Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

maco. kaj je pa narobe z rahlo podrsanem motorju, da mora bežat od njega?

če je podrsana plastika,kakšna ročka itd še ne pomeni ,da je kaj hujšega narobe, da se ga pa dobiti za veliko nižjo ceno.ni mi jasno ,kaj hočeš s tem povedat.

ročke bi morale imeti isti razmak, če ga nimajo je po vsej verjetnosti zvito samo cevno vodilo ročke (del balance) kar je strošek cca 15-30 € če poznaš koga ,ki zna naredit novo, za silo jo pa lahko tudi poravnaš....

nekateri se izogibajo podrsanem motorju, ker ga v večini kupujejo zaradi estetike,videza, da mu bodo kolegi rekli ,kako je lep.sam imam podrsano yamaho,pošvasane plastike, pobarvane doma v garaži, kar pa ni ovira pri funkcionalnosti motorja.

le za kolega ni tako lep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maco. kaj je pa narobe z rahlo podrsanem motorju, da mora bežat od njega?

če je podrsana plastika,kakšna ročka itd še ne pomeni ,da je kaj hujšega narobe, da se ga pa dobiti za veliko nižjo ceno.ni mi jasno ,kaj hočeš s tem povedat.

ročke bi morale imeti isti razmak, če ga nimajo je po vsej verjetnosti zvito samo cevno vodilo ročke (del balance) kar je strošek cca 15-30 € če poznaš koga ,ki zna naredit novo, za silo jo pa lahko tudi poravnaš....

nekateri se izogibajo podrsanem motorju, ker ga v večini kupujejo zaradi estetike,videza, da mu bodo kolegi rekli ,kako je lep.sam imam podrsano yamaho,pošvasane plastike, pobarvane doma v garaži, kar pa ni ovira pri funkcionalnosti motorja.

le za kolega ni tako lep.

To je res, vendar je @maco ciljal na to, da je danes trg z rabljenimi motocikli zelo velik in lahko med tako dobro ponudbo najdeš tudi takega, ki je brezhiben. Zakaj bi kupil podrsanega, če ni potrebno? Razen, če je res velika razlika v ceni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj! človek z izkušnjami nesme napisat svoje mnenje, ki sploh ni nujno,da ga sploh kdo upošteva-takoj padajo kritike, minusi idt.

Ps. samo še tole sam sem od foha samo svoje(motorje kot tudi avte) res nerad šraufam!Mogoče zato, ker je to moj poklic in prosti čas uporabim raje za kaj pametnejšega! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh nisem z tem namenom napisal,kar sem. vsak lahko pove svoje mnenje, le zmotilo me je ,ko si kratko in jedrnato rekel: bejži od takih motorjev !! kot da so zanič.

cena podrsanega motorja ,je ponavadi kar nižja , saj so plastike (original) zelo drage.

za yamaho tadercat stane srednja prednja 750 €, torej jo ne morem prodati samo 200€ ceeneje. ali pa :blush:

brez zamere maco. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh nisem z tem namenom napisal,kar sem. vsak lahko pove svoje mnenje, le zmotilo me je ,ko si kratko in jedrnato rekel: bejži od takih motorjev !! kot da so zanič.

cena podrsanega motorja ,je ponavadi kar nižja , saj so plastike (original) zelo drage.

za yamaho tadercat stane srednja prednja 750 €, torej jo ne morem prodati samo 200€ ceeneje. ali pa :blush:

brez zamere maco. .)

Ti bom drugače odgovoril - mogoče me razumeš.Glej pod takim podrsanim motorjem (plastiko) se VEDNO odspodaj skriva še čuda skrith poškodb npr.zlepljene armature zviti jekleni nosilci(katere je zelo težko poravnati),potrgani vijaki,sponke itd.in ko to enkrat razšraufeš in pobarvaš je problem zložit nazaj.Zato vsak najraje proda tak podrsan motor in to bi prodal samo par evrov ceneje.Zato če imaš namen kupit tak "podrsan"motor ga najprej pelji ocenit popravilo na pooblaščen servis odbij ocenjeno ceno popravila in nato kupi tak motor!

Če se pa popolnoma nič nerazumeš pa ti ponavljam beži od tazga motorja,ker če bi bilo popravilo tako poceni bi VSAK prodajalec to sam popravil in ti zanikal da je bil motor sploh kdaj paden!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Po nekaj letih abstinence, se počasi zopet odločam za nakup motorja; zadnji je bil wild star. Odločil sem se za naked verzijo, vsaj 750 - 800ccm, mogoče 1000. Od novih sem najbolj zagret za Yamaho FZ800, rabljeni pa Kawasaki Z1000, Honda CB1000 od l.07-08 navzgor. Za novo FZ me zanima predvsem kako je s trgovci in njihovimi pogoji, popusti, kaj se da iztržit oz. v kolikšni meri in mogoče kateri trgovci so "ugodnejši", izkušnje z njimi. Zaenkrat toliko in hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakaj tolk nizka cena?

mogoče zato ker ni luči, plastik itd originalnih?

se pravi, da če hočeš hodit na grobnik, rabiš nekoga ki ti zrihta tehnični pregled ali pa ata-karnet..

torej je samo za pisto..

drugače pa je motorček 100% zrihtan v nulo..

vsaj glede na to, kako porihtane motorje ima pahljač

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa moj? Kuplen in nov predelan 2007, je že ready to race za to kar rabiš :naughty:

http://www.avto.net/....asp?ID=3741958

hej, žal ti link ne dela, ga maš še kje gor obešenega? Mogoče je pa kj interesantnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej, žal ti link ne dela, ga maš še kje gor obešenega? Mogoče je pa kj interesantnega.

