Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 9 urami, Kugelschreiber pravi:

 

Zakaj pa bi? Ajd, teoretizirajmo. DANES imas na voljo 2k€.

Opcija 1 fazer/hornet/transalp pac nek za jurja in pol, dobr servis in se pol sezone veselja

 

Opcija 2 spravs ta dva jurja, celo leto sparas, nasparas se Dva jurja. Mas 4. 

Kaj kups? 1 generacijo mlajsga fazerja/horneta/versysa. U resnici ne profitiras NIC. Zgubis sezono. Morda zgubis edino priliko, ki jo ma ta hobi. 

Ni nujno, da je moja opcija prava, je pa ena od verzij, namreč med 2 in 4 je ogrooomna razlika, tako v letniku motorja, kot v tem kaj lahko za ta denar dobiš.

Teoretično sem povedal, kje je smiselno prihranit. Nardiš kot @maus, celo sezono žicaš za kavo, na koncu pa kupiš Ninđo. :D

Če pa nekaj slabo kupiš za male pare, pa hitro lahko samo v popravilo in obnovo vložiš isti znesek in kaj dobiš, popravljen star moped, ki te je prišel 2x dražje, a še vedno vreden 2 jurja.

Ko in če že govorimo o nizkih zneskih, se je bolj smiselno vprašati, koliko me hobi letno košta....al pa bolš da ne, ker se konec sezone lahko samo za glavo primem.

ps. in pod 3 jurje se težko kaj dobrega najde....pogledaš Anet..vse je 3 jurje. tudi dobri mopedi vmes. Razlika me 2 in 3 je jurja, torej, komplet gum, verižni set, kontrola ventilov in servis....pa je jurja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr soforumas je rekel da bo kupu motor za 2k.. dejmo predloge za 2k. 

Men se tud zdi bedast dt za motor 5k, ce se na tem za 2k, prpelem kamor hocm.. pa se vem da dela in  nimam niti potrebe po boljsem.. za teh par tisoc km na leto do postojne/vikija.. useen qurc.

In zdej da bom racunal na leti ravni koliko me nekaj kosta.. ne se hecat. :) vozis se toliko kokr mas!! Ce pa nimas ga pa gledas u garazi :P 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, DAMI34 said:

Ni nujno, da je moja opcija prava, je pa ena od verzij, namreč med 2 in 4 je ogrooomna razlika, tako v letniku motorja, kot v tem kaj lahko za ta denar dobiš.

Ne, sigurno ni prava. Med 2 in 4 Ogromna razlika? Bullshit. Kaj ti omogoca tvoj omiljeni xj6 za 4, kar ti ne omogoca hornet za 2? Abs? Ne. Tc? Ne. Se enkat bols pele? Nit pod razno. 

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13346807

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13347673&display=Honda hornet S

 

Ce je namen furat in uzivat, za pragmatika z malim budgetom, med tema dvema motorckoma dejansko ni dileme. Ce je prva prioriteta zgledat moderno, si pa itak 10k prekratek, v obeh primerih. 

Beggas can’t be choosers. 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Ne, sigurno ni prava. Med 2 in 4 Ogromna razlika? Bullshit. Kaj ti omogoca tvoj omiljeni xj6 za 4, kar ti ne omogoca hornet za 2? Abs? Ne. Tc? Ne. Se enkat bols pele? Nit pod razno. 

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13346807

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13347673&display=Honda hornet S

 

Ce je namen furat in uzivat, za pragmatika z malim budgetom, med tema dvema motorckoma dejansko ni dileme. Ce je prva prioriteta zgledat moderno, si pa itak 10k prekratek, v obeh primerih. 

Beggas can’t be choosers. 

 

 

 

tko od oka 8 let razlike :P vmes je tudi tehnologija, pa štandardi pa še marsikaj šlo naprej.

tko od oka spet 8 let razlike v starosti in potencialni iztrošenosti materiala

tko od oka 8 let razlike da ima mlajši bolj točne kmje kot starejši in manjša možnost da kupiš krš.

tko od oka.....samo 2 jurčka razlike.

tko od oka...pri 2 jurjih bož težko še kaj zbil ceno, pri 4 malce lažje.

