Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 6 urami, NordiX pravi:

Hvala.... zgodilo se je ravno to... bolj kot spremljam forum, manj imam pojma, kaj bi si kupila... edini plus pa je da lahko vmes šparam :D

Pusti forum in kupi z očmi. Ker tako se kupuje. Ali imaš raje grd motor? Torej izmed najlepših izberi tistega, na katerem se najboljše počutiš. 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, KARMEN1 pravi:

FZ6 ti odsvetujem, zaradi tvoje višine. Jaz sem 175, pa sem z njo imela težave pri manevriranju. Motor je težek, poleg tega ima visoko težišče, padec na mestu je malašala, preverjeno.

Manevriranje na mestu je pač smotano za manjše. Zato morajo manjši nekoliko predvideti in parkirati, kot bi hoteli takoj za tem bežati. 

Vsak pokonci stoječ motor je peresno lahek. Kar poskusi vajo, kjer hodiš okoli motorja in ga pri tem držiš pokonci. Ni simpl, hkrati pa ni nikjer nobene teže. 

Pa še nekaj; motor z visokim težiščem je bolj okreten od motorja z nizkim težiščem. Nelogično? Najbolj logično. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupis tist motor, ki se ga da najlazje frizirat. :huh:

 

 

 

 

 

(aprilio) :P



pi es: sodelavec je v cetrtek prodal Aprilio SR50 DiTech, in v petek sel po Hondo Forzo 250. Se isti dan mi je ze poslal sliko s Hrvaske Istre - sta sla s punco s Forzo na morje (iz Celja). Namesto da se tukaj izgublja cas z modrovanjem o tem kdo kaj potrebuje, nekateri uzivajo... ...grem na juzno, potem pa malo pokolenckat. :P

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff nisem pričakoval takega odziva. Prebral sem vse štiri strani.

 

Morda je Kawasaki er5 res mal mimo, je pa er6 dost boljši.

Pravtako Yamaha FZ6 FZS600 in SUZUKI SV650 in SUZUKI Bandit.

 

Ja imam 2.000€ in motor kupujem zato, ker bi se rad še to sezono vozil :quad:

 

Vsaj tok, da ga imam za eno dve sezoni potem se morda kupi kaj za 4.000€.

 

Sam tale SV 650 res ne izgleda slabo tudi po nekaj googlanja ga precej hvalijo kot bulletproof.

Kakšne so kaj razlike med 99-02 in novejšim model 03-08 letnika? Razen estetskih seveda.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se bo najdu kdo tok pametn, da ti bo priporočal fazer1000, da ne boš zamudil edinstveno priliko :D. 2 jurja je skor dost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto in nedeljo grem pogledat Suzuki SV650 l.2004, Hondo Hornet l.2003 in Yamaho Fzs 6 Fazer l.2003.

 

Vsak nasvet kaj sploh kot laik gledat pri rabljenem motorju je DOBRODOŠEL. 

Kaj prtismem do 150kmh pa če nič ne ropota pa ne vleče po svoje je ok?:jezik:

 

Ne resno dajte mi kaksen nasvet. Lp

Popravljeno . Popravil Moto999
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasvet: vzemi nekoga s seboj, ki se kolikor toliko spozna na rabljene motorje .... za prvo silo pa bi tudi pomagalo (če si jih našel na a pika netu) da daš linke in se prvi vtis lahko komentira na tej osnovi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem pa morš pričakovat, da pri motorju za 2 k, bos mogu vanga kej vložit, k ga boš dam prpelu. To je pač sitnost starejših motorjev.  Da ga boš dobu, pripravljenega na vožnjo, bo zeloo težko.

Drugac pa, ketno poglej, hladilnik je ponavad zbit, ce je bil motor karamboliran. Neoriginalne stopalke men povedo, da je bil paden, tud kak neoriginal izpušni lonec je precej cenejši kot original.  Pa ce prednje vilce solzijo olje ni fajn. Diski ne smejo bit prov znucani, ce ma mal km... 

