Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Gledam do 8k novega, toda to le ko bom prepričan da je to kar hočem, ali pa do 6k rabljenega. V kakšnem smislu pa mi kmet ne more ničesar če se vozim z registriranim? Kolikor sem uspel razbrati iz zakona je sedaj odvisno od vsakega posameznika, ki je lastnik posesti ali bo prehod dovolil ali ne. Res pa je, da z lepo besedo izgine marsikatera živčnost in problemi glede tega :) torej, ostajata samo še dva, Husa 250 in Wrf 250. Z vzdrževanjem pa sem mislil naprimer na semeringe pri ktm-u, saj sem iz večih strani dobil podatek da zna biti s tem kar precej problemov. Dvotaktnega pa nimam namena kupovat, saj mi je 4t povsem dovolj močan.

Lp, Matic

Po naravi vozit se, je itq popolnoma prepovedano :) (gozdna pot, če spada pod cesto, se lahko voziš, drugače ne --> Vsaj legalno ne)

Ne bo te mogel prijavit, da se voziš z neregistriranim motorjem, motor bo izpraven (upam), ti maš verjetno izpit ... skratka jebe te lahko samo zarad vožnje po naravnem okolju. To pa je čist stvar okusa ... če ti tam ne dovoli, greš pa po drugi strani :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nameravam kupiti cross motor. Odločil sem se da bo to 250 ccm, 4 taktni, letnik 2005/2006. Sedaj se pa odločam med japonsko četverico (Yamaha yz250f, Suzuki rmz 250, Honda crf 250, Kawasaki kx250f) pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje s katerim od teh motorjev. Katerega mi priporočate katerega odsvetujete, kakšne so prednosti/slabosti določenega motorja. Uporabljal pa bi ga za vožnjo po poljskih (tudi gozdnih) poteh, občasno pa bi se zapeljal tudi po motocross progi.

Hvala

Popravljeno . Popravil VanDenBosch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nameravam kupiti cross motor. Odločil sem se da bo to 250 ccm, 4 taktni, letnik 2005/2006. Sedaj se pa odločam med japonsko četverico (Yamaha yz250f, Suzuki rmz 250, Honda crf 250, Kawasaki kx250f) pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje s katerim od teh motorjev. Katerega mi priporočate katerega odsvetujete, kakšne so prednosti/slabosti določenega motorja. Uporabljal pa bi ga za vožnjo po poljskih (tudi gozdnih) poteh, občasno pa bi se zapeljal tudi po motocross progi.

Hvala

CRF tistega letnika je imela slabe ventile, če se ne motim.

Pelau CRF in RMZ ... Honda mi je boljše sedla. Odločil bi se pa za tistega, ki bi bil cenejši in boljše uštiman!

Če se misliš po poljih pelat, boš meu velike pizdarije s kmetih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nameravam kupiti cross motor. Odločil sem se da bo to 250 ccm, 4 taktni, letnik 2005/2006. Sedaj se pa odločam med japonsko četverico (Yamaha yz250f, Suzuki rmz 250, Honda crf 250, Kawasaki kx250f) pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje s katerim od teh motorjev. Katerega mi priporočate katerega odsvetujete, kakšne so prednosti/slabosti določenega motorja. Uporabljal pa bi ga za vožnjo po poljskih (tudi gozdnih) poteh, občasno pa bi se zapeljal tudi po motocross progi.

Hvala

Če se ne misliš vozit večino časa po motokros progi oz. samo občasno bi bil mogoče boljši nakup hard enduro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha YZ250F - http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3804435

Honda CRF 250 - http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3870277

Kawasaki KX250F - http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3873013

Suzuki RMZ 250 - http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3781763

Te 4 si ogledujem. Nikogar od teh ne poznam, po slikah pa tudi ne moreš določit ohranjenosti. Tako da si bom verjetno vse 4 ogledal v živo pa se bom potem lažje odločil. Če pa kdorkoli pozna koga od teh naj pa kar poroča.

Sicer pa se nebi vozil po njivah oz. travnikih, je to delal en sovaščan, pa mu je lastnik tistega travnika hitro izbil nekaj zob :OK: . Je tukaj veliko poljskih poti (makadam), pa potem ko kmetje požanejo koruzo se tudi da zmeniti da kakšno njivo malo preorješ s kakšnim takim strojem :P . Pa še slabih 5 minut stran je na novo preurejena motocross proga (motocross Brnik) tako da se tudi tja lahko zapeljem na vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha YZ250F - http://www.avto.net/....asp?ID=3804435

Honda CRF 250 - http://www.avto.net/....asp?ID=3870277

Kawasaki KX250F - http://www.avto.net/....asp?ID=3873013

Suzuki RMZ 250 - http://www.avto.net/....asp?ID=3781763

Te 4 si ogledujem. Nikogar od teh ne poznam, po slikah pa tudi ne moreš določit ohranjenosti. Tako da si bom verjetno vse 4 ogledal v živo pa se bom potem lažje odločil. Če pa kdorkoli pozna koga od teh naj pa kar poroča.

