Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Jaz ugotavljam nekaj podobnega, tako da lahko tudi men kdo kaj priporoči za okoli 2.000 EUR. Vse se je očitno prodalo al kaj... :)

Pozdravljen!

Poglej si tole http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4727157 po slikah sodeč bi blo za pogledat... :naughty:

zamenjaj 0 z o.

Drugač pa samo spremljaj oglase, vedno se nekaj najde, samo ponavadi tudi hitro gre... Tko da oči na prežo če želiš kaj dobiti :eek:

Popravljeno . Popravil BIZKIT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem 21 let star, torej lahko delam kategorijo samo do 35kw (oz če je blokiran mora biti originalna moč pod 70kw), rad pa bi sport motor (pač oblika mi je noro všeč). Gledal sem po (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) in sem našel enega kawasakija zx-6r in eno r6 blokirano na 25kw, zdaj pa mene zanima ali lahko to jaz legalno vozim ker imata oba motorja v originalu čez 70kw

budget imam nekje 3000€, gledal sem tudi kawasaki 250 samo mi nekako ni všeč, predvsem nimam toliko denarja da bi kupoval motor za eno leto, pa še malo jih je in so dragi

Ali bom zgleda moral počakati še tri leta na neomejen izpit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem 21 let star, torej lahko delam kategorijo samo do 35kw (oz če je blokiran mora biti originalna moč pod 70kw), rad pa bi sport motor (pač oblika mi je noro všeč). Gledal sem po (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) in sem našel enega kawasakija zx-6r in eno r6 blokirano na 25kw, zdaj pa mene zanima ali lahko to jaz legalno vozim ker imata oba motorja v originalu čez 70kw

budget imam nekje 3000€, gledal sem tudi kawasaki 250 samo mi nekako ni všeč, predvsem nimam toliko denarja da bi kupoval motor za eno leto, pa še malo jih je in so dragi

Ali bom zgleda moral počakati še tri leta na neomejen izpit?

Noemejeno boš dobil 2 leti po A2 oz. boš lahko pač šel še za neomejeno delat. ( če narediš A2 pri 18 imaš lahko že pri 20 A )

R6 in ZX odpadeta :) Tudi CBR in GSX-R odpadeta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem 21 let star, torej lahko delam kategorijo samo do 35kw (oz če je blokiran mora biti originalna moč pod 70kw), rad pa bi sport motor (pač oblika mi je noro všeč). Gledal sem po (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) in sem našel enega kawasakija zx-6r in eno r6 blokirano na 25kw, zdaj pa mene zanima ali lahko to jaz legalno vozim ker imata oba motorja v originalu čez 70kw

budget imam nekje 3000€, gledal sem tudi kawasaki 250 samo mi nekako ni všeč, predvsem nimam toliko denarja da bi kupoval motor za eno leto, pa še malo jih je in so dragi

Ali bom zgleda moral počakati še tri leta na neomejen izpit?

Zanimivo da sprašuješ, če si pa sam sebi odgovoril :P

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi moral bolj jasno napisati, ali obstaja kakšen sportni 600 kubični motor ki bi ga lahko legalno vozil z a2 kategorijo?

žal ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Odločam se za nakup prvega motorja in sem se najbol zagledal v Suzuki Gladiusa.

Ima kdo kaj izkušenj s tem motorjem, oz. če mi lahko priporočate še katerega drugega, ki je temu podoben...?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tale bi prišel v poštev, hvala

Yamaha xj6s ali xj6f, za razliko od er6f ima 4 cilindre in enakomernejšo krivuljo navora.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha xj6s ali xj6f, za razliko od er6f ima 4 cilindre in enakomernejšo krivuljo navora.

Ja pa jade. Si vozil er6? Ja, če ima štiri cilindre je boljši

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa jade. Si vozil er6? Ja, če ima štiri cilindre je boljši

Ne vem kaj mi hočeš povedati Kawa, er6 ima 2 cilindra in je bolj zahteven motorček kot yamaha xj6. Oba pa imata približno enako konj in navora...na testih sicer nekoliko bolj hvalijo xj6. Vozil sem pa vse živo, tudi jawo350tsevilgrin.gif

p.s. nikakor ga ne prepričujem ne za enega ali drugega...najbolje je motor pred nakupom testirati, voziti...nekaterim paše duša in odzivnost dvovaljnika, drugim visoki vrtljaji 4 valjnikov...

