Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Ja če dam pa link mi ga pa avtomatcko zbriše k je iz avt......neta

Popravljeno . Popravil Borut81
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Posredne izkušnje ... ma ga kolegica, hotla je met čoperja, ki bo lahek, kar ta je. Ne vem, en cilinder pa čoper meni osebno ne gre skupaj, čeprav po zaprtih ovinkih se pelje kot po tirnicah. Najbrž ji je pasalo, da kar precej trese, gor ima še auspuh od Steyerja, da fino poka. Kolikor vem je menjala samo tesnilo na glavi, ostalo bp. Prav veliko jih pri nas ni bilo, precej več pa v nemčiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga vidu polet v Županji na enem festivalu. Zanimiv motor, vozu ga nisem. Sam zvok pa...men se je zdel kot od Tomo Vinkoviča :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga vidu polet v Županji na enem festivalu. Zanimiv motor, vozu ga nisem. Sam zvok pa...men se je zdel kot od Tomo Vinkoviča :glare:

Hvala obema. Men je všeč prav zaradi tega, ker je enocilindraš in lahek, ter nič navit skratka motorin za takega starca kot sem jaz. Problem pa je, ker se moram prej znebit zdajšnjega Suzukija. Znamke motorja ne bom več menjal saj so suzukiji za mene najbolj varčni motorini.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če mogoče ve kdo kolk približno stane homologacija in te zadeve, da spraviš tu pri nas motor na cesto, razmišljam da bi se ob nakupu odpravil po motor v italijo, ker so tam motorji cenej, samo glede stroškov potem nisem siguren kako in kaj. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole o cenejših motorjih v Italiji ne drži. Kolikor jaz vem so najcenejši pri nas. Noben motor se ne proda po ceni, ki jo zahteva prodajalec. Ponudiš 10 - 20% nižjo ceno potem je pa odvisno od pogajanja.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če mogoče ve kdo kolk približno stane homologacija in te zadeve, da spraviš tu pri nas motor na cesto, razmišljam da bi se ob nakupu odpravil po motor v italijo, ker so tam motorji cenej, samo glede stroškov potem nisem siguren kako in kaj. Hvala

prevoz, 100 evrov homologacija, DMV glede na agregat, DDV - če je star manj kot pol leta in/ali ima manj kot 6.000 km.

Tole o cenejših motorjih v Italiji ne drži. Kolikor jaz vem so najcenejši pri nas. Noben motor se ne proda po ceni, ki jo zahteva prodajalec. Ponudiš 10 - 20% nižjo ceno potem je pa odvisno od pogajanja.

LP

zelo odvisno od modela motorja. nekateri so pri nas res cenejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gledal sem motorje yamaha xt660x ... siguren sem da so cenejši ... če ne bi bili, pol jih verjetno ne bi folk vozil v slo. Gledal sem pa motorje stare od 3-4 leta in recimo da ima motor ... a če ima manj kot 6.000km potem je cenej al je drazji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gledal sem motorje yamaha xt660x ... siguren sem da so cenejši ... če ne bi bili, pol jih verjetno ne bi folk vozil v slo. Gledal sem pa motorje stare od 3-4 leta in recimo da ima motor ... a če ima manj kot 6.000km potem je cenej al je drazji?

potem moraš načeloma plačat še DDV (20%)

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem verjetno to vse ne bi smelo presegat 400€ sploh če ima motor več kot 6.000km prevoženih ? Nekak računam ali je računica ali ni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem verjetno to vse ne bi smelo presegat 400€ sploh če ima motor več kot 6.000km prevoženih ? Nekak računam ali je računica ali ni :)

tako nekako ja..pol pa računaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni forumaši!

Kupujem motor v rangu transalp/v-strom/versys/TDM900. Če pozna kdo kakšen motor s preverjeno zgodovino ali ga prodaja se priporočam za nasvet. Edini pogoj poleg ohranjenosti (ne želim presenečenj po nakupu) je zadnji kovček.

