Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

A nisi ti že kupil Versysa?

Nisem še! Bi ga rad, vendar so v SLO Versys-i zelo redki, ki so rabljeni naprodaj! Zato sem začel malo gledati še BMW F 650 GS! Kar sem prebral po forumih, ga precej hvalijo, čeprav bi osebno raje Versys-a! Časa za izbiro imam več kot denarja! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve mogoče kdo za koga da bi prodajal yamaho xj 6 nojnovejši model rabljeno?

m147, drugače pa kontaktiraj me na pm, ti dam tudi telefon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še! Bi ga rad, vendar so v SLO Versys-i zelo redki, ki so rabljeni naprodaj! Zato sem začel malo gledati še BMW F 650 GS! Kar sem prebral po forumih, ga precej hvalijo, čeprav bi osebno raje Versys-a! Časa za izbiro imam več kot denarja! :)

Važno da imaš časa dovolj,ko j..e dons gnar !!! :010

Ps:počasi - peš se daleč pride !

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taprvi je verjtnu uvozen iz ITA, ker ni slovenskega porekla, verjetno dol kupln za kakih 3.000€. Mislm ksn talent je vozu moped, da ga je obrnu na obe strani. Al norc al pa cist antitalent.

Tadrug se prodaja ze bale cajta, je biu pa kr ceu potoucn k tut uzad pr zicu nima nalepk. Nebi tvegu.

Tatretji pa no...zgleda ceu. Pa tut taki motorji zdrzijo velik kilometrou, tk da se glede kilometrou ne sekirej. 22.000km ni nic, tok bi moru v 3 letih naflancat 100%, ne pa eni ko so letnik 2006 pa majo 4.000km, kar je naravnost smesno. :)

Das par 100€ vec pa mas motor za 2 sezoni pa se prodau ga bos lazje ceuga kot pa stoucnga :)

Popravljeno . Popravil bawbaw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot že v naslovu piše, na Avtonet se prodaja BMW F 650 GS, letnik 2001, 9700km in cena 2850€. Zanima ali je to dober nakup, ali nateg? Motor je bil uvožen iz Italije in prodajalec zagotavlja, da od prvega lastnika in oh in sploh. Tip je po telefonu kar malo nesramen in aroganten, kar je za potencialnega kupca zelo mimo! Kdo pozna motor in mogoče prodajalca? Mnenja...?

Lep pozdrav!

Ko sem zase iskal motor sem se tud sam oglasil tukaj..motorjev še pa još ..vse iz IT,...motorji na prvi pogled ok..ampak št. prevoženih je sumljivo,..nato sem dobil še namig ,da gre po večini pri teh uvoženih ali za karambolirane ali vsaj z 50 % majn km ko je realno...od osebe, ki ji lahko zaupam..

Tak da bo najbolš da greš pogledat...sprobat pa, če je cena ugodna pač reskiraš...dobiš pa kar nekaj garancije tak da nić bat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta drugi je celi prebarvan. Kolikor sem po slikah videl je tudi zadnja nihalka kole barvana. Pri tretjem pa nisem čist ziher če je orginal nalepka na stranski plastiki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem zase iskal motor sem se tud sam oglasil tukaj..motorjev še pa još ..vse iz IT,...motorji na prvi pogled ok..ampak št. prevoženih je sumljivo,..nato sem dobil še namig ,da gre po večini pri teh uvoženih ali za karambolirane ali vsaj z 50 % majn km ko je realno...od osebe, ki ji lahko zaupam..

Tak da bo najbolš da greš pogledat...sprobat pa, če je cena ugodna pač reskiraš...dobiš pa kar nekaj garancije tak da nić bat..

nekaj podobnega je moja izkušnja.kilometrov res nekam malo glede na letnik.sicer pa imam navado, da vsako zadevo, ki jo kupim, servisiram ne glede na zagotavljanje prodajalca in zapisu v servisni.vsaj veš pri čem si.

preglej sporbaj kontola zobniško-verižnega seta pelji in odmisli kilometre ter naredi servis, če ga boš kupil.pa na pnevmatike pazi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo dvomov in ugibanj o prvem GSX-u...

uvozen je res bil iz italije, pri nekaj več kot 1000km, od takrat pri tem lastniku(po novem v moji lasti), motor je razen tega da je bil zdrsjen je v piko, vsi servisi na pooblaščenem servisu, vsi papirji, oba ključa, v glavnem vse tak kot mora bit :D

suzuki-gsx-600-r-k6-foto_1301768_17450207_18682432.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsem!

Tudi jaz sem eden izmed mnogih, ki se je odločil za nakup motorja. Čeprav sem do "ideje" o motorju prišel pri 26-ih letih.....čeprav sem do danes lastnik skuterja, ki mi služi za pot na/iz službe (prej faxa), in vmesih trgovin, kafičov itd.....sem od nekdaj ljubitelj motorjev. Prva stvar, ko sem kupil skuter - blokado ven, nov izpuh, nove gume in gas. Za te stvari mi nikoli ni bilo žal denarja in mi tudi ne bo. Letos februarja sem naredil izpit za A kategorijo, tako da sedaj pogledujem na motorje.

