Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Glede na to, kako nekateri današnji kupci razmišljajo, mi je kar slabo, če se spomnim da bi hotel prodati svoj motor....Ga raje direkt na Dinos zapeljem........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarad takih postov pa dost folka misli, da so zgolfani vsi motorji k majo manj kot 5000 na leto. Pa niso. V garaži mam motor k je lani naredu 1000, letos pa mal manj. od 2006 do danes jih ma mislim da 14 000Km. Pa je to top sport tourer. Motor z 20 000Km mora bit IMHO kot nov. z original verigo.

itak je najbolj pomembno kakšen je vtis o lastniku. če vidiš da je človek, ki dela, nima dosti časa in lepo skrbi potem verjamem da jih ne dela več kot 5000 na leto. tudi jaz jih ne več, včasih pa 20.000 letno ni bil problem.

če pa je lastnik relativno mlad človek, po možnosti brez otrok, mogoče celo že 2. lastnik potem pa težko verjamem da mu ne rata naredit toliko. no lahko da je pa že on kupil z zbitimi kilometri.

pač poznam ljudi, ki so ugotovili da super ohranjenega motorja ne bodo prodali samo zato ker ima 40.000 km. niti pogledat ga ne pride nobeden. ko so pa zbili na 20.000 pa so se vsi tepli za motor in hvalili kako je ohranjen in malo vozen :headbang:

Glede na to, kako nekateri današnji kupci razmišljajo, mi je kar slabo, če se spomnim da bi hotel prodati svoj motor....Ga raje direkt na Dinos zapeljem........

zakaj, tvoj je pa ja super ohranjen za 18.000 km :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ste vsi lepo in prav napisali... sam kaj ko ti kateri imajo veliko prevozenih drzijo mocno ceno... se vecji problem je to, ko vidim da motor nima original nalepk ali pa da nima original barve... pol me avtomatsko odbija :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni bi blo npr še bolj sumljivo, če ma motor malo prevoženih in isto ceno kot tisti z več. Bi imel občutek, da se ga hoče človek znebit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni bi blo npr še bolj sumljivo, če ma motor malo prevoženih in isto ceno kot tisti z več. Bi imel občutek, da se ga hoče človek znebit.

to ze... sam se mi zdi da imajo nekak vsi visoke cene ... ceprav bi moral imet tisti starejsi letnik nizjo ceno ... pejte na avtonet in sami poglejte ce niso malo smesne cene .... pa poglejte za yamaho xtx 660... pa mi povejte ce se motim

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pa je lastnik relativno mlad človek, po možnosti brez otrok, mogoče celo že 2. lastnik potem pa težko verjamem da mu ne rata naredit toliko. no lahko da je pa že on kupil z zbitimi kilometri.

Pač točno si me opisal, in kljub temu, motor nima tacho-tuninga

pač poznam ljudi, ki so ugotovili da super ohranjenega motorja ne bodo prodali samo zato ker ima 40.000 km. niti pogledat ga ne pride nobeden. ko so pa zbili na 20.000 pa so se vsi tepli za motor in hvalili kako je ohranjen in malo vozen :headbang:

To pa rade volje verjamem. Vendar, po drugi strani, se mi zdi, da si ljudje mislimo, da je stvar precej več vredna, kot je v resnici. In ja, papir in LCD prenesejo vse, strah je velik. . . in 40 000 se zdi preveč. Morda, pa bi blo 40 000 tud okej, če bi bla cena kak % nižja. morda pa se motim.

Meni bi blo npr še bolj sumljivo, če ma motor malo prevoženih in isto ceno kot tisti z več. Bi imel občutek, da se ga hoče človek znebit.

Ljudje v poprečju prodajamo stvari zato, da se jih znebimo. Vsaj men se tako zdi. Pač nočem ga več. naj gre od bajte. Prej ko svoja pričakovanja spustiš na realna tla, prej zadevo prodaš. če ma motor al pa auto par 10tisoč Km manj od konkurence, to še ne pomeni, da je vredn pol več. Ker ni.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak je najbolj pomembno kakšen je vtis o lastniku. če vidiš da je človek, ki dela, nima dosti časa in lepo skrbi potem verjamem da jih ne dela več kot 5000 na leto. tudi jaz jih ne več, včasih pa 20.000 letno ni bil problem.

