Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Motor kateri se servisira tako kot ti praviš lahko kupiš z zaupanjem samo od prijatelja, drugemu na besedo nebi nobeden zaupal, kljub temu da je mogoče kvalitetnejše servisiran kakor pri pooblaščenem servisu. Velja predvsem za novejše motorje.

1) Še so ljudje, ki zaupajo.

2) Še so ljudje, ki ne nategujejo.

Če bi bil zloben, bi rekel, da tisti, k inajbolj dvomijo, sodijo po tem, kako bi sami ravnali :whistle: (ali pa vsaj neizživete fantazije o tem).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) Še so ljudje, ki zaupajo.

2) Še so ljudje, ki ne nategujejo.

Če bi bil zloben, bi rekel, da tisti, k inajbolj dvomijo, sodijo po tem, kako bi sami ravnali whistle.gif (ali pa vsaj neizživete fantazije o tem).

Si mogoče pomislil, da ne zaupajo tisti ljudje kateri so že nastopali v vlogi kupca in bili pos.gif .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od tvojih izkušenj.yes.gif

Npr: Honda - VFR 800, Yamaha Fazer 600 ali 1000, Aprilia Futura,...

Izkušenj je zaenkrat bolj malo...Tud osebno sem postavil Hondo VFR 800 in Futuro na prva tri mesta. Fazer me po izgledu nekako ne pritegne. Precej všeč mi je tudi Ducati ST3. Torej, če prav razumem, so našteti motorji po kvaliteti nekako v istem rangu...Kaj pa če še upoštevamo stroške servisov/povprečno porabo/udobje(tudi za sopotnika)/vodljivost ima kdo direktne izkušnje s katerim izmed zgoraj omenjenih modelov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zanima me kateri rabljen sport tourer bi vi izbrali, če bi imeli v žepu 4500€? Podobno vprašanje me zanima tudi v rangu chopperjev...Hvala!

ST:

1. VFR 800

2. Yamaha FZS 1000 Fazer

3. BMW R 1100 S

4. Kawasaki Z750S

5. Ducati ST3

6. Aprilia RST Futura

7. BMW R 1150 RS

8. Honda VTR 1000F (pogojno)

Jz bi en takle seznam naredil za ST razred tega denarja (zase seveda). je pa res vse odvisno od izkušenj, saj 150PS ni mačji kašelj, je pa večina v glavi, kot so ti najverjetneje že povedali. Kvaliteta ni v istem rangu, ene moraš imeti bolj rad kot druge :), a to je miljonkrat že premleta debata, kateri še nismo prišli do dna - če boš ohranjal pri življenju bo vse delalo dolgo dolgo, je pa BMW in Ducati malce dražji (servis).

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ST:

1. VFR 800

2. Yamaha FZS 1000 Fazer

3. BMW R 1100 S

4. Kawasaki Z750S

5. Ducati ST3

6. Aprilia RST Futura

7. BMW R 1150 RS

8. Honda VTR 1000F (pogojno)

Jz bi en takle seznam naredil za ST razred tega denarja (zase seveda). je pa res vse odvisno od izkušenj, saj 150PS ni mačji kašelj, je pa večina v glavi, kot so ti najverjetneje že povedali. Kvaliteta ni v istem rangu, ene moraš imeti bolj rad kot druge smile.gif, a to je miljonkrat že premleta debata, kateri še nismo prišli do dna - če boš ohranjal pri življenju bo vse delalo dolgo dolgo, je pa BMW in Ducati malce dražji (servis).

ajd

Če bi se moral odločiti jaz bi izbiral med 1, 2 in 6.

Lahko pa bi dodal še kakšnega Suzukija Bandita brez problema.

Za Futuro vprašaj Dr._Jakob, ti bo stresel vse iz rokava.

Popravljeno . Popravil dukemb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem da FZS1000 lih ne moreš primerjat z futuro in VFR.....

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za res koristne informacije! Ali bi morda lahko kdo podobno sestavil še TOP 5 seznam chopperjev za omenjeno vsoto denarja?

Popravljeno . Popravil Anam
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš moral malo več napisat. Kakšen motor, cena. Sicer pa poglej na net in pelji nekoga zraven ki se spozna na te zadeve.

Cena ie ugodna. Gre za Suzuki GSXR 600 k7. Kai je pri tei kilometrini lahka sploh narobe?

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se moral odločiti jaz bi izbiral med 1, 2 in 6.

Lahko pa bi dodal še kakšnega Suzukija Bandita brez problema.

Za Futuro vprašaj Dr._Jakob, ti bo stresel vse iz rokava.

Jaz bi dal bandita 1250 S z ABS-om kar blizu prvega mesta. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena ie ugodna. Gre za Suzuki GSXR 600 k7. Kai je pri tei kilometrini lahka sploh narobe?

Hvala za odgovor.