Večno vprašanje katerega?

V avtošoli sem vozil Kawasakija ER6. Oblika mi je všeč, vedar ker je 2valjni je zvok obupen. Vsaj meni pač. Pogledujem najbolj na nakedbike. Tako da Kawasaki ER6 in Ducati odpadejo ker so 2valjni. Kitajski motorji definitivno odpadejo. Ciljna skupina je torej Honda Hornet 600 ali 900, Yamaha FZ6 ali Kawasaki z750 pa mogoč še kakšen Suzuki Bandit. Sem si vzel čas in prelistal cel forum, da dobim eno sliko vsega. Je pa tudi res, da vsega ne smem/o verjeti kar piše. Če pa sem pravilno razumel se pod 3000€ ne splača kupovati motorja ker so bodisi zanič, nerealni kilometri,uvženi iz italije, preobremenjeni......?!?! Ali se motim?!?

Obstaja nepisano pravilo, za "začetnike" je nakedbike idealen. Kao......Se ne strinjam. Zakaj le? Poznam ljudi, ki je takoj se usedlalo na cestaka - yamaha r6, honda cbr, suzuki gsxr in se peljejo še danes celi, živi in zdravi. Menim da je vse v glavi. Če ne izzivaš s takim motorjem, ne bi smelo biti problema. OK, pustimo nepredvidljive situacije. Govorim samo o tem da kao začetniki niso za na take zverine ki imajo 150KM.

OK, težko govorim, ker še nisem izkusil nič od tega, če pa primerjam z avtomobilov, je isti klinac če imaš avto z 80KM ali 200KM. Če imaš v glavi vse urejeno in ne iščeš pizdarij potem se boš pripeljal z enim ali drugim na cilj.

Da preveč ne kompliciram, je moje vprašanje za koga,ki se je že peljal z enim ali drugim (naked bike in cestnim), ali je res takšna razlika med enim in drugim?! Res začetniki nismo/o za na zverine 150KM+ ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen pa je namen nakupa?

Dirkač?, izletnik?, cafe racer?, hribolazec?, nekaj vmes?

Nekaj vmes je najboljši odgovor. Verjetno je tudi pomemben podatek, da bom zadaj imel sopotnico.

Predvsem iščem zanesljiv motor, dirkal z njim ne bom, da mi gre "samo" 160km/h tudi ne. Bolj bi bil poudarek na safe racer. Če dam primerjavo imam avto Volvo S60, kateri ima 170KM. Vse te konje uporabljam občaso, ko se ti enostavno prileže da ga stisneš na avtocesti 240. In potem spet po pameti naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj vmes je najboljši odgovor. Verjetno je tudi pomemben podatek, da bom zadaj imel sopotnico.

Predvsem iščem zanesljiv motor, dirkal z njim ne bom, da mi gre "samo" 160km/h tudi ne. Bolj bi bil poudarek na safe racer. Če dam primerjavo imam avto Volvo S60, kateri ima 170KM. Vse te konje uporabljam občaso, ko se ti enostavno prileže da ga stisneš na avtocesti 240. In potem spet po pameti naprej.

ko boš kupoval jo vzemi s sabo..

ni dosti cestakov na kerem se sedi zadaj normalno..

po drugi strani pa tudi ni dost nakedov takih..pa lahko ma naked tudi 150KM ;)

mogoče en hint: big naked ala cb1300, gsf 1250, itd..

dost dober za vse kar rabiš, na mestu zaradi teže malo "težji", super za vozit, zaradi vetra se boš ogibal hitrosti nad 150, pa še in še je plusov..

pa žal tudi kak minus, vzmetenje je bolj na udobje narejeno, kar pa glede na to da si "začetnik" ne boš opazil..

razmisli..oziroma razmislita ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvidevam da imaš v glavi pošlihtano si nabavi

-BMW K1200R

-YAMAHA FZ1

-KAWASAKI Z1000 ali nekaj v TEJ KATEGORIJI

če se odločaš med sportakom ali nakedom gre moj glas nakedu,pa tudi boljša polovica ti bo hvalažna,dober nakup

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa sem pravilno razumel se pod 3000€ ne splača kupovati motorja ker so bodisi zanič, nerealni kilometri,uvženi iz italije, preobremenjeni......?!?! Ali se motim?!?

Da preveč ne kompliciram, je moje vprašanje za koga,ki se je že peljal z enim ali drugim (naked bike in cestnim), ali je res takšna razlika med enim in drugim?! Res začetniki nismo/o za na zverine 150KM+ ??

1. nikakor ni res da pod 3000€ ni nič pametnega. trenutno so cene rabljenih smešno nizke in lahko dobiš zelo dober motor tudi za manj kot 3000€. ja pa res da boš moral iskat in ugotovit kateri so OK in kateri so v tako slabem stanju da niti 1000€ nebi smeli bit vredni.