Pozna kdo ta motor:

http://www.avto0.net/_MOTO/ad.asp?ID=5205313

Lastnik pravi, da mu je ušel in padel - počila je maska ob tanku, ki jo je menjal. Do tega bi naj prišlo 4 leta nazaj. Sumljivo mi je, da motor v zadnjem letu ni bil registriran in da nima originalnih ogledal. Po slikah motor sicer izgleda ok, tudi cena je ugodna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno potrebujem kaksno informacijo iz prve roke v zvezi pogostejsih napak, tovarniskih napak, obcutka v voznji za motor BMW k 1200s, saj sem tik pred nakupom motocikla letnik 2006 kupljenega v slo, s servino knjigo... Slisal sem ze za zavore, ki naj ne bi delovale, ce motor ne laufa, nekaterim se je pojavljal problem tudi na sklopki in celo na kardanu.

Vnaprej se vam zahvaljujem za vsakrsno informacijo, dam za pir :beer1: !

Hvala in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav sem odpru novo temo, seveda po butastem :( ... bom tukaj vprašal še za dva motorja...

suzuki GS 500E ... letnik 2002 ... prevoženih 15300km ...servisna knjiga potrjena ... najnižja cena nekje 2100€ ... 2lastnik ... koliko je realnost kilometrov? koliko je dejanska vrednost za katero bi bili priplavljeni plačat ... kajti zasledil sem da so cene prenapihjene...

drugi je pa

Yamaha FZS 600 fazer ... letnik 2003 ... 40000km , rabljeno z garancijo ker je trgovina ... prvi lastnik ... seveda pa ni omenjena servisna knjiga ... cena nekje 2400€ ...

čeprav za te yamahe so tudi višje cene ... po slikah sodeč zelo ohranjen motor ...

sem pa yamaho vozil v avto šoli tudi fezerko vendar je mela izpuh pod sedežem ne na boku kot ta in je bila tudi 600ccm 100konj... in sem bil zadovoljen z vožnjo z njo ...

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=5265856&show=1

hvala za nasvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dam mojega GS 500 za 1750€ letnik 2003 mal čez 20 000km Zdaj ima nameščen tretji komplet gum in drugi akumulator.

LP

hmmm res nisem poznavalec motorjev ... ampak tretji komplet gum nakazuje večjo kilometrino ... no ne vem pravijo da naj bi gume zdržale okoli 15000km ... no ne vem nisem poznavalec le kar pravijo ... cena je mamljiva ... lahko mi pa pošlješ na e-mail slike ...

petelin67@gmail.com ...

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm res nisem poznavalec motorjev ... ampak tretji komplet gum nakazuje večjo kilometrino ... no ne vem pravijo da naj bi gume zdržale okoli 15000km ... no ne vem nisem poznavalec le kar pravijo ... cena je mamljiva ... lahko mi pa pošlješ na e-mail slike ...

petelin67@gmail.com ...

hvala

No, tole z gumami je ZELO RELATIVNO :)

Čist odvisno kakšne gume imaš gor in kako se voziš z njimi.. Jaz menjam gume na cca 6000km, nekateri jih menjajo tudi na 4000km ali manj.. Je sicer res, da gre tu za bolj športne motorje in bolj športne gume kakor jih najdeš na kakšnemu ER5, ali GS-u 500, ampak verjetno kakšnih 10000 na komplet je pa tudi za te motorje čisto realna kilometrina..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot velik ljubitelj, zaenkrat bol prek slikic na netu pa slinjenja po zborih, klasičnih Z-jev sem se odloču da si zrihtam enga za nasledni motocikel. Našel sem tegale http://www.avtoo.net...asp?id=5334248. (zbrišite en o pri avtoo) Zadeva mi odgovorja predvsem ker je večje prostornine (navor) ter ima kardan-načrtujem več dolgih voženj naslednje leto.

Me pa zanima če kdo slučajno pozna omenjen motocikel, čeprav sklepam da je bil pripeljan iz tujine-pomoje Nemčija. Zanimajo me pa tudi plusi in minusi teh motociklov pa če je kaka stvar pri teh specifičnih modelih na katero je potrebno biti še posebaj pozoren.

P.S:-moj streetfighter se bo v kratkem prodajal tako da če je kak interesent naj PM

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav sem odpru novo temo, seveda po butastem :( ... bom tukaj vprašal še za dva motorja...

suzuki GS 500E ... letnik 2002 ... prevoženih 15300km ...servisna knjiga potrjena ... najnižja cena nekje 2100€ ... 2lastnik ... koliko je realnost kilometrov? koliko je dejanska vrednost za katero bi bili priplavljeni plačat ... kajti zasledil sem da so cene prenapihjene...