če pa je lastnik relativno mlad človek, po možnosti brez otrok, mogoče celo že 2. lastnik potem pa težko verjamem da mu ne rata naredit toliko. no lahko da je pa že on kupil z zbitimi kilometri.

pač poznam ljudi, ki so ugotovili da super ohranjenega motorja ne bodo prodali samo zato ker ima 40.000 km. niti pogledat ga ne pride nobeden. ko so pa zbili na 20.000 pa so se vsi tepli za motor in hvalili kako je ohranjen in malo vozen :headbang:

zakaj, tvoj je pa ja super ohranjen za 18.000 km :whistle:

jest sm mlad..pa mam zadost časa..pa sm 2.lastnik..pa ma 2006 letnik motor še vedno realnih 8900 kilometrov..slab motor? mogoče..mogoče zato ker raje sam olje zamenjam kot pa nekomu dam 50 eur zato da dve matici odšraufa ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm mlad..pa mam zadost časa..pa sm 2.lastnik..pa ma 2006 letnik motor še vedno realnih 8900 kilometrov..slab motor? mogoče..mogoče zato ker raje sam olje zamenjam kot pa nekomu dam 50 eur zato da dve matici odšraufa ;)

daj me popravi ampak ti imaš menda šiht, pa otroka in še druge motorje za vozit? mislim da nisi od 2006 do danes amo 8900 prevozil na motorju?

moj jih tudi ima v 12 sezonah samo 48.000 ampak je bil zelo dolgo bolj ali manj drugi ali tretji motor pri hiši.

PA KAJ STE ZDAJ VSI TAKO ZAPELI V TO DA POD 5000 NA LETO NI REALNO?!?!? ja večina ljudi, sploh prva leta dela dosti več kilometrov. potem pa te malo mine začetno navdušenje pa ugotoviš da se lahko po dežju tudi kdaj z avtom pelješ, evo zraven fašeš še šiht in otroke in si hitro pod 5000 na leto.

ZATO PA PRAVIM DA JE VAŽEN VTIS O LASTNIKU! če gre za "starega" motorista verjamem, če gre za nekoga, ki je komaj začel in je cel zapaljen za motor pa ne verjamem da bi delal tako malo.

evo to je to, zdaj pa nehajte jamrat, kaj se bojite da boste imeli probleme pri prodaji? :evilgrin:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kako je če ima motor odprt avspuh ... da ima močnejši zvok... kako je to potem na tehničnem ? trance_19_hmm.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kako je če ima motor odprt avspuh ... da ima močnejši zvok... kako je to potem na tehničnem ? trance_19_hmm.gif

Saj nimajo naprave za meritev glasnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xt660x se prodaja malo morje, od tega, da ni eden ni vreden svojega denarja, ko sem na začetku sezone kupoval XTX za svojo punco, sem pri prodajalcih skoraj izgubil živce.

Na koncu le dobil od prijaznega gospoda Bena iz štajerske. Motor kupljen v sloveniji, nekaj čez 12000km, zaščita motorja, nosilec +52l kovček, za ceno 3300€, je bil tako dober, da je še menjal zadnjo gumo.

Ni drugega, kot da čakaš in ko bo prilika takoj pojdi gledat. Sezone bo počasi konec, zdaj se bo spet nabralo enih motorjev za prodajo.

Pazi tudi, ker imajo XT to hibo, da se sedeži hitro "ogulijo", na nekaterih slikah se toliko ne vidi, a ko prideš zdraven, izgleda sedež čisto rumen.

lp

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo to je to, zdaj pa nehajte jamrat, kaj se bojite da boste imeli probleme pri prodaji? :evilgrin:

DA..zato ne prodajam..

mene zanima kako je če ima motor odprt avspuh ... da ima močnejši zvok... kako je to potem na tehničnem ? trance_19_hmm.gif

lahko nič, lahko da se bo kdo zataknil..podobno kot pri policajih

Pozdravljeni motoristi,zanimam se za motor znamke Benelli TNT 1130.Zanima me,če ima kdo kakšne izkušnje s tem motorjem.

vozil..ne dosti..načeloma naj prevelikih problemov ne bi bilo..računaj na porabo 8+...najnovejši z oznako 160 pa konkretno nad 10 litrov.

je pa to italijan in kot tak prinese dobre in slabe stvari s seboj..

sem pristaš italijanskih motorjev, vendar če bi se odločal za trivaljnika bi izbral Triumpha..

aja, ima pa daleč najboljši sedež od vseh motorjev na katerih sem sedel..oziroma vozil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm mlad..pa mam zadost časa..pa sm 2.lastnik..pa ma 2006 letnik motor še vedno realnih 8900 kilometrov..slab motor? mogoče..mogoče zato ker raje sam olje zamenjam kot pa nekomu dam 50 eur zato da dve matici odšraufa ;)

Če bi tudi jaz imel eksotičen motor, kot je tvoj, bi sigurno imel malo prevoženih. Ker več kot 10 km od doma itak nebi upal.

mal zajebancije more bit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi tudi jaz imel eksotičen motor, kot je tvoj, bi sigurno imel malo prevoženih. Ker več kot 10 km od doma itak nebi upal.

mal zajebancije more bit..