 

Sicer pa poanta mojega pisanja ni bila kaj točno kupiti, ampak zakaj šparati ravno pri mopedu. Namest 20k€ za avto daš 15. 

Nečesa ne razumem, zakaj potem se ne svetuje nekomu, naj obuje navadne superge, namesto moto obutev. Ekola, pa prišparaš 200€ :P

Hočem povedat, da v kolikor se greš ta šport in neglede, koliko boš dal za moped mora le ta biti varen in dobro vzdrževan, kar stane.

In da, tudi moja varianta se izide, preverjeno pri meni.

Politiki bi rekli temu: rebalans proračuna. Vzameš ženi in kupiš moped :P

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Lahk kar u naprej odgovorim? 

 :lol1::lol1:

 

Stari, de se naus uzgal. 

 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Lahk kar u naprej odgovorim? 

 :lol1::lol1:

 

Stari, de se naus uzgal. 

 

 

zakaj, mam pa preveč dobre živce. Meni je qul, da se tebi tvoj sistem izide, če se pa spomnim svojih začetkov, torej začetnik kupuje moped, pa nima ravno nekega znanja in lahko prej fali, pa še sam si bo moped težko vzdrževal, čeravno ni mehanik oziroma, če nima iskušenj na tem področju.

Mnogo lažje je kupiti predvsem pa vzdrževati eno "peggi" nekomu, ki je leta in leta sam šraufal, kot pa sedaj enemu mulcu, ki je še na faksu in je videl moped samo v AŠ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami ti si za u politiko. Ti vse veš. No, misleš tko. 

Tiste nebuloze utrujenosti materijala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, skalar36 pravi:

Dami ti si za u politiko. Ti vse veš. No, misleš tko. 

Tiste nebuloze utrujenosti materijala...

če si pozorno prebral, kar sem napisal, bi lahko opazil, da nikogar nisem žalil, če zmoreš, seveda te prosim, če zmoreš, poiskusi tudi ti tako.

Vem, da ti bo težko, ko se boš raje potrudil demantirati mojo objavo in strokovno utemeljiti kje se motim in zakaj. Vendar bo tvoj trud poplačan tako, da bom mogoče tudi jaz spremenil svoje mnenje.

Ampak če zmoreš, silim te pa ne :P

Poleg tega, te vljudno prosim, da prebereš vse objave, katere si piševa s @Kugelschreiber, kajti zadeve niso za vzeti iz konteksta, ampak obravnavati kot celoto.

Upam, da ti nisem preveč napisal in boš lahko vse sporcesiral, ter mi podal demanti.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, DAMI34 said:

Vem, da ti bo težko, ko se boš raje potrudil demantirati mojo objavo in strokovno utemeljiti kje se motim in zakaj. Vendar bo tvoj trud poplačan tako, da bom mogoče tudi jaz spremenil svoje mnenje.

 

pa dec te demantira z lajfstajlom. Demanti 24/7. You just don't get it.

Evo ti podnapis: Mel je NOV motor, zdej se ma SUPER na po tvoje preprereli podrtiji, vozi potujočo prilko za šraufanje. Vse iztrošeno. Kao. 

 

bullshitaš, pa konc. 

 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalil, kje? Sam svoja opažanja delim. Ni teme, da ne bi bil strokovnjak. Tam v temi od asfalta pa gum mi je čist vseen kaj pišeš. Tukaj pa k en praša ker motor za 2k...A si mogoče pomislu, da je študent, pa se mu 50 eur ogromno pozna. Tud sam sem bil enkrat na tem, pa vem kako je če je želja, denarja pa ni.

Utrujenost materijala... moja XT660R je stara 13 let, pa skačem z njo, potleh jo mečem, teram do konca, pa čist lepo dela. Motorji majo po 500k km pa ne razpadejo.-1 demanti

Pri 4 k lohk več zbiješ ceno kot pri 2 k- sploh ne bom pisal...

