Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Zdravo.

Sem nov na forumu, tako da moj odgovor vrjetno že kej napisan.

Na avto.netu sem našel Hondo hornet 600 z 80k km, cena je dokaj ugodna. Skrbi me glede agregata, glede na to da ima že kar nekaj kilometrov. Je moja skrb odveč?

Če nič drugega, vsaj prevrtenih kilometrov nima. 80 000 ni drobiž, vendar, moj vtr ima trenutno na števcu 79998 kilometrov. ker so ga imeli prej vestni lastniki, hondič še vedno zelo lepo teče. edina hiba je občasen KLONK med prvo in drugo brzino. Kolega je pred leti kupil CBR600f, tak je doniral agregat Hornetu ki ga gledaš, na števcu je imel 63000 ko ga je kupil. kmalu je ugotovil, da so bili kilometri prevrteni, saj je bil števec odprt in pokvarjen. v dveh sezonah je zvozil vsaj 10 000 km, pa je motor še vedno delal brezhibno. prow lepo ga je blo slišat. Jaz mislim, da lahko tak motor še vedno služi, nebo pa večn. predvsem oceni ali so z njim ravnali lepo, al ne.

Srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"ducati se kvari"...

Drži. ... in poleg tega dejstva me moti tudi zanič servisna mreža (mislim da obstaja samo 1 pooblaščen serviser za celo državo) in dobava rezervnih delov. Ja pa ta čas Ducati zelo IN in menda ima "dušo" - vsaj tako pravijo lastniki - za razliko od japoncev, ki so "naštancani" v velikih serijah in so brez karizme.

LP in dobro premišljen nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Sem nov na forumu, tako da moj odgovor vrjetno že kej napisan.

Na avto.netu sem našel Hondo hornet 600 z 80k km, cena je dokaj ugodna. Skrbi me glede agregata, glede na to da ima že kar nekaj kilometrov. Je moja skrb odveč?

tole pejd pogledat ;)

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3905094

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem sedaj prodal motor, žal si tistega dirkalnega ne morem privoščiti zaradi vzdrževanja.

Sedaj išem motocikel, ki ni utrujajoč, s katerim bi lahko delal po veliko km naenkrat, poleg tega pa ne želim nečesa preveč umirjenega ampak raje nekaj kar bi omogočalo tudi občasno bolj športno vožnjo.

Gledal sem Hondo VFR 800, športna je dovolj vendar me bolj skrbi zaradi udobja, položaj sedenja niti ni tako pokončen kot sem pričakoval. Zanima me kako se VFR-ka obense na daljših razdaljah oziroma kateri drug motor bi mi lahko priporočili.

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, vzel sem si dan za razmislek in sem pogruntal kaj želim. Želim si motocikel, ki je hkrati udoben za daljše razdalje in hkrati omogoča (čim bolj) športno vožnjo. Ne želim nakeda ker me skrbi pomanjkljiva vetrna zaščita. Želim nekaj takega kot SS z udobnejšim sedežem, višjo in širšo balanco ter večjih hodom vzmetenja.

Kaj je najboljši približek takemu motorju? Dajte odgovorit, da ne bom nove teme odpiral (tam bi vsaj odgovore dobil...)

HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole za začetek naše pomoči tebi mogoče ne bi bilo napak, če bi nam zaupal še par "malenkosti" : najpomembnejši je seveda kupček €, ki si jih pripravljen odkartati za motor (ki bo ali nov ali rabljen); potem ali bo to vožnja v paru ali solo (s polno prtljage ali ne); kaj je za tebe "daljše potovanje": ali 500 km v kosu/dan ali pa mogoče manj-Več; ...

LP

PS: ko še enkrat berem tvoj post in na misel mi ta hip prideta Honda CBR 1100 XX in pa BMW K 1200 S ter Honda CBF 1000 F ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole za začetek naše pomoči tebi mogoče ne bi bilo napak, če bi nam zaupal še par "malenkosti" : najpomembnejši je seveda kupček €, ki si jih pripravljen odkartati za motor (ki bo ali nov ali rabljen); potem ali bo to vožnja v paru ali solo (s polno prtljage ali ne); kaj je za tebe "daljše potovanje": ali 500 km v kosu/dan ali pa mogoče manj-Več; ...

LP

PS: ko še enkrat berem tvoj post in na misel mi ta hip prideta Honda CBR 1100 XX in pa BMW K 1200 S ter Honda CBF 1000 F ...

Kupil bom nekaj rabljenega, do 6000 €, večinoma bodo solo vožnje, več kot celodnevnih tur (skoraj) sigurno ne bom delal, ne vem kolko točno je to km.

