Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

... če nekdo začne bluzit o krivulji moči in navora nekega motorja, za katerga niti to ne ve ...

Pametnjakoviči, ne prodajat prazne slame če nimate pojma že o osnovni stvari l...

Se vnaprej opravičujem za off, ampak tale mladi gospodič (sklepam po njegovih razmišljanjih: "stuširat in študirat" ) pa pač ne pozna neke olike: če sem pač spregledal točen razpored oznak CB F ali pa CBF ni bilo hote in tako sem ga očitno užalil, ker sem na njegovi 12 let stari Hornetki "postrelil" skoraj 30 KM. Ni bilo namerno - ampak zaradi tega lapsusa mislim da še nisem pametnjakovič, ki nekaj bluzi v tri dni in prodaja prazno 5lamo ... BTW: v naših koncih se po temu reče mlatit prazno slamo (upam da veš pomen te besedne zveze) - da bi jo kdo prodajal, pa še nisem slišal ...

Drugače pa upam, da si (boš) uspešno položil vse izpite že v tem roku in ne boš "švical" še na jesenskem delu ....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vnaprej opravičujem za off, ampak tale mladi gospodič (sklepam po njegovih razmišljanjih: "stuširat in študirat" ) pa pač ne pozna neke olike: če sem pač spregledal točen razpored oznak CB F ali pa CBF ni bilo hote in tako sem ga očitno užalil, ker sem na njegovi 12 let stari Hornetki "postrelil" skoraj 30 KM. Ni bilo namerno - ampak zaradi tega lapsusa mislim da še nisem pametnjakovič, ki nekaj bluzi v tri dni in prodaja prazno 5lamo ... BTW: v naših koncih se po temu reče mlatit prazno slamo (upam da veš pomen te besedne zveze) - da bi jo kdo prodajal, pa še nisem slišal ...

Drugače pa upam, da si (boš) uspešno položil vse izpite že v tem roku in ne boš "švical" še na jesenskem delu ....

LP

:D maš prav, prodaja se je res ne... Če se jo pa, so pa tisti k jo kupijo res reveži :P. Priznam lapsus. Priznam tut, da me je ujezilo to, da mi greš streljat te boge, stare konje. Pa ne bom več nevljudn, ker to pač ni v moji navadi, pa verjameš ali ne. Ampak na tem forumu se nahaja mnogo "pametnjakovičev" in se opravičujem, ker (če) sem te po krivici obtožil. Kar se pa "mladega gospodiča" tiče, recimo, da sem zard službe za neki časa dal fax na stranski tir...in se zdej trudm dokončat, tako da nek najstnik nisem, je pa res da sm, ko so mojo horneto izdelali menda glih v sredno šolo vstopal.

Se opravičujem za tak "šus"...Sam ne mi strelat konjev, do zdej so še vsazga Z-ja dohiteval :P;).

Lp, ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...da ne odpiram nove teme...

Lep pozdrav vsem in takojšnje opravičilo, če bodo vprašanja za "stare mačke" že x-krat slišana, ali morda celo diletantsko neumna.

Tako je na stvari: po slabih 20 letih (familija, otroci, štalca...) se stara ljubezen prebuja. Želja po dveh kolesih (sem ne štejem dnevnih vozakanj s skuterji) je dozorela do te meje, da se resno spogledujem z novo pridobitvijo. Nekako mi še najbolj "sede" Ducatijeva multistrada. Namen nakupa niso dnevna vozakanja pred lokalno birtijo, temveč izključno vikend (in več) potepanja (tudi in predvsem v dvoje).

Zanima me mnenje vas izkušenejših dvokolesnih nomadov o smiselnosti izbire, kajti od "uradnih" testov, testiranj in primerjav takšnih in drugačnih "strokovnjakov" se mi že počasi malce meša.

Če pomaga, še nekaj podatkov:

-izkušnje na motorjih (kot sem dejal, slabih 20 let nazaj): cca 40.000 km (do 750 kubikov)

- velikost: 185 cm (in "prijetnih" 82 kg)

Hvala vsem za iskrena mnenja.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...da ne odpiram nove teme...

Lep pozdrav vsem in takojšnje opravičilo, če bodo vprašanja za "stare mačke" že x-krat slišana, ali morda celo diletantsko neumna.

Tako je na stvari: po slabih 20 letih (familija, otroci, štalca...) se stara ljubezen prebuja. Želja po dveh kolesih (sem ne štejem dnevnih vozakanj s skuterji) je dozorela do te meje, da se resno spogledujem z novo pridobitvijo. Nekako mi še najbolj "sede" Ducatijeva multistrada. Namen nakupa niso dnevna vozakanja pred lokalno birtijo, temveč izključno vikend (in več) potepanja (tudi in predvsem v dvoje).