Ce kupujes starga japonca, ce je imel olje v mašini, ne bo ribnu. Ni kake hude panike, če le ni bil razbit. Kakšne ploščice zamenjaš, pa hladilno tekočino, olje pa filter.

Jest hocem vedno tud, da je mrzel motor k pridem gledat, da ga zalaufam mrzlega.

Srečno...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Fazer03 pravi:

Nasvet: vzemi nekoga s seboj, ki se kolikor toliko spozna na rabljene motorje .... za prvo silo pa bi tudi pomagalo (če si jih našel na a pika netu) da daš linke in se prvi vtis lahko komentira na tej osnovi.

 

Ne poznam nobenga tazga.

 

Linki

 

Suzuki

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13211268

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13324882

Yamaha

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13292994

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13194253

 

Honda

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13197837

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13347673

 

Vsi letnik 2001-2004 pa nekje 30-40k prevoženih. je to realno? al isto nategovanje kot pri avtomobilih k sploh nima smisla števca gledat..

 

Kok sploh zdržijo mašine na motorju, 100.000km? 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Predvsem pa morš pričakovat, da pri motorju za 2 k, bos mogu vanga kej vložit, k ga boš dam prpelu. To je pač sitnost starejših motorjev.  Da ga boš dobu, pripravljenega na vožnjo, bo zeloo težko.

Drugac pa, ketno poglej, hladilnik je ponavad zbit, ce je bil motor karamboliran. Neoriginalne stopalke men povedo, da je bil paden, tud kak neoriginal izpušni lonec je precej cenejši kot original.  Pa ce prednje vilce solzijo olje ni fajn. Diski ne smejo bit prov znucani, ce ma mal km... 

Ce kupujes starga japonca, ce je imel olje v mašini, ne bo ribnu. Ni kake hude panike, če le ni bil razbit. Kakšne ploščice zamenjaš, pa hladilno tekočino, olje pa filter.

Jest hocem vedno tud, da je mrzel motor k pridem gledat, da ga zalaufam mrzlega.

Srečno...

Hvala.

 

Vem, da bo treba kakšno stvar tu pa tam zamenjati/porihtati, da le ni kaj hujšega. Pa saj pri avtomobilih je isto, ga še nisem kupil pa, da se vozim 1leto brez, da bi kakšna malenkost šla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Moto999 pravi:

Ne poznam nobenga tazga.

Jaz sem bil po opravljenem izpitu v isti situaciji. Sem napisal nekam na forum da rabim pomoč, en se je javu in prepreču da bi domov odpeljal razbit motor :) 

pred 7 urami, Moto999 pravi:

Kok sploh zdržijo mašine na motorju, 100.000km? 

Tudi prek 150.000 ni noben problem. Dosti je odvisno od vzdrževanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Moto999 

...od kod pa si (po avatarju vidim, da iz Lj.).

... jaz imam tudi Opla.  :D     (tako se lažje vzpostavi stik)

Če te zanima kaj glede nakupa, oz. ogleda, me pokliči, nimam cajta tipkat (beri se mi ne da preveč tipkat..oz. izpostavljat nekaterim znalicam na MS, ki me bodo zagotovo spljuvali in bo spet nasral vsesplošni fajt)...in mi spusti ZS.

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zivnorc pravi:

@Moto999 

...od kod pa si (po avatarju vidim, da iz Lj.).

... jaz imam tudi Opla.  :D     (tako se lažje vzpostavi stik)

Če te zanima kaj glede nakupa, oz. ogleda, me pokliči, nimam cajta tipkat (beri se mi ne da preveč tipkat..oz. izpostavljat nekaterim znalicam na MS, ki me bodo zagotovo spljuvali in bo spet nasral vsesplošni fajt)...in mi spusti ZS.

da mu naš base dau :mad:

p.s.

prijatu, vsa čast ... itak je težko vse napake najdt v uri-dve ... 

pred 8 urami, Moto999 pravi:

Kok sploh zdržijo mašine na motorju, 100.000km? 

kot so ti že povedali ... brez problema 250.000 ... vse je odvisno od rednega vzdrževanja in ravnanja z motorjem

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13194253

ta je še najbol mlad med vsemi,cena je dobra, lepo izgleda in v lj je,tako,da ti ne bo treba v mb ali ce ,ostali imajo vsi navito ceno,kot se v sloveniji spodobi

to je samo moje mnenje,pa naj kak veteran motorist napiše kaj več

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, alpi80 pravi:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13194253

ta je še najbol mlad med vsemi,cena je dobra, lepo izgleda in v lj je,tako,da ti ne bo treba v mb ali ce ,ostali imajo vsi navito ceno,kot se v sloveniji spodobi

to je samo moje mnenje,pa naj kak veteran motorist napiše kaj več

l.p.