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je prodajalec v TC motoshopu rekel, ko sem se zanimal za er6n, da ni glih za neke zacetnike na "tezkacih"..da ga moraš znati vozit..bla bla bla..kar se mi zdi cisti nesmisel..Sam sem peljal er6n kot zacetnik, kot tudi npr gsr 600 itd..in ni res da je 2-valjnik tezje peljati kot 4-valjnik..Cisto odvisno je od cloveka, enim pase 2, enim pa 4-valjnik..kot dizel in bencin pri avtomobilu..eni ljubijo VTEC, eni pa TDI power..:):)..neke razlike pa ni, da bi bil bencinar tezji za obvladat..vsekakor pa je razlika..:notworthy:

Lp, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej hvala za odgovore. Sem kupila Yamaho xt 660 r, upam da bo cool. Ja čist začetnik sem, sedaj delam izpit, imela sem 3 uro na rn 600, baje da mi gre kar dober, pa poligon pa gor pa dol, pa sem pa ke. Kaj, da bom veliko padala, joj...me je kar malo strah;)Itak sem si rekla, da grem raje manj kot več na cesti, mislim še dolg živet drgač:) Samo baje da je kar težek za vozit tale moj, al kdo kaj ve o njemu, ....ne mislim sest nanjga dokler nimam izpita...sploh:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej hvala za odgovore. Sem kupila Yamaho xt 660 r, upam da bo cool. Ja čist začetnik sem, sedaj delam izpit, imela sem 3 uro na rn 600, baje da mi gre kar dober, pa poligon pa gor pa dol, pa sem pa ke. Kaj, da bom veliko padala, joj...me je kar malo strah;)Itak sem si rekla, da grem raje manj kot več na cesti, mislim še dolg živet drgač:) Samo baje da je kar težek za vozit tale moj, al kdo kaj ve o njemu, ....ne mislim sest nanjga dokler nimam izpita...sploh:)

Si pa najbrž med bolj visoko raslimi ženskami, da si si kupila XT 660... Drugače pa za moje pojme ne najbolj primeren motor za začetnika, saj je to le enovaljnik in je kar živčen. Ampak tudi sam sem začel z njim, kot z prvim resnim motorjem (prej 125) pa nisem imel nobenih težav. Vendar slišim pa drugačne stvari...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej hvala za odgovore. Sem kupila Yamaho xt 660 r, upam da bo cool. Ja čist začetnik sem, sedaj delam izpit, imela sem 3 uro na rn 600, baje da mi gre kar dober, pa poligon pa gor pa dol, pa sem pa ke. Kaj, da bom veliko padala, joj...me je kar malo strah;)Itak sem si rekla, da grem raje manj kot več na cesti, mislim še dolg živet drgač:) Samo baje da je kar težek za vozit tale moj, al kdo kaj ve o njemu, ....ne mislim sest nanjga dokler nimam izpita...sploh:)

Pozz.!

Ne sekiraj se Ari, se jo bos navadila prej ko slej..Hitreje boš začela, prej boš konec :):)..tako da pot pod noge, pa balanco v roke..:OK:

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa najbrž med bolj visoko raslimi ženskami, da si si kupila XT 660... Drugače pa za moje pojme ne najbolj primeren motor za začetnika, saj je to le enovaljnik in je kar živčen. Ampak tudi sam sem začel z njim, kot z prvim resnim motorjem (prej 125) pa nisem imel nobenih težav. Vendar slišim pa drugačne stvari...

Meter pa sedem decimetrov mam, znižal so mi ga za 4 cm, to da je bolj poskočen sem tud slišala, seveda potem ko sem ga kupila..ma bo že nekak..:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozz.!

Ne sekiraj se Ari, se jo bos navadila prej ko slej..Hitreje boš začela, prej boš konec :):)..tako da pot pod noge, pa balanco v roke..:OK:

Lp,S.

Hej thanks za spodbudo, ja, druge ni;)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK::ninja:

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha xj6s ali xj6f, za razliko od er6f ima 4 cilindre in enakomernejšo krivuljo navora.

predpogoj za krivuljo navora je sploh obstoj navora, kar pa za tele đamahe nisem čist ziher če ga imajo sploh kaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predpogoj za krivuljo navora je sploh obstoj navora, kar pa za tele đamahe nisem čist ziher če ga imajo sploh kaj :D

Oglasi se kaj, al pa se dobiva na eni kavi pa zamenjava motorje in bova ugotavljala navor?trance_06_beer2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko ti dam huso en krog, je v slovarju napisana zraven kot sopomenka za navor in instant moč :D

pa r1 tudi ni od muh, ima killer mid range power :)

drugače pa praviloma ne vozim tujih motorjev, bo verjetno ostalo kar pri besedah :P

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa jade. Si vozil er6? Ja, če ima štiri cilindre je boljši

No bom pa še stodvajsetič napisal: moje mnenje je, da je Kawa neprimerno manj "vozna" in mnogo bolj "lesena" kot pa Xj 6. Pa tu ne igra vloge Kawa vs. Yamaha ampak primerjava vrstnega dvovalnika proti vrstnemu štirivalniku (pri skoraj isti moči in navoru). To govorim iz izkušenj (vsakega sem lahko z dovoljenjem parkrat na leto peljal "na zrak" ).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!