Zanima me mnenje vas izkušenejših dvokolesnih nomadov o smiselnosti izbire, kajti od "uradnih" testov, testiranj in primerjav takšnih in drugačnih "strokovnjakov" se mi že počasi malce meša.

Če pomaga, še nekaj podatkov:

-izkušnje na motorjih (kot sem dejal, slabih 20 let nazaj): cca 40.000 km (do 750 kubikov)

- velikost: 185 cm (in "prijetnih" 82 kg)

Hvala vsem za iskrena mnenja.

LP

Zelo podobno je bilo pri meni. Imam sicer 5cm manj in 5kg več in sem si nabavil (lani novembra) Suzuki V-Strom 650. Z ženo sva letos prevozila že 7,500 km in se krasno voziva. Nekateri prvijo da je 650 premalo , ampak meni čisto zadostuje, ker v dvoje vozim zmerno, če sem pa sam je pa tudi dovolj.

Lep pozdrav in uspešen nakup

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

idelta, hvala

Ja, dilema: bo 1200 preveč, težje obvladljivih, bo manj kot to "prešvohnih", predvsem, ker bova mnogo časa na sedežu dva in bomo podhranjeni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

idelta, hvala

Ja, dilema: bo 1200 preveč, težje obvladljivih, bo manj kot to "prešvohnih", predvsem, ker bova mnogo časa na sedežu dva in bomo podhranjeni...

Glede na to da si motorja nisi aktivno vozil kar nekaj časa ti bo pomoje za začetek tudi 650 povsem dovolj. Midva z mojo se voziva na 650 ccm motorju ki je dodatno blokiran na 35 kw pa gre brez problemov :notworthy:. Zaenkrat ni bil še nobeden klanec prestrm :rolleyes: z BMW-ji pa z svojo za seboj najbrš ne boš tekmoval :krneki:

Popravljeno . Popravil aleksandergabriel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da si motorja nisi aktivno vozil kar nekaj časa ti bo pomoje za začetek tudi 650 povsem dovolj. Midva z mojo se voziva na 650 ccm motorju ki je dodatno blokiran na 35 kw pa gre brez problemov :notworthy:. Zaenkrat ni bil še nobeden klanec prestrm :rolleyes: z BMW-ji pa z svojo za seboj najbrš ne boš tekmoval :krneki:

haha, ne samo z BMW-ji, nekako ne mislim tekmovat z nikomer (kvečjemu sam s seboj v iskanju užitkov na poti)

thx :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Multistrada :yes: ; če ti je všeč, go for it ...

vem da so okusi različni in si bom z izjavo nakopal "bes in srd" mnogih, a to je edini motor, ki bi ga imel parkiranega v dnevni sobi :naughty: , ostali bi pač počivali v garaži :closedeyes: ... (malo šale)

btw, nisem "bolan" na znamke, a določene stvari so ti pač bolj všeč kot druge...in to se mi zdi čisto ok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da so okusi različni in si bom z izjavo nakopal "bes in srd" mnogih, a to je edini motor, ki bi ga imel parkiranega v dnevni sobi :naughty: , ostali bi pač počivali v garaži :closedeyes: ... (malo šale)

btw, nisem "bolan" na znamke, a določene stvari so ti pač bolj všeč kot druge...in to se mi zdi čisto ok...

agree :yes: ; brezveze je kupt "zihr" motor, čez cajta ugotoviš da ga ma vsak tadrug liml na planetu in da je zloooo dolgočasen za vožnjo ... ravno zato ker je zihr;

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

agree :yes: ; brezveze je kupt "zihr" motor, čez cajta ugotoviš da ga ma vsak tadrug liml na planetu in da je zloooo dolgočasen za vožnjo ... ravno zato ker je zihr;

z veseljem akceptiram mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izvorna moč... jebe se meni če mi piše pod izvorno močjo.. zanima me ohranjenost tega motorja, komu je bil odvzet oz. zasežen itd.

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da ne odpiram druge teme tukaj, sem se odločil da bi vas kar v tej temi povprašal.

Star sem 20 let, (ja vem, mlad sem še, ono tisto sem tja, prosil bi pa brez pametovanja) in morda pred nakupom motorja (ker bo v kratkem izpit za A neomejeno v mojih rokah), spogledujem se z Z-750 ali morda tisočakom. Vozil sem vse od mopeda, 125ko, tudi VFRko 800 (po ulici gor pa dol), ki jo imamo doma.

