Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Aprilia SL 1000 Falco bo zadostila vsem tvojim potrebam.

Pri nas jih je sicer enih par, ampak ZELO lepe imas pa samo skok preko italjanske meje... http://tinyurl.com/7wrblrj

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema za odgovor.. Falco pa žal ne iščem nekaj od letnika 06 naprej.. morava še poskusiti na bmw-ju in ktm-u.. hmm tre-k nevem preveč mi zgelda na endurco. ja naked in kot pravim potovanje in včasih malo agresivnejša vožnja.. Sedanji suzuki gsr ni ne potovalni in ne športni pa se je oboje dalo sedaj pa ciljam malce bolj na potovanja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema za odgovor.. Falco pa žal ne iščem nekaj od letnika 06 naprej.. morava še poskusiti na bmw-ju in ktm-u.. hmm tre-k nevem preveč mi zgelda na endurco. ja naked in kot pravim potovanje in včasih malo agresivnejša vožnja.. Sedanji suzuki gsr ni ne potovalni in ne športni pa se je oboje dalo sedaj pa ciljam malce bolj na potovanja..

če ciljaš malo na potovanja vseeno vrzi oko tudi na ktm smt..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na avt0 pika net najdeš enega Benellija Cafe racer 1130 za 7800, pa po mojem se da ceno zbit na recimo tik nad 7000€. Super zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na avt0 pika net najdeš enega Benellija Cafe racer 1130 za 7800, pa po mojem se da ceno zbit na recimo tik nad 7000€. Super zadeva.

je super ja, vendar je potrebno računat na porabo 10 litrov. poleg tega se gospa nima kje držat..(ko je ravno omenil potovanja v dvoje v 80%)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 litrov? Dej ga no srat no, resno?? Od kod? U jebenti.

Kar se pa gospe tiče, bosta pa skor verjetno gor namontirala kak kufer al neki podobnega, tk da itak ni panike.

p.s. V Avto Triglavu se prodaja testni Moto Guzzi Griso 8v za cca 7500€, po mojem so pripravljeni ceno tud mal spustit. Je za pogledat. 1200ccm, V-2, 115 kojnov... majka!

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 litrov? Dej ga no srat no, resno?? Od kod? U jebenti.

Kar se pa gospe tiče, bosta pa skor verjetno gor namontirala kak kufer al neki podobnega, tk da itak ni panike.

še vedno se nima kam prijet med zaviranjem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Rabil bi pomoč pri izbiri in kakšen nasvet.. namreč iščem drug motor in nočem japonca. nekako gledam aprilio tuono1000 , ktm superduke 990 in bmw k1200r.. cenovno nekje do 7500€. Stil vožnje je 80% v dvoje, večinoma daljše ture ampak rad pa tudi kdaj bolj športno zapeljem skozi kakšne ovinke in malce podrgnem z kolenom.. bmw mi je zelo zanimiv za dalše ture v dvoje ampak me skrbi bolj športni stil vožnje, aprilia in ktm pa ravno obrato.. rabil bi vaše mnenje glede teh motorjev.. lahko še kak drugi motor, najraje naked :)

Kupi BMW-eja K-1200-R ali R-sport to sta 1-A motorja za tvoje potrebe,neboš obžaloval,vse drugo kar ti nekateri ponujajo ni tako uporaben naked kot je BMW poraba goriva ca 5-6l na 100 km.Nikakor pa ne kupuj Taljana sploh Guzzi jajc od jajca.

Ps: Bmw-ja NEKUPUJ brez ESA,abs-a in delno integriranih zavor. Lp pa veliko sreče pri nakupu motorja!

Popravljeno . Popravil Coban
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi BMW-eja K-1200-R ali R-sport to sta 1-A motorja za tvoje potrebe,neboš obžaloval,vse drugo kar ti nekateri ponujajo ni tako uporaben naked kot je BMW poraba goriva ca 5-6l na 100 km.Nikakor pa ne kupuj Taljana sploh Guzzi jajc od jajca.

Ps: Bmw-ja NEKUPUJ brez ESA,abs-a in delno integriranih zavor. Lp pa veliko sreče pri nakupu motorja!

brumer??? zihr :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ogledal sem si k1200r in superduke in superduke odpade.. bmw pa nevem glede videza :BUA: glede položaja voznika in sopotnice je super, torej za potovanja je ql.. skrbi me le to kako se bo motor odnesel v ostrih zavojih, saj je kar dolg in na večini testov je to edini minus ki ga ima.. glede benelija pa nevem, nisem prepričan v njega. najraje bi imel nekakšno varjanto yamahe fz1, torej naked z dosti moči in možnost vsaj 1 kovčka. zelo sem se nagibal k aprili tuono ampak mslim da bo sopotnica preveč trpela in možnosti zadnjega kovčka ni..

še eno vprašanje, ima kdo kaj izkušenj z trgovino moto hit? moram pri njih kaj paziti?

hvala za odgovore lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ogledal sem si k1200r in superduke in superduke odpade.. bmw pa nevem glede videza :BUA: glede položaja voznika in sopotnice je super, torej za potovanja je ql.. skrbi me le to kako se bo motor odnesel v ostrih zavojih, saj je kar dolg in na večini testov je to edini minus ki ga ima.. glede benelija pa nevem, nisem prepričan v njega. najraje bi imel nekakšno varjanto yamahe fz1, torej naked z dosti moči in možnost vsaj 1 kovčka. zelo sem se nagibal k aprili tuono ampak mslim da bo sopotnica preveč trpela in možnosti zadnjega kovčka ni..