Tehnologija v 8 letih- med hondo hornet pa Yamaho xj6 je pa kakšna tehnološka razlika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

pa dec te demantira z lajfstajlom. Demanti 24/7. You just don't get it.

Evo ti podnapis: Mel je NOV motor, zdej se ma SUPER na po tvoje preprereli podrtiji, vozi potujočo prilko za šraufanje. Vse iztrošeno. Kao. 

 

bullshitaš, pa konc. 

 

 

novinec v svetu motorizma?

Lastno prepričevanje da se ma fajn na podrtiji? Edino če je mel tudi prej podrtijo.

Sicer pa potenciraš zadeve, da bi opravičil svoje razmišljanje. In sem ti že napisal, ena od opcij je moja, ni pa nujno da je prava zate ali kogarkoli drugega, ti pa trdiš da je edin tvoja prava.

In če je težko razumeti da se v 8 letih nekaj postara (najmanj gumice preprerijo) z neuporabo še bolj...potem res nimava kaj debatirati.

Pa tudi ni potrebe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, skalar36 pravi:

Žalil, kje? Sam svoja opažanja delim. Ni teme, da ne bi bil strokovnjak. Tam v temi od asfalta pa gum mi je čist vseen kaj pišeš. Tukaj pa k en praša ker motor za 2k...A si mogoče pomislu, da je študent, pa se mu 50 eur ogromno pozna. Tud sam sem bil enkrat na tem, pa vem kako je če je želja, denarja pa ni.

Utrujenost materijala... moja XT660R je stara 13 let, pa skačem z njo, potleh jo mečem, teram do konca, pa čist lepo dela. Motorji majo po 500k km pa ne razpadejo.-1 demanti

Pri 4 k lohk več zbiješ ceno kot pri 2 k- sploh ne bom pisal...

Tehnologija v 8 letih- med hondo hornet pa Yamaho xj6 je pa kakšna tehnološka razlika?

Moj lt je isto star 13 let pa ga ne zamenjam za nobeno novo stvar , vozim se pa tam , kjer se z novimi ne , ker jih je škoda .

Mam novejšega KTM 1190 in razmišljam o prodaji , ter nakupu stare AT . 

Tam kjer se želim v prihodnosti vozit bo ta utrujen material in zaostala tehnologija večkrat premagala nove haj tek motorje , ki za mene niso vredni počenega groša . 

Z njimi se lahko voziš samo okrog servisev , oz , da so v bližini .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, skalar36 pravi:

Žalil, kje? Sam svoja opažanja delim. Ni teme, da ne bi bil strokovnjak. Tam v temi od asfalta pa gum mi je čist vseen kaj pišeš. Tukaj pa k en praša ker motor za 2k...A si mogoče pomislu, da je študent, pa se mu 50 eur ogromno pozna. Tud sam sem bil enkrat na tem, pa vem kako je če je želja, denarja pa ni.

Utrujenost materijala... moja XT660R je stara 13 let, pa skačem z njo, potleh jo mečem, teram do konca, pa čist lepo dela. Motorji majo po 500k km pa ne razpadejo.-1 demanti

Pri 4 k lohk več zbiješ ceno kot pri 2 k- sploh ne bom pisal...

Tehnologija v 8 letih- med hondo hornet pa Yamaho xj6 je pa kakšna tehnološka razlika?

Žalil da, tudi zgoraj poboldano je samo neznanje v komunikaciji in spuščanje na osebni nivo. Da kot uporabnik ceste lahko pišem tudi o cesti, ti pa marsikje samo nabijaš, (razne stop policije in kronika) in to na nivoju........ah, saj je bolje da ne pišem.

Super da se tebi tvoj sistem izide, ni pa nič narobe če ljudje razmišljajo malce bolj na široko in imajo odprtih več opcij. ali bi jim radi to prepovedali?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

novinec v svetu motorizma?

Lastno prepričevanje da se ma fajn na podrtiji? Edino če je mel tudi prej podrtijo.

Sicer pa potenciraš zadeve, da bi opravičil svoje razmišljanje. In sem ti že napisal, ena od opcij je moja, ni pa nujno da je prava zate ali kogarkoli drugega, ti pa trdiš da je edin tvoja prava.