2. glavna razlika med nakedom in cestakom ni v hitrosti ali konjih ampak načinu vožnje. nakedi so bolj udobni za tebe in sopotnico in dosti bolj nezahtevni za vožnjo. cestaki so bolj zahtevni in štorasti na mestu in pri malih hitrostih. sopotnica more biti po naravi mazohistka ti pa kar dobro treniran da preživiš daljše vožnje.

vsak naked gre tudi po kolenu in več kot preveč hitro za razmere na cesti, torej nima smisla imet cestaka če ne izkoristiš tistega nekaj več (hitrost, konji) kar ti ponuja pri velikih brzinah in na pisti.

sicer pa bo cestak itak odpadel v štartu če bo na izbiro imela kaj vpliva sopotnica :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvidevam da imaš v glavi pošlihtano si nabavi

-BMW K1200R

-YAMAHA FZ1

-KAWASAKI Z1000 ali nekaj v TEJ KATEGORIJI

če se odločaš med sportakom ali nakedom gre moj glas nakedu,pa tudi boljša polovica ti bo hvalažna,dober nakup

Za BMW-eja imaš moj podpis,če bi ga jaz omenil bi me spet kot vedno popljuvali, kajti NIHČE si ga z lahkoto nemore privoščiti !!! Je pa to prava stvar gdor ga je že vozil mi bo to sigurno pritrdil.Rad bi opozoril na eno stvar ti motorji K-aji pa neglede ali je K-1200-R,S, ali R-Sport ali K-1300 R ali S mora imeti od dodatne opreme vsaj ESA kajti naknadna vgradnja ni izvedljiva !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, prosil bi vas za pomoč pri izbiri.

Zadeva je taka. Odločil sem se da si kupim Ducatija monster 696 predvsem zato ker je lahek in ga lahko legalno vozim z bokado 35kw. Torej stvar je sledeča, odločam se med dvema.

Duče 1

Duče 2

Rdeč ducati:

Prednosti - ABS, tovarniško blokiran, alarmna naprava, 2010 letnik (nisem si ga ogledal v živo)

Slabost - rahlo poškodovan (na slikah je razvidno- sprednja feltna podrajsana, amortizer spodaj pri bremzah isto podrajsan, in pri sovoznikovi stopalki počeno držalo)

Lastnik naj bi bil sin in njegov oče. Sin se je peljal in mu je spodrsnilo motor ter padel in motor naj bi se drsal po travi. Razlaga za prodajo - zaradi padca izgubil voljo tako sin kot oče.

Bel ducati:

Prednosti - ni poškodovan, malo prevoženih, potrjena knjižica, 2 servisa za oba priložena računa.

Slabosti - nima abs, starejše gume, ni zablokiran

Gospod je star okoli 30-35, zaradi dela ima bolj malo časa za motor zato ga tudi prodaja.

Bi mi pomagali pri odločitvi?

Res bi bil hvaležen.

LP

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, prosil bi vas za pomoč pri izbiri.

Zadeva je taka. Odločil sem se da si kupim Ducatija monster 696 predvsem zato ker je lahek in ga lahko legalno vozim z bokado 35kw. Torej stvar je sledeča, odločam se med dvema.

Duče 1

Duče 2

Rdeč ducati:

Prednosti - ABS, tovarniško blokiran, alarmna naprava, 2010 letnik (nisem si ga ogledal v živo)

Slabost - rahlo poškodovan (na slikah je razvidno- sprednja feltna podrajsana, amortizer spodaj pri bremzah isto podrajsan, in pri sovoznikovi stopalki počeno držalo)

Lastnik naj bi bil sin in njegov oče. Sin se je peljal in mu je spodrsnilo motor ter padel in motor naj bi se drsal po travi. Razlaga za prodajo - zaradi padca izgubil voljo tako sin kot oče.

Bel ducati:

Prednosti - ni poškodovan, malo prevoženih, potrjena knjižica, 2 servisa za oba priložena računa.

Slabosti - nima abs, starejše gume, ni zablokiran

Gospod je star okoli 30-35, zaradi dela ima bolj malo časa za motor zato ga tudi prodaja.

Bi mi pomagali pri odločitvi?

Res bi bil hvaležen.

LP

Jaz ti takole svetujem; za ta denar dobiš NOVEGA Kawasakija ER-a 6 zablokiranega z ABE-som vse novo z 2-letno garancijo ne pa da daš toliko za paden ali 2 leti star enak motor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav jaz se odločam zdej med supermoti ker neke takega si bom definitvno kupo. Zdej pa kaj mi priporočate od te izbire : Honda FMX 650, Husqvarna te 610 ali KTM LC4 SM ?? prosim pomoč, šel sem gledati že fmx hondo ki ima oljno hlajenje agregata in se mi zdi da ima moči dovolj, sam me pa še zanima tak od kakega izkušenega iz prve roke kakšen nasvet kako je vzdrževanje in tak, imel ga bom za vožnjo tak po vasi pa mal vijugaste ceste pa tak.pripravljen sem dati do 2500€. bom zelo hvaležen za odgovore.

lep pozdrav, Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti je honda dost močna, pol bi jaz vzel njo, ker je najbolj vzdržljiva in nezahtevna za vzdrževanje izmed vseh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!