Če ima motor res samo 15300 km potem mu je to videt že na prvi pogled - najbrž je zelo ohranjen, saj je večino časa stal parkiran v kakšni garaži. Je pa to za letnik 2002 res zelo malo km. Ampak tudi taki se najdejo.

drugi je pa

Yamaha FZS 600 fazer ... letnik 2003 ... 40000km , rabljeno z garancijo ker je trgovina ... prvi lastnik ... seveda pa ni omenjena servisna knjiga ... cena nekje 2400€ ...

čeprav za te yamahe so tudi višje cene ... po slikah sodeč zelo ohranjen motor ...

sem pa yamaho vozil v avto šoli tudi fezerko vendar je mela izpuh pod sedežem ne na boku kot ta in je bila tudi 600ccm 100konj... in sem bil zadovoljen z vožnjo z njo ...

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=5265856&show=1

hvala za nasvet

Fazer 600, ki ima pod sedežem izpuh je model, ki je nasledil to, ki jo sedaj gledaš ti. Neke bistvene razlike v sami vožnji in tudi glede moči med tema dvema modeloma (po mojih izkušnjah) ni. Marsikdo od malce bolj prekaljenih mačkov se tu z mano lahko tudi ne strinja, ampak Fazer 600 je čist ok motor za začetnika, ki se dovolj solidno pelje. Ko se pa enkrat želiš malo bolj oreng peljat si je pa fajn omislit nekaj z malo boljšim vzmetenjem, ampak glede na to, da si čisti začetnik, je do tja kar še nekaj km :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm res nisem poznavalec motorjev ... ampak tretji komplet gum nakazuje večjo kilometrino ... no ne vem pravijo da naj bi gume zdržale okoli 15000km ... no ne vem nisem poznavalec le kar pravijo ... cena je mamljiva ... lahko mi pa pošlješ na e-mail slike ...

petelin67@gmail.com ...

hvala

Poglej takole je, ko sem motor kupil je imel gor gume Brigston letnik 2003motor je imel 8000 km gume so bile pa že zelo slabe zato sem jih zamenjal in spet dal gor Brigston in sem jih menjal po prevoženih 8000 km niso pa bile tako izrabljene kot prejšnje. Zdaj so gor Dunlop in se jim sploh ne pozna, da so bile že vožene. Je pa res da hladne slabo držijo na ovinkih so pa kar nekaj cenejše kot Brigston.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Rabil bi pomoč pri izbiri in kakšen nasvet.. namreč iščem drug motor in nočem japonca. nekako gledam aprilio tuono1000 , ktm superduke 990 in bmw k1200r.. cenovno nekje do 7500€. Stil vožnje je 80% v dvoje, večinoma daljše ture ampak rad pa tudi kdaj bolj športno zapeljem skozi kakšne ovinke in malce podrgnem z kolenom.. bmw mi je zelo zanimiv za dalše ture v dvoje ampak me skrbi bolj športni stil vožnje, aprilia in ktm pa ravno obrato.. rabil bi vaše mnenje glede teh motorjev.. lahko še kak drugi motor, najraje naked :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Rabil bi pomoč pri izbiri in kakšen nasvet.. namreč iščem drug motor in nočem japonca. nekako gledam aprilio tuono1000 , ktm superduke 990 in bmw k1200r.. cenovno nekje do 7500€. Stil vožnje je 80% v dvoje, večinoma daljše ture ampak rad pa tudi kdaj bolj športno zapeljem skozi kakšne ovinke in malce podrgnem z kolenom.. bmw mi je zelo zanimiv za dalše ture v dvoje ampak me skrbi bolj športni stil vožnje, aprilia in ktm pa ravno obrato.. rabil bi vaše mnenje glede teh motorjev.. lahko še kak drugi motor, najraje naked :)

točno tako kot si ugotovil..

vsekakor pejta oba na ogled in se oba tut gor vsedita..da punca vidi če se lahko kje drži..ker če se ne more potem se bo pač držala tebe..in to ni tok zlo prijetno..

bmw se zadost športno pelje..je pa že sam položaj na njem drugačen kot na ostalih..

lahko pogledaš še speed-a ali street-a..triumpha..

sicer pa bi bil mogoče tudi benelijev tre-k dobra izbira?

naked za dva in da se športno pelje? težka izbira...najbrž se boš moral kaki zahtevi odpovedati..

lahko pa probaš še ktm smt ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!