Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Star sem 22 let in grem letošnjo sezono opravljat izpit za motor. Zanima me kaj bom lahko vozo in kateri motor mi priporočate da si ga za začetek kupim. Do zdaj sem samo vozil skuterja tak da ne bi zaj ravno nekaj divjega pa dragega mel.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je odvisno od tebe kakšen tip motorista si!

Morda, če te zanima v stilu endure - Kawasaki KLE, nezahteven za vzdrževanje in dober sopotnik.

Morda ti še ostali predlagajo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za neomejeno kategorijo A moraš bit star 24 let...tko da ti boš lahko opravljal samo izpit za kategorijo A2 - motorji DO 35kw oz 48KM. Tko da moj nasvet bi bil da vseen uzameš kakšen 600,650ccm motor z vgrajeno blokado....na avtonetu se jih najde nekaj...(Kawasaki Er-6, Honda hornet,...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za neomejeno kategorijo A moraš bit star 24 let...tko da ti boš lahko opravljal samo izpit za kategorijo A2 - motorji DO 35kw oz 48KM. Tko da moj nasvet bi bil da vseen uzameš kakšen 600,650ccm motor z vgrajeno blokado....na avtonetu se jih najde nekaj...(Kawasaki Er-6, Honda hornet,...)

Kawasaki Versys...

Moj je zaenkrat 25 kW...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Pa je končno prišeu čas za mojo prvo objavo pod ISKANJE. :D yaaayyy :yea1:

no uglaunem sem predelala kar precej tem na forumu, in kar me najbol veseli je to da sm našla objavo od ženske ki se je odločila za hondo cbr 600 rr kot svojo prvo jekleno ljubezen. zakaj? zato ker v mojem krogu mi to 70% ljudi odsvetuje. zakaj? ker je predivji motor. prevelik. pretežek. preokoren. prenevaren....itd itd itd.

že od huh stotih let nazaj ;) je moja želja 600 rr, lansko leto sem naredila izpit...in tu nastane prvi problem. motor naj nebi imel več kot 70 kW, ker naj bi bil kljub blokadi za moj izpit 'ilegalen'.

sedaj me pa zanima, na avtonetu sem našla eno cbrko z 64 kW, potem tu z blokado nebo problema? ali....

link: http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4653080

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je biker napisal, v napačno okence napisane številke, kar je kr pogost pojav na avtonetu, motor ima 87kw.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je biker napisal, v napačno okence napisane številke, kar je kr pogost pojav na avtonetu, motor ima 87kw.

Lp.

se pravi...odpade :cry: :cry: :cry:

prav tako predvidevam odpade tale : http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4513082 ker ima kljub 25 kW v osnovi 86 kW?

našla nekaj motorjev katerim bi ustrezal moj izpit...pa vendar, ali je kakšen na trgu...ki vsaj izgleda malce podoben motorju / je kakšen ki zgleda podoben motorju ;) in bi z blokado ustrezal mojemu izpitu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi...odpade :cry: :cry: :cry:

prav tako predvidevam odpade tale : http://www.avt0.net/....asp?ID=4513082 ker ima kljub 25 kW v osnovi 86 kW?

našla nekaj motorjev katerim bi ustrezal moj izpit...pa vendar, ali je kakšen na trgu...ki vsaj izgleda malce podoben motorju / je kakšen ki zgleda podoben motorju ;) in bi z blokado ustrezal mojemu izpitu?

aprilia shiver 750

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi...odpade :cry: :cry: :cry:

prav tako predvidevam odpade tale : http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4513082 ker ima kljub 25 kW v osnovi 86 kW?

našla nekaj motorjev katerim bi ustrezal moj izpit...pa vendar, ali je kakšen na trgu...ki vsaj izgleda malce podoben motorju / je kakšen ki zgleda podoben motorju ;) in bi z blokado ustrezal mojemu izpitu?

Glede na to da si začetnica bi ti priporočil tamalo ninjo, pravijo da je odličen motocikel za začetnike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da si začetnica bi ti priporočil tamalo ninjo, pravijo da je odličen motocikel za začetnike.

aprilia shiver 750 je kar všečna, vendar trenutno gledam nekje do 4.500€

glede na to da so mi se najbol všeč 'plastičarji':) se ninja sliši uredu...vsaj tok da je nekaj za to leto,drugo leto pa pride tako čisti A in izbiranje nebo več problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aprilia shiver 750 je kar všečna, vendar trenutno gledam nekje do 4.500€

glede na to da so mi se najbol všeč 'plastičarji':) se ninja sliši uredu...vsaj tok da je nekaj za to leto,drugo leto pa pride tako čisti A in izbiranje nebo več problem.

Sama sem za prvi motor kupila malo ninjo in ga samo priporočam, za začetnika super motor. Par let, da se navadiš vožnje potem pa kaj močnejšega, nizki stroški vzdrževanja, majhna poraba... Če misliš že drugo leto menjati pa kupi kaj močnejšega z blokado, ker je brezveze nekaj zdaj drugo leto to prodati-ni lahko prodati potem pa spet kupovanje drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, kr takoj na sportivo. Upam, da ne zaradi tega k jo fura frendica ali pa kak moški kolega, ki se rad pohvali kako se najboljse pelje ravno na sportniku.