Gledal sem predvsem BMW F 800 ST, če bi imel nekaj konjev več bi to bilo to, in najbrž tudi bo saj je dosti ampak, če obstaja kaj bolj pametnega pa povejte.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil bom nekaj rabljenega, do 6000 €, večinoma bodo solo vožnje, več kot celodnevnih tur (skoraj) sigurno ne bom delal, ne vem kolko točno je to km.

Gledal sem predvsem BMW F 800 ST, če bi imel nekaj konjev več bi to bilo to, in najbrž tudi bo saj je dosti ampak, če obstaja kaj bolj pametnega pa povejte.

Lp

Sem se malo pozanimal glede tega F 800 ST. Po zamenjavi auspuha in z PowerCommanderjem se pridobi več kot 10 konj, kar je že blizu 100 in bo najbrž povsem dovolj.

Se mi kar dopade ta motor, čeprav si še kakšen mesec nazaj ne bi mislil, da bom gledal za čim takim.

Poleg tega je zelo udoben, ima veliko opcijske dodatne opreme, morda ga lahko kupim tudi z ABS, je lahek za vzdrževanje in pri zalaganju v ovinke mu ne začne takoj vse drstai po cesti.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj priporočate za začetek? Malo sem gledal Hondo CBR 250 ali Kawasaki ninja 250....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega razmišlja o nakupu kawasakija klx 250, 2010 letnik in ga zanima kako se ta motor kaj obnese (se je obrnil name, vendar mu ne vem kaj dosti povedat ker ga nisem nikoli imel,...) - imel bi ga za povsod (cesta, makadam, včasih kak hrib,... skratka enduro).

Je motor vzdržljiv ob "normalni" uporabi in rednih servisih ali je bolje kupiti kaj drugega in bi bilo to potrebno kar naprej šraufati,...

Najlepša hvala za nasvete, predloge,...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Odličam se za nakup motorja in sicer gledam malo yamaha virago 535. Kako se kej obnesejo tej motorji? Res da je že veliko let od kar jih ne delajo mi je pa všeč. Se dobiš še dele v primeru okvare? Nikjer nisem zasledil, kaj pomenijo te oznake XV, XV 535 S, XV 535 DX...

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dele ne bi smel biti problem, ker je bil to eden najbolj prodajanih in posledično razširjenih chopperjev pred leti.

Za razliko med XV535 in XV535S pa malo poGooglaj. Mislim, da je S z malo več kroma in nižji sedež. Mislim, ne spomnim se več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledel po googlu že preden sem sploh vprašal na forumu, vendar nisem našel nič pametnega. Tudi ta forum sem veliko prebrskal, vendar nism našel nič glede samih oznak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zanimajo me vaše izkušnje s tem motorjem. Kako se obnese, kako je z vzdrževanjem, kako se obnese na daljše ture? Kako je z vzdrževanjem kardana?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se dobi za cca. 2k in da ne zgleda smešno pod 192cm PRAVIM moškim?

Če bo treba, bom dal več $$$ ampak začenjam optimistično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozna kdo mogoče tale motor? Kaka se vam zdi cena?

Morem rečt da se mi ful dopadejo izpuhi pod sedežem D:

zakaj je blokirana povezava na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)???????????????????????????????????????????????

Popravljeno . Popravil slodreamer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se dobi za cca. 2k in da ne zgleda smešno pod 192cm PRAVIM moškim?

Če bo treba, bom dal več $$$ ampak začenjam optimistično.

Pravi po Mlakarjevo? narmanj studvajsti kilu :) ?

fino bi blo če se vsaj za segment odločiš. za ta denar dobiš kak TDM, solidno velik in močan motor. jaz, sicer malo nižji, pa delč od šlang, vozim vtr, jih tudi že dobiš za ta denar. luštn motor je tudi Kawasaki zr7, presenetljivo prostoren je tudi aprilia pegaso, pa aprilia futura in falco, so pa kak €€ več kot 2K, raje 3. . .Motorčkov je fuuul. moraš pa vedeti kaj si želiš, kaj rabiš, in kaj lahko kupiš. pol je odločitev lažja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi po Mlakarjevo? narmanj studvajsti kilu :) ?

fino bi blo če se vsaj za segment odločiš. za ta denar dobiš kak TDM, solidno velik in močan motor. jaz, sicer malo nižji, pa delč od šlang, vozim vtr, jih tudi že dobiš za ta denar. luštn motor je tudi Kawasaki zr7, presenetljivo prostoren je tudi aprilia pegaso, pa aprilia futura in falco, so pa kak €€ več kot 2K, raje 3. . .Motorčkov je fuuul. moraš pa vedeti kaj si želiš, kaj rabiš, in kaj lahko kupiš. pol je odločitev lažja.