še včeraj je delal..mogoče je preteklo 30 dni in se je oglas zbrisal..

pošlji mu ZS..motorček je pravi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še včeraj je delal..mogoče je preteklo 30 dni in se je oglas zbrisal..

pošlji mu ZS..motorček je pravi..

Motor je že prodan!surrender.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je že prodan!surrender.gif

Vau, to je blo pa hitr, v 9ih urah :trance_27_notworthy:. Naj dobro služi novemu lastniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo!

Me zanima, kaj mi priporočate kot nakup prvega motorja.

Sicer, ga bom verjetno kupoval šele naslednjo sezono, ampak, potrebujem nasvete...

In sicer, iščem motor s katerim se 2 dokaj udobno, brez prisiljene drže, peljeta dokaj daleč(cca 600 km).Sam se nekako najbolj nagibam k nakupu potovalne endure, saj mi odgovarja pokončen položaj sedenja na motorju(malo poškodovana hrbtenica).

Ker pa z mojo boljšo polovico dosegava težo 160 kg, brez prtljage, naj bi bil tudi dokaj zmogljiv motorček.Nisem neki dirkač, ampak bolj turističen voznik.

Motor se bo verjetno pol časa vozil z dvema, rad tudi kdaj zavijem z asfalta, torej, recimo, 70% asfalt 30% makadam.Novega ne bom kupoval, ker ne bo financ.Nakup nekje do 4500 eu...

Zagledal sem se nekako najbolj v Kawasaki Versysa.Zdi se mi nekako najbolj vsestranski motor...

Prpsim, za vaše predloge in mnenja...

Hvala v naprej!!!

LP Rookie007

Popravljeno . Popravil rookie007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prpsim, za vaše predloge in mnenja...

Hvala v naprej!!!

LP Rookie007

Jz bi ti predlagu tele, če si se že za enduro odločil - Versys, Strom 650/1000, nov model (07) Honde Transalp 700, vendar vedi da je Versys popolnoma cesten motor, 17/17 col gume s cestnim profilom ne omogočajo nikakršnega off roada, prav tako tudi Strom in Transalp in podobni križanci samo zgledajo malo bolj terenski, za kakšen off road pa žal niso. Po makedamu se že lahko normalno pelješ z njimi. Najbolj off road in cesta je KTM 990 Adventure, a je izven budgeta, ki ga omenjaš.

30% off roada je pa sicer res velika številka, tako da razmisli če ni bolj 3%, ker potem je vseeno kaj nabaviš, če je pa res 30% boš moral pa kupit 2 motorja.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30% off roada je pa sicer res velika številka, tako da razmisli če ni bolj 3%, ker potem je vseeno kaj nabaviš, če je pa res 30% boš moral pa kupit 2 motorja.

ajd

No, ja, tako se reče :trance_33_sleep:

Recimo, da se nebo ustrašil kakšnega km makadama...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor jaz vidim ni bil omenjen off road ampak makedam. se pravi da transalpa več kot dovolj dobro opravi delo.

se pa da tudi z vesysom zapeljat na makedam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je kaj z močjo?

Je 60 konjev dovolj za potovanje?

Recimo pri Versysu z 60 konji in 60nm navora?

Popravljeno . Popravil rookie007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je kaj z močjo?

Je 60 konjev dovolj za potovanje?

Recimo pri Versysu z 60 konji in 60nm navora?

dovolj je. ne pa računat da boš kakega izstrelka na SS motorju lovil. versys ma pospešek do 100 krajši kot večina avtomobilov. če sta gor dva bo malo počasnejši. pa ne dosti. kolikor sem slišal je super motorček za vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dovolj je. ne pa računat da boš kakega izstrelka na SS motorju lovil.

Hehehe...

Nimam niti namena lovit kakšne divjake po cesti (sorry na izrazu, upam, da nisem koga užalil)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je kaj z močjo?

Je 60 konjev dovolj za potovanje?

Recimo pri Versysu z 60 konji in 60nm navora?

Če je bil kakšen KM makadama mišljen potem lahko kupiš tudi nakeda ali SS motor, boš pač malo bolj pazil takrat, da ne boš kaj veliko bremzal :)

Kolko konjev je dovolj za 2 in potovanje je pa nadvečna nikoli končana debata. Jz sm mel Suzukija SV 650 in z njim prefural Pireneje, del Španije, Francijo, Anglijo, Škotsko, Dalmacijo... in to z dekletom zadaj in še ohoho prtljage. Če je bilo dovolj moči in navora - lahko skoraj rečem da ja, saj na poti ravno ekstremizma in divjih prehitevanj niti nimaš v planu, ampak vseeno pa to ni motor za takšne podvige. Moraš se takrat z 200kg + na motorju zavedati, da se motor pač ne pelje več kot si navajen, ko greš sam malo preizkusit kake domače ovinke in če imaš to blokado v glavi pošlihtano, potem je OK. Pač ni vse v moči in navoru, tudi okvir, zavore, vzmetenje ni več dovršeno temu. Če se spuščaš pretežno v potovalne vode in si PAMETEN, potem bi ti svetoval Suzo V-Strom 1000, ker bo definitivno ponudil vse kar potrebuješ, pa še za ta denar dobiš kakšnih 5 do 6 let staro a odlično! Sicer ga pa niti slučajno ne boš pihnil z Versysom mim, saj je najbolj vozen motor v tem rangu!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za takšna potovanja, dve osebi in prtljaga kot si opisal je Versys absolutno premalo močen in poskočen. Omisli si raje kakšnega Caponorda, VStrom-a 1000 ali kaj podobnega.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za takšna potovanja, dve osebi in prtljaga kot si opisal je Versys absolutno premalo močen in poskočen.

Res je. Težava absolutnih resnic je zgolj ta, da se pogosto izkažejo za presenetljivo relativne.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!