Men bolj zgleda, da ma nov fostraster in nosilec, za kar mi večji sum potrjuje kesl

. Lahk da se motim. 13 let je star, tud če je bil preveč na boku je lahk še vedno super, od vsih bi pa tud jaz najraj šel fazer gledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, NordiX pravi:

Kdo rabi fanta, če bo pa motor... Ovinki so boljši :P

Motor ni ljubosumen, ni tečen, se ne ... (vstavi po želji). Torej je jasno, motor bo :lol1:

Ne vzemi vsega zares, razen zadnjega :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/9/2018 at 9:38 PM, isarajli1 said:

Lahk da se motim. 13 let je star, tud če je bil preveč na boku je lahk še vedno super, od vsih bi pa tud jaz najraj šel fazer gledat.

Te Fz6 so kar zanesljive. Prijatelj je kupil rahlo podrsano pa pri 95kkm dela še kot nova (prevozil je že ~50kkm, ne vem točno). Odpovedal je le TPS senzor, kar pa je bila serijska napaka teh motorjev. Redni servisi in gas...(ga ne špara). :)

 

1 hour ago, NordiX said:

Kdo rabi fanta, če bo pa motor... Ovinki so boljši :P

Za motor spucat, pa podmazat.... (ketno mislm) :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni panike, vsak komentar je še vedno dobrodošel :) tud od omenjenih znalcev lahko pride kaj pametnega ven, bom že pofiltriral uporabno. 
Bolj kot motor me firbca če je oglas pristen, oz če bi se lastnik tukaj prepoznal.. bolj kot ne zaradi porasta privat preprodajalcev.

Nazadnje sva s kolegom šla gledati perfekten motor po slikah, potem pa izveš da je original lastnik "izgubil" homologacijo ampak bo našel, enako za potrjeno servisno, nova ketna na zanič zobnikih, nove gume na motorju ki je stal in ni bil vožen,.. blabla 

Torej.. komentiranje zaželjeno ker je prav da informacije krožijo :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, B192 pravi:

Nazadnje sva s kolegom šla gledati perfekten motor po slikah, potem pa izveš da je original lastnik "izgubil" homologacijo ampak bo našel, enako za potrjeno servisno, nova ketna na zanič zobnikih, nove gume na motorju ki je stal in ni bil vožen,.. blabla 

Torej.. komentiranje zaželjeno ker je prav da informacije krožijo :)

 

To se pravi, da nekaj izkušen že imaš. Pejd gledat pa boš vidu.

Sicer pa, kar imam jaz izkušenj z rabljenimi vozili, več kot je v oglasu napisanega, bolje je, lastnik man skriva. Če napisano podkrepi z "pisnimi dokazi" pol sam kupiš, pa si zmagu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravlji, za naslednjo sezono iščem drug motor. Sedaj vozim sv650s, s predelavami-komplet vzmetenje, nekaj modifikacij na motorju, izpuh, filter itd...motor se pelje zelo dobro. Rad bi pa imel motor, ki je podobno vodljiv, ampak 100+ konjev in boljše zavore in pa dober navor. Torej, nekak sem izbral ta dva modela, kaj je za izbrat. Ne rabim moči, ki jo ponujajo novejši motorji, pa večina se mi vizualno ne dopade. Nisem pa najbolj izkušen motorist, sv-ja imam drugo sezono, naklepal sem pa cca 25k kilometrov do zdaj.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba odvisno od letnika...

Do 2004 bi jz raje cbr...pol 2004 je ze mille mun buljs...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!