Sicer pa se nebi vozil po njivah oz. travnikih, je to delal en sovaščan, pa mu je lastnik tistega travnika hitro izbil nekaj zob :OK: . Je tukaj veliko poljskih poti (makadam), pa potem ko kmetje požanejo koruzo se tudi da zmeniti da kakšno njivo malo preorješ s kakšnim takim strojem :P . Pa še slabih 5 minut stran je na novo preurejena motocross proga (motocross Brnik) tako da se tudi tja lahko zapeljem na vožnjo.

Đamaha in Suzuki sta iz tujine. Honda zgleda men najlepše :) Ima pa Kawasaki generalko čez, tak da še tolko boljše. Mogoče veš, kaj je bilo menjano na Kawasakiju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Đamaha in Suzuki sta iz tujine. Honda zgleda men najlepše smile.gif Ima pa Kawasaki generalko čez, tak da še tolko boljše. Mogoče veš, kaj je bilo menjano na Kawasakiju?

trance_28_offtopic.gif Kaj niso vsi iz tujine?trance_44_wink5.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Đamaha in Suzuki sta iz tujine. Honda zgleda men najlepše :) Ima pa Kawasaki generalko čez, tak da še tolko boljše. Mogoče veš, kaj je bilo menjano na Kawasakiju?

Ne nevem kaj je bilo menjano ker še z nobenim nisem bil v kontaktu. Se bom pa probal dogovorit za oglede čez vikend, pol pa upam da bom kšnega dam prpelou :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo:)

Jst se tudi zanimam za nakup hard-endura. Imam pa v mislih enega KTM-a. Sem šele začetnik pri tem, sam pa že neki časa gledam in se zanimam kaj bi, ker sem se štirk naveličal in je skozi za šrawfat...Rabim nekaj da bo šlo povsod! Razni Xt-ji in DR-ji pa so malo nerodni za to. Gledal sem KTM-a exc400('98) ki ga sicer ni več na avto.net vendar je še na voljo, za dobrih 1k€. Sej tako bo potrebno it pogledat ko bo čas, da vidimo kaj sploh je od motorja... Tudi en Husaberg 400 za 1700€ ni zgledal slab. Samo kar sem bral in poslušal so pri hard-endurcih najbolj "vzdržlijvi" KTM-i.

Zaenkrat me pa najbolj zanima glede vzdrževanja takega motorja. Na kolko ur je treba servis in to? Zato bi prosil, če mi lahko en z izkušnjami pove kako to gre. Govori se da naj bi na 20-30h gledal olje in nastavljal ventile, pa na ene 170h batne obročke in potem preko 200h tudi bat, al kako? To me zanima u glavnem glede mašine kakšni so stroški(u evrih;)). Poleg tega pa vem da pridejo še gume, bencin, ketne, zobniki,...

Al bi se mi bol splačalo kšn 2t stroj(exc300 je prava mašinca;))?

Kaj pravte?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo:)

Jst se tudi zanimam za nakup hard-endura. Imam pa v mislih enega KTM-a. Sem šele začetnik pri tem, sam pa že neki časa gledam in se zanimam kaj bi, ker sem se štirk naveličal in je skozi za šrawfat...Rabim nekaj da bo šlo povsod! Razni Xt-ji in DR-ji pa so malo nerodni za to. Gledal sem KTM-a exc400('98) ki ga sicer ni več na avto.net vendar je še na voljo, za dobrih 1k€. Sej tako bo potrebno it pogledat ko bo čas, da vidimo kaj sploh je od motorja... Tudi en Husaberg 400 za 1700€ ni zgledal slab. Samo kar sem bral in poslušal so pri hard-endurcih najbolj "vzdržlijvi" KTM-i.

Zaenkrat me pa najbolj zanima glede vzdrževanja takega motorja. Na kolko ur je treba servis in to? Zato bi prosil, če mi lahko en z izkušnjami pove kako to gre. Govori se da naj bi na 20-30h gledal olje in nastavljal ventile, pa na ene 170h batne obročke in potem preko 200h tudi bat, al kako? To me zanima u glavnem glede mašine kakšni so stroški(u evrih;)). Poleg tega pa vem da pridejo še gume, bencin, ketne, zobniki,...

Al bi se mi bol splačalo kšn 2t stroj(exc300 je prava mašinca;))?

Kaj pravte?

4 taktne navite starine. To so sami stroški. Kupi Hondo CR 250, od 98 je bil alu okvir, če se ne motim in imaš motor!

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3831709

Tole je kar fletna zadeva. Sicer pa za v bodoče, vsem cross in enduro pristašem priporočam http://enduro-si.com/

THEF forum =Tanartaboljš Hard Enduro Forum ( The HE Forum )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 taktne navite starine. To so sami stroški. Kupi Hondo CR 250, od 98 je bil alu okvir, če se ne motim in imaš motor!