In če je težko razumeti da se v 8 letih nekaj postara (najmanj gumice preprerijo) z neuporabo še bolj...potem res nimava kaj debatirati.

Pa tudi ni potrebe

Gumico zamenjaš kar na terenu !

Kaj si lahko naredil z Gt ko ga je fuknalo v save mod ? 

Toliko , kot ti naštevaš prednosti novih motorjev , ravno toliko in še več imajo tudi slabosti napram starim utrujenim .

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Moj lt je isto star 13 let pa ga ne zamenjam za nobeno novo stvar , vozim se pa tam , kjer se z novimi ne , ker jih je škoda .

Mam novejšega KTM 1190 in razmišljam o prodaji , ter nakupu stare AT . 

Tam kjer se želim v prihodnosti vozit bo ta utrujen material in zaostala tehnologija večkrat premagala nove haj tek motorje , ki za mene niso vredni počenega groša . 

Z njimi se lahko voziš samo okrog servisev , oz , da so v bližini .

Faq, kok je men žal, k se je lani prodajala ena super tenere 750 za 1800 eur, obnovljena. Zrihtana u nulo. Hjao...

Mene tud mika nova afrika twin, sam če jo kupm, bo še kasko, pa merkat jo bo treba, da kje ne padem...pol se pa izgubi smisel motorizma-vsaj zame.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

Moj lt je isto star 13 let pa ga ne zamenjam za nobeno novo stvar , vozim se pa tam , kjer se z novimi ne , ker jih je škoda .

Mam novejšega KTM 1190 in razmišljam o prodaji , ter nakupu stare AT . 

Tam kjer se želim v prihodnosti vozit bo ta utrujen material in zaostala tehnologija večkrat premagala nove haj tek motorje , ki za mene niso vredni počenega groša . 

Z njimi se lahko voziš samo okrog servisev , oz , da so v bližini .

in koliko si dal zanj?

2 jurja :D

in koliko že v obnovo? Najbrž si nekaj moral, da lahko tudi ti skačeš povsod z njim.

Mešate hruške in jabolka.

Rad bi te videl fijakati se z mopedom za 2 jurja....brez dodatnih stroškov, ki bi jih vložil, da bi se lahko vozil.

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Gumico zamenjaš kar na terenu !

Kaj si lahko naredil z Gt ko ga je fuknalo v save mod ? 

Toliko , kot ti naštevaš prednosti novih motorjev , ravno toliko in še več imajo tudi slabosti napram starim utrujenim .

dej, a si tudi ti not padu....pismo preberte si zadeve, pa dajmo konkretno.

motor letnik 2003 za 2 jurja in motor letnik 2011 za 4 jurje..........vse ostalo je nabijanje, ker ne preberete nič ama nič samo zadnji dve objavi...pa vsi pametni.

Kaj sploh vlačiš LT in GT v to temo oziroma v to debato? To je popolnmoa brezpredmetno, ker ni govora o motorjih, ki so bili in so še vedno dragi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, DAMI34 said:

in koliko si dal zanj?

2 jurja :D

in koliko že v obnovo? Najbrž si nekaj moral, da lahko tudi ti skačeš povsod z njim.

Mešate hruške in jabolka.

Rad bi te videl fijakati se z mopedom za 2 jurja....brez dodatnih stroškov, ki bi jih vložil, da bi se lahko vozil.

dej, a si tudi ti not padu....pismo preberte si zadeve, pa dajmo konkretno.

motor letnik 2003 za 2 jurja in motor letnik 2011 za 4 jurje..........vse ostalo je nabijanje, ker ne preberete nič ama nič samo zadnji dve objavi...pa vsi pametni.

Kaj sploh vlačiš LT in GT v to temo oziroma v to debato? To je popolnmoa brezpredmetno, ker ni govora o motorjih, ki so bili in so še vedno dragi.

 

Priročno si "pozabu" oment, de možak kupuje z 1500-2000€ v tošlnu. 