Pa veliko sreče in pameti na cesti.

Popravljeno . Popravil urkoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, kr takoj na sportivo. Upam, da ne zaradi tega k jo fura frendica ali pa kak moški kolega, ki se rad pohvali kako se najboljse pelje ravno na sportniku.

Pa veliko sreče in pameti na cesti.

mmmm ne, choper mi takoj odpade ker mi ni vsec, lansko leto sem mela moznost pelat cbrko, kawa z750,no pa seveda yamaha mt 03 na kteri sm izpit delala...in mi je nekak bla lepotica od honde najbol usecna.

kaj pa yamaha x j 6?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mmmm ne, choper mi takoj odpade ker mi ni vsec, lansko leto sem mela moznost pelat cbrko, kawa z750,no pa seveda yamaha mt 03 na kteri sm izpit delala...in mi je nekak bla lepotica od honde najbol usecna.

kaj pa yamaha x j 6?

Uf, vidš tukaj sta že dva čisto različna načina vožnje, udobja, drže, itd. Ti moraš sama pogruntat kaj bi rada počela (prevozila veliko kilometrov, bila utrujena, spočita, se vozila samo v nedeljo na kofe in podobne varijante)

Jest npr. sem se odločil za veliko kilometrov pa čimbolj udobno vožnjo, zdaj me malo heca moj motor, saj ni ravno pravi potovalnik (predvsem veterna zaščita), ampak uspešno predelujem stvari, da si vožnjo naredim še bolj udobno.

Ymaha xj6 mi je zlo všeč, vem pa da brez veterne zaščite je sedaj nebi vzel.

Prvi motor bi lahko bil tudi kak cenejši rabljen model Hornete 600, Fazer 600, Suzuki..., za okoli 2000€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi...odpade :cry: :cry: :cry:

prav tako predvidevam odpade tale : http://www.avt0.net/....asp?ID=4513082 ker ima kljub 25 kW v osnovi 86 kW?

našla nekaj motorjev katerim bi ustrezal moj izpit...pa vendar, ali je kakšen na trgu...ki vsaj izgleda malce podoben motorju / je kakšen ki zgleda podoben motorju ;) in bi z blokado ustrezal mojemu izpitu?

Suzuki gsx 650 f

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, vidš tukaj sta že dva čisto različna načina vožnje, udobja, drže, itd. Ti moraš sama pogruntat kaj bi rada počela (prevozila veliko kilometrov, bila utrujena, spočita, se vozila samo v nedeljo na kofe in podobne varijante)

Jest npr. sem se odločil za veliko kilometrov pa čimbolj udobno vožnjo, zdaj me malo heca moj motor, saj ni ravno pravi potovalnik (predvsem veterna zaščita), ampak uspešno predelujem stvari, da si vožnjo naredim še bolj udobno.

Ymaha xj6 mi je zlo všeč, vem pa da brez veterne zaščite je sedaj nebi vzel.

Prvi motor bi lahko bil tudi kak cenejši rabljen model Hornete 600, Fazer 600, Suzuki..., za okoli 2000€

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4494804 kolkr sm predelala smotan zakon za A2, mislm da bi tukile zaradi tegale 1 kW prevec ze znau bit problem, al si ga js razlagam narobe?

vožnja...čim več km, vsak vikend relacija zasavje-krk...

eni pravjo naj vzamem neki starga rabljenga, spet drugi neki bolj novejšega, sej sploh nevem koga naj poslusam/kaj nardim...

po eni strani mi je ninja 250 ušeč ker vsaj približno zgleda podobna motorju (no tem ki so meni usec) po drugi strani mi gre pa njen zvok...mocno na ziuce ker ga sploh ni :P

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4636388 tu bi verjetno tudi nastal problem zaradi preveč kW?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.avt0.net/....asp?ID=4494804 kolkr sm predelala smotan zakon za A2, mislm da bi tukile zaradi tegale 1 kW prevec ze znau bit problem, al si ga js razlagam narobe?

vožnja...čim več km, vsak vikend relacija zasavje-krk...

eni pravjo naj vzamem neki starga rabljenga, spet drugi neki bolj novejšega, sej sploh nevem koga naj poslusam/kaj nardim...

po eni strani mi je ninja 250 ušeč ker vsaj približno zgleda podobna motorju (no tem ki so meni usec) po drugi strani mi gre pa njen zvok...mocno na ziuce ker ga sploh ni :P

http://www.avt0.net/....asp?ID=4636388 tu bi verjetno tudi nastal problem zaradi preveč kW?

ti se še prvo pozanimi za kere motorje spoloh obstaja blokada za 35kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mmmm ne, choper mi takoj odpade ker mi ni vsec, lansko leto sem mela moznost pelat cbrko, kawa z750,no pa seveda yamaha mt 03 na kteri sm izpit delala...in mi je nekak bla lepotica od honde najbol usecna.

kaj pa yamaha x j 6?

Kolega ima xj6 diversion in je zelo zadovoljen. Če te zanima kako se pelje ga imajo v KMC-ju na rudniku, no vsaj imeli so ga še mesec ali dva nazaj. Drugače pa zelo fajn motor za vstop v svet motociklizma, plus tega je pa še šmekerski :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!