Pa me zanima, ali je kakšna alternativa Z-750ki, (ne Honda Hornet, ker te res ne bi imel) morda tudi sport tourer (predlogi)?

Visok sem 190cm, težek pa kar precej, krepko čez 100 kg, ne bi pa rad za (rabljen) motor porabil več kot 4500€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da ne odpiram druge teme tukaj, sem se odločil da bi vas kar v tej temi povprašal.

Star sem 20 let, (ja vem, mlad sem še, ono tisto sem tja, prosil bi pa brez pametovanja) in morda pred nakupom motorja (ker bo v kratkem izpit za A neomejeno v mojih rokah), spogledujem se z Z-750 ali morda tisočakom. Vozil sem vse od mopeda, 125ko, tudi VFRko 800 (po ulici gor pa dol), ki jo imamo doma.

Pa me zanima, ali je kakšna alternativa Z-750ki, (ne Honda Hornet, ker te res ne bi imel) morda tudi sport tourer (predlogi)?

Visok sem 190cm, težek pa kar precej, krepko čez 100 kg, ne bi pa rad za (rabljen) motor porabil več kot 4500€.

SV 650, Shiver 750, Street Triple?

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, ne vem, SV 650 - ima ga stric, je kar ok ampak nekaj mu manjka, Shiver 750 - ni mi všeč njegov izgled, Street Triple - enako kot Shiver.

Sem kar zahteven glede izbire :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, ne vem, SV 650 - ima ga stric, je kar ok ampak nekaj mu manjka, Shiver 750 - ni mi všeč njegov izgled, Street Triple - enako kot Shiver.

Sem kar zahteven glede izbire :)

No potem si itq že pregledal kaj bi imel in kaj ne, zakaj potem sploh sprašuješ, kupi z750 pa mirno. Za 4500 dobiš že tanovga in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Star sem 20 let ... Z-750 ali morda tisočak ... morda tudi sport tourer ...

Visok sem 190cm, težek krepko čez 100 kg, (rabljen) motor ne več kot 4500€...

Težka bo. Vse kar ni pade na misel je Suzuki Bandit 1200, pa morda Yamaha FZS 1000 Fazer ... pa zopet me bega tvoja majhna kilometraža in seveda posledično manj izkušenj (v bistvu 0) s takimi težkimi (250kg +) in okrnimi motorji.

LP in dober nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res sem morda naredil to leto malo kilometrov (krivim avto za to :P), vendar kot sem zapisal, težek sem krepko čez 100 kg, tako da suhec ravno nisem, nisem pa ne divjak (da bi po naselju ga "žgal" 100+ kmh), rad pa tu pa tam navijem ročico za plin, še posebej če je ravnica brez križišč :)

Na avto netu sem zasledil oglas, ki me kar malo mika, (http://www.avto).net/_MOTO/ad.asp?ID=4915040, izgleda kar lepo ohranjen, malo kilometrov, pa tudi cena ni pretirano visoka (če gledaš da bo na motor morda šel še "kufer" pa sprednji dodatek na masko (ki stane, če se ne motim 100€))

Pa še ta dva: (http://www.avto).net/_MOTO/ad.asp?ID=4884217

in (http://www.avto).net/_MOTO/ad.asp?ID=4902429 (temu bi se dalo še malo ceno zbiti, glede na to da je popust na gotovino, morda celo tja do 4000€, če bi se kakšne nepravilnosti našle na motorju)

Popravljeno . Popravil Tomicaaa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črni Z je zadna izvedba (model) in je glede na slike za moj pojem neprimerno boljša izbira (ima tudi ABS) (seveda če je vse OK tako z motorjem kot s papirji) kot pa beli (predhodnji model, cel barvan (zakaj??? - je bil sesut?!? ), pri vpisu km se je sigorno zmatil (25 ?? ) ... LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bi itak vsakega šel gledat preden bi se odločil, je pa res da ima bel že skoraj vso "opremo" (zaščito na maski, nosilce za "kufre"..), ampak ja na to, da bi lahko bil podrsan, nisem niti pomislil, je pa pri kilometrih verjetno mislil 25000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bi itak vsakega šel gledat preden bi se odločil, je pa res da ima bel že skoraj vso "opremo" (zaščito na maski, nosilce za "kufre"..), ampak ja na to, da bi lahko bil podrsan, nisem niti pomislil, je pa pri kilometrih verjetno mislil 25000.

Pa si že sedel na kakšnem z750? Jaz imam 191 cm in ~100kg, pa so mi odločno premajhni, kot v bistvu vsi nakedi. S tem mislim da so mi hkrati neudobni + izgledam kot da sedim na pit bajku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!