če malo pogledaš temo o gsx-r 600 boš ugotovil da s ta novimi in s takimi kilometri nima nihče problemov.

pride kak problem pri letnikih tam okoli 99..predvsem pa z bistveno več kilometri.. (30-40k po števcu, realno najbrž več)

če ni bil motor v rokah popolnega idiota nima bit praktično kaj narobe..preverjena mašina ki zdrži in pretrpi zelo veliko..

bolj je treba pogledat ali je z vzmetenjem, križi in ostalim vse okej..sploh če veš da je bil na tleh..

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ST:

1. VFR 800

2. Yamaha FZS 1000 Fazer

3. BMW R 1100 S

4. Kawasaki Z750S

5. Ducati ST3

6. Aprilia RST Futura

7. BMW R 1150 RS

8. Honda VTR 1000F (pogojno)

Jz bi en takle seznam naredil za ST razred tega denarja (zase seveda). je pa res vse odvisno od izkušenj, saj 150PS ni mačji kašelj, je pa večina v glavi, kot so ti najverjetneje že povedali. Kvaliteta ni v istem rangu, ene moraš imeti bolj rad kot druge :), a to je miljonkrat že premleta debata, kateri še nismo prišli do dna - če boš ohranjal pri življenju bo vse delalo dolgo dolgo, je pa BMW in Ducati malce dražji (servis).

ajd

vsaj še cbr 1100xx manjka, za ta denar se dobi se tud kak triumph sprint st in kaka zelo lepa aprilia falco, Kawasaki ZZR600

si pa ne predstavljam kolebanja med Futuro in Marauderjem recimo. . . worlds apart.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsaj še cbr 1100xx manjka, za ta denar se dobi se tud kak triumph sprint st in kaka zelo lepa aprilia falco, Kawasaki ZZR600

si pa ne predstavljam kolebanja med Futuro in Marauderjem recimo. . . worlds apart.

Osebno se zanimam za ST (sport tourer), kolega pa za chopperje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če malo pogledaš temo o gsx-r 600 boš ugotovil da s ta novimi in s takimi kilometri nima nihče problemov.

pride kak problem pri letnikih tam okoli 99..predvsem pa z bistveno več kilometri.. (30-40k po števcu, realno najbrž več)

če ni bil motor v rokah popolnega idiota nima bit praktično kaj narobe..preverjena mašina ki zdrži in pretrpi zelo veliko..

bolj je treba pogledat ali je z vzmetenjem, križi in ostalim vse okej..sploh če veš da je bil na tleh..

Motor je bil paden, vendar nič konkretnega saj niti vse plastike na eni strani niso bile podrsane. Vsaj kar se tice originalneh delou.

Saj pravim ... motor je bil na začetki rablen sam za pisto potem si ga je pa en avtomehanik kupo in ga uštimau še za na cesto al kak je to že blo. Zdaj par dni nazei mu je potekla registracija, tak da se ga da tut normalno registrat in vse. Dejansko kaj je pa lahko narobe s križih? Verjetno se vse opazi med vožnjo če recimo spustm balanco?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole preko tipkovnice - v virtualnem smislu - boš težko kaj pametnega nabavil; gotovo je bilo že miljavžentkrat napisano: če nisi vešč v kupovanju rabljenih motorjev, se malo pozanimaj na "lokalni" sceni o starih mačkih v teh zadevah in nekoga prosi, da gre na ogled s teboj. Za pijačo ali dve ti bo sigurno kdo pripravljen ustreči. Tudi ko motor pregleduješ in sprašuješ o posameznih stvareh, ti mora prodajalec brez izgovorov in izmotavanja stvari pojasnit. Jaz osebno bi iskal tudi motor od prvega lastnika, ker drugi se potem vedno izgovarja na prvega ("to je že bilo, to ne vem, to mi ni dal zraven in podobno .... " ).

LP in dober nakup!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegica gleda ta motor klik

Si ga je kdo že kaj ogledal, ker cena se mi zdi več kot ugodna in se mi zdi čudno, da ni še prodan...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Rabim vaso pomoc kaj naj naredim...

Sem 21 let star fant z A2 (do 35kw) izpitom (nameraval naresti za neomejeno in spet zakon zjebal vse). Nameraval sem kupiti Yamaho FZ6 zablokirano na 25kw..kar pa ne pride v postev ker je njena izvorna moc 2x vecja (72kw)....da zakon je zjebal vse.

Se pravi lahko kupim motor samo tisti, ki ima v originalu najvec 50kw in ga zablokiram na 25kw ALI motor ki ima izvorno moc najvec 35kw in ga peljem.

Problem se pojavi, kateri motor naj kupim saj vsi "komaj" kaj dajo od sebe? Najvec kar sem lahko nasel je bila HORNETKA600, pa se ta ima 52kw v originalu.

Drugih "skretov" pa ne kupim in ne vozim.

Hvala za pomoc.

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem se pojavi, kateri motor naj kupim saj vsi "komaj" kaj dajo od sebe? Najvec kar sem lahko nasel je bila HORNETKA600, pa se ta ima 52kw v originalu.

V originalu ima Hornet 71kW, ta nov model pa 75kW, tistih 52kW ne bo držalo.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem se pojavi, kateri motor naj kupim saj vsi "komaj" kaj dajo od sebe? Najvec kar sem lahko nasel je bila HORNETKA600, pa se ta ima 52kw v originalu.