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3831709

Tole je kar fletna zadeva. Sicer pa za v bodoče, vsem cross in enduro pristašem priporočam http://enduro-si.com/

THEF forum =Tanartaboljš Hard Enduro Forum ( The HE Forum )

Sej sem hotu že večkrat pogledat THEF forum, samo se moreš registrirat in ko potrdim vse podatke mi javi nek error in me ne registrira. Sem že večkrat probal pa ne gre! Jst ne bi crossa ker se mi zdi brezveze, kr je še bolj navito in zato verjetno tudi pride veliko stroškov za vzdrževat, pa še luči nimajo crossi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem hotu že večkrat pogledat THEF forum, samo se moreš registrirat in ko potrdim vse podatke mi javi nek error in me ne registrira. Sem že večkrat probal pa ne gre! Jst ne bi crossa ker se mi zdi brezveze, kr je še bolj navito in zato verjetno tudi pride veliko stroškov za vzdrževat, pa še luči nimajo crossi..

Hard Enduro je po mašini gledano cross mašina z lućmi. Tako, da neboš čez prišeč nič ceneje :)

Razlika je v vzmetenju, prenosih, dolžini dušilca na izpuhu ( zaradi podajanja moči ), včasih tudi vplinjaču, velikosti feltn ... (cross 21/19, endure včasih 21/18 ) ... kar se pa mašine tiče je pa mogoče kak konj razlike, kar se pa pri vzdrževanju naj nebi poznalo ;)

Za 2 takt je vzdrževanja veliko je pa veliko cenejše kot pri 4 takt! In ko vtrga pri 4 taktnemu je vprašanje če bo 1000€ dovolj za generalko :P pri 2 t pa komot z 500€ prideš čez :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ne bi crossa ker se mi zdi brezveze, kr je še bolj navito in zato verjetno tudi pride veliko stroškov za vzdrževat, pa še luči nimajo crossi..

Moj Suzuki DR je naprodaj, poglej PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz pa se odlocam med tremi motorji ki bom kupil naslednjo sezono pa mi dejte malo pomaga pri odlocitvi

1:yamaha r6 2008 letnik

2:suzuki gsxr 600 2008 letnik

3:honda cbr 600 rr 2007 letnik

dejte malo napisat glede lege na cesti,stroskou vzderzevanja,okvare..

jaz sem se malo pozanimal in mi pravijo da je suzuki najbolj diuja stvar...nevem kolko je to res zato mi dejte pomagat..

hvala za odgovore ze v naprej in lep pozdrau

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz pa se odlocam med tremi motorji ki bom kupil naslednjo sezono pa mi dejte malo pomaga pri odlocitvi

1:yamaha r6 2008 letnik

2:suzuki gsxr 600 2008 letnik

3:honda cbr 600 rr 2007 letnik

dejte malo napisat glede lege na cesti,stroskou vzderzevanja,okvare..

jaz sem se malo pozanimal in mi pravijo da je suzuki najbolj diuja stvar...nevem kolko je to res zato mi dejte pomagat..

hvala za odgovore ze v naprej in lep pozdrau

Ne vem ali si tako odličen voznik da boš opazil razliko, ampak glede na to da nisi ravno "profesionalec" ne boš občutil ravno neke razlike, sploh pa ne na normalnih cestah. Tako, da raje izbiraj po ohranjenosti, financah in pedigreju. Zadovoljen pa mislim, da si lahko z vsakim od njih. Če so motorji redno vzdrževani se ti nobeden od njih ne bo kaj kvaril, je pa seveda marsikaj odvisno seveda tudi od tebe.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo mene pa zanima kako so kaj dekleta (bitja do 60kg) zadovolne kaj s hondo hornet (to ta novo od 2007 naprej). sej sm vprašala že v temi od hornetke pa ni nobedn nič uporabnega povedal kar že ne bi vedla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz pa se odlocam med tremi motorji ki bom kupil naslednjo sezono pa mi dejte malo pomaga pri odlocitvi

1:yamaha r6 2008 letnik

2:suzuki gsxr 600 2008 letnik

3:honda cbr 600 rr 2007 letnik

dejte malo napisat glede lege na cesti,stroskou vzderzevanja,okvare..

jaz sem se malo pozanimal in mi pravijo da je suzuki najbolj diuja stvar...nevem kolko je to res zato mi dejte pomagat..

hvala za odgovore ze v naprej in lep pozdrau

jaz mam cbr-ko 600 '07...pa konec te sezone bo naprodaj...tak da...se priporočam:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite na kawasaki er 5, suzuki sv500, suzuki gs500? Na kaj je treba biti pozoren pri teh motorjih? Pri kakšnih km je kakšen večji servis, kaj vse je treba menjati in kakšne so okvirne cene? Pojma nimam o teh motorjih in res ne vem, zato bo vsako mnenje prav prišlo. Iščem motor za punco, ki ima izpit do 35kw in je v avtošoli prvič sedela na motorju :blush:

Moja povezava

Moja povezava

Moja povezava

Moja povezava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delal izpit na ER-5. Motor ni nič posebnega, od vseh še najbolje izgleda gs500, mogoče poglej tud kakšno hondo cb(f) 500, verjetno še najboljša izbira od 500 ccm motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!