 

 

 

tolk pocen zabave, kot je potop na Motosvetski nivo ne dobiš nikjer. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tako simpl je vse skupaj, greš na a-net, vpišeš motorno kolo do 2000€ in dobiš od 100 do 200 motorjev ki se prodajajo...pa se pustiš presenetit. Če iščeš točno nek model pa tak in tak, ga ne bo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na konc bo tko izpadl, da je motor pod 2000 € najboljši na svetu .. vse ostalo je en jajc ... pa vsaj 10 let mora bit str z max 30.000 km prevoženimi ... pa, da ma mitaske gor :huh: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, maus said:

na konc bo tko izpadl, da je motor pod 2000 € najboljši na svetu .. vse ostalo je en jajc ... pa vsaj 10 let mora bit str z max 30.000 km prevoženimi ... pa, da ma mitaske gor :huh: 

 

 

Ja. Tako bi debato povzel snob. G/S fahrer. Ti pa to nisi, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

na konc bo tko izpadl, da je motor pod 2000 € najboljši na svetu .. vse ostalo je en jajc ... pa vsaj 10 let mora bit str z max 30.000 km prevoženimi ... pa, da ma mitaske gor :huh: 

 

na koncu ugotovimo ,da je o najboljšem motorju celo odprta tema.

Le PEGGI je potrebno poiskati z iskalnikom.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Ja. Tako bi debato povzel snob. G/S fahrer. Ti pa to nisi, a ne?

ne .. ker mam raj enega za 20.000 k 10 za 2.000 ... jih tut ne morm vse hkrati vozt :P

ker kupujem za svoj dnar, si pač to kupim ... ne hodim vsak dan na sladoled, pa pršparam ;)

dokler bo to moje edino veselje, bo pač to, ko bom imel pa še 100 stvari za zravn, si pa tudi jaz tega ne bi mogel privoščit, ampak .. z vsem se pa res nimam časa ukvarjat :P 

motorizem pač ni pocen hobi ... za bencin, pnevmatike in vse ostalo me košta cca 5000 letno ;) 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

in koliko si dal zanj? 6200€

2 jurja :D

in koliko že v obnovo? Najbrž si nekaj moral, da lahko tudi ti skačeš povsod z njim. Ne bi bilo potrebe po nobenem vlaganju . Vlagal sem ker sem se vozil tam , za kjer ta motor ni narejen , zelo grd šoder, nazadnje si na podobnem šodru omagal z GT , prav tako dobrosrčni .

Če bi se z GT vozil tam kjer se jaz z lt , bi ti bilo premalo 10k€ za vlaganje v njega. 

Vozil sem se z primernim motorjem po soft terenu , pa sem imel strošek . Za po cesti in lepem makedamu greš lohk tud s katerim koli motorjem pa ni stroškov .

Mešate hruške in jabolka. Jaz nič ne mešam jaz sem zmešan .

Rad bi te videl fijakati se z mopedom za 2 jurja....brez dodatnih stroškov, ki bi jih vložil, da bi se lahko vozil. Vozil F650CS , brez stroškov in skoz na full,da so krivine žarele.  Nisi ravno pravega sogovornika našel za debatirat o različnih motorjih......

dej, a si tudi ti not padu....pismo preberte si zadeve, pa dajmo konkretno.  Kaj te zanima konkretno?

motor letnik 2003 za 2 jurja in motor letnik 2011 za 4 jurje..........vse ostalo je nabijanje, ker ne preberete nič ama nič samo zadnji dve objavi...pa vsi pametni.

Kaj sploh vlačiš LT in GT v to temo oziroma v to debato? To je popolnmoa brezpredmetno, ker ni govora o motorjih, ki so bili in so še vedno dragi. 

Lej Miško umiri se in prvo preberi kaj napišeš , ker forumaš je začel o motorju za 2k€ ti pa si začel o 4, o materialih itd . 

Drži se potem niti in govori o predlogih za 2k€  ker vse ostalo je brezpredmetno in to popolnoma .

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

 

spet bereš površno.

Ne da se mi...LTja nej kupi za 2 jurja :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!