še eno vprašanje, ima kdo kaj izkušenj z trgovino moto hit? moram pri njih kaj paziti?

hvala za odgovore lp

moto hit ima večino motorjev iz italije.

torej, lahko je super motor lahko je pa slab..treba ga je vidt, še bolje če koga tam poznaš..

mislim, da bo bmw boljši od fz1..vendar je to le moje mnenje..grd? je ja..in ni ne ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moto hit ima večino motorjev iz italije.

torej, lahko je super motor lahko je pa slab..treba ga je vidt, še bolje če koga tam poznaš..

mislim, da bo bmw boljši od fz1..vendar je to le moje mnenje..grd? je ja..in ni ne ;)

ja v soboto sem si ga ogledal.. motor ima 10k km in je letnik 2010 in ni kazal znakov da bi bil na tleh, tam pa ne poznam nobenega.. kot sem omenil pa nočem japonca :) oblika pa kak za koga, jaz sem se ga navadil in mi je motor nekaj posebnega :) mislim da bo kar prava izbira (upam) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja v soboto sem si ga ogledal.. motor ima 10k km in je letnik 2010 in ni kazal znakov da bi bil na tleh, tam pa ne poznam nobenega.. kot sem omenil pa nočem japonca :) oblika pa kak za koga, jaz sem se ga navadil in mi je motor nekaj posebnega :) mislim da bo kar prava izbira (upam) ;)

Kupi kakšnega Kawasakija, ki je izdelan na Tajskem/Tajvanu, al pa Hondo, katerih je kar nekaj iz španije in Italije. Pa ne boš imel japonca:P

Popravljeno . Popravil Gizmo_
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, dajte mi pomagat. Lastim si Aprilio XTC, 125-ko, na kateri je potrebno narediti tavelik servis, popraviti menjalnik, menjati verigo in zobnike ter zadnjo gumo;suma sumarum 1000-1100€. Se mi to splača? Če prodam motor razsut, kolko dobim zanj? Če ga prodam ganc popravljenega dobim približno kolko?

Ali naj peljem vse skupaj na odpad, obdržim denar namenjen za servis in šparam za Xt-ejko?

Hvala za predloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nadaljujem...potožil sem ženi moj položaj in prišla smo do zaključka, da lahko olajšam družinski proračun do nekje 3 jurje...mogoče malo čez... :OK:

Za nekoga malo, zame dovolj.

Sedaj pa ne vem kako naprej: vedno sem si želel Capota, ampak bolj kot sem vozil ETX, bolj si želim nekaj vmes: torej motor tako za po asfaltu, kot za po makadamu. Trenutno imam A2. XT 660 r z bolj grobimi gumami bi blo idealno za medtedensko potepanje po makedamih, travnikih, gozdnih vlakah, odpade pa za vikendaško kruzanje po asfaltu. GS ali 990 Adveture imata oboje, ampak se mi zdita pretežka, preokorna za medtedenske dejavnosti.

Kaj naj storim? Prosim za predloge...vsem bom hvaležen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, škoda ker forum nima možnosti urejanja. GS in Adventure sta tudi precej na proračunom, prav tako še nimam izpita. Če bi sedajle izbiral, bi vzel XT 660 R ali Pegaso Trail.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, škoda ker forum nima možnosti urejanja. GS in Adventure sta tudi precej na proračunom, prav tako še nimam izpita. Če bi sedajle izbiral, bi vzel XT 660 R ali Pegaso Trail.

Pa Transalp ali KLE 500 ? Sta bolj vsestranska, pa še družinski budget ne bo tolko trpel.

http://tinyurl.com/d3byfqb

http://tinyurl.com/czyuafq

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, trail 06 je za 3000€, XT R 05 za 2800€ . Trail ima več plastike, za katero me skrbi, če me kje razmontira na kakšnem makadamu ali singli v hosti.

Kolikor berem po forumu, so plastike za XT pocen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da opišem moje vožnje: lep popldan, Draga, grem mal na motor, žgem po makadamu do Savinje, mal med hmeljišči, po travniku, do plaže ob savinji, mal po savinji, nazaj na asfalt. Asfalt v Celje v službo, nazaj naredim ovinek na Liboje, makedam čez Zabukovico, ena gozdna singla do Matk in asfalt do doma. Večkrat grem na griški Hom(un z cerkvijo) po traktorkih vlakah. Drugič po asfaltu 120km...pač koker nanese. In za te moje ture mi je Pegasota škoda. Za po asfalt in steptanem makadamu bi itak šparal za Capota (in zraven jasno kupu še eno Honda hard enduro).

Sem skor 99% da bo XTR...sam se mi ne mudi. So sedajle dve na Avtonetu, obe za 2800, ampak ena z 20.000km sigurno prpeljana iz It, druga z 40.000km in redno vzdrževana.

Čeprav imam vprašanje(sicer je z motorji verjetno enako kot z kolesi): kupovati na jesen, poceni brez izbire, ali kupovati spomladi ko je izbira, ampak višje cene?

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav imam vprašanje(sicer je z motorji verjetno enako kot z kolesi): kupovati na jesen, poceni brez izbire, ali kupovati spomladi ko je izbira, ampak višje cene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na jesen. Ko vidis lepo priloznost pac zagrabis. Ce zase priloznosti ne najdes, pac cakas naprej, ce je treba tudi na pomlad. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav imam vprašanje(sicer je z motorji verjetno enako kot z kolesi): kupovati na jesen, poceni brez izbire, ali kupovati spomladi ko je izbira, ampak višje cene?

Ni ravno velike razlike pri ceni. Vsaj ne takšne kot pri kolesih. Tudi izbira ne variira toliko. Najbolje je, da se ti ne mudi in redno spremljaš ponudbo in ko pride dobra opcija pač pogledaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!