tudi ok popravljen.. ne bit en izmed unih ki na 15+ starem motorju iscejo mikropraske pa carobne kilometre..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

 

koneckoncev tudi pri čikih lahko 100€ mesečno prišparaš, zakaj vraga potem bi iskal prav poceni moed?

a si spet nehal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Igi Pop pravi:

a si spet nehal?

ni omembe vredno, pač ne bo H2SXa :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, DAMI34 said:

Pri kavah si lahko malo škrt, pri fini papici tudi, koneckoncev tudi pri čikih lahko 100€ mesečno prišparaš, zakaj vraga potem bi iskal prav poceni moed?

 

Zakaj pa bi? Ajd, teoretizirajmo. DANES imas na voljo 2k€.

Opcija 1 fazer/hornet/transalp pac nek za jurja in pol, dobr servis in se pol sezone veselja

 

Opcija 2 spravs ta dva jurja, celo leto sparas, nasparas se Dva jurja. Mas 4. 

Kaj kups? 1 generacijo mlajsga fazerja/horneta/versysa. U resnici ne profitiras NIC. Zgubis sezono. Morda zgubis edino priliko, ki jo ma ta hobi. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Faking teorij nebroj. Ta teden vsak vecer vozim mojo drago na krajše izlete na motorju za cca1500 eur in se mava bomba tajm. Naredu u 6 mescih cca 8 k km na istem motorju BP.  

Na motosvetu prašat kakšn motor nej se kup je isto kt bi vodovodarja fehtu da ti nardi bypass na srcu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, skalar36 said:

Na motosvetu prašat kakšn motor nej se kup je isto kt bi vodovodarja fehtu da ti nardi bypass na srcu. 

Prvo, bajpas se ne dela na srcu, ampk na zilah.

drugo, pr nas, na motosvetu je lih kontra. Ce nisi najmanj srcni kirurg, nimas kompetenc nit pipe odpret......

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kugelschreiber pravi:

Prvo, bajpas se ne dela na srcu, ampk na zilah.

drugo, pr nas, na motosvetu je lih kontra. Ce nisi najmanj srcni kirurg, nimas kompetenc nit pipe odpret......

Lih kontra , vsak tepec hoče biti srćni kirurg .

 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!