Iščem nekaj TDM/F650 podobnga po udobju oz. legi na motorju, izgled pa naked. Zaenkrat se precej k TDMju nagibam, pa še kolega ma ima in mi lahko kot novincu tako dosti svetuje.

Nevem pa še praktično nič o TDMjih; kaksne so tezave, problematicni letniki itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem nekaj TDM/F650 podobnga po udobju oz. legi na motorju, izgled pa naked. Zaenkrat se precej k TDMju nagibam, pa še kolega ma ima in mi lahko kot novincu tako dosti svetuje.

Nevem pa še praktično nič o TDMjih; kaksne so tezave, problematicni letniki itd.

v Motosiju so se tokrat za nakup rabljenega motorja posvetili prav TDMju. Zelo koristen članek. Preberi, če kupuješ prav TDM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupuješ rabljeno pri kakšni avto(moto?)hiši, lahko pričakujem motorje v boljšem ali slabšem stanju kot privat? Vem, da je odvisno od lastnika, zanima me predvsem kaj oni naredijo/pregledajo, preden ga dajo v prodajo (če sploh kaj).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem na forumu!

Sem ravnokar postal nov član na forumu in se odločam za nakup motorja, predvsem 250ccm.

Najbolj me zanima o Hyosung Comet 250. O 125ccm(so vredu)

in 650ccm(sem slišal da se nekaj kvarijo) je kar veliko napisanega

o 250ccm pa nisem našel nič.

O firmi Hyosung sem tudi že veliko slišal, ni najboljša ni pa najslabša (če sem prav razumel).

Zato me zanima kako je s temi modeli, ker ga ravno nekdo prodaja na netu letnik 2005?

Ali bi se raje odločil za Kawasaki ZZR 250, o katerem sem že tudi veliko našel.

Se oprevičujem če je kje že tema o tem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem na forumu!

Sem ravnokar postal nov član na forumu in se odločam za nakup motorja, predvsem 250ccm.

Najbolj me zanima o Hyosung Comet 250. O 125ccm(so vredu)

in 650ccm(sem slišal da se nekaj kvarijo) je kar veliko napisanega

o 250ccm pa nisem našel nič.

O firmi Hyosung sem tudi že veliko slišal, ni najboljša ni pa najslabša (če sem prav razumel).

Zato me zanima kako je s temi modeli, ker ga ravno nekdo prodaja na netu letnik 2005?

Ali bi se raje odločil za Kawasaki ZZR 250, o katerem sem že tudi veliko našel.

Se oprevičujem če je kje že tema o tem.

LP

Napredno iskanje pa preveri, če tema že obstaja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen motor bi pa priporočal za zelo udobno vožnjo....stati nesme več kot 5000e

Načeloma ni prava izbira teme, vendar dober motor za ta denar je edino kakšna strejša PanEuropean-ka ali novejša Deauevillka NT 700 (malce podhranjena mogoče, ampak za starejšega gospoda...); ostalo je slabše, za ta denar.

Pred nekaj meseci sem "prešaltau" z deauevillke na R1200RT-ja, čeprav je razlika očitna, se mi zdi, da ne pokrije razlike v ceni. Ampak kaj hočeš, včasih je že značka dovolj, da kaj "stane"...

LP

BMW.bmp

post-27975-041171000 1281616030_thumb.png

post-27975-058458200 1281616040_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupuješ rabljeno pri kakšni avto(moto?)hiši, lahko pričakujem motorje v boljšem ali slabšem stanju kot privat? Vem, da je odvisno od lastnika, zanima me predvsem kaj oni naredijo/pregledajo, preden ga dajo v prodajo (če sploh kaj).

NIČ NE NAREDIJO!

Dvignejo ceno za par 100 eu in upajo, da pride kakšen bebec, ki nima pojma in kupi motor!

Obljubljajo ti vse, ko kupuješ, ko plačaš, te pa več niti ne pogledajo, kaj šele kakšna garancija!

Pa še pristop do kupca imajo kot da si zadnja smet!

Če kupuješ, glej pri fizični osebi in imej s seboj nekoga, ki ve kaj gleda...

Trgovine, ki prodajajo rabljeno so res večinoma sami nakladači in bleferji, ki ti pod besedami, da je motor servisiran in 300% izpraven, prodajo krš, ki ga boš le vozil od mehanika do mehanika.

Sam sem pred kratkim kupoval in sem pregledal par takšnih trgovin, same obljube po telefonu, prideš pogledat, bi se pa najraje zjokal!

Kupi pri fizični!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!