Drugih "skretov" pa ne kupim in ne vozim.

ni mi jasno kaj bi ti rad??? FZ6 z 25 kW bi imel, hornetka ali kaj drugega zablokirano na 25 kW pa je vse prešvoh??? pa kaj ti misliš da je med FZ6 in hornetom res kakšna razlika v moči razen na papirju???

dokler se voziš na 25 kW je vse isto sranje. ko odblokiraš se ti bo vse kak mesec zdelo raketa potem pa ti bo vsak 50kW dovolj ali pa ti bo FZ6 tudi premalo močna.

Ne mislit da boš zdaj kupil motor potem pa ga boš imel 10 let. si še preveč nov v svetu velikih motorjev in ne boš prav izbral.

kupi nekaj z dosti navora (po možnosti rabljeno) da boš lahko preživel prva leta na 25 kW potem pa boš itak 99% menjal ko dobiš neomejeno.

pri vsem kar je zablokirano ti je navor pri nizkih obratih pomembnejši kot teoretični konji. itak ne vem kako bi zgledala FZ6 zablokirana. spodaj nebi vlekla, ko pa bi se začela sukat bi pa itak blokada se vklopla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušenj je zaenkrat bolj malo...Tud osebno sem postavil Hondo VFR 800 in Futuro na prva tri mesta. Fazer me po izgledu nekako ne pritegne. Precej všeč mi je tudi Ducati ST3. Torej, če prav razumem, so našteti motorji po kvaliteti nekako v istem rangu...Kaj pa če še upoštevamo stroške servisov/povprečno porabo/udobje(tudi za sopotnika)/vodljivost ima kdo direktne izkušnje s katerim izmed zgoraj omenjenih modelov?

Kot občasna sopotnica na Futuri jo morem izredno pohvalit, na tako udobnem motorju zadaj še nisem sedela. Vozila je pa še nisem, Jvalant prav da je fajn, jaz je zarad prekratkih tačk še nisem probala, mogoče letos. Fazerja 600 sem vozila, pa se sicer pelje lepo, ampak ni me pa posebej pritegnil. Je težji za manevrirat na mestu kot moja R6, sicer bolj okreten v kratkih ovinkih, ampak spet ne toliko kot SV. Se mi je zdel da je tak univerzalc,v vseh aspektih dela zelo fajn, ampak ne odlično. Aja, mogoče še to Futura ima zelo malo anšlaka za obračat na mestu je primerljiva s sportakom.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mislit da boš zdaj kupil motor potem pa ga boš imel 10 let.

. . . če kupi nepremičnino, mu lahko traja še dlje v garaži oz. motor z dušo whistle.gif . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč.

Evo zadeva je takšna pregledal sem vse motorje katere lahko vozim z izpitom A2 (2leti) dokler ne dobim grem lahko delat za neomejeno in potem kupim nekaj kar bom imel dolgo do takrat pa se odločam med temi zadevami...

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3568286

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3640369

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3493256

Mogoce kakšen nasvet pri izbiri med temi lepotci za začetnika? :)

Nameravam vgraditi blokado 25kw

Lep pozdrav

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede moči motorja, če je omejitev 35KW mislim, da bi prišel čez tudi z MT-03! Ne vem pa kakšen motor iščeš!? Kaj potovalnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce kakšen nasvet pri izbiri med temi lepotci za začetnika? :)

Nameravam vgraditi blokado 25kw

Jst bi kupil diversna...sam sem ga vozil kot začetnik( sicer ne blokiranega) in je fajn motorček. Nizka poraba, poceni vzdrževanje, okreten itd. Tudi GPZ pride v poštev :D

Pred nakupom se prepričaj kako je z vgradnjo blokade!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če slučajno koga zanima nakup skoraj nove Hayabuse: (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)

Zanimiv pa je pripisan komentar ob oglasu:

motor razvije dodatnih 20 konjev z voznjo nad 200kmh . Čistih 217 ps 300km/h mas prec notr : pa prec gre vozni ka prodam ker nimam vec vozniske : prva 140 druga 230 tretja 265...:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede moči motorja, če je omejitev 35KW mislim, da bi prišel čez tudi z MT-03! Ne vem pa kakšen motor iščeš!? Kaj potovalnega?

MT-03 mi je zelo všeč, ampak mislim nabaviti nekaj skromnega tam do 2.000€, zato ker imam namen čez 2leti kupiti Fazer600, ko dobim neomejeno(to leto me je zakon zj***l), škoda.

Všeč so mi pa sport-turerji :)

Jst bi kupil diversna...sam sem ga vozil kot začetnik( sicer ne blokiranega) in je fajn motorček. Nizka poraba, poceni vzdrževanje, okreten itd. Tudi GPZ pride v poštev :D

Pred nakupom se prepričaj kako je z vgradnjo blokade!

Hm hvala za nasvet, tudi tast se strinja s tabo :D ...GPZ mi je tudi všeč.

Zadeva se je še malce razširila, imam novo ponudbo

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3656119

Toliko odločitev...... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!