če bi jest mel tazga kot maš ti bi mel še manj kilometrov ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BENELLI TNT 1130

biker77

vozil..ne dosti..načeloma naj prevelikih problemov ne bi bilo..računaj na porabo 8+...najnovejši z oznako 160 pa konkretno nad 10 litrov.

je pa to italijan in kot tak prinese dobre in slabe stvari s seboj..

sem pristaš italijanskih motorjev, vendar če bi se odločal za trivaljnika bi izbral Triumpha..

aja, ima pa daleč najboljši sedež od vseh motorjev na katerih sem sedel..oziroma vozil..

Biker77,hvala za odgovor,sedaj moram najdit nekoga,ki ima tak motor da se vsaj vsedem gor in vidim če mi ustreza.

Kupil bi ga zaradi oblike,ker se mi dopade in seveda trivaljnega motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali koga zanima stari "grom" (L.2005), s prevoženimi manj kot 18k km? Od voznika, ki v zadnjih 2 letih ni naredil več kot 5k km.

Piz... mora bit zarustan moped, če je temu tako. :rolleyes:

Več na PM!

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en motor z manj kot 5kkm v zadnjem letu. Hornet 600 letnik 2003. Servisna knjiga potrjena, priložim račune. Kilometri 100% realni (33kkm, od tega mojih 28kkm v zadnjih štirih letih).

Več informacij na PM. Slike so med oglasi če koga slučajno zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Pišem, da bi izvedel kako in kaj z nakupom svojega prvega motorja. Odločam se za nakup kros oz. enduro motorja, vendar pa se zatakne ker ne vem kaj izbrati. Sem čisti začetnik kar se tiče teh stvari, zato je najbolje da povprašam tukaj.

Odločam se za nakup KTM motorja (SXF ali EXCF) 250ccm. Vozil se bom po terenu (gozd, makedam). Redno spremljam oglase na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.), vendar zaenkrat nisem dobil 'pametne' ponudbe. Zanima me, ali se splača počakati do spomladi in takrat kupiti motor, ali kupim zdaj (SXF) verzijo? Kolikor sem spremljal je 250 EXC zares težko dobiti, vendar sem mnenja da je 450 za začetnika preveč.

Zanimajo me vaša mnenja in predlogi. Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno boš rabil še nekaj asfaltne poti da boš prišel do obljubljenega makedama. Kakšno prijateljico ali prijatelja boš tudi zapeljal v šolo?

Bolj vsestranski motor bo enduro z registersko tablico. Kros motor je uporaben izključno v športne rekreativne namene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Že dlje časa spremljam ta forum kot lurker ampak danes sem se odločil, da razbijem to svojo tišino :)

Namreč zanimata me dve stvari za začetek:

1. A pozna kdo kakšno spletno stran ala avtonet ampak za Italijo in Avstrijo?

2. Čisto informativno, kak se vam zdi ta motorček - http://www.avt0.net/....asp?ID=5218625 (upam, da sem vredu linkal, ker sem opazil neko sovraštvo do direktnega linkanja na avtonet na tem forumu :P)? Razmišljam o nečem takšnem kot svojem prvem motorju. No, po pravici povedano razmišljam o vsakem motorju, samo da je - I'll take anything :D

Dlje časa sem mentalno mastrubiral na razne čoperje in kruzerje, ampak ti hudiči kr lepo držijo svojo ceno. Ta Kawasakijeva strupeno zelena pa me kr pošteno rajca in na tem dotičnem motorju mi je všeč sam izgled in pa (verjetno) tudi drža na njem, saj ni tista (samomorilska) športna.

Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hey.

Saj si si že sam odgovoril na vsa vprašanja :)

Če imaš motor že izbran, se samo še pelješ na probo, da vidiš, če ti res sede, in če je tako, kupiš.. :)

Jaz sem tudi letos kupila svoj prvi motor. Priporočali so mi eni eno, drugi drugo (največ jih je reklo, tisto, kar si vozila v AŠ). Na koncu sem kupila tisto, na čemer sem se pri vožnji najbolje počutla..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst prodam Yamaha FZ6-N nagca l.2006, 21000km, lepo ohranjenga z totalno vso opremo, jo je kr prcej, ter vso opremo od mene in moje. Namreč opuščama ta hoby ker je na poti najina bejbica, tako da bom drugo leto postal očka :-)

Če koga zanima.... aja opreme a la jakna, hlače ne prodajam dokler ne gre motor od hiše. Še rajši imam kupca k kup totaln vse :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letnik: 2006

yada yada yada....... to NI spisek inseratov za prodajanje.

lahkom pa poknes sem link do inserata.

ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!